Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Βρείτε συμβουλές και ιδέες για το σπίτι, τον κήπο και τον ελεύθερο χρόνο! Εδώ σας προτείνουμε πρακτικές συμβουλές & ιδέες, έξυπνες λύσεις & χρήσιμες οδηγίες για απλές κατασκευές ή επισκευές, ή για τη διακόσμηση του σπιτιού και κήπου σας.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από Aspasoula » 11 Σεπ 2015, 15:12

Αν σας λείπουν κάποια μικροέπιπλα για το σπιτι σας πμορειτε να τα φτιάξετε μόνοι σας εύκολα και πολυ οικονομικά. Εγω έχω φτιάξει το σπιτι μου με αυτόν τον τροπο λόγω κρίσης.... Παρακάτω παραθέτω τα πραγματάκια που έχουμε κατασκευάσει παρέα με τον άντρα μου...
* Σημαντική προϋπόθεση να υπάρχουν κάποια βασικά εργαλεία στο σπιτι.... Κάθε άντρας φαντάζομαι εχει τα εργαλεία του.... Για αυτές τις κατασκευές χρειάζεται κρουστικο δραπανοκατσαβιδο, μια σέγα και ενα τριβειο


Μεγάλη παπουτσοθήκη 100*90 cm κόστος ξυλείας 30 ευρώ
Παιρνετε τα κομμάτια έτοιμα κομμένα και χρειάζεστε απλά ενα δραπανοκατσαβιδο
για να τα συναρμολογησετε. Τις πόρτες τις φτιάξαμε απο ξύλα παλέτας. Χρειάζονται επίσης 4 μεντεσεδες και 2 χερούλια που κοστίζουν ελάχιστα
Εικόνα

Διακοσμιτικο τοίχου. Απο σανίδα παλέτας.... Κόστος μηδενικό.
Εικόνα

Έπιπλο εισόδου με καθρέφτη και κρεμάστρα.... Αυτο ήταν παλέτα που βρήκαμε στο χωριό παρατημένη. Απλά την έτριψα και την έβαψα με συντηρητικό ξύλου. Τον καθρέφτη τον είχα στο σπιτι... Τον είχα πάρει πριν κάποια χρόνια άπ το ικεα. Ουσιαστικά το μόνο που πλήρωσα γι αυτο ήταν τα 4 κρεμαστρακια (6 ευρώ) και το χρωμα (11 ευρώ τα 750 μλ αλλα με αυτο βάφτισαν και όλα τα υπόλοιπα έπιπλα)
Εικόνα

Κρεμαστά ράφια για τον τοίχο 100*100 cm. Φτιαγμένο απο ξύλα παλέτας που τρίφτηκαν και βάφτηκαν. Πολυ καλή λύση για να μην κάνετε πολλές τρύπες στον τοίχο σας...
Το κόστος για ολόκληρη την κατασκευή ειναι περίπου 20 ευρώ.
ΕικόναΕικόνα

Μπαράκι 150*60 cm. Αυτο ειναι λίγο πιο δύσκολο να φτιαχτεί....ο πάγκος του μπαρ ειναι απο κορμό καστανιάς και ειναι αρκετά ακριβός αλλα εσείς μπορείτε να χρησιμοποιησεται κάποιο κόντρα πλακέ. Τα πίσω ράφια ειναι στην ίδια λογική με την παραπάνω κατασκευή.
ΕικόναΕικόνα

Φωτιστικο οροφής 100*40 cm. Ουσιαστικά ειναι μια παλέτα στην οποία ανοίξαμε τρύπες για τα καλώδια και την κάναμε ενα πολυ ωραίο φωτιστικό. Το κόστος μαζί με τα ηλεκτρολογικά ειναι 35 ευρώ
Εικόνα

Το αγαπημένο μου!!! :D Ραφακια για μπαχαρικά και αλλα για την κουζίνα.
Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάποια επεξήγηση ειναι πολυ απλό να φτιαχτεί με μερικα παλέτοξυλα μόνο... Κόστος 6 ευρώ και αν....
Εικόνα

Τραπεζάκι σαλονιού 100*100cm. Ότι πιο απλό. 4 μόνες παλετες η μια πάνω στην άλλη βιδωμένες. Το τζαμί και τα ροδάκια μπορείτε να τα παραλείψετε αν θέλετε... Εναλλακτικά μπορείτε να βάλετε απο κανω πλαστικά ποδαράκια.
Το κόστος της έτοιμης παλέτας ειναι 3,5 ευρώ.
Όπως ειναι το τραπέζι μας κόστισε λιγότερο απο 50 ευρώ... Πολυ καλύτερα νομίζω απο κάτι τραπεζάκια που κοιτούσαμε και κόστιζαν απο 350-550 ευρώ.
ΕικόναΕικόνα


ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ

Καρέκλα γραφείου. Με ενα απλό ύφασμα η παλιά σας καρέκλα γίνετε ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ... Πάτο να αγοράζετε άλλη λοιπόν δώστε τα μισά χρήματα κ αλλάξτε την ταπετσαρία. Χρειάζεται καρφωτικο
ΕικόναΕικόνα

Αυτο το τραπεζάκι το πήρα απο δω και ευχαριστώ πολυ το μέλος που μου το χάρισε...
Το έτριψα το έβαψα και απο πάνω έβαλα laminate για πάτωμα αντί για τζαμί....
Το υλικό αυτο μου κόστισε 15 ευρώ για ενα τετραγωνικό που πήρα... Μου εχει περισσέψει κιόλας το μισό για άλλη κατασκευή
ΕικόναΕικόνα

Ελπίζω να βοήθησα. Αν σας αρέσουν τα μαστορέματα θα δείτε ότι αξίζει να αφιερώσετε λίγο χρόνο και να γλιτώσετε πολλά χρήματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Aspasoula την 11 Σεπ 2015, 15:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.


Άβαταρ μέλους
alekaleros
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2270
Εγγραφή: 25 Οκτ 2012, 16:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από alekaleros » 11 Σεπ 2015, 15:31

μπραβο σου κοπελα μου τελεια ολααααααααααα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

ΖΗΤΑΩ παιδικο χαλι,λικνο και καθισμα αυτοκινητου ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
sakiraklis
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: 14 Ιαν 2015, 22:02
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Χορτιάτη Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: ασβεστοχωρι
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από sakiraklis » 11 Σεπ 2015, 15:52

παρα πολυ ομορφαμπραβο σας
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Ελαιοχρωματιστής.....

ΦΑΝΝΕΑ
Diamond Member
Diamond Member
46 45
Δημοσιεύσεις: 605
Εγγραφή: 03 Αύγ 2015, 14:18
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από ΦΑΝΝΕΑ » 11 Σεπ 2015, 21:21

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΟΥΛΕIA. Να ανεβαζεις κ αλλα να βλεπουμε να περνουμε ιδεες!!
Εδώ είναι οι ενεργές αγγελίες μου

ΧΑΡΙΖΩ

περιμενω καταθεση:
περιμενω ευχαριστω
ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ
ΖΗΤΑΩ:Ανατομικα παππουτσια 38-39,χαλι(δεκτη κ η ανταλλαγη)
Φτιαχνω ΣΠΙΤΙΚΟ ΤΡΑΧΑΝΑ με αγνα υλικα,κλασσικη αλλα κ μοντερνα εκδοχη με ολικης αλεσεως άλευρα.
ΕΧΩ ΑΙΘΕΡΙΟ ΕΛΑΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΛΕΒΑΝΤΑΣ(hemus)
ΕΠΙΣΗΣ φτιαχνω σακιδια πλατης κ εικονες ΑΓΙΩΝ ή αλλων φωτο πανω σε καμβα μπορειτε να τα δειτε στην σελιδα https://www.facebook.com/%CE%9C%CE%91%C ... 32/?ref=hl

Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από Aspasoula » 11 Σεπ 2015, 21:38

Ευχαριστώ...πραγματικά ειναι δουλειά που μπορεί να την κάνει ο καθένας...όρεξη και χρόνος να υπάρχει. Θα ανεβάσω κι αλλα... Τώρα φτιάχνουμε μια καρεκλοπολυθρονα που βρήκαμε στο δρόμο. Μόνο το ξύλο κρατήσαμε δηλαδή...όλα τα αλλα θα αλλαχτούν.... Και ενα επιτραπέζιο φωτιστικό ειναι στα σκαριά απο κλαδί δέντρου. Θα χαρώ πολυ αν κάποιος ασχολειθει να ποστάρει τις δημιουργίες του.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από vayia81 » 12 Σεπ 2015, 14:17

Συγχαρητήρια!!! :D W O W !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το λοιπόν, εδω και καιρό κοιτούσα για κατασκευές/ιδέες επίπλων με παλέτες!
Έψαξα και βρήκα αρκετά σχέδια&αποφάσισα να φτιάξω κι εγω κτ αντίστοιχο...
Όμως...κάπου διάβασα ενα άρθρο για τις παλέτες, οι οποίες εχουν πάνω τους χημικές ουσίες οπότε και δεν κάνει να τις βάλουμε στο σπίτι μας (δε θυμάμαι να πω αναλυτικά, αν το ψάξετε στο google θα βρείτε) και απογοητεύτηκα :{ και τ άφησα...

Τώρα συμφωνώ απόλυτα με την ιδέα του να φτιάχνεις μόνος σου πράγματα!!!!!! Μπράβο σας!!!!!!!!!!
'Αξιοι...!
Δεν είναι μόνο η χαρά της δημιουργίας...είναι πολλά πράγματα μαζί...αλλα κυρίως αυτό! :}

Βέβαια για να μπορέσει κανείς να φτιάξει αυτά που θέλει απαιτούνται πολλά... Και αν δεν τα εχει...δυστυχώς μένει μόνο με τη χαρά : - )

Πρώτα απ ολα χρειάζεται διάθεση (και απ τους δυο....γιατί μόνη μια γυναίκα πως να τα φτιάξει?), έπειτα εργαλεία-χώρο, χρόνο..χρήματα... αλλα το πιο βασικό είναι η διάθεση!!!
Μπράβο στο σύζυγό σας που ενδιαφέρεται να φτιάξετε ενα όμορφο σπιτικό&να κάνετε πράγματα μαζί! (πολλοί δεν εχουν τέτοια ενδιαφέροντα!)

Ανυπομονώ να δω και τις επόμενες κατασκευές σας! (εμενα μ αρεσουν&τα σαπουνάκια κτλ)

Υ.Γ 1 Το ύφασμα απο που το πήρατε; Θα ήθελα ακριβώς το ιδιο :D μας αρέσουν αυτά
Υ.Γ 2 Τι ωραία η ιδέα σας με το τραπεζάκι!
Δε θα φανταζόμουν ποτέ πως θα μπορούσε να μπει "πάτωμα" σε τραπέζι... Μ άρεσε!!!
Τέλεια η ιδέα του καθρέφτη και στην κρεμάστρα σας! Ωραία πινελιά της προσδώσατε!

ΕΥΓΕ! Να το χαίρεστε!
Φαντάζομαι πως κάθε φορά που τα κοιτάτε..χαμογελάτε! : - ) Και δη οταν αντικρύζετε τη ραφιέρα με τα μπαχαρικά! :rofl:
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από Aspasoula » 12 Σεπ 2015, 20:57

vayia81 έγραψε:Συγχαρητήρια!!! W O W !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το λοιπόν, εδω και καιρό κοιτούσα για κατασκευές/ιδέες επίπλων με παλέτες!
Έψαξα και βρήκα αρκετά σχέδια&αποφάσισα να φτιάξω κι εγω κτ αντίστοιχο...
Όμως...κάπου διάβασα ενα άρθρο για τις παλέτες, οι οποίες εχουν πάνω τους χημικές ουσίες οπότε και δεν κάνει να τις βάλουμε στο σπίτι μας (δε θυμάμαι να πω αναλυτικά, αν το ψάξετε στο google θα βρείτε) και απογοητεύτηκα :{ και τ άφησα...

Τώρα συμφωνώ απόλυτα με την ιδέα του να φτιάχνεις μόνος σου πράγματα!!!!!! Μπράβο σας!!!!!!!!!!
'Αξιοι...!
Δεν είναι μόνο η χαρά της δημιουργίας...είναι πολλά πράγματα μαζί...αλλα κυρίως αυτό!

Βέβαια για να μπορέσει κανείς να φτιάξει αυτά που θέλει απαιτούνται πολλά... Και αν δεν τα εχει...δυστυχώς μένει μόνο με τη χαρά

Πρώτα απ ολα χρειάζεται διάθεση (και απ τους δυο....γιατί μόνη μια γυναίκα πως να τα φτιάξει?), έπειτα εργαλεία-χώρο, χρόνο..χρήματα... αλλα το πιο βασικό είναι η διάθεση!!!
Μπράβο στο σύζυγό σας που ενδιαφέρεται να φτιάξετε ενα όμορφο σπιτικό&να κάνετε πράγματα μαζί! (πολλοί δεν εχουν τέτοια ενδιαφέροντα!)

Ανυπομονώ να δω και τις επόμενες κατασκευές σας! (εμενα μ αρεσουν&τα σαπουνάκια κτλ)

Υ.Γ 1 Το ύφασμα απο που το πήρατε; Θα ήθελα ακριβώς το ιδιο μας αρέσουν αυτά
Υ.Γ 2 Τι ωραία η ιδέα σας με το τραπεζάκι!
Δε θα φανταζόμουν ποτέ πως θα μπορούσε να μπει "πάτωμα" σε τραπέζι... Μ άρεσε!!!
Τέλεια η ιδέα του καθρέφτη και στην κρεμάστρα σας! Ωραία πινελιά της προσδώσατε!

ΕΥΓΕ! Να το χαίρεστε!
Φαντάζομαι πως κάθε φορά που τα κοιτάτε..χαμογελάτε! Και δη οταν αντικρύζετε τη ραφιέρα με τα μπαχαρικά! :rofl:

Κατ´αρχας σ´ευχαριστω πολυ για τα καλά σου λόγια. Χαίρομαι που σου άρεσαν οι ιδέες μου. Να απαντήσω λοιπόν σε όλες σου τις απορίες....

Στην αρχή κ εγω έψαχνα για άχρηστες παλετες αλλα πλέον ειναι πολυ δύσκολο να βρεις. Δεν ξέρω αν οι παλετες έχουν πάνω τους χειμικα, αλλα εγω εν τέλη βρήκα έναν παραγωγό εδώ στην καβαλα που φτιάχνει παλετες με ξύλα που κόβει ο ίδιος άπ το βουνό. Έκοψε τα ξύλα μπροστά μου σε σανίδες τα κάρφωσε μέσα σε 2 λεπτά και έτοιμη η παλέτα... Κόστος 3,5 ευρώ. Επίσης μπορεί να πουλήσει σκέτες τις σανίδες σε ότι διάσταση θες. Ήμουν τυχερή λοιπον σε αυτο...

Στην ερώτηση σου για το ύφασμα.... Είμαι μοδίστρα όποτε στο μαγαζί μου έχω κάποια υφάσματα στοκ για προσωπική χρήση. Αλλα σε οποιαδήποτε μαγαζί που ράβουν κουρτίνες και καλύμματα θα βρεις ενα ωραίο κομμάτι ύφασμα σε καλή τιμή.

Η αλήθεια ειναι ότι είμαστε καλό team με τον άντρα μου.... Του αρέσει να μαστορεύει οποτε καλύπτει το δύσκολο κομμάτι για μένα. Εγω έχω τις ιδέες, όλο το ψάξιμο για τα υλικά, τρίψιμο, βάψιμο...γενικά όλη την προετοιμασία και έρχεστε ο κύριος βάζει 2 βίδες και νομίζει ότι κάτι έκανε...! :P

Όσο για το χώρο.... Στο μπαλκόνι μας τα κάνουμε όλα.... Οι γείτονες σίγουρα θέλουν να μας δείρουν. :D

Όσο για τα εργαλεία... Αυτα δυστυχώς πρέπει να υπάρχουν γιατι σου λύνουν τα χέρια. Τα βασικά ειναι αυτά που εγραψα στο ποστ.

Το τραπεζάκι ήταν ενα παράδειγμα για όσους πετάνε παλιά έπιπλα να το ξανασκεφτούν... Τα παλιά έπιπλα που φυσικά ειναι σε καλή κατάσταση μπορούν πολυ εύκολα να αξιοποιηθούν. Κάπου ανέφερες ότι για όλα αυτά χρειάζονται χρήματα.... Μα αν ειναι να πληρώσεις 100 ευρώ για ενα αντίστοιχο τραπέζι... Γιατι να μη δώσεις 15 και να κανείς αυτο που έχεις αγνώριστο.

Ειναι και αυτο που είπες στο τέλος.... Κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στο σπιτι και μου λέει ¨ποπο! Τι ωραίο έπιπλο¨ το χαμόγελο φτάνει μέχρι τα αυτιά :D
Εκτιμάς πιο πολυ τα πράγματα που ειναι πραγματικά δικά σου...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.

Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από Aspasoula » 12 Σεπ 2015, 21:12

Οποίος μένει Καβαλα και ενδιαφέρεται να μάθει που θα βρει όλα τα ξύλα κ τα αξεσουάρ που χρειάζονται για αντίστοιχες κατασκευές ας ρωτήσει ελεύθερα. :D
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.

STRAWBERRY8
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011, 18:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από STRAWBERRY8 » 12 Σεπ 2015, 21:50

καλησπέρα.μ'ενδιαφέρει πολύ η επιδιόρθωση-ανακαίνιση πολυθρόνας καρέκλας, γιατί κοστιζει ιδιαίτερα και δεν είναι σχεδόν ποτέ όπως τη θέλεις.Εάν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες θα σας ήμουν ευγνώμων.

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Φτιάξτε μόνοι σας έπιπλα και διακοσμιτικα για το σπίτι

Δημοσίευση από vayia81 » 13 Σεπ 2015, 16:47

Ευχαριστώ για την απάντηση και συγνώμη που έγραψα πολλά αλλα δε μπορούσα να μην εκφραστώ! :D
Τρελαίνομαι στην ιδέα του να φτιάχνεις/αξιοποιείς/ανακαινίζεις πράγματα, σπίτι κτλ :D

Είναι ωραίο να μεταμορφώνεις κτ παλιό σε αγνώριστο!

Αφου εχει καθαρές παλέτες...μια χαρά...

(και το κηροπήγιο μ άρεσε...και κυρίως οι ακαθόριστες γωνίες του είναι εντυπωσιακές!)

:poze:
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - Κήπος”