Πως να καθαρισω το ηλεκτρικο σιδερο;

Βρείτε συμβουλές και ιδέες για το σπίτι, τον κήπο και τον ελεύθερο χρόνο! Εδώ σας προτείνουμε πρακτικές συμβουλές & ιδέες, έξυπνες λύσεις & χρήσιμες οδηγίες για απλές κατασκευές ή επισκευές, ή για τη διακόσμηση του σπιτιού και κήπου σας.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
klekat
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6712
Εγγραφή: 20 Μαρ 2013, 13:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Πως να καθαρισω το ηλεκτρικο σιδερο;

Δημοσίευση από klekat » 23 Ιαν 2016, 23:59

Σας ευχαριστω ΠΟΛΥ ολους!!!
Πρωτα το καθαρισα με νερο και σαπουνι για τα πιατα οπως μου ειπε το μελος ελενακι, καθαρισε αρκετα αλλα οχι τελειως.
Μετα διαβασα το ποστ του μελους vadaris και εκανα το κολπο με το αλατι και... νταντάαααν!! Σαν καινουριο το σιδερο! :rofl:
Τουλαχιστον ετσι δειχνει, δεν σιδερωσα ακομα να δω τα αποτελεσματα.


Άβαταρ μέλους
klekat
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6712
Εγγραφή: 20 Μαρ 2013, 13:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Πως να καθαρισω το ηλεκτρικο σιδερο;

Δημοσίευση από klekat » 24 Ιαν 2016, 00:04

skrissos έγραψε:καλησπέρα
Εγώ έχω να σου προτείνω το υλικό της φωτογραφίας. Είναι κάτι σαν κερί αποσμητικό που το αλείφεις πάνω σε ζεστό σίδερο και μετά με ένα μαλακό πανί σκουπίζεις και καθάρισε. Είναι πολύ απλό. Παλιά το έβρισκα και Ελλάδα αλλά τώρα όχι και κατά ΄λάθος το βρήκα σε ένα μαγαζί στο Βελιγράδι φέτος τα Χριστούγεννα και πήρα δύο κομμάτια. Αν θέλεις σου στέλνω το ένα. Εσύ αποφασίζεις.........
Εικόνα
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την προταση σου, πραγματικα πολυ ευγενικο, αλλα μια και βρηκα τροπο καθαρισματος, δεν θα σου το στερησω :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - Κήπος”