Πώς φεύγει το μανό από ύφασμα

Βρείτε συμβουλές και ιδέες για το σπίτι, τον κήπο και τον ελεύθερο χρόνο! Εδώ σας προτείνουμε πρακτικές συμβουλές & ιδέες, έξυπνες λύσεις & χρήσιμες οδηγίες για απλές κατασκευές ή επισκευές, ή για τη διακόσμηση του σπιτιού και κήπου σας.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Telia
Platinum Member
Platinum Member
41 24
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2010, 20:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Πώς φεύγει το μανό από ύφασμα

Δημοσίευση από Telia » 19 Αύγ 2010, 15:11

Καλησπέρα σε όλους!!Μήπως γνωρίζει κανείς πως φεύγει το μανό απο το ύφασμα;;λέρωσα ένα άσπρο φορεματάκι με όζα και δεν θέλω να το πετάξω...Δοκίμασα χλωρίνη αλλα δεν έγινε τίποτα!Αν μπορούσε κάποιος-α να με βοηθήσει;;; :thank: :thank: :thank:
Το καλύτερο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου είναι οι μικρές, ανώνυμες, αξέχαστες πράξεις καλοσύνης και αγάπης....
Ευτυχισμένος δεν είναι ο άνθρωπος που απολαμβάνει πολλά υλικά αγαθά αλλά εκείνος που αρκείται σε αυτά που έχει...


Υ.Γ ολες οι αποστολες έχουν γινει!με οποιον-α έχω εκκρεμμότητες παρόδοσης πραγμάτων απο κοντά ας με τηλεφωνήσει η ας στείλει ενα πμ γιατι δεν θυμάμαι τι είναι για ποιον!Συγχωρήστε με!φταει η πιεση των ημερων η εξεταστική ,η δουλειά κτλ....

Άβαταρ μέλους
niki_Z
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 12225
Εγγραφή: 12 Ιουν 2010, 11:51
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Παμίσου Καρδίτσας
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από niki_Z » 19 Αύγ 2010, 15:14

μια φορα κ ενα καιρο ειχα παρει κ εγω ενα κοκκινο μακρυ φορεμα που το καμαρωνα .. μεχρι που επεσε πανω μανο :yikes: και τελικα το εκοψα κ το εκανα κοντο :wall: :oops: δυστυχως δεν ξερω αν βγαινει ασετον δοκιμασες? αν δεν ξεβαφει το χρωμα φυσικα.. :mm:
Δείτε εδώ τις ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/gLm82f

Προτιμώ να χαρίζω σε άτομα που είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους
Αποστολή με ΔΕΜΑ ΕΛΤΑ

παρακαλώ πολύ τα μελή που μου στέλνουν γραμματόσημα να γραφούν μέσα για ποιο αντικείμενο είναι και το ψευδώνυμο τους όταν δεν παραλαμβάνω γραμματόσημα εντός 15 ημερών χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος το αντικείμενο θα πηγαίνει στον επόμενο ενδιαφερόμενο ευχαριστώ
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ

Άβαταρ μέλους
Telia
Platinum Member
Platinum Member
41 24
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2010, 20:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από Telia » 19 Αύγ 2010, 15:18

Είναι άσπρο το φορεματάκι...Δοκίμασα ασετον πρώτα απο όλα αλλα δεν έφυγε..ίσα-ίσα που απλώθηκε ο λεκές... :thank: :thank:
Το καλύτερο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου είναι οι μικρές, ανώνυμες, αξέχαστες πράξεις καλοσύνης και αγάπης....
Ευτυχισμένος δεν είναι ο άνθρωπος που απολαμβάνει πολλά υλικά αγαθά αλλά εκείνος που αρκείται σε αυτά που έχει...


Υ.Γ ολες οι αποστολες έχουν γινει!με οποιον-α έχω εκκρεμμότητες παρόδοσης πραγμάτων απο κοντά ας με τηλεφωνήσει η ας στείλει ενα πμ γιατι δεν θυμάμαι τι είναι για ποιον!Συγχωρήστε με!φταει η πιεση των ημερων η εξεταστική ,η δουλειά κτλ....

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από Angela_Lar » 19 Αύγ 2010, 15:24

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΞΗΣ :
ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΚΑΝΗ ΔΙΕΛΥΣΕ 1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΜΑΓΙΑ ΜΠΥΡΑΣ ΣΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ.
ΣΕ 3-4 ΩΡΕΣ ΞΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΑΛΑ. ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ Ο ΛΕΚΕΣ.
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ:
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΧΛΩΡΙΝΗ ΑΔΙΑΛΥΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ 3-4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΞΎΔΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΥΝΕΙ ΜΕ ΧΛΩΡΙΝΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΙΤΡΙΝΙΣΟΥΝ

Το βρήκα σε μια σελίδα,δεν ξέρω,πολλοί λένε δεν γίνεται τπτ :( Θα μου πείς τώρα πόσο εύκολο είναι να βρείς μαγιά μπύρας?! :wall:

Και ασετόν φαντάζομαι μπορείς να χρησιμοποιήσεις,αφού είναι λευκό δεν νομίζω να ξεβάψει,αλλά να το πλύνεις αμέσως,μήν το αφήσεις να εξατμιστεί
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

Άβαταρ μέλους
Telia
Platinum Member
Platinum Member
41 24
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2010, 20:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από Telia » 19 Αύγ 2010, 15:32

μμμμμ....Τη μαγιά μπύρας την έχει στο σούπερ μάρκετ άραγε?? :thank: :thank: :thank:
Το καλύτερο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου είναι οι μικρές, ανώνυμες, αξέχαστες πράξεις καλοσύνης και αγάπης....
Ευτυχισμένος δεν είναι ο άνθρωπος που απολαμβάνει πολλά υλικά αγαθά αλλά εκείνος που αρκείται σε αυτά που έχει...


Υ.Γ ολες οι αποστολες έχουν γινει!με οποιον-α έχω εκκρεμμότητες παρόδοσης πραγμάτων απο κοντά ας με τηλεφωνήσει η ας στείλει ενα πμ γιατι δεν θυμάμαι τι είναι για ποιον!Συγχωρήστε με!φταει η πιεση των ημερων η εξεταστική ,η δουλειά κτλ....

Άβαταρ μέλους
Telia
Platinum Member
Platinum Member
41 24
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2010, 20:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από Telia » 19 Αύγ 2010, 15:39

Βρήκαμε και ακόμα ένα ειδικό προιον που γίνεται παραγγελία..θα δοκιμάσω με την μαγιά μπύρας και αν δεν κάνει τίποτα θα πάραγγείλω εκείνο το προιον...Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές σας...
Το καλύτερο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου είναι οι μικρές, ανώνυμες, αξέχαστες πράξεις καλοσύνης και αγάπης....
Ευτυχισμένος δεν είναι ο άνθρωπος που απολαμβάνει πολλά υλικά αγαθά αλλά εκείνος που αρκείται σε αυτά που έχει...


Υ.Γ ολες οι αποστολες έχουν γινει!με οποιον-α έχω εκκρεμμότητες παρόδοσης πραγμάτων απο κοντά ας με τηλεφωνήσει η ας στείλει ενα πμ γιατι δεν θυμάμαι τι είναι για ποιον!Συγχωρήστε με!φταει η πιεση των ημερων η εξεταστική ,η δουλειά κτλ....

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από theosve » 19 Αύγ 2010, 16:02

Με ασετον απλα θα απλωσεις τον λεκε.
Θα σου πω τι θα κανεις και αν δεν πιασει μην μπεις στον κοπο να παραγγειλεις τιποτα, δε θα σε βοηθησει.
Μην γελασεις, δε σου κανω πλάκα.
Θα ψεκασεις τον λεκε πολυ καλα με λακ μαλλιων και εντομοκτονο!!!
Σε βλεπω να γελας και δε μ'αρεσει!!! :lol: :lol:
Αφου το κανεις και μουσκεψει, τριψε τον λεκε με οδοντοβουρτσα, επανελαβε αν χρειαστει 2-3 φορες.
Μετα θα σε συμβουλευα να το πλυνεις καλά!!! :lol:
Αληθεια λεω, δεν κανω πλάκα. Δοκιμασε το και πες μου.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
Telia
Platinum Member
Platinum Member
41 24
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2010, 20:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από Telia » 19 Αύγ 2010, 17:33

Ωπα!Αυτό το ακούω πρώτη φορά!Για να το κάνω και σε λίγο να σας πω τα αποτελέσματα! :hapi: :hapi:
Το καλύτερο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου είναι οι μικρές, ανώνυμες, αξέχαστες πράξεις καλοσύνης και αγάπης....
Ευτυχισμένος δεν είναι ο άνθρωπος που απολαμβάνει πολλά υλικά αγαθά αλλά εκείνος που αρκείται σε αυτά που έχει...


Υ.Γ ολες οι αποστολες έχουν γινει!με οποιον-α έχω εκκρεμμότητες παρόδοσης πραγμάτων απο κοντά ας με τηλεφωνήσει η ας στείλει ενα πμ γιατι δεν θυμάμαι τι είναι για ποιον!Συγχωρήστε με!φταει η πιεση των ημερων η εξεταστική ,η δουλειά κτλ....

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από Angela_Lar » 19 Αύγ 2010, 20:14

Έχω μια ερώτηση....το εντομοκτόνο πρέπει να είναι για έρποντα ή και για τα ιπτάμενα κάνει? :lol: Πλάκα κάνω!! :lol: :lol: Και ο λεκές θα βγεί καί δεν θα σε πλησιάζουν μυρμήγκια και κουνούπια!Μακάρι να βγεί,κι εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

Δημοσίευση από theosve » 19 Αύγ 2010, 20:41

Σαν πολυ ωρα να περασε απο τοτε που εγραψε η Λια. Λες να επαθε τιποτα απο τις αναθυμιασεις;;; :shock:
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - Κήπος”