[ΕΚΛΕΙΣΕ] Βοηθεια με αγωρα E-Bay

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοηθεια με αγωρα E-Bay

Δημοσίευση από Muttley Black » 28 Δεκ 2014, 15:58

Πραγματικά δεν είναι τίποτα. Γνώμη μου είναι τώρα που μπήκατε στον χορό να χορέψετε. Συμφωνώ ότι κάθε αρχή είναι και δύσκολη, αλλά θα διαπιστώσετε στην πορεία ότι τελικά ήταν αστείο.

Από την στιγμή που θα κάνετε όλη την διαδικασία της εγγραφής σε ebay & paypal, η πραγματοποίηση της αγοράς είναι διαδικασία ελάχιστων δευτερολέπτων!

Εγώ προσωπικά δεν εχω prepaid. Έχω έναν λογαριασμό τράπεζας αποκλειστικά για τις αγορές μου στο διαδίκτυο. Δεν εχω ποτέ χρήματα μέσα εκτός και αν θέλω να κάνω μια αγορά, όπου πάω και κάνω κατάθεση. Στην χειρότερη επειδή βαριέμαι και τα σούρτα φέρτα αφήνω μέσα να υπάρχει ένα πόσο των 50-100€. Ακόμα και για αγορές εκτός paypal κάνω τις αγορές μου με την χρεωστική (electron use only) κάρτα.


Αφού προσφέρεται το ευγενικό μέλος να σας βοηθήσει, προχωρήστε σε εγγραφή με την βοήθειά του.
Αργότερα που θα έχει γίνει η εγγραφή και θα έχετε εύλογα κάποιες απορίες, θα υπάρξει βοήθεια από εδώ.

Είμαι εγγεγραμμένο μέλος στο ebay πάνω από 10 χρόνια πραγματοποιώντας πολλές αγορές, αλλά και κάποιες πωλήσεις.
Και εγώ όπως και άλλοι, δεν εχω λάβει μερικά δέματα (ελάχιστα), ή ήρθαν κατεστραμμένα. Προσωπικά στο 99% τον περιπτώσεων δεν χρειάστηκε να μεσολαβήσει το "ebay" για να βρω το δίκιο μου, αλλά με τον ίδιο τον πωλητή μετά από επικοινωνία που είχαμε. Μια φορά που χρειάστηκε να μεσολαβήσει το ebay γιατί ο πωλητής αγνοούσε τα email μου το ebay με δικαίωσε και πήρα τα χρήματα μου πίσω.

Ακόμα και "στραβή" να σας τύχει δηλαδή, έχετε μόνο να μάθετε από αυτή.


Τέλος για να κλείσω, υπάρχουν πολλοί "οδηγοί" στο διαδίκτυο για το ebay. Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτον. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. Θα σας βοηθήσει να κατανοήσετε τον τρόπο λειτουργίας του ebay, αλλά και όλα όσα είναι απαραίτητα για την διαδικασία εγγραφής.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.


Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοηθεια με αγωρα E-Bay

Δημοσίευση από pisicasissy » 28 Δεκ 2014, 21:39

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο που ξωδεψατε για να μου εξηγησετε μερικα πραγματα.
Αν και δεν ειχαμε συναλλαγες στο παρελθον οφειλω να πω οτι ειστε πολυ αξιολογος ανθρωπος.
Ενας πολυ ισχυρος λογος που με κανει να επισκεφτω τακτικα αυτο το σαιτ...οι ανθρωποι με Α κεφαλαιο που γνωριζω εδω. :bow:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοηθεια με αγωρα E-Bay

Δημοσίευση από Muttley Black » 28 Δεκ 2014, 22:08

pisicasissy έγραψε: Σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο που ξωδεψατε για να μου εξηγησετε μερικα πραγματα.
Αν και δεν ειχαμε συναλλαγες στο παρελθον οφειλω να πω οτι ειστε πολυ αξιολογος ανθρωπος.
Ενας πολυ ισχυρος λογος που με κανει να επισκεφτω τακτικα αυτο το σαιτ...οι ανθρωποι με Α κεφαλαιο που γνωριζω εδω. :bow:
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλά υπερβάλετε λιγάκι. :D
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοηθεια με αγωρα E-Bay

Δημοσίευση από pisicasissy » 29 Δεκ 2014, 09:23

Muttley Black έγραψε:
pisicasissy έγραψε: Σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο που ξωδεψατε για να μου εξηγησετε μερικα πραγματα.
Αν και δεν ειχαμε συναλλαγες στο παρελθον οφειλω να πω οτι ειστε πολυ αξιολογος ανθρωπος.
Ενας πολυ ισχυρος λογος που με κανει να επισκεφτω τακτικα αυτο το σαιτ...οι ανθρωποι με Α κεφαλαιο που γνωριζω εδω. :bow:
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλά υπερβάλετε λιγάκι. :D
Ειλικρινα δεν ηπερβαλω καθολου και σας το λεω αυτο επειδη εδω στα τεσσερα χρονια τωρα ειδα και τα αντιθετα! Μα ακριβως τα αντιθετα και στο αλλο ακρο :D

Οι αξιολογοι ανθρωποι οπως και στη ζωι ειναι παρα πολυ λιγοι...απλα εισαι πολυ τυχερος οταν τους βρισκεις.
Το να πεις μια καλη κουβεντα δεν ειναι δυσκολο,να βοηθησεις με μια φραση δεν ειναι επισης δυσκολο και σου γεμηζει την ημερα με χαρα. :D Να ειστε παντα καλα!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Tips για αγορές από εξωτερικό”