[ΕΚΛΕΙΣΕ] βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
WickedWitch
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2358
Εγγραφή: 12 Σεπ 2014, 17:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από WickedWitch » 11 Μαρ 2016, 16:25

χαιρεται!ζηταω βοηθεια για να αγορασω κατι απο την Ρωσια(μικρου μεγεθους καλλυντικα που χωρανε σε φακελο,4 φιαλιδια με κοστος περιπου 45 ευρω)με ευχαριστω εννοειται.το προβλημα ειναι οτι η εν λογω εταιρια δεν αποστελλει εκτος της χωρας και ουτε βγαζω ακρη με τις μεθοδους πληρωμης τους.αν υπαρχει καποιο μελος με συγγενεις η φιλους στην Ρωσια που θα μπορουσαν να με εξυπηρετησουν θα το εκτιμουσα πολυ.Οπως το σκεφτηκα θα μπορουσα να καταθεσω τα χρηματα στον λογαριασμο του μελους που θα προσφερθει και εκεινο να τα προωθησει στο προσωπο στην Ρωσια η να τα στειλω εγω με εμβασμα απευθειας στον τραπεζικο λογαριασμο του μεσολαβητη.επειτα να πραγματοποιησει την αγορα εκεινος και να παραλαβει το προιον και να το προωθησει σε εμενα με "ελτα" Ρωσιας.εννοειται οτι θα καλυψω ολα τα εξοδα.ακομη και αν ειναι να πατε η να ερθουν επισκεψεις απο εκει μπορω να περιμενω...μπερδεμα το ξερω... :z
η σελιδα ειναι αυτη
http://www.dreamlash-careprost.ru/about
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WickedWitch την 16 Μαρ 2016, 20:32, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Η συλλογή μου από υπολογιστές AMSTRAD
Η συλλογή μου από ΒΙΝΥΛΙΑ
εχω internet banking στην πειραιως και εθνικη
Παρακαλω μην δικαιολογειτε το γιατι ζητατε ενα αντικειμενο,απλα ζητηστε το οσο πιο απλα γινεται


Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 11 Μαρ 2016, 16:44

Καλησπερα!Μπορείς να ανεβάσεις κανονικό link προϊόντος για να δω για το τι τίνος πρόκειται?
Από αυτό το link οποίο ανέβασες σε μετάφραση δεν βγάζεις άκρη,διότι διακόπτει συνεχόμενα...
Πολλά καλλυντικά από την Ρωσία πουλάνε στα ρώσικα μάρκετ στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη.
Δεν είμαι σίγουρη,αλλά ίσως μπορείς να κάνεις παραγγελία μέσα σε τέτοιο μάρκετ.
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

Άβαταρ μέλους
WickedWitch
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2358
Εγγραφή: 12 Σεπ 2014, 17:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από WickedWitch » 11 Μαρ 2016, 17:02

ΛΑΡΙΣΑ έγραψε:Καλησπερα!Μπορείς να ανεβάσεις κανονικό link προϊόντος για να δω για το τι τίνος πρόκειται?
Από αυτό το link οποίο ανέβασες σε μετάφραση δεν βγάζεις άκρη,διότι διακόπτει συνεχόμενα...
Πολλά καλλυντικά από την Ρωσία πουλάνε στα ρώσικα μάρκετ στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη.
Δεν είμαι σίγουρη,αλλά ίσως μπορείς να κάνεις παραγγελία μέσα σε τέτοιο μάρκετ.
καλησπερα,διορθωσα τον συνδεσμο,ειναι αυτα http://www.dreamlash-careprost.ru/about
δυστηχως αυτα τα καταστηματα εχουν κυριως τροφιμα μετα απο μια ερευνα στο ιντερνετ :<

Η συλλογή μου από υπολογιστές AMSTRAD
Η συλλογή μου από ΒΙΝΥΛΙΑ
εχω internet banking στην πειραιως και εθνικη
Παρακαλω μην δικαιολογειτε το γιατι ζητατε ενα αντικειμενο,απλα ζητηστε το οσο πιο απλα γινεται

Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 11 Μαρ 2016, 18:56

Λοιπόν το Dreamlash και Careprost έχουν ίδια συστατικά και ίδια αποτέλεσμα με ένα διάφορα ότι Careprost μπορείς να παραγγέλνεις από την Ελλάδα.
Διάβασα πολλές κρητικές γνώμες από γυναίκες,οποίες χρισημοποιησαν και τα 2 συγκεκριμένα προϊόντα και έλεγαν ότι προτιμάνε το Careprost,διότι είναι ποιο αποτελεσματικό.
Επομενος προτείνουν ένα παρόμοιο γαλλικό προϊών Magic glance intencive
https://www.google.gr/search?q=magic+gl ... ApMQsAQIRg
Σχετικά με την τιμή,στην Ρωσία ένα οπωσδήποτε προϊών από αυτά τα δυο κοστίζει περίπου 10 ευρό+5&10 ευρό για να το στείλουν από κεντρική αποθήκη από την Μόσχα σε κάποιο πόλη Ρωσίας+15&20 ευρό να σε στείλει κάποιος από την Ρωσία στην Ελλάδα.
Η αποστολη δέματος ως 1 κιλό από την Ρωσία στην Ευρώπη κοστίζει περίπου 15-20 ευρό.
Οπότε πιστεύω θα είναι ποιο οικονομικό το Careprost για να παραγγέλνεις από την Ελλάδα.
Ελπιζω σε βοήθησα λιγάκι.
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

Άβαταρ μέλους
WickedWitch
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2358
Εγγραφή: 12 Σεπ 2014, 17:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από WickedWitch » 12 Μαρ 2016, 00:26

βοηθησες παρα πολυ!!σε ευχαριστω για τον χρονο σου! :thank:
θα αφησω την αγγελια μια μερα ακομη και αν δεν βρεθει κατι αλλο θα την κλειδωσω αυριο βραδυ :)

Η συλλογή μου από υπολογιστές AMSTRAD
Η συλλογή μου από ΒΙΝΥΛΙΑ
εχω internet banking στην πειραιως και εθνικη
Παρακαλω μην δικαιολογειτε το γιατι ζητατε ενα αντικειμενο,απλα ζητηστε το οσο πιο απλα γινεται

Άβαταρ μέλους
angelaki2015
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: 22 Μάιος 2015, 23:32
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από angelaki2015 » 12 Μαρ 2016, 00:55

Καλησπερα μπορω και εγω να ρωτησω καποιο ατομο που εχω αν μπορει να το παραγγειλει και να το φερει ,αν γινεται σιγουρα θα το κανει... επειδη δεν μπορω να δω τι θελετε στο link ... στειλτε μου σε πμ τι ακριβως θελετε για να ρωτησω την Τριτη ....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εστειλα δέμα : dimnik ,ελενακι , panagiota maria (2) , xrysal1 , Nasa
mariamat, Mariana96, Μαρία Κ. Π.

Θα στειλω δεμα : Maraki , Aspasoula , Giorgoslitsa , Ioannamarg, Marinaki88

Συναντηση : Olem , Iroo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
Roksi
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
64 78
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: 27 Αύγ 2015, 23:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: βοηθεια με αγορα απο την Ρωσια

Δημοσίευση από Roksi » 12 Μαρ 2016, 05:16

Να πω κατι που ισως σας βοηθησει!Γιατι δεν μιλατε με την Ρωσσικη πρεσβεια με το εμπορικο τμημα η με το Ελληνορωσικο Εμπορικο Επιμελητηριο.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση:
περιμένω κατάθεση από :

ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΟΥ..

Έχω ατομικό λογαριασμό στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ

:welcome:



ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Tips για αγορές από εξωτερικό”