[Πως] Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Ανθη1
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
15 34
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 06 Ιαν 2020, 16:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[Πως] Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από Ανθη1 » 23 Φεβ 2020, 21:09

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Έχω κάνει PayPal γιατί θέλω να πληρώσω μια αγορά από το ίντερνετ αλλά δεν θέλω να συνδεσω λογαριασμό τραπέζης (κάρτα δεν έχω). Γίνεται να μου στείλει κάποιος συγγενής μου Χρήματα (χωρίς να έχει PayPal) και μετά να κάνω αγορά με αυτά;Δηλαδή χωρίς πάλι να συνδέσω κάρτα/τραπεζικό λογαριασμό... Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας :thank:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ανθη1 την 24 Φεβ 2020, 07:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στα περιορισμένα μέλη ώσπου να τακτοποιήσει την οικονομική εκκρεμότητα με το μέλος iakkal


Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7864
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[Πως] Re: Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από GeorgeF » 23 Φεβ 2020, 21:52

Ανθη1 έγραψε:
23 Φεβ 2020, 21:09
θέλω να πληρώσω μια αγορά από το ίντερνετ αλλά δεν θέλω να συνδεσω λογαριασμό τραπέζης
Θέλεις αλλά δεν θέλεις.Πως θα γίνει αυτό; Άλλος (εύκολος) τρόπος από το να συνδέσεις κάποιο λογαριασμό τραπέζης δεν υπάρχει.
Ο δύσκολος τρόπος είναι να κάνεις κατάθεση με τα στοιχεία του λογαριασμού σου paypal στη Deutche Bank,αλλά αυτό θα έχει και την ανάλογη προμήθεια.Κοινώς,μην πας να κάνεις κατάθεση 5 ευρώ γιατί η προμήθεια μπορεί και να είναι 20.
Βρες κάποιον συγγενή/φίλο που να έχει paypal και συνδεδεμένο λογαριασμό (και τον εμπιστεύεσαι),δώστου τα μετρητά και πες του να σου στείλει το ποσό στο λογαριασμό σου.Αν το ποσό είναι μικρό ίσως να μπορεί να σε βοηθήσει και κάποιο μέλος από εδώ.Άνοιξε μια αγγελία ζήτησης εδώ: viewforum.php?f=362
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Ανθη1
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
15 34
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 06 Ιαν 2020, 16:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[Πως] Re: Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από Ανθη1 » 23 Φεβ 2020, 21:55

GeorgeF έγραψε:
23 Φεβ 2020, 21:52
Ανθη1 έγραψε:
23 Φεβ 2020, 21:09
θέλω να πληρώσω μια αγορά από το ίντερνετ αλλά δεν θέλω να συνδεσω λογαριασμό τραπέζης
Θέλεις αλλά δεν θέλεις.Πως θα γίνει αυτό; Άλλος (εύκολος) τρόπος από το να συνδέσεις κάποιο λογαριασμό τραπέζης δεν υπάρχει.
Ο δύσκολος τρόπος είναι να κάνεις κατάθεση με τα στοιχεία του λογαριασμού σου paypal στη Deutche Bank,αλλά αυτό θα έχει και την ανάλογη προμήθεια.Κοινώς,μην πας να κάνεις κατάθεση 5 ευρώ γιατί η προμήθεια μπορεί και να είναι 20.
Βρες κάποιον συγγενή/φίλο που να έχει paypal και συνδεδεμένο λογαριασμό (και τον εμπιστεύεσαι),δώστου τα μετρητά και πες του να σου στείλει το ποσό στο λογαριασμό σου.Αν το ποσό είναι μικρό ίσως να μπορεί να σε βοηθήσει και κάποιο μέλος από εδώ.Άνοιξε μια αγγελία ζήτησης εδώ: viewforum.php?f=362
Ευχαριστώ πολύ αν βρω κάποιον να με εξυπηρετήσει θα
είναι σίγουρο ότι γίνεταιι να πληρώσω την ηλεκτρονική μου αγορά δηλαδή χωρίς να συνδέσω τράπεζα/κάρτα απλά με το υπόλοιπο του PayPal πορτοφολιου;!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στα περιορισμένα μέλη ώσπου να τακτοποιήσει την οικονομική εκκρεμότητα με το μέλος iakkal

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[Πως] Re: Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από polvar » 23 Φεβ 2020, 22:32

Η πληρωμή θα γίνει εφόσον ο πωλητής αποδέχεται το Paypal ως μέσο πληρωμής και επαρκεί το υπόλοιπο σας για το ποσό της αγοράς (θα κρατήσει το paypal και μια προμήθεια 3,4% επί του ποσού της συναλλαγής + 0.35€)

Άβαταρ μέλους
Ανθη1
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
15 34
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 06 Ιαν 2020, 16:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[Πως] Re: Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από Ανθη1 » 23 Φεβ 2020, 23:39

polvar έγραψε:
23 Φεβ 2020, 22:32
Η πληρωμή θα γίνει εφόσον ο πωλητής αποδέχεται το Paypal ως μέσο πληρωμής και επαρκεί το υπόλοιπο σας για το ποσό της αγοράς (θα κρατήσει το paypal και μια προμήθεια 3,4% επί του ποσού της συναλλαγής + 0.35€)
Δηλαδή αν η παραγγελία είναι 13€ πόσο κρατάει;;
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στα περιορισμένα μέλη ώσπου να τακτοποιήσει την οικονομική εκκρεμότητα με το μέλος iakkal

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[Πως] Re: Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από polvar » 23 Φεβ 2020, 23:42

(13 X 3,4%) + 0,35 = 0,79

Άβαταρ μέλους
Ανθη1
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
15 34
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 06 Ιαν 2020, 16:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[Πως] Re: Μεταφορά χρημάτων στο PayPal

Δημοσίευση από Ανθη1 » 23 Φεβ 2020, 23:51

polvar έγραψε:
23 Φεβ 2020, 23:42
(13 X 3,4%) + 0,35 = 0,79
Τέλεια ευχαριστω πολύ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στα περιορισμένα μέλη ώσπου να τακτοποιήσει την οικονομική εκκρεμότητα με το μέλος iakkal

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Tips για αγορές από εξωτερικό”