Πώς επαναφέρω σελιδοδείκτες στον Chrome μετά από διαγραφή;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Πώς επαναφέρω σελιδοδείκτες στον Chrome μετά από διαγραφή;

Δημοσίευση από mengre » 21 Σεπ 2013, 22:30

καποιος ειχε την φαεινη ιδεα να τρεξει ενα προγραμμα που καθαριζει τα παντα ιστορικο,σελιδοδεικτες..και μου τους εχασε...και ειχα πολλα πραματα αποθηκευμενα..
εκανα μονη μου επαναφορα συστηματος στην πρηγουμενη μερα αλλα τπτ...
επισης ψαχτηκα λιγο και κατεβασα ενα recover προγραμμα..το καλο βεβαια ειναι οτι εκει υπηρχε ενα αρχειο Βookmarks..αλλα πως μπορω να το χρησιμοποιησω για να δω εαν θα μου τους επαναφερει? το εβαλα στα αγαπημενα αλλα τπτ ο chrome..τι μπορω να κανω???εαν ξερει κανεις ας βοηθησει λιγο...ετσι φαινεται το αρχειο εκει που το εβαλα!
Εικόνα
:thank:
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από Aria » 21 Σεπ 2013, 22:49

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, σελιδοδείκτες, και κάνε εισαγωγή σελιδοδεικτών.
Αν είχες φαιρφοξ ηξερα ακριβώς να σου πω, αλλά για δοκίμασε και έτσι...

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από morfo212 » 21 Σεπ 2013, 22:50

Αν είχες συνδεθεί με τον Chrome και κάνεις σύνδεση ξανά θα τους βρεις αν όχι δεν ξέρω τι να πω!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από mengre » 21 Σεπ 2013, 23:05

εγω απλα οτι ηθελα το εκανα σελιδοδεικτη...τωρα για συνδεση με chrome δεν ξερω...
αααααααα τα θελωωωωωωω πισωωωωωωωωωωω
aria το εκανα αλλα 2 επιλογες εχει...απο internet explorer που ειναι καποioi στανταρ..και απο google toolbar.
κανανε το ccleaner και τα σβησανε ολα...απο την εισαγωγη δεν βγαινει κατι...τωρα το αρχειακι αυτο που βρηκα δνε ξερω τι ειναι και κατα ποσο μπορει να βοηθησει..
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6815
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από vadaris » 21 Σεπ 2013, 23:35

Δεν ξερω αν βοηθησει, αλλά δες το...



Εισαγωγή Σελιδοδεικτών με χρήση του αρχείου HTML

Google Chrome

Στο Google Chrome, πηγαίνετε πάνω δεξιά στο μηχανικό κλειδί και ύστερα Διαχείριση Σελιδοδεικτών. Τώρα, κλικάρετε την οργάνωση και μετά την Εισαγωγή Σελιδοδεικτών. Επιλέξτε το αρχείο HTML και οι σελιδοδείκτες θα προστεθούν στο Google Chrome!

Mozilla Firefox

Στο Mozilla Firefox πηγαίνετε από το μενού Σελιδοδείκτες και ύστερα Οργάνωση Σελιδοδεικτών. Στο νέο παράθυρο που θα ανοίξει, πατήστε Εισαγωγή και Αντίγραφο και ύστερα Εισαγωγή HTML. Ύστερα επιλέξτε το αρχείο HTML και οι σελιδοδείκτες θα προστεθούν στο Mozilla Firefox!

Internet Explorer

Στον Internet Explorer πηγαίνετε Αγαπημένα , μετά πατήστε το βελάκι δεξιά του Προσθήκη στα αγαπημένα και ύστερα Εισαγωγή και Εξαγωγή. Τώρα, επιλέξτε Εισαγωγή από Αρχείο, μετά επιλέξτε Αγαπημένα, μετά πατήστε Αναζήτηση… και βρείτε το αρχείο HTML. Ύστερα, θα σας ζητηθεί σε ποιο φάκελο να προστεθούν οι σελιδοδείκτες. Αν θέλετε να φαίνονται οι σελιδοδείκτες στη γραμμή σελιδοδεικτών, τότε επιλέξτε τη Γραμμή Αγαπημένων. Τέλος, πατάτε Εισαγωγή και οι σελιδοδείκτες προστίθενται στον Internet Explorer!

Πλέον, θα έχετε πάντα μαζί σας του σελιδοδείκτες σας όπου κι αν πηγαίνετε!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από mengre » 21 Σεπ 2013, 23:39

ωραια αυτα...αλλα το αρχειο html που θα το βρω?? το κανω και δεν μου βγαζει κατι... :{
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από mengre » 21 Σεπ 2013, 23:44

το θεμα ειναι οτι αυτο το αρχειακι bookmarks μου το βγαζει ετσι οπως ειναι στα αγαπημενα του internet explorer αλλα δεν το βγαζει στον chrome...ανοιγει αλλα ειναι κωδικας...πως τα επαναφερω στην μορφη τους δεν ξερω..τωρα οποιος καταλαβε καταλαβε..χαχαχ
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
kostas8808
new member
new member
1 3
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 19 Σεπ 2013, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Σάμου
Δήμος - Κοινότητα: Ποταμιάς Ευρυτανίας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από kostas8808 » 22 Σεπ 2013, 00:16

backup ειχες κανει? Αν ναι τοτε ισχυει οτι ειπε ο vadaris

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6815
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από vadaris » 22 Σεπ 2013, 00:16

Αυτό το αρχειάκι δεν μπορεί να το ανοιξει κανενας browser; Αν το ανοιξεις με firefox με τά να κένεις εισαγωγη σελιδοδεικτων από firefox?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39725
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: επαναφορα σελιδοδεικτων πως κανω???

Δημοσίευση από polvar » 22 Σεπ 2013, 10:23

Περιγράφω την διαδικασία για Windows XP. Σε άλλα windows θα υπάρχουν μικροδιαφορές

Πηγαίνετε στο Πίνακας Ελέγχου-Επιλογές Φακέλων-Προβολή και επιλέγετε να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία.
Μετά πηγαίνετε στην θέση
C:\Documents and Settings\Όνομα_χρήστη\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default
κι εκεί θα βρείτε τα αρχεία bookmarks και bookmarks.bak
Σβήστε το bookmarks και μετονομάστε το bookmarks.bak σε bookmarks και ελέγξτε στον Chrome αν επανήλθαν οι σελιδοδείκτες
Αν δεν επανήλθαν τότε αντικαταστήστε το αρχείο bookmarks με το αρχείο που βρήκατε. Αν το αρχείο αυτό είναι ακέραιο, θα επαναφέρει σωστά τους σελιδοδείκτες σας.

Καλή επιτυχία!


ΥΓ. Για να μην το ξαναπάθετε αυτό να παίρνετε τακτικά backup του συστήματός σας ή να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό gmail και μετά να συνδέεστε τακτικά από το μενού του Chrome με τον λογαριασμό σας. Σε κάθε σύνδεση οι σελιδοδείκτες αποθηκεύονται στο "υπολογιστικό σύννεφο" και αν τους χάσετε (ή αν τους χρειαστείτε σε οποιονδήποτε άλλο υπολογιστή συνδεθείτε) μπορείτε να τους επαναφέρετε από εκεί.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές”