[ΕΚΛΕΙΣΕ] Επισκευή εκτυπωτή HP 1536dnf MFP "μάσησε χαρτί"

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Επισκευή εκτυπωτή HP 1536dnf MFP "μάσησε χαρτί"

Δημοσίευση από Poudim » 20 Νοέμ 2020, 18:52

Προ 3μήνου έκανα οικονομία και αγόρασα αναγομωμένο toner με 7€ , αντί για το original με 70€ . Προ ημερών «μάσησε» μια σελίδα Α4 , την οποία δεν κατάφερα να την βγάλω ολόκληρη . Σκίστηκε και μπλόκαρε πίσω από το γκρίζο πραγματάκι στην φ/φία και δεν βγαίνει με τίποτα . Νομίζω ότι πρέπει να τον αποσυναρμολογήσω , όμως παρά του ότι «τα χέρια μου πιάνουν» , θεωρώ ότι είναι εκτός των δεξιοτήτων μου . Υπάρχει κάποιος να μου «χαρίσει» αυτή την διαδικασία της "από= και στη συνέχεια επανά-συναρμολόγησης" ; Ή να με οδηγήσει , τι πρέπει να κάνω , για να βγάλω το σχισμένο χαρτάκι ; Ο στόχος είναι να βγει το χαρτάκι και να ξανα-δουλέψει ο εκτυπωτής , ο οποίος δεν δέχεται καμία εντολή . Ευχαριστώ .
https://ibb.co/Sv1TC29
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Poudim την 18 Δεκ 2020, 23:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Επισκευή εκτυπωτή HP 1536dnf MFP "μάσησε χαρτί"

Δημοσίευση από polvar » 24 Νοέμ 2020, 13:49

Αφαιρέστε το τόνερ
Ανοίξτε το καπάκι στο πίσω μέρος του μηχανήματος μήπως και από εκεί έχετε καλύτερη πρόσβαση στο χαρτάκι
Αφαιρέστε με ένα τσιμπιδάκι φρυδιών
Αν τα παραπάνω δεν έχουν αποτέλεσμα ίσως σας βοηθήσει να αφαιρέσετε τον ελαστικό γκρι κύλινδρο με ένα κατσαβίδι όπως φαίνεται στο https://www.youtube.com/watch?v=oGibAQVgM98
Aν χρειάζεται να λύσετε το μηχάνημα δείτε το https://www.youtube.com/watch?v=N_Gq3p80ZSE και το https://www.youtube.com/watch?v=uy4BH376Hq0

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Επισκευή εκτυπωτή HP 1536dnf MFP "μάσησε χαρτί"

Δημοσίευση από Poudim » 24 Νοέμ 2020, 19:58

Ευχαριστώ , έχω δει και τα 2 videos . Ίσως προσπαθήσω το 1ο , το 2ο δεν θα το τολμήσω .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Επισκευή εκτυπωτή HP 1536dnf MFP "μάσησε χαρτί"

Δημοσίευση από Poudim » 05 Δεκ 2020, 22:03

Πήγα σε τεχνικό και τόφτιαξε .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές”