ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ CAMPING

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anid716
Diamond Member
Diamond Member
47 31
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 16 Ιουν 2012, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από Anid716 » 20 Ιουν 2013, 17:33

Καλησπέρα,
Χρειαζομαι τη βοήθεια σας! Σκεφτομαστε με το αγορι μου να κανουμε φετος διακοπες σε καμπινγκ οργανωμενο...ειμαστε ομως αρχαριοι και οι δυο! Δεν ξερουμε καθολου απο καμπινγκ! Αν καποιος γνωριζει θα μας ηταν χρησιμο να μας πει καποιες πληροφοριες!Για παραδειγμα τι σου παρεχει ενα οργανωμενο καμπινγκ (γιατι στις ιστοσελιδες των καμπινγκ δεν τα καταλαβαινω πολυ) ,σου παρεχουν σκηνη εκει η πρεπει να πας με τη δικη σου? Και πληρωνεις και για διαμονη και για το χωρο που θα βαλεις τη σκηνη σου? Αυτα προς το παρον!! Ευχαριστω εκ των προτερων! :) :) :) :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anid716 την 23 Ιουν 2013, 14:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


GiannaEleniMaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
57 61
Δημοσιεύσεις: 2575
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 15:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από GiannaEleniMaria » 20 Ιουν 2013, 17:38

καλησπερα εαν και εχω καιρο να κνω λογω παιδιου απο οσο ξερω τα περισσοτερα καμπινγκ σου παρεχουν αλλα καλυτερα ειναι να εχεις δικο σου καθαρα για να εισαι και πιο σιγουρη και απο θεμα καθαριοτητας,αυτο που παρεχουν τα περισσοτερα δηλαδη ειναι τουαλετες με ζεστο νερο οχι παντα αναλογα τι ωρα θα πας και εστιατοριο που ειναι πιο πολυ για πρωινο κατα την αποψη μου παντα,υπαρχουν καμπινγκ οπως η αγια αννα που ειναι πιο οργανωμενο απο οποιοδηποτε αλλο

εαν θες να σου πω και τι θα χρειαστεις ευχαριστως να σου γραψω ενα καταλογο

ξεχασα πληρωνεις για το χωρο που θα πιασεις και τις μερες
ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ 9-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!



Άβαταρ μέλους
Anid716
Diamond Member
Diamond Member
47 31
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 16 Ιουν 2012, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από Anid716 » 20 Ιουν 2013, 17:49

Ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες! Εχω δει για το καμπινγκ αγια αννα που αναφερατε!Ειναι οντως πολυ καλο αλλα ψαχναμε κατι πιο κοντα στην Αθηνα!! Αν θα ηταν ευκολο θα με εξυπηρετουσε πολυ να μου πειτε περιπου τι θα χρειαστω σε ενα καμπινγκ (οργανωμενο παντα!).

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από panteleon1 » 20 Ιουν 2013, 17:58

Το οργανωμένο κάμπινγκ σου προσφέρει τα απαραίτητα που χρειάζεσαι για την διαμονή σου. Το σκιερό μέρος για να βάλεις τη σκηνή σου, ρεύμα για τις λάμπες και τις φορτίσεις για τα κινητά σου, στα περισσότερα υπάρχει κοινόχρηστο ψυγείο, τουαλέτες, ντουζιέρες, και σε μερικά έχει και πλυντήρια με κέρμα για να πλένεις τα ρούχα σου. Καταρχάς θα χρειαστείς σκηνή, μια ευρύχωρη και αεριζόμενη για τιμές αναλόγως τα άτομα που θα κοιμηθούν. Στρώμα πουλάνε αυτά τα αεροστρώματα που είναι πολύ βολικά αλλά μπορείς εάν έχεις χώρο να πάρεις ραντζάκι για να έχεις χώρο για να κάθεσαι κιόλας. Τραπεζάκι και καρέκλες, είτε αναδυπλούμενο είτε πλαστικό ένα τραπέζι έιναι το Α και το Ω πόσα άτομα θα είστε τόσες καρέκλες για να μην παίζετε το παιχνίδι που όλοι χορεύουν και μόλις σταματήσει η μουσική όποιος κάτσει... Απο εκεί και πέρα εγώ θα πρότεινα 3 τετραγωνικά πλαστικό πράσινο τάπητα για εκει που θα έχετε το τραπέζι ώστε να μπορείτε να πατάτε εκεί και όχι στο χώμα.
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

GiannaEleniMaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
57 61
Δημοσιεύσεις: 2575
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 15:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από GiannaEleniMaria » 20 Ιουν 2013, 18:01

στρωμα φουσκωτο για το βαλεις στην σκηνη για να κοιμαστε αλλα μπορει να βαλετε και 2 σλιπ μπανγκ αντι για στρωμα απλα το στρωμα ειναι λιγο πιο ανετο
μανταλακια και σχοινι
χαρτι υγειας
αντικουνιπτικο
φακο
σφυρακι
φιδακι
ψαθα
μικρη σκουπιτσα
κερακια για ρομαντζο(χαχα)
επισης εάν πατε με αμαξι μπορειτε να παρετε και ένα ψυγειακι με παγο αυτά τα μικρα για να εχετε νερο κρυο θα σας βολεψει και για τη παραλια καθως και καρεκλακια και σεικερ για καφε

εάν θυμηθω κατι άλλο θα στο γραψω
ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ 9-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!



Άβαταρ μέλους
alisaxni
Diamond Member
Diamond Member
47 55
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: 21 Σεπ 2010, 21:46
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Βόλου Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από alisaxni » 20 Ιουν 2013, 18:02

καλησπέρα, εγώ νομίζω οτι πρέπει να έχεις σκήνη κλπ δηλαδή υπνόσακους, υπόστρωμα ίσως, φακούς για το βράδυ, φιδάκια για κουνούπια, και τίποτα ποτηράκια, πιατάκια πλαστικά. δε νομίζω να σου δίνουν εκεί. και πληρώνεις τη σκηνή και για κάθε άτομο που μένει σε αυτή. αν έχετε αμάξι και το βάλετε στο χώρο, λογικά πληρώνεις και για αυτό.
έχω γατούλα, για τυχόν τρίχες!

GiannaEleniMaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
57 61
Δημοσιεύσεις: 2575
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 15:05
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από GiannaEleniMaria » 20 Ιουν 2013, 18:05

και να φροντισεις να βρεις σκιερο μερος να κανεις ενα γυρο στο καμπινγκ για να εντοπισεις την σωστη θεση
ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ......

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ 9-31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!



Άβαταρ μέλους
Anid716
Diamond Member
Diamond Member
47 31
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 16 Ιουν 2012, 17:19
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από Anid716 » 20 Ιουν 2013, 18:13

Σας ευχαριστω ολους παρα παρα πολυ για τις πληροφοριες!! Ειλικρινα με βοηθησατε πολυ!!!! :) :) :)

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από panteleon1 » 20 Ιουν 2013, 18:27

λεκάνη θα χρειαστεί, μαχαιροπήρουνα, οπωσδήποτε τάβλι...
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
marskia
new member
new member
2 1
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 09 Ιουν 2013, 14:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βιάννου Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ζηταω πληροφορίες για καμπινγκ

Δημοσίευση από marskia » 20 Ιουν 2013, 18:28

Γεια και πάλι!
Ένα πολύ χρήσιμο site που θα βρεις ο,τι χρειάζεσαι:
http://www.e-camping.gr/.
Δύο από τα ωραία camping είναι οι "Φοίνικες" στη Φοινικούντα Μεσσηνίας και η "Συκιά" στο Πήλιο.
Γενικά η χρέωση είναι ξεχωριστά για: σκηνή (μικρή/μεγάλη), κάθε άτομο (οπότεx2), αμάξι (αν έχετε), ρεύμα. Οι τιμές συνήθως είναι από 9-12 ευρώ/άτομο τη βραδιά (με όλα τα παραπάνω μέσα). Συχνά έχουν εκπτώσεις για φοιτητές.
Βασικό είναι πόσες μέρες θα πάτε και αν έχετε αμάξι. Χωρίς αυτοκίνητο περιορίζονται οι επιλογές προορισμού, αλλά και τα πράγματα που μπορείς να κουβαλήσεις.
Για ο,τι άλλη πληροφορία στείλε πμ, αν θέλεις τα λέμε και από κοντά όταν βρεθούμε για το λεξικό.
Είναι πολύ ωραία εμπειρία το camping πιστεύω δε θα το μετανιώσετε!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τόποι - ταξίδια - περιηγήσεις”