[ΖΗΤΑΩ] ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από guzelina » 01 Ιουν 2014, 14:56

Καλημερα :D

Επειδη στο επομενο διαστημα θα ταξιδεψω Αθηνα και θα εχω μαζι μου μωρο θα ηθελα λιγη βοηθεια απο οποιον ξερει πως να μετακινηθω ευκολα σε 2 προορισμους για να μην ψαχνω οταν φτασω και ταλαιπωρω και το μωρο. Δεν ξερω αν ειναι κοντα για να παρω ταξι αλλα δεν νομιζω οτι με συμφερει.Θα φτασω στο αεροδρομιο και θελω να παω αρχικα στα Ανω-λιοσια,πολυ κοντα στην εξοδο Αττικης οδου 6 και κοντα στον προαστιακο Ανω Λιοσιων.Μετα πρεπει να παω Κοντα στην πλατεια Μαβιλη στην οδο Νεστου που απο οτι ειδα στο χαρτη ειναι μεταξυ της βασιλλησης σοφιας και της Μιχαλακοπουλου. Αν καποιος ξερει και μπορει να με καθοδηγησει θα του ειμαι υποχρεη. :D
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ


alekos12
new member
new member
1 6
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 07 Φεβ 2014, 00:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από alekos12 » 01 Ιουν 2014, 15:09

Kαλησπέρα.. Απο το αεροδρόμιο θα πάρεις τον προαστιακό που φέυγει σχεδόν καθε 10 μς 15 λεπτα και θα κατέβεις στον σταθμό άνω Λιοσίων. οι συρμοί πάνε απο αεροδρόμιο-Ανω λιόσια αλλά στάση στα Ανω λιόσια κάνουν και οι συρμοί που πάνε προς Κιάτο.. τώρα για για να πας πλατεία Μαβίλη, θα πάρεις πάλι προαστιακό απο τα Ανω λιόσια για αεροδρόμιο, θα κατέβεις στη στάση Πλακεντίας και θα κάνεις μετεπιβίβαση στην γραμμή 3 του μετρο με κατεύθυνση προς Αγία Μαρίνα και θα κατέβεις στην στάση του Μεγάρου μουσικής. Απο εκεί η πλατεία Μαβίλη ειναι 3 λεπτά με τα πόδια..

Kotsos4u
Platinum Member
Platinum Member
37 32
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 02 Σεπ 2011, 16:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από Kotsos4u » 01 Ιουν 2014, 15:51

Να ρωτήσω και εγώ κάτι στα γρήγορα. Από αεροδρόμιο για περιστέρι υπαρχει μια συγκεκριμένη γραμμή η θα πρεπει να γίνει και μετεπιβίβαση ; Το εισιτήριο κοστίζει 8 ευρώ από όσο ξέρω έτσι ;

Άβαταρ μέλους
lenamtp
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1127
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 20:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Θρακομακεδόνων Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από lenamtp » 01 Ιουν 2014, 15:56

Kotsos4u έγραψε:Να ρωτήσω και εγώ κάτι στα γρήγορα. Από αεροδρόμιο για περιστέρι υπαρχει μια συγκεκριμένη γραμμή η θα πρεπει να γίνει και μετεπιβίβαση ; Το εισιτήριο κοστίζει 8 ευρώ από όσο ξέρω έτσι ;
Οχι, δεν παει απευθειας περιστέρι, θα πρέπει να αλλάξετε γραμμή στο σύνταγμα, θα πάρετε την κόκκινη προς ανθούπολη.. δεν έχω πέρει ποτέ εισητήριο αεροδρομίου, απ'όσο ξέρω όμως έχει 8 ευρω αλλα δεν βγάζετε αλλο για τη μετεπιβίβαση..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lenamtp την 01 Ιουν 2014, 16:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Γενικά στις αγγελίες μου ισχύει ότι δίνονται και όλα μαζί, εκτός κι αν αναφέρω κάτι διαφορετικό..
Κρατάω τους αριθμούς των δεμάτων μέχρι να παραλάβουν τα μέλη, για να μη γράφω σε κάθε αγγελία. Αν προκύψει κάτι με ενημερώνετε..!!
Εχω paypal και λογαριασμό σε Πειραιώς και Εθνική!!

Oι αγγελίες μου εδώ : http://1gr.me/A4cJm

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από guzelina » 01 Ιουν 2014, 16:03

Ευχαριστω πολυ και τους 2.Οντως η Νεστου ειναι πιο κοντα στη σταση αμπελοκηποι αυτο το ξερω
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
Elena_ka
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
9 21
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 13 Μαρ 2014, 23:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από Elena_ka » 01 Ιουν 2014, 17:02

Kotsos4u έγραψε:Να ρωτήσω και εγώ κάτι στα γρήγορα. Από αεροδρόμιο για περιστέρι υπαρχει μια συγκεκριμένη γραμμή η θα πρεπει να γίνει και μετεπιβίβαση ; Το εισιτήριο κοστίζει 8 ευρώ από όσο ξέρω έτσι ;
Υπαρχει γραμμη λεωφορειου Χ93, που κανει σταση στο Λιντλ Περιστεριου. Αν ρωτας συγκεκριμενο για την σταση του μετρο Περιστερι, τοτε οπως σου ειπε η Λενα.

Kotsos4u
Platinum Member
Platinum Member
37 32
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 02 Σεπ 2011, 16:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ

Δημοσίευση από Kotsos4u » 01 Ιουν 2014, 18:30

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τόποι - ταξίδια - περιηγήσεις”