Ιδέες για ξενάγηση...

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
metropontix
Platinum Member
Platinum Member
6 13
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μάιος 2012, 21:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Ιδέες για ξενάγηση...

Δημοσίευση από metropontix » 20 Σεπ 2012, 00:19

Σκεφτόμουν το εξής.

Ασχολούμαι με την φύση, την πεζοπορία και την αρχαιολογία. Έλεγα λοιπόν να αφιερώνω κάποιες κυριακές δωρεάν σε οικογένειες που θα ήθελαν να σμίξουν κάνοντας ένα πικ νικ ας πούμε και να μάθουν και πράγματα αλλά δεν ξέρουν που και πως. Αν είχαν και παιδάκια και θα τους ενδιέφερε να μάθουν πράγματα για την φύση ακόμα καλύτερα. :D

Απλά δεν έχω δουλέψει ποτέ με παιδάκια άρα σίγουρα θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας και σίγουρα την καθοδήγηση των γονιών που φυσικά απαιτείται να είναι μαζί και για λόγους ευθύνης.

Δε ξέρω φαίνεται καλή ιδέα ή ηλίθια;; χαχα Ρίξτε συμβουλές. :ρ


Άβαταρ μέλους
mar.kli
Platinum Member
Platinum Member
33 25
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 28 Φεβ 2012, 01:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Μύρινας Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: Ξενάγηση...

Δημοσίευση από mar.kli » 20 Σεπ 2012, 00:34

ειναι τελεια η ιδεα σου!!!!οσο για τα παιδια,απλα να θυμασαι ενα πραγμα,που θα το επαναλαμβανεις συνεχεια απο μεσα σου: "υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!ο Ηρωδης τη γλυτωσε γιατι ηταν βασιλιας!!!"
πλακα κανω!!αλλα αληθεια η ιδεα σου ειναι πολυ καλη!
δινω προτεραιοτητα σε ατομα που μπορουν να παραλαβουν χερι με χερι!!!τους υπολοιπους,προσπαθω να τους βολεψω αναλογα με το διαθεσιμο χρονο!!

εδω ειναι οι αγγελιες μου http://1gr.me/fNfRQ



Έχεις μια καλή ζωή όταν δεν υποθέτεις τίποτα, κάνεις περισσότερα, χρειάζεσαι λιγότερα, χαμογελάς συχνά, κάνεις μεγάλα όνειρα, γελάς πολύ και συνειδητοποιείς πόσο ευλογημένος είσαι!!

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3099
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ξενάγηση...

Δημοσίευση από tolis287 » 20 Σεπ 2012, 00:35

Αν ημουν Αθηνα θα ρχομουν σιγουρα ειναι τελεια ιδεα και ξεφευγει απο τα συνηθισμενα!Κανεις την βολτα σου μαθαινεις κιολας!Το προτιμω απο την κλασικη εξοδο για ψωνια σε mall ας πουμε ή σε ταβερνα (που λεφτα;;;).Μπορει να συνδιαστει επισης και η φωτογραφια ετσι.
Πρεπει να αναφερεις και τις περιοχες που πηγαινεις και τον τροπο μετακινησης ή αν σκοπευεις να δινεις εκει ραντεβου.

metropontix
Platinum Member
Platinum Member
6 13
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μάιος 2012, 21:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Ξενάγηση...

Δημοσίευση από metropontix » 20 Σεπ 2012, 00:48

Εννοείται φυσικά. Έλεγα η εκκίνηση τουλάχιστον να γίνει μέσα από το site εδώ που έτσι κι αλλιώς λίγο πολύ βρίσκουμε άκρη και δεν είμαστε άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Λίγο με προβληματίζει η 1η φορά αν και το έχω στην ξενάγηση μου έχουν πει. χαχαχα

Άβαταρ μέλους
pinelopi_1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1130
Εγγραφή: 21 Σεπ 2010, 10:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ξενάγηση...

Δημοσίευση από pinelopi_1 » 20 Σεπ 2012, 10:04

εξαιρετικη η ιδεα σου! εγω τουλαχιστον θα ερχομουν σιγουρα. ξεφευγεις απο τη καθημερινοτητα, ερχεσαι κοντα στη φυση το οποιο ειναι οοοοοτι καλυτερο και προσφερει ηρεμια (και καλη γυμναστικη η πεζοπορια). και φυσικα γνωριζεις καινουριους ανθρωπους. τι καλυτερο και για τα παιδια που θα ειναι πιο ελευθερα? μπραβο ωραια κινηση
Παραλαβές παρακαλώ απο Καλαμαριά. Αποστολές μόνο με προπληρωμένο φάκελο η με κατάθεση σε τράπεζα. Όποιο μέλος δηλώνει ενδιαφέρον και έπειτα δεν έρχεται σε επικοινωνία, το αντικείμενο θα χαρίζεται αλλού. Ευχαριστώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τόποι - ταξίδια - περιηγήσεις”