ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gogo » 29 Δεκ 2010, 02:46

MERSINI έγραψε:ελπίζω όταν γινει το παζάρι όλοι αυτοί που λέτε την γνώμη σας να μην εξαφανιστείται και να προσφέρετε την βοήθειά σας..
:D :D :D :D
:bow: :bow: :bow: :bow:


Άβαταρ μέλους
FAIRYMARY
Gold Member
Gold Member
11 9
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 26 Δεκ 2010, 17:54
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μαργαριτίου Θεσπρωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: XS
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από FAIRYMARY » 29 Δεκ 2010, 19:57

Εγώ πάλι προτείνω το Αττικό Άλσος και συγκεκριμένα τους Υάδες. Είναι πολύ καλό - κεντρικό σημείο με άνετο χώρο για να μπούνε πάγκοι και υπάρχουν αρκετά στεγασμένα σπιτάκια σε περίπτωση που ο καιρός δεν είναι καλός. Επίσης έχει αρκετό χώρο για τη στάθμευση αυτοκινήτων. Πιστεύω ότι θα μαζευτούν αρκετά πράγματα και θα έρθουν πάρα πολλοί δεδομένου ότι απ' ότι έχω δει από τις λίγες μέρες που είμαι μέλος και που το έψαξα λίγο είναι πολλά τα άτομα που εκφράζονται θετικά στην ιδέα του "δεν πετώ κάτι που μπορεί να είναι χρήσιμο για κάποιον άλλο". Προσωπικά θα είμαι παρούσα όπου και αν γίνει και θα ήθελα να βοηθήσω για την ομαλή διεξαγωγή της διαδικασίας. Εύχομαι μια χρονιά γεμάτη υγεία, χαρά, ευτυχία, μια χρονιά πλούσια σε προσφορά και εθελοντισμό!
Λόγω έλλειψης χρόνου στείλτε μου π.μ. για να μπορώ να ενημερωθώ για το μηνύματά σας μέσω email. Προτιμώ να παραλαμβάνετε απευθείας από το χώρο μου ότι σας ενδιαφέρει.
"Η προσφορά καλλιεργεί την αγάπη και ο εθελοντισμός ανθίζει τις ψυχές μας"

Άβαταρ μέλους
lizouli86
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 8650
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αττική,Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από lizouli86 » 06 Ιαν 2011, 03:46

επειδη τωρα ειδα αυτην την συζητηση θα ηθελα να συμβαλλω και εγω,
για την περιοχη του πειραια

η πλατεια στον ησαπ πειραια προτεινω να αποκλειστει,καταρχην υπαρχει τρελο παρεμποριο-πολλοι αλλοδαποι και αν το παζαρι γινει σαββατοκυριακο την κυριακη ακριβως ενα στενο πιο πανω ειναι το παζαρι του πειραια..το θεμα ειναι να διατεθουν πραγματα σε οσους το εχουν αναγκη οχι να μαζευτουν ατομα με σκοπο την πωληση των αντικειμενων η την υπερκαταναλωση..

το πασαλιμανι ειναι πολυ ωραια τοποθεσια η οποια ομως δεν εξυπηρετει και τοσα λεωφορεια...και πασαλιμανι θεωρειται μια ευρυτερη περιοχη 2 χλμ ξεκιναει απο την ζεα και φτανει ως την πλατεια αλεξανδρας...αν και η πλατεια του πασαλιμανιου ειναι κεντρικη εκει ειναι και η περιοχη της ''πασαρελας'' μια περιοχη με αρκετες καφετεριες και γενικα μαζευει καλο κοσμο νεαρης ηλικιας.

πλατεια κοραη
η κεντρικοτερη πλατεια του πειραια απεχει 10 λετπα απο τον ησαπ και περνανε ολα σχεδον τα λεωφορεια-040 απο συνταγμα α1-β1 απο γλυφαδα-αλοιμο-φαληρο...και 703-845-830-810 απο αιγαλεω-περιστερι-ελευσινα-κορυδαλλο αφηνουν στο λιμανι που ειναι 10 λεπτα απο την κοραη.νομιζω το καταλληλοτερο σημειο ...ειναι και διπλα η αστυνομια και τριγυρω απο την πλατεια υπαρχουν παρα πολλες καφετεριες...εκει επισης βρισκεται το δημαρχειο.

τωρα για αλλες περιοχες
συνταγμα
για κανενα λογο!αποψη μου ειναι φυσικα,εννοειται οτι ειναι κεντρο αλλα σαββατο στο συνταγμα?έμεις για το χαρισετο και αλλοι 500.00 που θα θελουν να πανε ερμου για ψωνια..
επισης δεν διαθετει τοσο μεγαλη πλατεια απο αποψη χωρου για παζαρι με παγκους..εχουν στησει απειρα events και γινεται πανικος..δεν διαθετει ανεση χωρου θεωρω για να στησεις παγκους να εχεις ατομα να ειναι στους παγκους και ατομα να ερχονται να βλεπουν χωρις να ποδοπατηθει κανεις..

πεδιον του αρεως
η καλυτερη επιλογη για την αθηνα,κοντα στο κεντρο και στα μεσα μεταφορας,άπλα ανεση και κανεις δεν θα ποδοπατηθει..χωρια οτι θα αποφεχθουν οι δηθεν-ζητουλες..

μοναστηρακι-θησειο-ομονοια
παλι για εμενα ειναι ακαταλληλα..εχουν υπερβολικα πολυ κοσμο..ειναι απο τις κεντρικοτερες περιοχες της αθηνας και ειδικα για σαββατοκυριακο μαντεψτε που θα ειναι η αθηναιοι για καφε...
ωραιες τοποθεσιες με πολυ χωρο αλλα επισης παρα παρα πολυ κοσμο....ειδικα τουριστες για μοναστηρακι-θησειο και ειδικα παρα πολλους αλλοδαπους για ομονοια..κοντα στην ομονοια ειναι πειραιως-σταθμος λαρισσης-πλ.αττικης-κτλ τκλτ χωρις να θελω να θιξω καποιον --περιοχες που θεωρουνται κακοφημες λογω του μεγαλου ογκου των λαθροπωλητων και μεταναστων..

μετρο αγ.δημητριου κοντα στην περιοχη της δαφνης
πολυ καλη τοποθεσια με πολυ χωρο και επισης εξυπηρετει σχεδον ολα τα προαστια με τα μεσα..
το παρκιν ειναι ενα θεμα αλλα και παλι και που δεν ειναι!

αιγαλεω-περιστερι κτλ
δεν εξυπηρετουν τοσο απο αποψη μεταφορας ,εγω σπουδαζω στα τει αθηνας στο αιγαλεω και τραβαω πολυ μεγαλο ζορι για να παω..που μενω κιολας πειραια και θεωρητικα ειναι κοντα..
επισης δεν γνωριζω κατα ποσο καποιος που μενει γλυφαδα η μαρουσι θα μπορουσε να κανει τοσο δρομο...

αυτα ειναι καθαρα η αποψη μου και ευελπιστω να μην εθιξα κανενα.
εγω οπως ξερουν οι περισσοτεροι μενω πειραια και εδω εχω και γνωστο να μεσολαβησει για αδεια ειδικα αν αφορα την κοραη..αν μπορω να εξυπηρετησω πολυ ευχαριστως.και να βοηθησω και στο παζαρι αν δεν συμπιπτει σε περιοδο εξετασεων..

mirsini_st
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Χαλκηδόνος Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΔΗΛΕΣΙ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από mirsini_st » 04 Φεβ 2011, 10:57

καλημερα σε ολους! Μολις ειδα το post !Εαν γινει τελικα το παζαρι θα χαρω πολυ να βοηθησω με οποιονδηποτε τροπο!ειδικα αν το ξερω εγκαιρα για να εχω μερικες μερες αδεια κ να ειμαι Αθηνα!


Οσον αφορα το πεδιον του Αρεως μιας κ μενω εκει για την ωρα

τα αρνητικα του ειναι πως δεν εχει ευκολη προσβασης δεδομενου οτι για πολλους μηνες ακομα ο σταθμος ηλεκτρικου της Πλατειας Βικτωριας δεν θα λειτουργει και τα λεωφορεια-τρολευ της κυψελης ειναι Π Α Ν Τ Α ασφυκτικα γεματα!Το να υπαρχει μετρο, ηλεκτρικος η προαστιακος για εμενα ειναι απαραιτητο....συν του οτι θα πρεπει να γινει μολις ανοιξει ο καιρος για να μη μας ριμαξει το κρυο και η βροχη !!!

Τα θετικα του ειναι οτι ειδικα για Κυριακες εχει αρκετες θεσεις παρκινγκ ,εχουν αναπλασει το παρκο οποτε ειναι πολυ ομορφος και καθαρος χωρος και επιπλεον (δεν ξερω πως γινονται αυτα και αν χρειαζεται κατι τετοιο) θα μπορουσα να φιλοξενησω αντικειμενα και πραγματα στο σπιτι που μενω τωρα το οποιο περα απο εμενα περιστασιακα δεν το χρησιμοποιει κανεις αλλος!

Για την Τεχνοπολις στο Γκαζι εχω ακουσει πολυ καλα λογια...αλλα δεν εχω παει!

:rofl: :rofl: Τι λετε και οι υπολοιποι Αθηναιοι????????????Αντε!Κοιμομαστε μου φαινεται!εχεχεχεεχ!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από makis » 21 Μάιος 2011, 02:34

Επειδη το θεμα εχει φτασει τις 11 σελιδες , αλλα βλεπω μονο προτασης και οχι ατομα -εθελοντες για ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ !!

Εχω κανει αυτο για να δηλωσετε συμμετοχες , και περιμενω να μαζετουν μελη και συντονιστες για να οργανοσουμε παζαρι (θα ερθουμε και εμεις)

https://spreadsheets.google.com/embedde ... R01jZFE6MQ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
hega
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4551
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 00:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Μεταξουργείο και Περιστέρι
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από hega » 26 Αύγ 2011, 02:59

Λοιπον θελοντας να αναθερμανω το θεμα αλλα και για να φαινεται ξεκαθαρα ποιοι θελουν και μπορουν να βοηθησουν θα προτεινω τον εξης τροπο να γραφουμε ψευδονυμο και διπλα περιοχες που μπορουμε να βοηθησουμε να γινει το παζαρι και μπροστα με αριθμο για να γνωριζουμε σε ποιο νουμερο φτανουν οι συμμετοχες συν μερες ωρες και υπαρξη η οχι διαθεσιμου αυτοκινητου (το παραδειγμα ειναι η δικη μου δηλωση συμμετοχης). Εχοντας διαβασει τις προηγουμενες σελιδες και εχοντας γυρισει οτιδηποτε εχει κοντα μετρο θα γραψω με οργανομενο τροπο και εγω τις ιδανικοτερες περιοχες :thank:
Ξεκιναμε!
1. Ηega - Μετρο Αγ. Αντωνιου, Μετρο Κεραμεικου, Μετρο Δαφνης - Σαββατο, Κυριακη - Ολες τις ωρες - Δεν εχω αμαξι
Προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι. Η πιο άνετη στάση μετρό για μένα είναι η στάση Μεταξουργείο αλλα μπορω και σε διαφορα αλλα μερη οποτε συνενοουμαστε με π.μ.! Στέλνω και με ελτά (κυριως με προπλρωμενους) και με Κουριερ του Χαρισέτο. Γενικα επειδη εχω αρκετα τρεχαματα τον τελευταιο καιρο να μου θυμιζετε γιατι ξεχναω!

Άβαταρ μέλους
katterin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
43 23
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: 23 Φεβ 2009, 10:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μεταμορφώσεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από katterin » 26 Αύγ 2011, 07:03

1. Ηega - Μετρο Αγ. Αντωνιου, Μετρο Κεραμεικου, Μετρο Δαφνης - Σαββατο, Κυριακη - Ολες τις ωρες - Δεν εχω αμαξι

2. Katterin - Όπου κι αν γίνει δεν έχω πρόβλημα - Σάββατο όλη μέρα, Κυριακή μέχρι 7 το απόγευμα - Έχω αμάξι (αλλά τις νότιες περιοχές δεν τις γνωρίζω...)

Άβαταρ μέλους
irene_labros
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 3171
Εγγραφή: 08 Ιουν 2011, 23:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Δύμης Αχαΐας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από irene_labros » 26 Αύγ 2011, 10:36

1. Ηega - Μετρο Αγ. Αντωνιου, Μετρο Κεραμεικου, Μετρο Δαφνης - Σαββατο, Κυριακη - Ολες τις ωρες - Δεν εχω αμαξι

2. Katterin - Όπου κι αν γίνει δεν έχω πρόβλημα - Σάββατο όλη μέρα, Κυριακή μέχρι 7 το απόγευμα - Έχω αμάξι (αλλά τις νότιες περιοχές δεν τις γνωρίζω...)

3. irene_labros περιοχη ελευσινας,μανδρας,ασπροπουργου και μαγουλας οπως και προασθιακο μανδρας-δεν εχω αυτοκινητο μπορω παρασκευη μετα της 4 και ολο το σαββατοκυριακο

Άβαταρ μέλους
Sebilion
Diamond Member
Diamond Member
23 81
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 21:15
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Sebilion » 26 Αύγ 2011, 16:31

4)Sebilion Μετρο:Σταθμο λαρισης,Αττικη,Μεταξουργιο.Δεν εχω αμαξι και μπορω να βοηθισω το Σαββατοκυριακο αν χρειαζεστε βοηθεια
ΟΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ , ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΓΝΟΕΊΤΕ
Αν διαγραφή η υπογραφη θα γινει μονιμος αποκλεισμος

Άβαταρ μέλους
hega
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4551
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 00:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Μεταξουργείο και Περιστέρι
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ του Xariseto.Gr ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από hega » 26 Αύγ 2011, 16:59

Sebilion έγραψε:4)Sebilion Μετρο:Σταθμο λαρισης,Αττικη,Μεταξουργιο.Δεν εχω αμαξι και μπορω να βοηθισω το Σαββατοκυριακο αν χρειαζεστε βοηθεια
θα ηθελα να πω πως εγω ανεφερα καποιες στασεις μετρο που εχουν απο πανω καποια πλατεια μεγαλη για να γινει το παζαρι δεν τα ανεφερα σαν στασεις μετρο
Προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι. Η πιο άνετη στάση μετρό για μένα είναι η στάση Μεταξουργείο αλλα μπορω και σε διαφορα αλλα μερη οποτε συνενοουμαστε με π.μ.! Στέλνω και με ελτά (κυριως με προπλρωμενους) και με Κουριερ του Χαρισέτο. Γενικα επειδη εχω αρκετα τρεχαματα τον τελευταιο καιρο να μου θυμιζετε γιατι ξεχναω!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παζάρια”