Το κοινωνικό ωδείο είναι γεγονός!

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
arial
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7068
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2008, 11:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Aγιος Δημητριος, Αθηνα
Επικοινωνία:

Το κοινωνικό ωδείο είναι γεγονός!

Δημοσίευση από arial » 18 Δεκ 2011, 18:15

Απευθύνονται σε παιδιά που σταμάτησαν τις μουσικές τους σπουδές για οικονομικούς λόγους αλλά και σε όσους θέλουν να μάθουν κάποιο μουσικό όργανο αλλά δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα.

Οι εν λόγω καθηγητές θεωρούνε τη μουσική και την τέχνη γενικότερα κοινωνικά αγαθά από τα οποία κανείς δεν πρέπει να αποκλείεται.

Από τις αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσουνε μαθήματα στην Αθήνα σε χώρο που θα ανακοινωθεί σύντομα.

Τα αρχικά τμήματα θα είναι

ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΙΑΝΟ
ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ
ΤΣΕΛΟ
ΟΜΠΟΕ
ΦΛΑΟΥΤΟ
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ (ΘΕΩΡΙΑ -ΑΡΜΟΝΙΑ-ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ-ΣΟΛΦΕΖ)
ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ


Το κοινωνικό ωδείο θα διευθύνεται από τη συνέλευση των καθηγητών -μαθητών και των γονέων τους.

Αν θέλετε να προσφέρετε μαθήματα ,παρτιτούρες ,μουσικά όργανα ,γραμματειακή υποστήριξη ή βοήθεια γενικά μπορείτε να στείλετε mail στο koinwniko.wdeio@gmail.com

Αν θέλετε να μάθετε πληροφορίες για τα μαθήματα και να δηλώσετε συμμετοχή για κάποιο από τα παιδιά σας μπορείτε να μας στείλετε mail στο koinwniko.wdeio@gmail.com με την ένδειξη ΜΑΘΗΤΗΣ

http://koinwnikowdeio.blogspot.gr/
Δειτε Ολες τις Ενεργες Αγγελιες Μου

http://tinyurl.com/33ltqpa

Άβαταρ μέλους
mariachriss
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3017
Εγγραφή: 30 Αύγ 2010, 23:58
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Το κοινωνικό ωδείο είναι γεγονός!

Δημοσίευση από mariachriss » 18 Δεκ 2011, 19:17

να παραδειγματιστούμε και εμείς στον βορρα, γιατί με τα δόντια στέλνουμε τα παιδιά μας ακόμη στο ωδείο...για δικούς μας ρομαντικούς -για την εποχη- (μάλλον) λόγους.
Είμαι πολύτεκνη εργαζόμενη μητέρα και πολλές φορές αργώ στις συναλλαγές μου...αργώ αλλά δε λησμονώ
Συλλέγω παλιές μικρές ηλεκτρικές ή μη συσκευές , παλιούς υπολογιστές και παιχνιδομηχανές κυρίως για τη δημιουργία μικρής έκθεσης στο σχολείο μου
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”