[ΧΑΡΙΖΩ] Βοήθεια για προβλήματα σε κινητά τηλέφωνα

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
gavalito99
Platinum Member
Platinum Member
34 39
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: 13 Δεκ 2014, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Βοήθεια για προβλήματα σε κινητά τηλέφωνα

Δημοσίευση από gavalito99 » 09 Δεκ 2015, 16:42

Καλησπέρα σε όλους, :D
αρχικά να ξεκαθαρίσω τη θέση μου : δεν είμαι επαγγελματίας τεχνικός, δεν έχω σπουδάσει τίποτα τέτοιο, δεν έχω κάποιο πτυχίο αλλά... έχω θέληση.Με τη θέληση αυτή λοιπόν τα τελευταία 2 χρόνια έχω μάθει αρκετά πράγματα όσον αφορά στα κινητά τηλέφωνα( και στο κομμάτι του software αλλά και του hardware).
Έτσι αποφάσισα να προσπαθήσω να προσφέρω τη βοήθεια μου σε άτομα που έχουν ανάγκη και χρειάζονται βοήθεια.Σίγουρα υπάρχουν και πράγματα που δεν γνωρίζω και βλάβες που δεν μπορώ να επιλύσω( και είναι αρκετές).Απλώς για ότι ξέρω σίγουρα θα βρούμε τη λύση και θα φτιάξουμε το κινητό ή τάμπλετ.
Επίσης είμαι πρόθυμος να βοηθήσω σε κάποια αναζήτηση για συγκεκριμένα μέρη ενός κινητού που χρειάζονται αντικατάσταση.
Από εδώ και στο εξής σε αυτή την αγγελία μπορείτε να γράφετε εάν χρειάζεστε βοήθεια , και εγώ σε συνδυασμό με άλλα μέλη που γνωρίζουν και καλύτερα από εμένα, θα βρίσκουμε μια λύση. ( φυσικά αν συμφωνούν οι συντονιστές )


Αυτά είχα να σας πω και να σας προτείνω,καλό απόγευμα σε όλους!!!
:hapi: :hapi:
Ο λογαριασμός χρησιμοποιείται από ολόκληρη την οικογένεια.

Οπότε οι αγγελίες ζήτησης και χαρίσματος θα είναι ποικίλου περιεχομένου :-P



Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7865
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Βοήθεια για προβλήματα σε κινητά τηλέφωνα

Δημοσίευση από GeorgeF » 09 Δεκ 2015, 17:25

Εφόσον ξεκινάς με το "δεν είμαι επαγγελματίας,δεν το έχω σπουδάσει",σε ευαίσθητες συσκευές όπως κινητά και tablet θα πρέπει να γράψεις ότι αναλαμβάνεις και την ευθύνη αν η συσκευή που προσπαθήσεις να φτιάξεις περιέλθει σε χειρότερη κατάσταση απ'όταν την παρέλαβες.
Επίσης,τίθεται και το θέμα των ανταλλακτικών,τα οποία προφανώς δεν διαθέτεις.
Η αγγελία μεταφέρεται στο forum συζήτησης όπου μπορείς να βοηθήσεις όποιον θέλεις από εδώ,αλλά χωρίς "ευχαριστώ".
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

gavalito99
Platinum Member
Platinum Member
34 39
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: 13 Δεκ 2014, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Βοήθεια για προβλήματα σε κινητά τηλέφωνα

Δημοσίευση από gavalito99 » 09 Δεκ 2015, 17:42

Ααααα ναι σωστά, το ξέχασα αυτό.Ξέχασα να πω πως δεν πρόκειται να κάνω κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος και πως αν δεν ξέρω πως να το κάνω απλώς δεν θα το κάνω.Φυσικά δεν θέλει κανείς να βρεθεί η συσκευή του σε χειρότερη κατάσταση από αυτήν που ήταν πριν και φυσικά ούτε εγώ το θέλω.
Ευχαριστώ για την παρέμβαση και συμφωνώ απόλυτα με την μεταφορά. :D :D
Ο λογαριασμός χρησιμοποιείται από ολόκληρη την οικογένεια.

Οπότε οι αγγελίες ζήτησης και χαρίσματος θα είναι ποικίλου περιεχομένου :-P


Άβαταρ μέλους
eli5avet
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5737
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2012, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Βοήθεια για προβλήματα σε κινητά τηλέφωνα

Δημοσίευση από eli5avet » 10 Δεκ 2015, 06:41

Καλημερα!!! Για να δουμε... Εχω ενα htc one s και με το που πηγα να βγαλω μια φωτο κολλησαν τα κουμπια τα κατω της αφης και δεν δουλευουν, καμμια φορα ειναι φωτεινα και καμμια φορα οχι. Αλλα δεν εχουν δουλεψει απο τοτε καμμια φορα. Αξιζει να το παω για φτιαξιμο? Λες να χρειαστουν αντικατασταση ή πρεπει να κολλησε το λογισμικο? Δεν ειναι θεμα επανεκκινησης γιατι ειναι ετσι ενα χρονο τωρα και μπαινω στις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις, μεσω Λαμιας δλδ... :thank:
Δεν ευκαιρώ για μακρινες συναντησεις λογω παιδιου, επισης πολυ δυσκολο με ΕΛΤΑ γιατι κλεινουν τωρα λογω κορονοϊου στις 14.30 και δεν τα προλαβαινω ανοιχτα. (Μπορω ομως με άλλο τροπο). Εχω i-banking Πειραιως.

-Εχω περισσοτερα 'πηρε' απο 'εδωσε' λογω παραλαβης πολλων παιδικων-

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
** Εδώ οι συλλογές μου με τηλεκάρτες και πετρώματα **

Οφείλω 'ευχαριστώ' στο viewtopic.php?f=293&t=196305

gavalito99
Platinum Member
Platinum Member
34 39
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: 13 Δεκ 2014, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Βοήθεια για προβλήματα σε κινητά τηλέφωνα

Δημοσίευση από gavalito99 » 10 Δεκ 2015, 10:35

Καλημέρα, μια πιθανή λύση είναι η επανατοποθέτηση του καλωδίου τους που μεταφέρει τα σήματα στη πλακέτα. Βρίσκεται κάτω από την μπαταρία, που σημαίνει κατσαβίδι και λεπτή δουλειά. Ισως έχει κουνηθεί λίγο από κάποια πτώση η κάτι και δεν κάνει καλή επαφή.
Ο λογαριασμός χρησιμοποιείται από ολόκληρη την οικογένεια.

Οπότε οι αγγελίες ζήτησης και χαρίσματος θα είναι ποικίλου περιεχομένου :-P


Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλέφωνα - GPS”