ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
placebo
Gold Member
Gold Member
20 10
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ιλίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από placebo » 05 Σεπ 2017, 19:41

Παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας, εχθές μου έπεσε το κινητό από το χέρι και άνοιξε το καπάκι. Τοποθέτησα την μπαταρία ξανά μέσα και το άνοιξα , έδειξε να λειτουργεί κανονικά. Σήμερα όταν πήγα να τραβήξω μια φωτογραφία, παρατήρησα ότι δεν φαίνονται όλες οι προηγούμενες φώτος - βίντεο μέσα. Το συνέδεσα σε λάπτοπ και δυστυχώς ενώ η μνήμη του κινητού αλλά και η microsd κάρτα που έχω μέσα δείχνουν ότι έχουν μέσα κατειλημμένο χώρο εντούτοις ΔΕΝ φαίνονται τα αρχεία μου πουθενά παρά μόνο η μία φώτο που τράβηξα το πρωΐ. Σας παρακαλώ βοηθήστε διότι είμαι στα πρόθυρα εγκεφαλικού. Κάποιο πρόγραμμα recovery, δεν μπορεί να έσβησαν όλα τα αρχεία από μέσα. Μάλιστα στην κάρτα έκανα συνεχώς μεταφορά αρχείων από το κινητό στη κάρτα. Έχω στεναχωρηθεί πολύ :(


Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από nicnt » 06 Σεπ 2017, 02:13

Δοκίμασε να βάλεις την κάρτα μνήμης σε αναγνώστη καρτών ή λάπτοπ να δεις τι θα δεις...
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6805
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από vadaris » 06 Σεπ 2017, 08:02

Ίσως πεφτοντας το κινητο να έφυγε η καρτα απο τη θεση της. Δοκίμασε να κανεις αυτό που σου λέει και ο nicnt. μην κανεις φορματ στην καρτα με τιποτα. Μερικές φορές όταν έχει φύγει η καρτα από το κινητό θέλει καμποση ωρα να φορτώσει τα δεδομένα ειδικά αν η καρτα είναι μεγαλης χωρητικότητας..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

placebo
Gold Member
Gold Member
20 10
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ιλίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από placebo » 06 Σεπ 2017, 16:43

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Εχθές επιχειρούσα κατεβάζοντας διάφορα προγράμματα άνακτησης δεδομένων να κάνω σύνδεση κινητού και λάπτοπ. Έκανα και διάφορες ρυθμίσεις που μου ζητούσε ανάλογα με την έκδοση του android που έχει το κινητό μου (για "USB debbugging" κ.λ.π) και προσπαθούσα να κάνω σύνδεση κινητού με λάπτοπ και δυστυχώς η σύνδεση δεν ήταν εφικτή. Βέβαια βρήκα έναν αντάπτορα για την microsd κάρτα που είχα στο κινητό προκειμένου να την δω μέσω αυτού στο λάπτοπ (μιας και στο κινητό δεν φαίνονταν τα αρχεία) και, όντως βρήκα τα αρχεία της κάρτας (μάλλον όλα; δεν ξέρω σίγουρα) και τα κατέβασα για σιγουριά. Το θέμα είναι
1. Τα αρχεία που έχω στην κάρτα είναι όλα αυτά που υπήρχαν στην εσωτερική μνήμη του κινητού ή όχι; (νομίζω πως δεν είναι όλα, δεν ξέρω κιόλας)
2. Τι κάνω τώρα όσον αφορά το κινητό, προσπαθώ με κάποιο τρόπο να αποκτήσω πρόσβαση στην εσωτερική μνήμη του κινητού, μήπως μπορέσω να την επαναφέρω στην πρότερη κατάσταση. Μπορεί να γίνει αυτό μέ κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης ή ό,τι άλλο ή πρέπει να το αφήσω έτσι και να μην ασχοληθώ. Αν υπάρχει κάποιος που να έχει εμπειρία από τέτοια θέματα προκειμένου να με κατευθύνει για να μπορέσω να αποκαταστήσω το πρόβλημα θα το εκτιμούσα πάρα πολύ
3. Τα καταστήματα τύπου "Γερμανός" "Βόνταφον" κλπ λύνουν τέτοια προβλήματα και περίπου με τι κόστος;
Σας ευχαριστώ και πάλι

Άβαταρ μέλους
sofiasid
Platinum Member
Platinum Member
4 14
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 14 Ιαν 2015, 04:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πεύκης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από sofiasid » 11 Σεπ 2017, 16:59

βρηκες ακρη τελικα?
τι εννοεις νομιζεις πως δεν ειναι ολα στην καρτα? δεν επρεπε να το δεις?
για να αποκτησεις προσβαση στην εσωτερικη μνημη πρεπει να εχεις και καποιες γνωσεις και αυτο μονο επαγγελματιας μπορει να στο κανει...οσο για τον γερμανο ισως και να μπορουν να στο φτιαξουν αλλα σιγουρα δεν αξιζει τα λεφτα....υπαρχει ενα προγραμμα το Recover Data from Android Phone Internal Memory δεν ξερω αν θα κανει για το κινητο σου ισως σε βοηθησει....
χερι με χερι ΑΘΗΝΑ

Τράπεζες ΕΘΝΙΚΗ

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
domeniko
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
27 43
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2011, 18:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από domeniko » 11 Σεπ 2017, 23:09

Καλησπέρα.
Ίσως σε βοηθήσει αυτό https://support.sonymobile.com/us/xperia-companion/.
Το κατέβασα για ένα E4 XPERIA του ανιψιού μου και με βοήθησε.
Όταν το κάνεις εγκατάσταση, το περιβάλλον είναι στα ελληνικά με επιλογές όπως ενμέρωση λογισμικού, επιδιόρθωση λογισμικού, δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας, επαναφορά απο αντίγραφο ασαλείας κλπ.
Σου εύχομαι καλη τύχη.

placebo
Gold Member
Gold Member
20 10
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ιλίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από placebo » 15 Σεπ 2017, 19:29

domeniko έγραψε:
11 Σεπ 2017, 23:09
Καλησπέρα.
Ίσως σε βοηθήσει αυτό https://support.sonymobile.com/us/xperia-companion/.
Το κατέβασα για ένα E4 XPERIA του ανιψιού μου και με βοήθησε.
Όταν το κάνεις εγκατάσταση, το περιβάλλον είναι στα ελληνικά με επιλογές όπως ενμέρωση λογισμικού, επιδιόρθωση λογισμικού, δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας, επαναφορά απο αντίγραφο ασαλείας κλπ.
Σου εύχομαι καλη τύχη.
Σε ευχαριστώ, θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω για να δω τι μπορώ να κάνω :-)

Seomarketergr
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02 Οκτ 2017, 11:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ SONY E1 XPERIA

Δημοσίευση από Seomarketergr » 02 Οκτ 2017, 11:35

Καλημέρα, προτείνω αν τα δεδομένα που διαθέτεις, είναι μεγάλης σημασίας να απευθυνθείς σε επαγγελματίες. Αν κάνεις κάποιο λάθος ενδεχομένως να τα χάσεις τελείως. Αν θες την άποψη μου προτείνω την Data Recall, https://www.datarecall.gr/ έχουν κεντρικά στο Χαλάνδρι, με είχαν βοηθήσει στην ανάκτηση δεδομένων από εξωτερικό δίσκο και κυριολεκτικά με έσωσαν , καθώς είχα μεγάλη βάση δεδομένων για επαγγελματικούς λόγους. Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις περισσότερα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλέφωνα - GPS”