Έλαβα μήνυμα απάτης με χρεώσεις

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Elef
Diamond Member
Diamond Member
45 29
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: 15 Σεπ 2013, 19:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Έλαβα μήνυμα απάτης με χρεώσεις

Δημοσίευση από Elef » 24 Δεκ 2019, 00:03

Έχουμε και λέμε...
Εμένα αυτοί που μου έστειλαν είναι αυτοί εδώ
https://www.digitallife.gr/prostimo-yps ... seis-82892

EVEOO

Πήρα τηλ στη vodafon ειπε αυτος να μου κανει φραγη των πενταψηφιων αριθμών, εφαγε ενα σκαλωμα οταν του ειπα οτι το πρωτο μηνυμα ομως δεν το ελαβα απο πενταψηφιο... ο αποστολεας βγαζει ενα ονομα "FreeSms" και το έλαβα απο τον αριθμό που αναφέρω στο πρώτο ποστ.
Κάναμε τη φραγη και μου ζητησε τον αριθμό της ταυτοτητας για να μπορεσει να δει την κινηση του λογαριασμου. Απο την κινηση ειδε οτι δεν εχω χρεωθει...
Επίσης μου ειπε να μην ακολουθησω τις οδηγιες που λενε για να διαγραφεις στειλε στον πενταψηφιο κτλ...

Τι να κανετε οσοι χρεωθηκατε.
Αμα λάβετε τετοιο μηνυμα, ακομα και αν το πρωτο μηνυμα ειναι δωρεαν, τα υπολοιπα δε θα ειναι.
Οποτε μην το αγνοησετε το μηνυμα.
Επισης βρηκα σε αλλο site (στο myphone) ότι όποιος την παθαινει και στελνει mail και ψιλοαπειλει ότι θα κανει καταγγελία του στελνουν πίσω όσα του φαγανε, οπότε όσοι την πατησατε βρειτε το mail της εταιριας και στειλτε mail, μην τους αφησετε σε ησυχια

Πχ τα στοιχεια της δικης μου απατης ειναι εδω
http://www.myphone.gr/forum/showthread. ... 41&page=47

ψάξτε τις εταιρίες που σας στείλανε, βρείτε τα mails τους στείλτε και ρωτηστε που βρήκαν το κινητό σας και ζητήστε να σας στείλουν πίσω τα χρήματα που σας έφαγαν

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39580
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Έλαβα μήνυμα απάτης με χρεώσεις

Δημοσίευση από polvar » 24 Δεκ 2019, 07:46

Εγω εχω καταλαβει οτι διαφορες εταιριες σε συνεργασια με τους παροχους μας βρηκανε ως χωρα μπαχαλο και ληστευουν τον κοσμακη κανονικα
Αποδειξη:
Οι πενταψηφιοι αριθμοι επικοινωνιας με ΔΕΗ, ΕΥΑΘ τραπεζες κλπ με υπερογκες χρεωσεις ενω αν ο αριθμος ηταν κανονικος 10ψηφιος η κληση θα ηταν εντος του πακετου δωρεαν λεπτων ομιλιας που πλεον ολοι οι παροχοι τηλεφωνιας προσφερουν
Τα ιδια γινονται με τις υπηρεσιες τηλεηχοπληροφορησης (14900, 11888 κλπ), τα ιδια γινονταν παλιοτερα με κατι τηλεπαιχνιδια ή τηλεφωνα απο 090
Και φυσικα ειμαστε η ακριβοτερη χωρα στις χρεωσεις κινητης τηλεφωνιας , κλησεων προς το εξωτερικο και ιντερνετ.
Και υποτιθεται οτι ειμαστε μια χωρα σε κριση
Τελικα αυτη η ΕΕΤΤ διακοσμητικο ρολο εχει μαλλον

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλέφωνα - GPS”