ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από panos » 29 Μάιος 2009, 07:39

ΠΕΣ ΚΑΙ οτι ειμαι ο μονος που το χρησιμοποιο κινητο ! :lol:

Να ξανακανω την ερωτησει γιατι η δεν καταλαβες η κανεις οτι δεν καταλαβες ?

ΠΟΣΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ?
μονο αυτο πες μου !
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
redroad
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 08 Φεβ 2009, 23:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από redroad » 29 Μάιος 2009, 07:41

panos έγραψε:ΠΕΣ ΚΑΙ οτι ειμαι ο μονος που το χρησιμοποιο κινητο ! :lol:

Να ξανακανω την ερωτησει γιατι η δεν καταλαβες η κανεις οτι δεν καταλαβες ?

ΠΟΣΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ?
μονο αυτο πες μου !
Ζω με τη μητερα και τη γιαγια και μου και δεν εχουμε κανενα.
Να παραδωσω το τεστ ή ερχεται και δευτερη ερωτηση;

Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από panos » 29 Μάιος 2009, 07:43

και δεν απαντησες στο maki
Οταν καποιος νοιαζεται (και οχι απλα να θελει να φωνάξει) ψαχνει και προστατευεται !
Εσυ εχεις φωναξει ηλεκτρολόγο (η αν το εχεις ακουσει ποτε απο καποιον αλλο) για να του μετρηση που εχει διαροει ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιες μεσα στο σπιτι ????
απαντησε και μην λες λογια του αερα , πετας ενα αυθερετο "αυξανουν την ακτινοβολια " και ολα οκ !!
Ουτε καν ξερεις γιατι φωναζεις ξερεις ποσα watt ειναι ενας σταθμος εντος πολης ?


απαντησε και στης 2 ερωτησεις
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
redroad
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 08 Φεβ 2009, 23:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από redroad » 29 Μάιος 2009, 07:48

Επειδη το θεμα απο μειζον που ητανε αρχιζει να γινεται προσωπικό κι επειδη 3-4 αποψεις επαναλαμβάνονται (συμπεριλαμβανομένης και της δικής μου), τα συμπεράσματα τα εχει βγαλει ο καθενας μας και κάποιοι άλλοι ίσως δε θα ασχοληθουνε ποτε, ισως γιατι η σταση τους θα ειναι παντα αποστασιοποιημενη (και δεν αναφερομαι στις αποψεις και στα ατομα που τις εξεφρασαν εδω).
Με λυπει που η αλληλεγγυη εκφραζεται πλεον σε "αδυναμια" απεγκλωβισιμου απο τις συνηθειες μας, απο νεα ατομα προσωπικά περίμενα εναν προβληματισμο, σε καμια περιπτωση άκριτη αποδοχη των οσων λεχθηκαν εδω, αλλα παλι αυτο ειναι προσωπική κατάθεση και ειπαμε να τις αποφυγουμε :wink:
καλο σαββατοκύριακο!

Άβαταρ μέλους
redroad
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 08 Φεβ 2009, 23:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από redroad » 29 Μάιος 2009, 07:53

panos έγραψε:και δεν απαντησες στο maki
Οταν καποιος νοιαζεται (και οχι απλα να θελει να φωνάξει) ψαχνει και προστατευεται !
Εσυ εχεις φωναξει ηλεκτρολόγο (η αν το εχεις ακουσει ποτε απο καποιον αλλο) για να του μετρηση που εχει διαροει ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιες μεσα στο σπιτι ????
απαντησε και μην λες λογια του αερα , πετας ενα αυθερετο "αυξανουν την ακτινοβολια " και ολα οκ !!
Ουτε καν ξερεις γιατι φωναζεις ξερεις ποσα watt ειναι ενας σταθμος εντος πολης ?


απαντησε και στης 2 ερωτησεις
οι πηγές παρατέθηκαν ,(κυρίως απο την bluemoon και για λογαριασμο μου) τις δικες σου δεν τις ειδα πουθενα...οποτε μη μιλας για αυθαιρεσια..
ο makis εχει φωνη να πει αυτα που θελει, θεσε τις δικες σου ερωτησεις, δε φταιω εγω που δε παιρνεις απαντησεις να σε βολευουνε.
Μετρησεις εχει κανει στην περιοχη (κρυφες) τμημα του Αριστοτελειου, το τι γραφεται στα χαρτια απο τις εταιρίες ειναι μια πονεμενη ιστορια, αλλα αν θελεις να τους πιστευεις, εγω δεν εχω καμια αντιρρηση.
Αντιρρηση εχω οταν κάποιος στεκεται διπλα μου και μιλαει στο κινητο, καπνιζει διπλα μου, πεταει τα σκουπιδια του, εγκληματει..αλλα ξεχασα, μαλλον θα πρεπει να παρω τα βουνα, καθως οποιος ενοχλειται φευγει...σωστα;

Προσωπικές κοντρες δεν ξεκινω ουτε τις ενθαρρυνω, ιδιως χωρις λογο και βαση.Ο,τι θες να πεις σε εμενα καντο με pm
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος redroad την 31 Μάιος 2009, 21:17, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
redroad
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 08 Φεβ 2009, 23:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από redroad » 31 Μάιος 2009, 19:18

Λοιπόν αγαπητά μέλη, νομίζω ότι έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας, οπότε ξεκαθαρίζω τη δική μου θέση μια και καλή.
1. Σε κανένα μήνυμά μου ΔΕΝ εξέφρασα την άποψη ή / και απαίτηση να καταργηθούν τα κινητά τηλέφωνα. Πρόκειται για επιτεύγματα της τεχνολογίας, η οποία πλέον ορίζει τη ζωή όλων (θα μπορούσε να φανταστεί κανείς τη ζωή του χωρίς τηλεόραση, ψυγείο, ρεύμα κτλ;).Για άλλους οι συσκευές αυτές είναι ανάγκη, είδος προς συλλογή, απασχόληση, για άλλους μη απαραίτητες έως άχρηστες. Εντάξει μέχρι εδώ;

Όπως λοιπόν οι περισσότεροι ΔΕ θα ανοίγαμε στη διαπασών την τηλεόραση σε ώρες κοινής ησυχίας, ΔΕ θα πετούσαμε ο,τι είχε χαλάσει στο ψυγείο μας στην πόρτα των άλλων, έτσι είναι υποχρέωσή μας να μην επιβαρύνουμε τους μη χρήστες κινητού τηλεφώνου με άσκοπη ακτινοβολία, που για εκείνους δεν είναι παρά σκουπίδι και ενόχληση, καμιά φορά δε αποτελεί και απειλή ( σε τρόλεϊ της Αθήνας γυναίκα κατέρρευσε μπροστά μας καθώς μια εν λειτουργία κινητή συσκευή απορύθμισε το βηματοδότη της) , τη στιγμή μάλιστα που είναι εφικτό και μπορεί να επιτευχθεί αν όλοι οι χρήστες τηρούν κάποιους κανόνες και σέβονται κάποια όρια, τα οποία απορρέουν από τη διασφάλιση της αρμονικής συνύπαρξης με τους άλλους. Μερικά από αυτά:
α) Να αποφεύγουμε την ΑΣΚΟΠΗ χρήση κινητού τηλεφώνου (εννοείται ότι μερικά τηλεφωνήματα είναι επείγοντα και σημαντικά!!) μέσα στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς καθώς και κλειστούς χώρους (εννοείται σε νοσοκομεία και παιδικούς σταθμούς (στο δεύτερο δε γινόμαστε και πρότυπα μίμησης από τα παιδιά).
β) Οι χρήστες κινητού να μην υποβάλλουν σε επιπρόσθετη ακτινοβολία την οικογένειά τους μιλώντας μέσα στο σπίτι , αλλά να προτιμούν να βγαίνουν στο μπαλκόνι, στην αυλή κτλ. (όπου θα έχουνε και καλύτερο σήμα και δε θα επιβαρύνονται και οι ίδιοι με παραπάνω ακτινοβολία από την προσπάθεια του κινητού να συλλάβει καλύτερο σήμα, όντας σε εσωτερικό χώρο).
Βλέπετε κάτι παράλογο σε αυτά;

Στο σπίτι του μέσα ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι θέλει, ας έχει και 100 κινητά στερεωμένα σαν μπικουτί στο κεφάλι του και ας μιλάει και με τα 100!Όταν όμως επιλέγει να ζήσει ανάμεσα σε άλλους ανθρώπους, δεν μπορεί να ανάγει σε ακρογωνιαίο λίθο της δημοκρατίας τα δικαιώματά του και να διακωμωδεί εκείνα των άλλων και να θεωρεί ότι όλοι έχουν γαλουχηθεί με τις δικές του αρχές , επειδή αρνείται να δεχτεί τις υποχρεώσεις του στο κοινωνικό σύνολο. Συγκατοικούμε όχι στο ίδιο σπίτι, μα στον ίδιο πλανήτη και ο πλανήτης δεν είναι προέκταση του σπιτιού μας για να φερόμαστε όπως σ΄αυτό. Και η άποψη του «όποιος ενοχλείται , φεύγει..» απέχει μακράν από αρχές δημοκρατικών πολιτευμάτων. Ίσως θα ήτανε καλύτερο να αποσύρονται άτομα που δεν μπορούνε να συμμορφωθούν στις αρχές αυτές, οπότε με την εγωκεντρική συμπεριφορά τους να βλάπτουν τον εαυτό τους και όχι τους γύρω τους.
Για τις κεραίες που επιτρέπουν την ομαλή χρήση των κινητών, οι απόψεις αντικρουόμενες ως προς την ακτινοβολία που εκπέμπουν. Ωστόσο από την αρχή έθιξα το ζήτημα των ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΩΝ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ κεραιών και όχι όλων των κεραιών! Έθιξα τις κεραίες , που βρίσκονται δίπλα σε παιδικούς σταθμούς και ξεπερνούν τη νόμιμη εκπομπή , εκείνες που έχουνε κριθεί καταχρηστικές και ξηλώνονται από τα ελληνικά δικαστήρια. ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ.

2. Παρέθεσα πηγές , links(http://multimedia.biol.uoa.gr), στοιχεία , τα οποία έμαθα, διάβασα, ενημερώθηκα, παρακολούθησα, και πίστεψα ότι θα ενδιέφερε όσους χρησιμοποιούν κινητό να μάθουν τι νέο ή άλλο γράφεται και λέγεται. Και οι περισσότεροι πίστεψαν ότι θα βγω με μια σακούλα να μαζέψω τα κινητά τους. Δεν κατάλαβαν ότι από τη στιγμή που εγώ δε χρησιμοποιώ, θα μπορούσα να αποφεύγω τα δικά τους, να χρησιμοποιώ το αυτοκίνητο μου (ρυπαίνοντας επιπλέον τον αέρα που αναπνέουν)αντί τα ΜΜΜ, να κινηθώ ώστε να φύγει η κεραία από τη δική μου περιοχή και οι υπόλοιποι ας πάθουν ο,τι θέλουν. Θα ήτανε αυτό αλληλέγγυο; Το να αδιαφορήσω για τα παιδιά των άλλων κι ας μην έχω δικά μου, να μη με νοιάζει αν κάποιος πάθει κακό αρκεί να μην είμαι εγώ αυτή; Να κοιτάω τη δική μου ενημέρωση κι ας καταστρέφονται οι υπόλοιποι από την άγνοια, όταν τα νέα στοιχεία κατακλύζουν τα ΜΜΕ (σε κάθε θεματική, όχι μόνο της τεχνολογίας);Υπάρχει έστω και ένα μέλος σε αυτό το site που συμμερίζεται μια τέτοια εγωιστική άποψη; Πολύ αμφιβάλλω..

3. Ο άνθρωπος συχνά στρουθοκαμηλίζει, κυρίως για να αποφύγει να σκεφτεί, να απαρνηθεί την καταναλωτική του φύση, και να συνεχίσει την ευδαιμονία του, τον προσωπικό του παράδεισο. Είναι προσωπικό θέμα. Εδώ οι αντιδράσεις στο θέμα της κινητής τηλεφωνίας κυμάνθηκαν από αντίδραση δικαιολογημένη έως σχεδόν διάκριση απέναντι σε όσους δε διαθέτουν κινητό, σε όσους διαφέρουν από εμάς, τους -κατά τη γνώμη μας – πολλούς.
Η αλήθεια ωστόσο βρίσκεται σ΄εκείνα που γνωρίζουμε, που μαθαίνουμε, που αγνοούμε, που αρνούμαστε να παραδεχτούμε.Η απόκρυψη της ωστόσο βαραίνει όλους μαζι και τον καθένα ξεχωριστά..

Προσωπικά ευχαριστώ τα μέλη που ασχολήθηκαν με το θέμα, καθώς και όσους ανέγνωσαν τα όσα γράφτηκαν.

Να ευχαριστησω ξεχωριστά το μέλος που μπηκε σε τοσο κοπο να μου απαντησει με προσωπικό mail, χρησιμοποιώντας λεξικό και παραθέτοντας όλο τον υβρεολογικό πλούτο της ελληνικής γλώσσας ( με ιδιαίτερη μνεία στα γράματα γ,κ,μ,π).Περιμένω ωστόσο να συνεχισει σε επομενο μηνυμα με τα υπόλοιπα γραμματα προκειμενου να ολοκληρωθει η διατριβη του.Δε θα κατονομάσω το άτομο αυτο, ας βρει ο ίδιος έναν εξίσου ευφάνταστο τρόπο προκειμένου να διαφημίσει την αόρατη προσωπικότητά του...

Καλό και δροσερό καλοκαίρι σε όλους. :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος redroad την 31 Μάιος 2009, 21:54, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από gogo » 31 Μάιος 2009, 19:38

καταρχην εγω δεν ειπα να φυγει κανεις ξαναδιαβασε και καταλαβε τι εγραψα
2ον να μας πεις ποιο μελος σου εστειλε Pm με "ολο το λεξικο"
και 3ον σου ευχομαι να μη βρεθεις ποτε στη θεση να κρινεται η ζωη σου και να χρειαζεσαι ενα κινητο για να σωθεις

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από makis » 31 Μάιος 2009, 20:06

Αυτο ακριβώς redroad που λες δεν γινετε , γιαυτο λεω οτι καποιοι γινονται παραλογη χωρις να ξερουν απλα το διαβασαν και φωναζουν !

οπως το γαλα που ξανασυσκευαζεται 5 φορες !! :lol: :lol: :lol: :lol: επειδη το ειπε ο Ευαγγελατος ειναι ΝΟΜΟΣ !!! :lol:

Λες οτι απλα να κατεβουν οι παρανομες κεραιες ! δηλαδη ολες οι κεραιες που ειναι μεσα στην πολη !!!! :!:
Καμια κεραια δεν εχει αδεια γιατι κανενας δημαρχος δεν θελει να γινει κακος με τους κατοίκους-ψηφοφορους του !
(Οπως και καποιοι δημοι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να γινει το ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ, Γιατι ειναι "ΕΠΙΚΊΝΔΥΝΟ για την υγεια των καταστηματων" :lol: )

Αρα αφου ειναι μια απαραίτητη τεχνολογία και την χρησιμοποιούμε (καλος η κακος) ατομα απο 8 εως 88 ετων !!!
Αντι να κοιτάξουμε να ζητήσουμε πολλες μικρες κεραίες, φωνάζουμε για ολες !!!

Οσο για αυτην με το βηματοδότη αν ειχε κινητο στα 10 εκατοστα τοτε ναι ! (αρα το κινητο ηταν δικο της) εκτος αν καποιος μιλουσε και ακουμπουσε με το κεφαλι του στο στηθος της (π.χ αμα τον ειχε αγκαλιά) (παντως αυτην την ιστορια της εχω ακουσει και αλλιως)
ΜΕΧΡΙ και οι γιατροι λενε : αυτος που εχει βηματοδότη να μην το βαζει σε αριστερή τσεπη σε μπλουζα - πουκαμισο (δεν πειραζει ουτε το αριστερο αυτι) !!! (το ξερω απο τον παππου μου)

οπως και το αμαξι της google (που κανει τους χαρτες) βγήκαν καποιοι έξυπνοι και ειπαν οτι αυξήθηκαν οι κλοπες !!! επειδή μπορουν οι κλεφτες να βλεπου πως ειναι οι γειτονια !! λες και δεν μπορουν ζωντανα !
Μεχρι και στην Ελλαδα οταν ηρθε φωναζαμε !!
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
redroad
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 08 Φεβ 2009, 23:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από redroad » 31 Μάιος 2009, 20:08

gogo έγραψε:καταρχην εγω δεν ειπα να φυγει κανεις ξαναδιαβασε και καταλαβε τι εγραψα
2ον να μας πεις ποιο μελος σου εστειλε Pm με "ολο το λεξικο"
και 3ον σου ευχομαι να μη βρεθεις ποτε στη θεση να κρινεται η ζωη σου και να χρειαζεσαι ενα κινητο για να σωθεις
Δεν αναφερθηκα σε σενα (και δεν θα ειχα κανενα θεμα να το κανω αν το ειχες γραψει), εσύ εγραψες ωστοσο κατι παραπλήσιο και το γνωριζεις, λές ομως πως εννοουσες κάτι άλλο, ο γραπτός λογος υστερει σε αυτο το θέμα και δημιουγει διχασμένες γνώμες. :wink:

Το ατομο αυτο δεν θα το κατονομασω καθως δεν αξιζει να το γνωριζει κανεις.

Ευχαριστω για την ευχη, ειδα ηδη να κρινεται η ζωη ενος ανθρωπου απο τη χρηση κινητου, τη δική μου δε θα τη σωσω εχοντας συνεχως κινητο μαζι μου ή και να εχω θα μου προκαλεσω περισσοτερα προβληματα αν μιλάω ακαταπαυστα( αν θες διαβασε καλα τι εγραψα...δεν ειμαι εναντια στα κινητα αλλα στην αλογιστη και ατέρμονη χρηση τους διπλα μου και ίσως να έπρεπε να σκεφτω καποια στιγμη να βαλω ενα κλειστό μεσα στο αυτοκινητο μου και να το χρησιμοποιησω ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ..για να σωσω ή να σωθω).Αν τωρα μου συμβει κάτι στην πόλη, εχω την αφέλεια (ισως) να πιστευω οτι θα με βοηθησουνε οι συμπολιτες μου...

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ..ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ

Δημοσίευση από gogo » 31 Μάιος 2009, 20:14

αναλόγως σε ποια πόλη θα είσαι
πραγματικά εχει διαφορά

είναι τρομακτικό, τουλάχιστον για μένα, πόσο μεγάλη διαφορά έχουν οι άνθρωποι μέσα σε μια χώρα από πόλη σε πόλη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλέφωνα - GPS”