Φούρνο μικροκυμάτων πρόβλημα στη μίκα

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Φούρνο μικροκυμάτων πρόβλημα στη μίκα

Δημοσίευση από Poudim » 26 Νοέμ 2016, 16:31

Προ ημερών -ζητώ συγνώμη για την έκφραση , αλλά μόνον έτσι αποδίδεται η πραγματικότητα -πέταξε ένα "βυζί" όπως φαίνεται στην 3η & 4η φωτογραφία . Συνεχίζει να λειτουργεί αλλά φοβάμαι να τον χρησιμοποιήσω

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Poudim την 28 Νοέμ 2016, 13:25, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .


Άβαταρ μέλους
emurilia
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 11 Ιαν 2015, 19:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: Φούρνο μικροκυμάτων perla , λειτουργικό μεν , αλλά...

Δημοσίευση από emurilia » 26 Νοέμ 2016, 17:20

Καλησπέρα..έχει κάψει την μικα του...μην το βάζετε στην μπριζα και γίνει κανένα κακό και σε εσάς αλλά και στο φούρνο...θα χαλάσει εντελώς
:welcome: γεια σας ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και προσπαθω οσο μπορω να χαρισω οτι δεν μας χρειάζεται πια μαζι με τον ανδρα μου γενικου περιεχομένου....εχω λογαριασμό πειραιος..

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φούρνο μικροκυμάτων perla , λειτουργικό μεν , αλλά...

Δημοσίευση από Poudim » 26 Νοέμ 2016, 20:14

Ευχαριστώ για την ενημέρωση . Απ'ότι διάβασα στο διαδίκτυο η Mica μπορεί να αντικατασταθεί . Είναι πάμφθηνο υλικό .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
emurilia
Platinum Member
Platinum Member
10 17
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 11 Ιαν 2015, 19:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: Φούρνο μικροκυμάτων perla , λειτουργικό μεν...

Δημοσίευση από emurilia » 27 Νοέμ 2016, 09:26

3-5 € θα σας πάρουν για να σας το κόψουν....αλλά δεν φτάνει αυτό..για να έχει καεί η μικα σημαίνει ότι δημιουργήθηκε σπινθήρας εντός του φούρνου...οπότε από την μέσα μεριά της μικας μπορεί να έχει καει-σκουριαση το περίβλημα του φούρνου....τότε θέλει ξύσιμο με γυαλοχαρτο και πέρασμά με μπογιά σιδήρου που να στεγνώνει αμέσως...και μετά να μπει ξανά η παλιά ή καινούργια μικα...αλλιώς θα την κάψει πάλι....το βυζι που έχει πετάξει είναι από το κάψιμο εσωτερικά....
Μην χρησιμοποιήτε τον φ/μ άδειο χωρίς τπτ μέσα. Διότι τα κύματα που δημιουργούνται δεν απορροφώνται από πουθενά και χαλάνε τον φούρνο...και ποτέ μα ποτέ μην βαζετε πιάτα με σχέδια που περιέχουν σίδηρο...ή μπολ σιδήρου..... απαγορεύεται ρητά και αμετάκλητα..
:welcome: γεια σας ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και προσπαθω οσο μπορω να χαρισω οτι δεν μας χρειάζεται πια μαζι με τον ανδρα μου γενικου περιεχομένου....εχω λογαριασμό πειραιος..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Λευκές οικιακές συσκευές”