Ποιο πλυντήριο άνω φόρτωσης είναι πιο αξιόπιστο;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
palmira
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 21:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Ποιο πλυντήριο άνω φόρτωσης είναι πιο αξιόπιστο;

Δημοσίευση από palmira » 26 Απρ 2020, 12:01

Χριστός Ανέστη :)

επειδή χρειάζομαι να αγοράσω πλυντήριο άνω φόρτωσης, θα ήθελα να με βοηθήσετε, αν έχετε προσωπική εμπειρία, ποιά μάρκα είναι αξιόπιστη.
για 30 χρόνια χρησιμοποίησα 2 BRANDT, αλλά τώρα επειδή βλέπω ότι υπάρχουν περιορισμένα, μάλλον θα πρέπει να προτιμήσω κάποια άλλη μάρκα.
παρακαλώ αν έχετε προσωπική εμπειρία από άλλες μάρκες, βοηθήστε να ξεμπλεχτώ.........
απ'ότι είδα περισσότερα μοντέλα είναι CANDY, WHIRLPOOL, INDESIT, ZANUSSI.

ευχαριστώ πολύ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος palmira την 01 Μάιος 2020, 15:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7871
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ

Δημοσίευση από GeorgeF » 26 Απρ 2020, 12:39

Αληθώς ανέστη.Δεν δίνεις αρκετές πληροφορίες για να πάρεις μια εμπεριστατωμένη απάντηση.Καλό είναι να γράψεις τι ποσό έχεις να διαθέσεις,για πόσα άτομα πλένεις,τι είδους ρούχα πλένεις και πόσο τακτικά.Τα σημερινά πλυντήρια απέχουν παρασάγγας από τα πλυντήρια που αγόρασες 30 χρόνια πριν.Ειδικά στα πλυντήρια εμπρόσθιας φόρτωσης μπορείς να προσαρμόσεις πάρα πολλές λεπτομέρειες.Η Brandt πάντως συνεχίζει να βγάζει αρκετά μοντέλα πλυντηρίων άνω φόρτωσης απ'ότι βλέπω στο skroutz.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

palmira
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 21:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ

Δημοσίευση από palmira » 26 Απρ 2020, 14:07

έχω κάνει τις σχετικές αναζητήσεις στο διαδίκτυο, απλά επειδή δεν βλέπω αξιολογήσεις ή είναι πολύ λίγες, είπα αν κάποιος από προσωπική χρήση,
μπορεί να δώσει τα φώτα του.
ψάχνω 6-7 κιλά, εβδομαδιαίας χρήσης 3-4 φορές, κυρίως σε σύντομα προγράμματα και 30-60ο C.
κόστος γύρω στα 400 €
δεν θέλω να μου προτείνετε καταστήματα ή ιστοσελίδες αλλά εμπειρία χρήσης.
ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ποιο πλυντήριο άνω φόρτωσης είναι πιο αξιόπιστο;

Δημοσίευση από polvar » 27 Απρ 2020, 14:09

Η αξιοπιστία ενός μηχανήματος αποδεικνύεται με τον καιρό και επίσης κάποια μάρκα μπορεί να βγάζει αξιόπιστες γενικά συσκευές αλλά μια παρτίδα να βγει προβληματική, έχει συμβεί πάμπολλες φορές στο παρελθόν. Επομένως είναι λίγο και θέμα τύχης
Οι αξιολογήσεις στο skroutz συνήθως περιγράφουν την συσκευή τις πρώτες μέρες λειτουργίας και όχι μακροχρόνια
Σπανιότερα αξιολογούν το service της εταιρίας

Στη θέση σας θα βασιζόμουν στην αξιοπιστία της μάρκας, στο service που διαθέτει στην Ελλάδα και σε όποιες αξιολογήσεις βρω για το μοντέλο που θα επιλέξω και το service αυτού στο διαδικτυο

Για πιο χρήσιμες πληροφορίες γνωρίζω 2 άτομα που πήραν τελευταία πλυντήριο Whirlpool 7 κιλών (και οι δύο, δεν μπορώ να θυμηθώ αν είναι και το ίδιο μοντέλο), εντός του τελευταίου έτους, στα 350€ περίπου και είναι ευχαριστημένοι μέχρι τώρα

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7871
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Ποιο πλυντήριο άνω φόρτωσης είναι πιο αξιόπιστο;

Δημοσίευση από GeorgeF » 27 Απρ 2020, 14:18

Για να σε βοηθήσω ρώτησα την κουνιάδα μου,αυτή έχει Whirlpool άνω φόρτωσης.Απ'ότι μου είπε έχει αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/9136563/Whirlp ... 55110.html
Δεν της έχει βγάλει κανένα πρόβλημα,και το έχει κάνει και 2 μετακομίσεις.Βέβαια είναι δύο άτομα μόνο,αν πλένεις 3-4 φορές την εβδομάδα και για παραπάνω άτομα τότε ίσως να κοιτάξεις το αντίστοιχο 7κιλο,και σίγουρα να είναι Α+++.
Χώρο για εμπρόσθιας φόρτωσης πλυντήριο δεν έχεις;
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

palmira
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 21:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Ποιο πλυντήριο άνω φόρτωσης είναι πιο αξιόπιστο;

Δημοσίευση από palmira » 27 Απρ 2020, 14:59

GeorgeF έγραψε:
27 Απρ 2020, 14:18
Για να σε βοηθήσω ρώτησα την κουνιάδα μου,αυτή έχει Whirlpool άνω φόρτωσης.Απ'ότι μου είπε έχει αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/9136563/Whirlp ... 55110.html
Δεν της έχει βγάλει κανένα πρόβλημα,και το έχει κάνει και 2 μετακομίσεις.Βέβαια είναι δύο άτομα μόνο,αν πλένεις 3-4 φορές την εβδομάδα και για παραπάνω άτομα τότε ίσως να κοιτάξεις το αντίστοιχο 7κιλο,και σίγουρα να είναι Α+++.
Χώρο για εμπρόσθιας φόρτωσης πλυντήριο δεν έχεις;
ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
δεν έχω χώρο για κλασσικό πλυντήριο, γι'αυτό προτιμώ άνω φόρτωσης.
κι εγώ προς αυτή τη λύση τείνω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Λευκές οικιακές συσκευές”