Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από Angela_Lar » 23 Οκτ 2010, 18:05

Ερώτηση 1η:Εκτός από το γύρω γύρω του κάδου,όλο το υπόλοιπο της πρόσοψης ξέρει κανείς τί υλικό είναι?Πλαστικό?
Ερώτηση 2η:Ή πρόσοψη είναι λευκή και έχει κιτρινίσει ,μόνο το γύρω του κάδου και το μακρόστενο που έχει τα κουμπιά προγράμματα κλπ παραμένει λευκό,το έχω το πλυντήριο από φοιτήτρια και λειτουργεί τέλεια,δεν θα ήθελα να το πετάξω με τη μετακόμιση.Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς το ξανακάνουμε λευκό?(αν γίνεται αυτό φυσικά) γιατί δοκίμασα όλα τα απορρυπαντικά,χλωρίνες,μείγματα αλάτια-ξύδια ιστορίες και αυτά για τα άλατα ακόμα και δεν γίνεται τπτ :wall: Τα νεύρα μου!Ψάχνω στο διαδίκτυο για άσπρισμα ηλεκτρικών συσκευών και δεν βγάζει τπτ!
Με αποτέλεσμα να κάνουν αντίθεση και να φαίνεται σκ..ά!!Τί να κάνω?Να το βάψω?!!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από gogo » 23 Οκτ 2010, 18:11

δε νομιζω να γινεται κατι αν εχει κιτρινισι απο τον καιρο αλλα δεν δοκιμαζεις αυτο το cif Που κανει τα παπουτσια καινουρια? χαχαχα
απο μεσα παντως βαλε 2 κουταλιες σοδα και μισο φλυτζανι λευκο ξυδι και βαλτο να δουλεψει μια κενη πλυση στους 90 βαθμους

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από Angela_Lar » 23 Οκτ 2010, 18:16

Τί τις βγάζουν τις λευκές συσκευές αν κιτρινίζουν?!!Ινοξ και πάλι ίνοξ(καλά έκανα και τα πήρα όλα ίνοξ στην κουζίνα)!Αν είναι πλαστικό μάλλον θα μπορώ να το βάψω αλλά δεν είμαι σίγουρη για το υλικό,και με τί είδος μπογιάς να το βάψω να μην φαίνεται άσχημα?
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

Άβαταρ μέλους
skrissos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6538
Εγγραφή: 15 Μαρ 2010, 14:12
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από skrissos » 23 Οκτ 2010, 18:24

γεια χαρα
το ιδιο προβλημα ειχα και εγω αλλα με το ξυγειο η λυση ειναι στο πρακτικερ.......καθαριστηκα και αλλα χαζα δεν κανουν τιποτα. Θα πας στο πρακτικερ και θ'αγορασεις σμαλτο λευκο σε σπρει. Με χαρτοταινια θα καλυψεις τα κουμπια και θα πατας το σπρει προς μια κατευθυνση και μια φορα περασμα σαν αρχη. αστο να στεγνωσει και αν υπαρχει καπου καπου κανενα λαθακι το ξαναπερνας. οσον αφορα τ'αποτελεσματα πραγματικα θα τρελαθεις και δεν θα το πιστευεις. Καλη επιτυχια :yikes:
ΧΑΡΙΖΩ σ'ολους τους νομους ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ εξυπηρετω και χαριζω μονο σε φιλικα προς εμενα προσωπα απο εδω μεσα γιατι η γαιδουρια ορισμενων μελων δεν εχει ορια. ΔΙΑΤΗΡΩ BLACK LIST... Δε σκαω πλεον αλλα χαριζω επιλεκτικα εκει που θελω..........................................................ΔΕ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από Angela_Lar » 23 Οκτ 2010, 18:28

Υπάρχει τέτοιο πράγμα?Σαν έσχατη λύση να πάω να πάρω ένα,βάψιμο καταλήγουμε δλδ.Για άσπρισμα κανα κοκτέιλ δεν παίζει δλδ?
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από mariamary » 23 Οκτ 2010, 18:29

skrissos έγραψε:γεια χαρα
το ιδιο προβλημα ειχα και εγω αλλα με το ξυγειο η λυση ειναι στο πρακτικερ.......καθαριστηκα και αλλα χαζα δεν κανουν τιποτα. Θα πας στο πρακτικερ και θ'αγορασεις σμαλτο λευκο σε σπρει. Με χαρτοταινια θα καλυψεις τα κουμπια και θα πατας το σπρει προς μια κατευθυνση και μια φορα περασμα σαν αρχη. αστο να στεγνωσει και αν υπαρχει καπου καπου κανενα λαθακι το ξαναπερνας. οσον αφορα τ'αποτελεσματα πραγματικα θα τρελαθεις και δεν θα το πιστευεις. Καλη επιτυχια :yikes:
ακριβως το ιδιο καναμε και εμεις στι δικο μας, γινεται καινουριο :hapi: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2825
Εγγραφή: 03 Σεπ 2009, 14:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: περαια
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 23 Οκτ 2010, 20:01

Υπάρχει βέβαια και η ποιο εύκολη λύση,βάψε κίτρινα τα κουμπιά και είναι τέλειο :hapi:
Λοιπόν σοβαρά τώρα μια λύση είναι η αλοιφές που επαναφέρουν τα χρώματα στα αυτοκίνητα(υπόψιν όμως ότι δεν έχει σκουριές γιατί αυτές δε βγαίνουν).Μια χοντρή αλοιφή(επαναφοράς χρώματος) αν υπάρχει αλοιφαδωρος ακόμα καλύτερα αλλιώς με πανάκια βαμβακερά αν υπάρχουν γερο τρίψιμο( Κυκλικά) και έτοιμο.
Δοκιμασμένη λύση θα φύγουν ακόμα και οι τυχόν γραμμούλες.
Θα την βρεις σε κατάστημα εμπορίας χρωμάτων αυτοκινήτων.
Αυτά από μένα και καλή επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
δεσποινα56
Diamond Member
Diamond Member
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: 10 Ιουν 2010, 21:14
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από δεσποινα56 » 24 Οκτ 2010, 00:31

αντζελα υπαρχει κ ευκολοτερη λυση, αμαν εσεις οι αντρες βαψιμο τριψιμο κλπ . Παρε ενα καλυμα για το πλυντηριο καπου ειδα ειναι κ ωραια το καλυπτει ολοκληρο κ εχει κ ωραια σχεδια .και ασε τα κοκτειλ για τα μπαρακια

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από Angela_Lar » 24 Οκτ 2010, 00:49

Αυπνίες κι εσύ Δεσποινάκι?!Μωρέ σκέφτομαι το άνοιξε κλείσε όλη την ώρα,βάζω και 2-3 πλυντήρια την ημέρα,έχουμε κάνει τη ΔΕΥΑΛ πλούσια :lol:
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

Άβαταρ μέλους
xristina13
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5580
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2010, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: Αν. Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Zητώ βοήθεια για καθαρισμό πλυντηρίου ρούχων

Δημοσίευση από xristina13 » 24 Οκτ 2010, 11:13

Άντζελα εγώ θα σου προτείνω να δοκιμάσεις ένα μείγμα που σε μένα πιάνει σ ότι μου έχει κιτρινίσει! Σε πολλά υλικά οπός πλαστικό, αλουμίνιο, παντζούρια, λάκα και καλοριφέρ θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις γιατί έχουν φύγει κιτρινίλες και λεκέδες που δεν έφευγαν ούτε με χλωρίνη κάνε μια δοκιμή πριν το βάψιμο, γιατί έχω την αίσθηση οτι δεν θα ναι ωραίο ...βαλέ σε ένα λεκανάκι σόδα μαγειρικής , ξύδι το κανονικό και από το lid to w5 για το μπάνιο που λέει, θα αφρίσει μόλις τα ρίξεις όλα μαζί! Μετά πρόσθεσε λίγο ζεστό νεράκι, τριψτό μ ένα σφουγγαράκι και πιστεύω κατά 90% ότι θα γίνει καινούργιο.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έστειλα προπληρωμένους:
Έστειλα γραμ/μα:
Έστειλα πράγματα:
Περιμένω φάκελο-γραμ/σημα:
Συνάντηση:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Λευκές οικιακές συσκευές”