2 TV BOX σταμάτησαν να λειτουργούν από υπέρταση

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikoletta09
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: 23 Ιουν 2011, 19:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

2 TV BOX σταμάτησαν να λειτουργούν από υπέρταση

Δημοσίευση από nikoletta09 » 16 Ιουν 2015, 10:44

Εχω 2 TV BOX, οποία και τα δυο έχουν ίδια προβλήματα, ενώ δούλευαν κανονικά, μετά από υπέρταση ρεύματος σταματήσαν να ανάβουν. Ξέρει κανείς αν μπορούν να επισκευαστούν;
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikoletta09 την 16 Ιουν 2015, 14:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Έχω PAYPAL και Εθνική


Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: 2 TV BOX

Δημοσίευση από Muttley Black » 16 Ιουν 2015, 11:31

Στην πλακέτα φαίνεται ένας πυκνωτής που έχει σκάσει (πάνω αριστερά). Δηλαδή μόνο τα άκρα του φαίνονται. Το πιθανότερο με ένα νέο πυκνωτή να είναι όλα μια χαρά. Λογικά όταν ανοίξατε το κουτί θα τον βρήκατε μέσα να κάνει βόλτες. Αν το έχετε θα βοηθούσε για να δούμε τα στοιχεία του έτσι ώστε να αγοράσουμε και να βάλουμε τον νέο πυκνωτή.

Εικόνα

Αλλά ακόμα και για εσάς. αν θέλετε να κρατήσετε ένα από τα δυο, το κόστος του πυκνωτή είναι αστείο και η τοποθέτησή του επίσης, για κάποιον που έχει ελάχιστες γνώσεις στα ηλεκτρονικά. Όλο και κάποιος από εδώ θα μπορέσει να σας εξυπηρετήσει.


Αυτή είναι η μορφή του πυκνωτή αν τον είδατε μέσα στο κουτί όταν το ανοίξατε. (Στην δική σας περίπτωση χωρίς ποδαράκια) :D

Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.

Άβαταρ μέλους
nikoletta09
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: 23 Ιουν 2011, 19:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: 2 TV BOX

Δημοσίευση από nikoletta09 » 16 Ιουν 2015, 12:27

Και βεβαίως να ήθελα να ξανά δουλεύουν, επειδή έβλεπα κάτι εκπομπές ονλαιν παλιά. Θέλετε να κάνω φώτο της γωνίας ποίο κοντά; για να μου πείτε περισσότερα. Ευχαριστούμε όπως και να είναι)))
Έχω PAYPAL και Εθνική

Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: 2 TV BOX

Δημοσίευση από Muttley Black » 16 Ιουν 2015, 13:35

Όχι, δεν βοηθάει η φωτογραφία. Θέλω να μου απαντήσετε σε αυτό:
Λογικά όταν ανοίξατε το κουτί θα τον βρήκατε μέσα να κάνει βόλτες. Αν το έχετε θα βοηθούσε για να δούμε τα στοιχεία του
Διαφορετικά μπορεί να έχει πάει κάτω από την πλακέτα. Για κουνήστε το λιγάκι δεξιά αριστερά...κάνει κανένα θόρυβο σαν να έχει μέσα κάτι σπασμένο και κουνιέται;

Και να μου δώσετε τα στοιχεία της συσκευής (για το δεύτερο που φαίνεται η πλακέτα). Λογικά πρέπει να αναγράφονται στο κάτω μέρος.

Όσο για ο πρώτο Tvbox, πιθανότατα να έχει την ίδια βλάβη. Από την υπέρταση να τίναξε τον πυκνωτή.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.

Άβαταρ μέλους
nikoletta09
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: 23 Ιουν 2011, 19:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: 2 TV BOX

Δημοσίευση από nikoletta09 » 16 Ιουν 2015, 14:00

Ευχαριστούμε Πολύ Muttley Black για την άμεση ανταπόκριση))) Τελικά τους πήγα τώρα για επισκευή και θα μου τα φτιάξουν είπαν, ενώ εγώ νόμιζα ότι έχουν ποίο σοβαρό θέμα. Κλείνω την αγγελία και συγγνώμη για την αναστάτωση!!!
Έχω PAYPAL και Εθνική

Άβαταρ μέλους
nikoletta09
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: 23 Ιουν 2011, 19:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: 2 TV BOX σταμάτησαν να λειτουργούν από υπέρταση

Δημοσίευση από nikoletta09 » 20 Ιουν 2015, 14:02

Καλήμερα σας!!! Το θέμα συνεχίζει να υπάρχει. Μου άλλαξε και στα δυο μηχανήματα τους πυκνωτές ο μάστορας, αλλά δεν λειτουργούν...
Έχω PAYPAL και Εθνική

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συσκευές εικόνας - ήχου”