[ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για ipod

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
_evoulini_
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για ipod

Δημοσίευση από _evoulini_ » 02 Δεκ 2010, 14:02

Εχθες το μελος Avilion μου χαρισε ενα ipod nano 4gb 3gen και νομιζω πως εχει καμενη οθονη,καθως το φορτισα,του εκανα και restore και δεν φαινεται τιποτα στην οθονη. Ομως τυχαια καταφεραμε να το ανοιξουμε και παιζει κανονικα τραγουδια και επισης το αναγνωριζει ο υπολογιστης. Δεν αναβει η οθονη καθολου ομως :( Μπορει καποιος να με βοηθησει ? Μηπως γνωριζετε που θα μπορουσα να το παω για να ελεγξουν τι προβλημα εχει?? Ειδα στο ιντερνετ οτι μια καινουρια οθονη κανει 20-30 ευρω αλλα επειδη δεν γνωριζω αν οντως ειναι αυτο το προβλημα του θα ηθελα να το παω σε καποιον που να γνωριζει να βρει τι ακριβως προβλημα εχει κ αν με συμφερει οικονομικα να το επισκευασω. Πηρα σε εξουσιοδοτημενο servise της apple κ μου ειπαν οτι κανουν αντικατασταση ολοκληρου αν εχει προβλημα κ οχι μονο της οθονης αλλα επειδη ειναι εκτος εγκυησης το κοστος αλλαγης ειναι κοντα στο να αγορασει καποιος καινουριο. Γι αυτο λοιπον αν γνωριζει κανεις καποιον που να επισκευαζει ipod παρακαλω να μου τον συστισει. Φυσικα εννοειται οτι θα πληρωσω κανονικα οτι χρειαστει.

Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο!

ignisport
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 22:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για ipod

Δημοσίευση από ignisport » 09 Μαρ 2011, 16:45

Αν θες την συμβουλή μου , μπές στο Iphonehellas ψαξε στο google θα ναι πρώτο αποτέλεσμα για να μην δημοσιέυσω εδω μέσα το link απευθείας. Γράψου στο φόρουμ και θα βρείς κατηγορία που να λέει μέσα για τέτοια τεχνικά ζητήματα , θα σου απαντήσουν αμέσως γιατι έχει πολύ κόσμο εκει που να ασχολούντε με αυτά τα θέματα (iphone-ipod-ipad κτλ) και θα σου πούν σίγουρα που να το φτιάξεις οικονομικά η πώς να το φτιάξεις αν επιδιορθώνεται μόνο του!

*ps αυτό που σου είπαν για ολική αλλαγή στην apple ισχύει, αλλα να ξερεις οτι υπάρχουν διάφορα μαγαζιά που αλλάζουν μόνο οθόνη αν χρειαζεται φτηνά ( είχα αλλάξει οθόνη σε iphone 3GS με 80 ευρώ , για το ipod θα είναι πολύ φθηνότερη σίγουρα )

μπές και ρώτα εκει μέσα σίγουρα δν θα χάσεις!

Φιλικά Νικος,

Άβαταρ μέλους
_evoulini_
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για ipod

Δημοσίευση από _evoulini_ » 09 Μαρ 2011, 20:33

Σε ευχαριστω παρα πολυ,θα το κοιταξω! :) :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συσκευές εικόνας - ήχου”