[ΖΗΤΑΩ] χειριστήριο air condition KEROSUN

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
thanoslez
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
7 18
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2015, 06:08
Νομός κατοικίας: Ν. Αργολίδας
Δήμος - Κοινότητα: Άργους Αργολίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από thanoslez » 23 Δεκ 2019, 03:41

Έχω ένα παλιό air condition 9αρι της kerosun με μοντέλο krf309ts το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά τηλεκοντρολ καθώς ούτε στο ίντερνετ μπορώ να βρω καθώς δεν υπάρχει σαν μοντέλο. Η ερώτηση μου είναι αν γνωρίσει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω αλλα να κάνει γιατί έχω αγοράσει 4 διαφορετικά και δουλειά δεν έχει κάνει κανένα ευχαριστώ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Το χόμπι μου είναι οι υπολογιστές και δεν έχω κάποιο σκοπό διακίνησης ή την μεταπώληση τους ξαναχαρίζω.
Τράπεζες :Εθνική Πειραιώς Eurobank
Αποστολές:Box now


:thank:


Άβαταρ μέλους
Secret Agent
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1990
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Τεχνική βοήθεια σε air condition

Δημοσίευση από Secret Agent » 23 Δεκ 2019, 09:28

Κάντε καλύτερα ένα τηλέφωνο στο 210 2899 999 στον Κωτσόβολο που έχει την αποκλειστική πώληση σε προϊόντα κλιματισμού kerosun να τους ρωτήσετε αν έχουν ή αν μπορούν να σας δώσουν το τηλέφωνο της αντιπροσωπείας.
ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΖΗΤΑΩ
Εξαρτήματα ή οχήματα (ποδήλατο-πατίνι) ηλεκτροκίνησης
Παντός είδους κόμικς παλιά ή και νεότερα
GTX 750Ti
Intel Core2 Quad Q9650
Μητρική Socket LGA 775 DDR3, 16GB RAM
DDR3 μνήμη, για υπολογιστή desktop τουλάχιστον 4GB στα 1600MHz (4 ή 8GB ανά μνήμη
)
Αν χρειάζεστε κάτι από αυτά που έχω στις ενεργές μου αγγελίες μην διστάσετε να μου το ζητήσετε.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Τεχνική βοήθεια σε air condition

Δημοσίευση από polvar » 23 Δεκ 2019, 10:31

Η KEROSUN είναι η ίδια εταιρία με την ΤΟΥΟΤΟΜΙ, προφανώς θα χρησιμοποιούν τα ίδια μηχανικά μέρη
Η αντιπροσωπεία της KEROSUN είναι στο http://www.kerosun.gr/el και της ΤΟΥΟΤΟΜΙ στο http://www.toyotomi.gr/el/ και βρίσκονται στην ίδια διεύθυνση

Εγώ έχω πάρει από τα jumbo με 3€ το παρακάτω προγραμματιζόμενο χειριστήριο κλιματιστικών
https://www.e-jumbo.gr/organosi-spitiou ... sal_271724
και με αυτό κατάφερα και δούλεψα κλιματιστικά Panasonic, Hitachi και Toshiba
Γράφει ότι κάνει για 1000 τύπους , πιθανότατα κάνει και για εσάς (στις οδηγίες του έχει κωδικό προγραμματισμού για κλιματιστικά ΤΟΥΟ, όχι για ΤΟΥΟΤΟΜΙ ή KEROSUN)

Επειδή όμως λέτε ότι δεν καταφέρατε να δουλέψει με κανένα από τα άλλα χειριστήρια που αγοράσατε, εξετάσατε μήπως οφείλεται σε βλάβη του δέκτη που βρίσκεται στο κλιματιστικό;

Άβαταρ μέλους
negative
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
42 58
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: 10 Ιαν 2019, 07:20
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Ληλαντίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από negative » 23 Δεκ 2019, 21:33

thanoslez έγραψε:
23 Δεκ 2019, 03:41
Έχω ένα παλιό air condition 9αρι της kerosun με μοντέλο krf309ts το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά τηλεκοντρολ καθώς ούτε στο ίντερνετ μπορώ να βρω καθώς δεν υπάρχει σαν μοντέλο. Η ερώτηση μου είναι αν γνωρίσει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω αλλα να κάνει γιατί έχω αγοράσει 4 διαφορετικά και δουλειά δεν έχει κάνει κανένα ευχαριστώ
Το παλιό υπάρχει;
Έστω μη λειτουργικό.

Άβαταρ μέλους
thanoslez
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
7 18
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2015, 06:08
Νομός κατοικίας: Ν. Αργολίδας
Δήμος - Κοινότητα: Άργους Αργολίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από thanoslez » 29 Δεκ 2019, 01:01

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία μέχρι τώρα έχω πάει στον κωτσοβολο δεν έχουν κάτι να μου δώσουν σαν εναλλακτική λύση από όσα μου λένε ούτε η ίδια η εταιρία ξέρει πως να το κάνω να δουλέψει με τηλεχειρισμό τώρα αυτό του jambo το έχω δεν έκανε δουλειά θα το δοκιμάσω με τους κωδικούς του toyotomi μπας και δουλέψει. Παλιό τηλεκοντρόλ δεν έχω κάποιο στην διάθεση μου καθώς οι προηγούμενοι ένοικοι το πήραν μαζί τους
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Το χόμπι μου είναι οι υπολογιστές και δεν έχω κάποιο σκοπό διακίνησης ή την μεταπώληση τους ξαναχαρίζω.
Τράπεζες :Εθνική Πειραιώς Eurobank
Αποστολές:Box now


:thank:

Άβαταρ μέλους
Secret Agent
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1990
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από Secret Agent » 29 Δεκ 2019, 01:06

thanoslez έγραψε:
29 Δεκ 2019, 01:01
Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία μέχρι τώρα έχω πάει στον κωτσοβολο δεν έχουν κάτι να μου δώσουν σαν εναλλακτική λύση από όσα μου λένε ούτε η ίδια η εταιρία ξέρει πως να το κάνω να δουλέψει με τηλεχειρισμό τώρα αυτό του jambo το έχω δεν έκανε δουλειά θα το δοκιμάσω με τους κωδικούς του toyotomi μπας και δουλέψει. Παλιό τηλεκοντρόλ δεν έχω κάποιο στην διάθεση μου καθώς οι προηγούμενοι ένοικοι το πήραν μαζί τους
Ίσως σαν μία πρόχειρη λύση, αν ανοίξετε το καπάκι υπάρχει ένα κουμπάκι για λειτουργία τεστ, αν το δοκιμάσετε, αν και νομίζω πως δουλεύει μόνο στην ψύξη αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΖΗΤΑΩ
Εξαρτήματα ή οχήματα (ποδήλατο-πατίνι) ηλεκτροκίνησης
Παντός είδους κόμικς παλιά ή και νεότερα
GTX 750Ti
Intel Core2 Quad Q9650
Μητρική Socket LGA 775 DDR3, 16GB RAM
DDR3 μνήμη, για υπολογιστή desktop τουλάχιστον 4GB στα 1600MHz (4 ή 8GB ανά μνήμη
)
Αν χρειάζεστε κάτι από αυτά που έχω στις ενεργές μου αγγελίες μην διστάσετε να μου το ζητήσετε.

Άβαταρ μέλους
Secret Agent
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1990
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από Secret Agent » 29 Δεκ 2019, 01:21

Επίσης υπάρχει και άλλη επιλογή αν δεν βρεθεί χειριστήριο αλλά δεν συμφέρει καθώς μπορεί να κοστίσει περίπου 100 ευρώ.
Θα μπορούσατε να αλλάξετε ολόκληρη την πλακέτα με μία οεμ που περιλαμβάνει και τηλεκοντρόλ αλλά μία πλακέτα πρέπει να κοστίζει μέσες άκρες κανένα 60άρι + όσα θα δώσετε σε κάποιον ηλεκτρονικό ή ψυκτικό για να σας την αλλάξει :?
ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΖΗΤΑΩ
Εξαρτήματα ή οχήματα (ποδήλατο-πατίνι) ηλεκτροκίνησης
Παντός είδους κόμικς παλιά ή και νεότερα
GTX 750Ti
Intel Core2 Quad Q9650
Μητρική Socket LGA 775 DDR3, 16GB RAM
DDR3 μνήμη, για υπολογιστή desktop τουλάχιστον 4GB στα 1600MHz (4 ή 8GB ανά μνήμη
)
Αν χρειάζεστε κάτι από αυτά που έχω στις ενεργές μου αγγελίες μην διστάσετε να μου το ζητήσετε.

Άβαταρ μέλους
thanoslez
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
7 18
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2015, 06:08
Νομός κατοικίας: Ν. Αργολίδας
Δήμος - Κοινότητα: Άργους Αργολίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από thanoslez » 29 Δεκ 2019, 02:25

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντηση σου με αυτό το τεστ - κουμπάκι το ανάβω εδώ και πολύ καιρό και είμαι πολύ τυχερός καθώς η τελευταία του ρύθμιση στο ένα από τα 2 ίδια air conditioner που έχω είναι γυρισμένο στο αυτόματο πράγμα που με έχει σώσει ολίγον τι. Νομίζω πως 100 ευρώ για ένα τέτοιο μηχάνημα 25 χρόνων περίπου είναι πολλά με άλλα 150 παίρνω νέο εστο και από τον Σκλαβενίτη... Εγώ διαθέτω έως 20 30 ευρώ όχι παραπάνω
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Το χόμπι μου είναι οι υπολογιστές και δεν έχω κάποιο σκοπό διακίνησης ή την μεταπώληση τους ξαναχαρίζω.
Τράπεζες :Εθνική Πειραιώς Eurobank
Αποστολές:Box now


:thank:

petrosion
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Βαρβάρας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: χειριστήριο air condition KEROSUN

Δημοσίευση από petrosion » 04 Ιαν 2020, 15:28

Πριν μια βδομαδα χαλασε το κοντρολ κλιματιστικου kerosun ενος συγγενη,δε κρατησα μοντελο,και αγορασε ενα τηλεχειριστηριο ONE FOR ALL URC 1035 που τους ειπαν οτι κανει για ολα,απλα για να τους το πουλησουν.Επειδη τη συγκεκριμενη εταιρια δεν την υποστηριζε,και επειδη δε θα το περναν πισω γιατι ειχε ανοιχτει η συσκευασια,ψαχνοντας αρκετους κωδικους μου δουλεψε τελικα με τον κωδικο 0380 και δουλεψαν ολες οι λειτουργιες.Απλα το γραφω εδω σε περιπτωση που το δει καποιος ,γιατι κι εγω οταν εψαχνα για λυσεις μου βγηκε στο google το συγκεκριμενο thread.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζητήσεις προϊόντων και υπηρεσιών”