Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Εδώ μπορείτε να γράφετε προσφορές εργασίας ή ζήτησης υπηρεσιών από επιχειρήσεις που γνωρίζετε ή από το πρόσωπο σας (ΜΟΝΟ προσφορές και ΟΧΙ διαφημίσεις)
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορείτε να γράφετε προσφορές εργασίας ή ζήτησης υπηρεσιών
Εννοείται ότι πρέπει να εκδοθούν όλα τα νόμιμα παραστατικά/ένσημα
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
maraki11
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 18:24
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από maraki11 » 05 Σεπ 2012, 10:04

εμείς βαφτίσαμε την κόρη μας τον ιούλιο εδώ στην Σαντορίνη και η πιο οικονομική τιμή που είχα βρει ήταν 600 ευρώ για 70 φωτό και αυτό το περιβόητο άλμπουμ....800 μαζί με βίντεο!!!!!!
δεν είμαστε με τα καλά μας μου φαίνεται
αφού βρίσκουν και τους τα δίνουν καλά να πάθουμε :{


Παρακαλώ τα μέλη που μου κάνουν κατάθεση στην ΕΘΝΙΚΉ να μου στέλνουν το αποδεικτικό. Ένα μήνυμα ,οκ η κατάθεση,δεν αρκεί.

Περιμένω κατάθεση απo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR viewtopic.php?f=302&t=139395#

Έχουμε σκυλάκι, το αναφέρω για τυχόν αλλεργίες.
Χρωστάω 0.30 σε:ΜΑΡΑΚΙ,titaki,vagmary,melomakarono


Άβαταρ μέλους
nancy85
Platinum Member
Platinum Member
29 18
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σικίνου Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από nancy85 » 05 Σεπ 2012, 10:45

εγω εκλεισα με 600 βιντεο με 4 dvd κλιπακι 3λεπτο φωτογραφιες dvd με ολες τις φωτο ψηφιακες κ οχι απλες 80 εκτυπωμενες κ αλπμουμ ψηφιακο καλη ποιοτητα οχι το απλο!!!λογικα θα μπορει να κανει κ καλυτερη τιμη γιατι εσεις θελετε λιγοτερα πραγματα αν θελετε σας δινω τηλεφωνο στειλτε πμ!!! :D

Άβαταρ μέλους
xeniachr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6740
Εγγραφή: 28 Μάιος 2010, 20:59
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από xeniachr » 05 Σεπ 2012, 11:13

ενημερωτικά στο αίγιο, πριν 1 μηνα, κόστος βάφτισης 350ευρω (δεν βρηκα πιο κάτω),με βιντεο, 70κανονικες φωτο και 30 μεγάλες.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Exω PAYPAL - Πειραιως

Λόγω έλλειψης χώρου θα ήθελα να γίνονται γρήγορα οι συναλλαγές μας ! :-D

sofi_k
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2010, 22:52
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από sofi_k » 05 Σεπ 2012, 11:57

nancy85 έγραψε:εγω εκλεισα με 600 βιντεο με 4 dvd κλιπακι 3λεπτο φωτογραφιες dvd με ολες τις φωτο ψηφιακες κ οχι απλες 80 εκτυπωμενες κ αλπμουμ ψηφιακο καλη ποιοτητα οχι το απλο!!!λογικα θα μπορει να κανει κ καλυτερη τιμη γιατι εσεις θελετε λιγοτερα πραγματα αν θελετε σας δινω τηλεφωνο στειλτε πμ!!! :D
Εμένα όλα αυτά (με κλασικό άλμπουμ όμως) μου τα παρείχαν με 350 ευρώ (ανατολική θεσ/νικη)
Παρακαλώ όσοι-ες μου στέλνετε φακέλους ή γραμματόσημα να γράφετε το όνομα χρήστη και το αντικείμενο που ζητάτε. Μόλις παραλάβετε φροντίστε να ενημερώσετε την αγγελία και να πατήσετε το "Ευχαριστώ"
Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
tatianoula
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5475
Εγγραφή: 11 Ιουν 2011, 19:23
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Αλιάκμονα Καστοριάς
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από tatianoula » 05 Σεπ 2012, 11:57

Εγω βρηκα ψηφιακο αλμπουμ με 30χ40 με 18σαλονια + 80φωτογραφιες στο χερι 15χ21 κ 5 φωτογραφιες 20χ30...5 dvd ψηφιακα κ δωρο ολο το αρχειο κ μια φωτογραφιση!
το πακετο 360Ε η κοπελα δουλευει στο σπιτι οποιος θελει τηλ ειναι Θεσ/νικη στειλτε μου πμ!

υγ δεν την κανω διαφημιση απλα ειμαι κριμα να δινουμε τετοια τρελα ποσα!!!!


ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Μαζι με την διευθυνση να γραφετε κ το κινητο σας.το ζητανε στα Ελτα!

Άβαταρ μέλους
fatseas1
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
31 58
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 18:47
Νομός κατοικίας: Ν. Αργολίδας
Δήμος - Κοινότητα: Άργους Αργολίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από fatseas1 » 05 Σεπ 2012, 14:46

Επιδη κανω και αυτη τι δουλειά , τα 300 ειναι το λιγότερο. απο εκει και περα μπορείς να ζητήσεις να σου δώσει της φωτογραφίες σε ενα dvd (μειώνοντας το κόστος) και να βγάλεις μόνη σου αυτες που θες ακόμα και ψηφιακό άλμπουμ πολύ ποιο φτηνά απο οτι στο χρεώνουν οι "επαγγελματίες".

Άβαταρ μέλους
kelili
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
61 27
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 26 Σεπ 2008, 20:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από kelili » 05 Σεπ 2012, 16:51

Αυτος που δουλεύει "μαύρα" ή απο το σπίτι του είναι αυτος που μπορεί να χρεώσει φτηνοτερα αλλά και να κάνει καλή δουλειά (ή οχι) αν ξέρει και μπορεί. Πάντως τα αποτελέσματα συχνά έχουν ποιοτική διαφορά μεταξύ τους που συνήθως εξαρτάται και απο το τι πληρώνεις. Αν κάποιος δεν μπορεί να διακρίνει την ποιοτική διαφορά ανάμεσα στις δουλειές ή δεν θέλει/μπορεί να την πληρώσει, ας πάει στον οικονομικοτερο! Ακομα κι εγώ που είμαι της δουλειάς το ίδιο θα έκανα!
Και θα επιμείνω και θα πω οτι παρά την αντίληψη που επικρατεί οτι "ε, καλά το βίντεο δεν είναι τίποτα δυσκολο για να αξίζει να το πληρώσω", το κάλο βίντεο είναι πιο δύσκολο να το βρεις και να το φτιάξεις συγκριτικά με την φωτογραφία. Απλώς δεν πολυκυκλοφορούν καλά βίντεο και ο κοσμος δεν είναι εκπαιδευμένος να διακρίνει τη διαφορά.

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από Othon » 05 Σεπ 2012, 19:17

kelili έγραψε:Αυτος που δουλεύει "μαύρα" ή απο το σπίτι του είναι αυτος που μπορεί να χρεώσει φτηνοτερα αλλά και να κάνει καλή δουλειά (ή οχι) αν ξέρει και μπορεί. Πάντως τα αποτελέσματα συχνά έχουν ποιοτική διαφορά μεταξύ τους που συνήθως εξαρτάται και απο το τι πληρώνεις. Αν κάποιος δεν μπορεί να διακρίνει την ποιοτική διαφορά ανάμεσα στις δουλειές ή δεν θέλει/μπορεί να την πληρώσει, ας πάει στον οικονομικοτερο! Ακομα κι εγώ που είμαι της δουλειάς το ίδιο θα έκανα!
Και θα επιμείνω και θα πω οτι παρά την αντίληψη που επικρατεί οτι "ε, καλά το βίντεο δεν είναι τίποτα δυσκολο για να αξίζει να το πληρώσω", το κάλο βίντεο είναι πιο δύσκολο να το βρεις και να το φτιάξεις συγκριτικά με την φωτογραφία. Απλώς δεν πολυκυκλοφορούν καλά βίντεο και ο κοσμος δεν είναι εκπαιδευμένος να διακρίνει τη διαφορά.
Σέβομαι απόλυτα την άποψή σου, θα μου επιτρέψεις όμως να έχω διαφορετική άποψη κι αυτό γιατί σε βάπτιση οικογενειακής φίλης, ο φωτογράφος της πήρε περίπου 900 ευρώ και ενώ έκανε πολύ καλή δουλειά στον τομέα της φωτογραφίας, στο βίντεο τα έκανε μαντάρα.
Επειδή τυχαίνει να ασχολούμαι με τον τομέα του βίντεο εντελώς ερασιτεχνικά, όταν μου το έδειξε, κατάλαβα από το πρώτο καρέ ότι το βίντεο ήταν τραβηγμένο από αναλογική κάμερα (κασέτα) και η μετατροπή της σε δισκάκι ήταν σκέτη απογοήτευση.
Το πρόβλημα όμως δεν ήταν αυτό, αλλά το ότι ο "φωτογράφος" της συστήθηκε ως επαγγελματίας εικονολήπτης, κάτι που πραγματικά με έκανε να πεθάνω από τα γέλια.
Ακόμα κι εγώ που έχω μια ψιλοφθηνή ψηφιακή (βιντεοκάμερα, όχι φωτογραφική), τα βίντεό της είναι κλάσεις ανώτερο από το συγκεκριμένο που αναφέρω.
Καταλήγοντας, πιστεύω ότι το βίντεο είναι όντως εύκολη υπόθεση, πολύ περισσότερο απ' όσο πιστεύει ο κόσμος, αυτό που πραγματικά θα έπρεπε να πληρώνει ο πελάτης, θα έπρεπε να είναι η ποιότητα του βίντεο και το σταθερό χέρι.
Εμένα, αυτό που μ' ενδιαφέρει κυρίως είναι να βρω κάποιον, ο οποίος θα μου βγάλει καλές και καθαρές φωτογραφίες.
Το βίντεο είναι κάτι το εντελώς δευτερεύον, γιατί όπως και να το κάνουμε μετά από 20-30 χρόνια, ο Μάριος (ο βαπτιζόμενος), αυτές θα θέλει να έχει στο αρχείο του και όχι ένα ξερό dvd, το οποίο δεν θα περιέχει τίποτα περισσότερο από ένα πολύ εφετζίδικο βίντεο και τίποτα παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3099
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από tolis287 » 05 Σεπ 2012, 20:25

Θα διαφωνησω οτι το βιντεο ειναι ευκολη υποθεση.Αν στη φωτογραφια προσπαθεις για το ενα καρε τη μια στιγμη, στο βιντεο παλευεις για να φτιαξεις μια ιστορια.
Και στις 2 περιπτωσεις μιλαω για την περιπτωση που δεν ειναι απλη καταγραφη.
Και μιλαω εγω που εγω σπουδασει φωτογραφια και ξερω 5 πραγματα.
ΥΓ.Επισης κασετα δεν συνεπαγεται και αναλογικο βιντεο.Και η δικια μου η καμερα ειναι ψηφιακη υψηλης αναλυσης αλλα γραφει σε κασετα.

Άβαταρ μέλους
lanciateo
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2367
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 23:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Βιτσι
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με φωτογράφο για βάπτιση

Δημοσίευση από lanciateo » 05 Σεπ 2012, 21:52

Εγω σου παραθετω ενα βιντεακι απο στιγμες του γαμου μου. Η ποιοτητα στην εικονα εχει αλλοιωθει απο την μετατροπη που εκανα εγω.
http://www.youtube.com/watch?v=_00PbqUX ... ture=g-upl Δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα στο θεμα ποιοτητας, αλλα στο χερι νομιζω οτι ειναι αρκετα σταθερος και εν κινησει.
Δεν θέλω χαρίσματα από elenica.
viewtopic.php?p=1478261#p1478261

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--Για παραλαβη απο τον χωρο σας, κατοπιν συννενοησης, πιθανον να υπαρχουν καθυστερησεις λόγω δουλειας!!!...Και αν δειτε οτι καθυστερω παααρα πολυ, στειλτε ενα μηνυμα.!!!
--Οσο αφορα σε αποστολες, δεχομαι και στελνω μονο δεματα.

Η συλλογη απο Zippo εδω
Η συλλογή από κινητά εδώ

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγγελίες οπου προσφέρετε εργασία σε εργαζόμενο ή ζητάτε τις υπηρεσίες κάποιου”