ζηταω να εργαστω στην Αθηνα

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορείτε να γράφετε ζητήσεις εργασίας ή προσφοράς υπηρεσιών από μέρους σας
-Εννοείται ότι πρέπει να εκδοθούν όλα τα νόμιμα παραστατικά/ένσημα
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κλειδωμένο
Νατάσα_Αλέξης
VIP Member
VIP Member
89 47
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: 07 Οκτ 2012, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: εργασια

Δημοσίευση από Νατάσα_Αλέξης » 04 Μαρ 2014, 10:16

ΛΑΡΙΣΑ έγραψε:
κωσταντινος19 έγραψε:Καλη ιδεα ευχαριστω πουλ:)
Η συμβουλή μου να σκεφτεις για την εργασια στην Χαλκιδική(παρέχει μισθός διαμονή,διατροφή,ασφάλεια,θαλασσα και καθαρός αέρος.Αν δε έχεις πτυχίο η κάποιες ιδικές γνώσεις,μπορείς να εργαστεις ως groym,ως porter,ως bell bous,σερβιτόρος(σε αυτές ειδικότητες εκτός από το μισθό σου θα παίρνεις και πουρμπουάρ σχεδόν κάθε μέρα).Υπάρχουν μπόλικες αγγελίες στο τουριστικό κλάδο skywalker,X.E GR,Καριερα κτλπ,ώμος δύσκολα βρισκεις δουλειά κοντά σε μέρος σου.Ο γιός μου πρόπερσι εργαζότανε στο ξενοδοχείο στην Ρωσία,πέρσι εργαζόταν στο ξενοδοχείο 5 αστέρων στο Ρόδο.Φτιάξε σωστά το βιογραφικό σου με την προσωρινή φωτογραφία σου και στύλε παντού! :}

Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα .... πολυ ροδινα τα περιγραφεις .... μιλας για νησια χωρις ασφαλιση κ μικρη σεζον κ δουλευουν πανω απο 8ωρω για τα 1000 ευρω... η συνθηκες διαμονης δεν ειναι κ η καλυτερες.... αν θελουν τον διωχνουν κ βρισκεται ξεκρεμαστος. !!!! Ειμαι 15 χρονια στον χωρο κ εχουν δει πολλα τα ματια μου... καταρχας ο νομος εχει αλλαξει για την μισθοδοσια.... ανω των 25 ετων αλλος μισθος , κατω των 25 ετων αλλος μιδθος .... αναλογος τα ενσημα κλπ. Πρεπει να εισαι προσεκτικος στην επιλογη σου αν τελικα αποφασισεις να το ψαξεις ... οντως στα ξενοδοχεια τρυπωνεις πιο ευκολα κ ειδικα σε χαμηλες θεσεις αν εισαι ανυδικευτος .... χωρις καμια γλωσσα, ουτε λιγα αγγλικα θα δυσκολευτεις να βρεις θεση γιατι δεν θα μπορεις να συννενοηθεις με τους πελατες !!!!
Εδω κλεινω κ ελπιζω να βοηθησα... οποιος πραγματικα θελει μπορω να βοηθησω αμεσα για την βοριο ελλαδα !!!!

:thank:

Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: εργασια

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 04 Μαρ 2014, 10:54

Νατάσα_Αλέξης έγραψε:
ΛΑΡΙΣΑ έγραψε:
κωσταντινος19 έγραψε:Καλη ιδεα ευχαριστω πουλ:)
Η συμβουλή μου να σκεφτεις για την εργασια στην Χαλκιδική(παρέχει μισθός διαμονή,διατροφή,ασφάλεια,θαλασσα και καθαρός αέρος.Αν δε έχεις πτυχίο η κάποιες ιδικές γνώσεις,μπορείς να εργαστεις ως groym,ως porter,ως bell bous,σερβιτόρος(σε αυτές ειδικότητες εκτός από το μισθό σου θα παίρνεις και πουρμπουάρ σχεδόν κάθε μέρα).Υπάρχουν μπόλικες αγγελίες στο τουριστικό κλάδο skywalker,X.E GR,Καριερα κτλπ,ώμος δύσκολα βρισκεις δουλειά κοντά σε μέρος σου.Ο γιός μου πρόπερσι εργαζότανε στο ξενοδοχείο στην Ρωσία,πέρσι εργαζόταν στο ξενοδοχείο 5 αστέρων στο Ρόδο.Φτιάξε σωστά το βιογραφικό σου με την προσωρινή φωτογραφία σου και στύλε παντού! :}

Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα .... πολυ ροδινα τα περιγραφεις .... μιλας για νησια χωρις ασφαλιση κ μικρη σεζον κ δουλευουν πανω απο 8ωρω για τα 1000 ευρω... η συνθηκες διαμονης δεν ειναι κ η καλυτερες.... αν θελουν τον διωχνουν κ βρισκεται ξεκρεμαστος. !!!! Ειμαι 15 χρονια στον χωρο κ εχουν δει πολλα τα ματια μου... καταρχας ο νομος εχει αλλαξει για την μισθοδοσια.... ανω των 25 ετων αλλος μισθος , κατω των 25 ετων αλλος μιδθος .... αναλογος τα ενσημα κλπ. Πρεπει να εισαι προσεκτικος στην επιλογη σου αν τελικα αποφασισεις να το ψαξεις ... οντως στα ξενοδοχεια τρυπωνεις πιο ευκολα κ ειδικα σε χαμηλες θεσεις αν εισαι ανυδικευτος .... χωρις καμια γλωσσα, ουτε λιγα αγγλικα θα δυσκολευτεις να βρεις θεση γιατι δεν θα μπορεις να συννενοηθεις με τους πελατες !!!!
Εδω κλεινω κ ελπιζω να βοηθησα... οποιος πραγματικα θελει μπορω να βοηθησω αμεσα για την βοριο ελλαδα !!!!

:thank:
Καλήμερα!Δεν μιλάω για δουλείες στο ξενοδοχειακό κλάδο χωρίς ασφάλεια!Τα ξενοδοχεια 4-5 αστέρων πάντα προσφέρουν μισθό, διαμονή,διατροφή και ασφάλεια.Εννοείτε ότι πρέπει να είσαι προσεκτικός και προετοιμασμενος,να μπορέσεις να δουλεύεις από την πίεση,επίσης πρέπει να είσαι έξυπνος και μερικές φορές να δείχνεις ότι είσαι χαζός...Όπως έγραψα πριν οποιοιδήποτε πτυχίο και γνώσεις ξένων γλωσσών βοηθάνε.Ο γιος μου γνωρίζει άριστα πληροφορικά και γραπτά αγγλική και ρωσικη γλώσσα,Η/Υ.Δεν έχει πτυχίο τουριστικών σχολών,άλλα μόνο με αυτές γνώσεις εργάστηκε επί 2 χρόνια στα ξενοδοχεια 4-5 αστέρων με καλό μισθό,ασφαλεια,διαμονή,διατροφή κτλπ.Γνωρίζω και εγώ πολύ καλά για τα ξενοδοχεια,επειδη ο αδερφός μου επί 30 χρόνια είναι διευθυντής ξενοδοχείου 4 αστέρων στην Ρωσία.Για αυτό το λόγο,όταν έπεσε κρίση στην Ελλάδα,έστειλα τον μεγάλο μου γιο να εργαστεί εκη,αλλά δεν του έκατσε κλίμα και τα πολλά άλλα... :lol: και γύρισε πίσω!
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

Νατάσα_Αλέξης
VIP Member
VIP Member
89 47
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: 07 Οκτ 2012, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: εργασια

Δημοσίευση από Νατάσα_Αλέξης » 04 Μαρ 2014, 12:04

Ναι το καταλαβα οτι κατι παιζει με τα ρωσσικα ....και για της γνωσης του γιου σου αλλα ο φιλος μας εδω μαλλον δεν εχει τις ιδιες γνωσης .... οπως κ να εχει λοιπον το αγαπητο μας μελος εχει αφθονη βοηθεια απο τον κλαδο μας :D
Ευχομαι να φανουμε χρισημες εντος κ εκτος ελλαδας .....

Νατάσα_Αλέξης
VIP Member
VIP Member
89 47
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: 07 Οκτ 2012, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: εργασια

Δημοσίευση από Νατάσα_Αλέξης » 05 Μαρ 2014, 00:00

κωσταντινος19 έγραψε:Ειμαι ανεργος κι ζητω εργασια σε διαφορες ειδηκοτητες..οποιος γνωριζει κατι παρακαλω ας με ενημερωσει..ευχαριστω;)

http://gr.indeed.com/m/jobs?q=%CE%BE%CE ... &from=home
Μπες εδω κ δες για αθηνα .... καλυτερα πηγαινε απο εκει αφηνε βιογραφικα κ ζητα απευθειας αν υπαρχει καποιος για να μιλησεις .... αν οχι δες αν μπορεις να κλεισεις ραντεβου .... αν παλι οχι ασε το βιογραφικο σου κ συνεχισε την διανομη σου !!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αγγελίες όπου εσείς ζητάτε εργασία ή προσφέρετε υπηρεσίες”