[ΕΚΛΕΙΣΕ] Φωτογραφίες διαβατηρίου και κάθε τύπου από 3€

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορείτε να γράφετε ζητήσεις εργασίας ή προσφοράς υπηρεσιών από μέρους σας
-Εννοείται ότι πρέπει να εκδοθούν όλα τα νόμιμα παραστατικά/ένσημα
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
argyrhs
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
24 31
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: 09 Αύγ 2008, 10:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Φωτογραφίες διαβατηρίου και κάθε τύπου από 3€

Δημοσίευση από argyrhs » 27 Οκτ 2012, 11:42

Τραβάτε μόνοι σας μία φωτογραφία με την compact μηχανή σας ή και με το κινητό σας ακόμα με οδηγίες που θα δώσω παρακάτω, μου την στέλνετε ηλεκτρονικά, την επεξεργάζομαι και σας την ξαναστέλνω ηλεκτρονικά.

Για παράδειγμα μου στέλνετε μία φωτογραφία όπως η αριστερή τραβηγμένη από κινητό η συγκεκριμένη και σας στέλνω πίσω την δεξιά που είναι έτοιμη να την τυπώσετε σε μέγεθος 10Χ15cm στον εκτυπωτή σας σε φωτογραφικό χαρτί ή στο φωτογραφείο της γειτονιάς σας με κόστος όσο μία φωτογραφία από τις διακοπές σας. Τέλος κόβετε τις φωτογραφίες με το ψαλίδι και είσαστε έτοιμοι. Και έχετε και το ψηφιακό αρχείο για να ξανατυπώσετε όσες χρειαστείτε στο μέλλον.
Η συγκεκριμένη επεξεργασία είναι για φωτογραφίες τύπου διαβατηρίου δηλαδή για μέγεθος φωτογραφίας 3,5Χ4,5cm και χρήση οπουδήποτε εκτός από αστυνομικές ταυτότητες, διαβατήρια και διπλώματα οδήγησης.

Εικόνα

Για την φωτογράφηση χρειάζονται τα εξής:
  • Κατ' αρχήν ένα δεύτερο άτομο να σας φωτογραφήσει, αν προσπαθήσετε μόνοι σας παραμορφώνονται οι ώμοι.
    Κατά προτίμηση βγάλτε την φωτογραφίας σε εξωτερικό χώρο ώστε να μην χρειαστεί φλας αλλά και χωρίς απευθείας φως από τον ήλιο για να μην υπάρχουν σκιές. Για παράδειγμα μία συννεφιασμένη μέρα είναι ιδανική.
    Καθίστε μπροστά σε κάποιο λευκό τοίχο.
    Κοιτάτε απευθείας τον φακό.
    Τραβήξτε στην μεγαλύτερη δυνατή ανάλυση και ποιότητα που σας επιτρέπει η φωτογραφική σας.
    Τέλος τραβήξτε παραπάνω από μία φωτογραφίες διαλέξτε αυτή που σας αρέσει περισσότερο και αν θέλετε μου στέλνετε και παραπάνω από μία για να διαλέξω και όποια βολεύει περισσότερο
Για φωτογραφίες ειδικών προδιαγραφών δηλαδή για αστυνομική ταυτότητα, διαβατήριο ή δίπλωμα οδήγησης χρειάζονται επιπλέον τα εξής:
  • Το πρόσωπο να είναι ανέκφραστο χωρίς χαμόγελο.
    Τα μαλιά να είναι μαζεμένα με τρόπο που να φαίνεται το μέτωπο και τα αφτιά.
    Να μην υπάρχουν κοσμήματα σκουλαρίκια ή άλλα αξεσουάρ.
    Να μην υπάρχει έντονο βάψιμο.
    Αν φοράτε μόνιμα γυαλιά μπορείτε να τα φοράτε αρκεί να μην έχουν σκούρους φακούς ή χοντρό σκελετό ώστε να φαίνονται καθαρά τα μάτια. Ακόμα και αν φοράτε μόνιμα γυαλιά θα μπορούσατε να τα βγάλετε.
Δείτε το παράδειγμα επεξεργασίας για φωτογραφία διαβατηρίου παρακάτω. Για διαβατήριο χρειάζονται δύο φωτογραφίες η τρίτη με τις διαγραμμίσεις είναι για απόδειξη συμμόρφωσης με τις προδιαγραφές, απλά την έχετε μαζί σας και αυτή. Επίσης οι φωτογραφίες διαβατηρίου δεν μπορούν να ξαναχρησιμοποιηθούν μετά από χρόνια για ανανέωση διαβατηρίου γιατί τα ίδια ρούχα θεωρούνται απόδειξη ότι η φωτογραφία δεν είναι πρόσφατη.

Εικόνα

Για την εκτύπωση στο σπίτι φωτογραφιών ειδικών προδιαγραφών θα σας στέλνω και οδηγίες μαζί για τι χαρτί κλπ. Καλό είναι να με ενημερώνετε και για τον εκτυπωτή που έχετε.

Αν δεν ξέρετε τι είδους φωτογραφία χρειάζεται για κάποια συγκεκριμένη χρήση, ρωτήστε με.

Τιμολόγηση

Όλα τα είδη φωτογραφιών στα 3€.

Αν θέλετε παραπάνω από ένα είδος έκπτωση 1€ στο δεύτερο κλπ. Για παράδειγμα αν θέλετε την ίδια φωτογραφία να την επεξεργαστώ για τύπου διαβατηρίου και για αστυνομική ταυτότητα το σύνολο είναι 5€. Αν θέλετε άλλη φωτογραφία για την μία χρήση και άλλη για την άλλη δεν ισχύει η έκπτωση.

Αν θέλετε και την εκτύπωση από εμένα γίνεται με 3€ αλλά χωρίς να σας δώσω τα ψηφιακά αρχεία, αν θέλετε και εκτύπωση και ψηφιακά αρχεία επιπλέον 1€.

Αν είστε Θεσσαλονίκη μπορώ να αναλάβω και την φωτογράφηση στον επαγγελματικό μου χώρο κατόπιν συνεννόησης με επιπλέον κόστος 1€.

Δίνω ένα παράδειγμα τιμολόγησης, θέλετε φωτογραφίες τύπου διαβατηρίου και για κανονικό διαβατήριο. Θέλετε να σας φωτογραφήσω εγώ. Και επίσης θέλετε το ψηφιακό αρχείο για να επανεκτυπώσετε στο μέλλον αν ξαναχρειαστείτε αλλά μόνο από τις φωτογραφίες τύπου διαβατηρίου. Το κόστος θα είναι:
  • 1€ η φωτογράφηση.
    3€ οι τύπου διαβατηρίου.
    2€ οι φωτογραφίες διαβατηρίου γιατί θα χρησιμοποιήσω την ίδια φωτογραφία.
    1€ το CD με το αρχείο τύπου διαβατηρίου.
    Σύνολο 7€
Πέρα από την προσφορά μπορείτε να μου προτείνετε ανταλλαγή εδώ.

Πληρωμή μπορεί να γίνει με τους εξής τρόπους:
  • Ηλεκτρονικά με paypal αν θέλετε μόνο ψηφιακό αρχείο που θα τυπώσεται στο σπίτι σας ή σε οποιδήποτε φωτογραφείο σας βολεύει. Γίνεται και με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό. Μου στέλνετε την φωτογραφία σας και σας στέλνω link για πληρωμή ή τον αριθμό λογαριασμού για κατάθεση.
    Με αντικαταβολή αν θέλετε και εκτυπώσεις και είστε εκτός Θεσσαλονίκης.
    Χέρι χέρι αν είστε Θεσσαλονίκη και θέλετε και εκτυπώσεις ή δεν θέλετε να μπλέξετε με τράπεζες και paypal.
Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μία υπάρχουσα φωτογραφία γιατί σας αρέσει πολύ η έκφραση σας ή γιατί δεν έχετε φωτογραφική να τραβήξετε μπορείτε να μου την στείλετε. Προσοχή όμως μπορεί να μην είναι κατάλληλη για διαβατήριο, ταυτότητα ή δίπλωμα, θα σας το πω εγώ. Αν το φόντο της φωτογραφίας δεν είναι μονόχρωμο και ανοιχτού χρώματος θα χρειαστεί επιπλέον επεξεργασία της οποίας το κόστος θα υπολογίσω και θα σας πω εξ' αρχής.

Λόγω πιθανότατα μεγάλου μεγέθους αρχείων για επισύναψη σε μήνυμα εδώ καλύτερα στείλτε μου απευθείας mail στο tetrafakos@gmail.com, στην υπογραφή μου υπάρχει και τηλέφωνο επικοινωνίας. Για να τηρούμε και τους κανόνες όμως ποστάρετε και εδώ.

Διάρκεια προσφοράς επ' άπειρον.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος argyrhs την 07 Νοέμ 2012, 13:40, έχει επεξεργασθεί 5 φορές συνολικά.
Παραλαμβάνω:
Στο χώρο σας ή όπου σας βολεύει στη Θεσσαλονίκη.
Από Χαρισομάγαζο.
Για εκτός πόλης στέλνω courier με δικιά μου συμφωνία.

Παραδίσω:
Με ραντεβού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Χαρισομάγαζο.
Στέλνω με courier ή του χάρισετο ή δικό μου.

Αν θέλετε κάτι που χαρίζω ποστάρετε και μετά τηλεφωνήστε στο 6947704378.

Άβαταρ μέλους
nefeli55
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 11407
Εγγραφή: 05 Μαρ 2010, 13:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου με 3€

Δημοσίευση από nefeli55 » 27 Οκτ 2012, 11:54

Kαλημερα, συγνωμη που επεμβαινω, αλλα ως γνωστης του ειδους κανετε καποιο λαθος.
Οι φωτογραφιες διαβατηριου και διπλωματος εχουν αλλες διαστασεις και με συγκεκριμενες μετρησεις στο προσωπο. Καλο θα ηταν να ενημερωθειτε πληρως και μετα να μπειτε στην συγκεκριμενη διαδικασια, γιατι μπορει να εκτεθειτε στα μελη που θα σας ζητησουν την συγκεκριμενη προσφορα. Επισης καλο ειναι να διευκρινιζετε οτι πρεπει να μην φορανε ασπρα ρουχα, οπως επισης και οτι απαγορευεται να φορανε γυαλια, ασχετα με το αν κανουν αντανακλαση ή οχι.
Φιλικα παντα
Νικη!

Άβαταρ μέλους
nefeli55
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 11407
Εγγραφή: 05 Μαρ 2010, 13:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από nefeli55 » 27 Οκτ 2012, 11:59

Μολις διαβασα ξανα και διευκρινιζετε οτι δεν κανουν για διαβατηριο και διπλωμα....με μπερδεψε ο τιτλος.... :wall:
Χιλια συγνωμη!!! :{

Άβαταρ μέλους
argyrhs
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
24 31
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: 09 Αύγ 2008, 10:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από argyrhs » 27 Οκτ 2012, 12:04

nefeli55 έγραψε:Μολις διαβασα ξανα και διευκρινιζετε οτι δεν κανουν για διαβατηριο και διπλωμα....με μπερδεψε ο τιτλος.... :wall:
Χιλια συγνωμη!!! :{
Ναι και παρακάτω εξηγώ τι χρειάζεται για βιομετρικές δηλαδή για κανονικό διαβατήριο και δίπλωμα οδήγησης. Επαγγελματίας φωτογραφος είμαι.
Παραλαμβάνω:
Στο χώρο σας ή όπου σας βολεύει στη Θεσσαλονίκη.
Από Χαρισομάγαζο.
Για εκτός πόλης στέλνω courier με δικιά μου συμφωνία.

Παραδίσω:
Με ραντεβού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Χαρισομάγαζο.
Στέλνω με courier ή του χάρισετο ή δικό μου.

Αν θέλετε κάτι που χαρίζω ποστάρετε και μετά τηλεφωνήστε στο 6947704378.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από polvar » 27 Οκτ 2012, 12:33

Αφού είναι προσφορά για τα μέλη του xariseto θα πρέπει να γράψετε και τις τιμές εκτός προσφοράς για να φαίνεται το ποσό της έκπτωσης

Άβαταρ μέλους
argyrhs
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
24 31
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: 09 Αύγ 2008, 10:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από argyrhs » 27 Οκτ 2012, 12:47

polvar έγραψε:Αφού είναι προσφορά για τα μέλη του xariseto θα πρέπει να γράψετε και τις τιμές εκτός προσφοράς για να φαίνεται το ποσό της έκπτωσης
Η αλήθεια είναι ότι αυτή η υπηρεσία όπως την προτείνω, δηλαδή τράβα μόνος σου την φωτογραφία την επεξεργάζομαι και στην στέλνω να την τυπώσεις όπου σε βολεύει δεν υπάρχει στην αγορά ή εγώ δεν την έχω εντοπίσει κάπου.

Στο μαγαζί μου οι φωτογραφίες αυτού του τύπου κοστίζουν από 5 εώς 8 ευρώ ανάλογως την χρήση. Την φωτογράφηση την κάνω εγώ και παραδίδω στον πελάτη μόνο τυπωμένες όχι και τα ψηφιακά για μελλοντική χρήση.

Ελπίζω να βοήθησα.
Παραλαμβάνω:
Στο χώρο σας ή όπου σας βολεύει στη Θεσσαλονίκη.
Από Χαρισομάγαζο.
Για εκτός πόλης στέλνω courier με δικιά μου συμφωνία.

Παραδίσω:
Με ραντεβού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Χαρισομάγαζο.
Στέλνω με courier ή του χάρισετο ή δικό μου.

Αν θέλετε κάτι που χαρίζω ποστάρετε και μετά τηλεφωνήστε στο 6947704378.

emmanikos
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 4441
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 12:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από emmanikos » 27 Οκτ 2012, 12:47

Και σε ποια περιοχή είστε? :z
"...επειδή προέκυψε ένα προβληματάκι υγείας, θα καθυστερήσω λίγο τις αποστολές σας! Συγνώμη προκαταβολικά!!!! (27/3/13) "

Προβλήματα:
1) Έστειλα γραμ/μα: tankeax(09/08) (δεν έχει επικοινωνήσει το μέλος μαζί μου!)
2) NightFeather12(26/9): δεν έχω παραλάβει ακόμα



[*] Αν αδικήσω ή στεναχωρήσω κάποιον....συγνώμη προκαταβολικά, μόνο αυτό δεν θέλω!

Άβαταρ μέλους
argyrhs
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
24 31
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: 09 Αύγ 2008, 10:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από argyrhs » 27 Οκτ 2012, 12:55

emmanikos έγραψε:Και σε ποια περιοχή είστε? :z
Το μαγαζί μου είναι κέντρο στην Ολύμπου και γενικά κινούμε πολύ εύκολα οπουδήποτε στο κέντρο. Αν θελήσετε και φωτογράφηση γίνεται μόνο στο μαγαζί και μόνο κατόπιν συνεννόησης.
Παραλαμβάνω:
Στο χώρο σας ή όπου σας βολεύει στη Θεσσαλονίκη.
Από Χαρισομάγαζο.
Για εκτός πόλης στέλνω courier με δικιά μου συμφωνία.

Παραδίσω:
Με ραντεβού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Χαρισομάγαζο.
Στέλνω με courier ή του χάρισετο ή δικό μου.

Αν θέλετε κάτι που χαρίζω ποστάρετε και μετά τηλεφωνήστε στο 6947704378.

Άβαταρ μέλους
argyrhs
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
24 31
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: 09 Αύγ 2008, 10:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από argyrhs » 27 Οκτ 2012, 16:31

Είμαι επαγγελματίας φωτογράφος με επαγγελματική έδρα το σπίτι μου και επίσης είμαι μέλος σ' ένα συνεταιρισμό φωτογράφων που έχουμε και μαγαζί λιανικής και στούντιο.
Η παραπάνω προσφορά όμως δεν είναι από το μαγαζί, είναι προσωπική και την κάνω στο xariseto.gr, στο μαγαζί είμαστε ακριβότεροι. Προσφέρω μία υπηρεσία που θα την κάνω ηλεκτρονικά από το σπίτι μου. Αν κάποιος θέλει την φωτογράφηση στο μαγαζί λέω με σαφή τρόπο ότι πρέπει να γίνει με συνεννόηση πρώτα, δεν κάνει την φωτογράφηση το μαγαζί αλλά εγώ προσωπικά στο χώρο του συνεταιριστικού φωτογραφείου.
Τα γράφω αυτά γιατί η προσφορά μεταφερθηκε από συντονιστή στις "Προσφορές καταστημάτων και εργασίας". Θα προτιμούσα να ξανάμεταφερθεί στην "Οικονομική ζωή" όπως και άλλες προσφορές υπηρεσιών από μέλη του xariseto.gr. Δεν έχω πρόβλημα να παραμείνει στις "Προσφορές καταστημάτων" αλλά δεν μπορώ να αναφέρω επωνυμία γιατί δεν υπάρχει, είναι προσωπική προσφορά.
Επίσης όπως έγραψα απαντώντας στον polvar παραπάνω δεν μπορώ να αναφέρω ακριβώς τιμή πριν την προσφορά γιατί αυτό που προσφέρω στο xariseto.gr δεν το προσφέρει ούτε ο συνεταιρισμός στον οποίο ανήκω ούτε κάποιο άλλο φωτογραφείο απ' όσο ξέρω.
Αυτά προσπαθώντας να μην ξεφύγω από τους κανόνες του φόρουμ.
Παραλαμβάνω:
Στο χώρο σας ή όπου σας βολεύει στη Θεσσαλονίκη.
Από Χαρισομάγαζο.
Για εκτός πόλης στέλνω courier με δικιά μου συμφωνία.

Παραδίσω:
Με ραντεβού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Χαρισομάγαζο.
Στέλνω με courier ή του χάρισετο ή δικό μου.

Αν θέλετε κάτι που χαρίζω ποστάρετε και μετά τηλεφωνήστε στο 6947704378.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΠΡΟΣΦΟΡΑ] Φωτογραφίες διαβατηρίου από 3€

Δημοσίευση από makis » 27 Οκτ 2012, 16:48

Καλησπερα , ειναι ενταξει εδω στην κατηγορια "Προσφορές καταστημάτων και εργασίας"
Το "καταστηματων" ειναι σχετικο απλα το γραψαμε για συντομο τιτλο (σε λιγο καιρο θα γινει και τροποποιηση με τις κατηγοριες)
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αγγελίες όπου εσείς ζητάτε εργασία ή προσφέρετε υπηρεσίες”