Ψάχνεις εργασία;Πρόσεξε!

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εδώ μπορείτε να γράφετε ζητήσεις εργασίας ή προσφοράς υπηρεσιών από μέρους σας
-Εννοείται ότι πρέπει να εκδοθούν όλα τα νόμιμα παραστατικά/ένσημα
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ 'ΜΑΥΡΗΣ' ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Απάντηση
bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Ψάχνεις εργασία;Πρόσεξε!

Δημοσίευση από bluemοon » 12 Δεκ 2009, 10:22

Εδω και αρκετό διάστημα ψάχνοντας αγγελίες, ιδιαίτερα εκεινες που αφορούν την εργασία στον ιδιωτικό τομέα, βρήκα κάποιες "καταγγελίες" απο άτομα που ανταποκρίθηκαν σε ορισμένες απο αυτές και διαπίστωσαν άλλα απο αυτα που ζητούσε η αγγελία.
Η αδερφη μου ειχε πεσει θυμα μιας τετοιες ενα εξαμηνο πριν, όταν ενας ιατρός-ουρολογος- όπως ελεγε της έκλεισε ραντεβου σε ενα καφε και της ελεγε κατι παραξενα πχ. εδω μπαίνει πολυ καλος κοσμος και θα πρεπει να εισαι ιδιαίτερα ντυμένη (οχι ευπρεπώς οπως φανταζεστε...αλλα σεξυ, δε θελω να εχεις σχεσεις με αστυνομικους σε συγεγνικο και ευρυτερο περιββαλον).Και κάτι αλλα παροξυτονα.
Επίσης βρήκα το παρακατω, εχω επικοινωνησει με το ατομο που το εγραψε και περιμενω απαντηση (καθώς και την ακριβη αγγελια και τηλεφωνο αυτου που την δημοσιευσε):
1. [Ντεμεκ Κέντρο Αισθητικής]-Θεσσαλονίκη
"Υπάρχει ένας κύριος ο οποίος έχει και καλά ένα κέντρο αισθητικής και ψάχνει κοπέλες να δουλέψουνε εκεί ως μασέρ. Αυτός ο κύριος λοιπόν κλείνει ραντεβου σε ξενοδοχεία με το πρόσχημα οτι θέλει να μάθει πριβε στις κοπέλες που ενδιαφέρονται τα μυστικά της δουελιάς.Ο ίδιος ο κύριος 'εκανε το λάθος να πάρει 2 φορες τηλέφωνο εμενα, παλαιότερα όταν έψαχνα για δουλειά και μια σημερα που ψάχνω πάλι για εργασία."
2.Προς όλες τις κοπέλες που αναζητούν εργασία-Θεσσαλονικη
Βάλαμε αγγελια για αναζητηση εργασίας στο aggeliopolis.gr,μας τηλεφώνησε κάποιος κ.Πέτρος Δουμτζής με το πρόσχημα οτι ζητάει μοντέλα για επίδειξη νυχτικών.
Αφού μας έκλεισε ραντεβου για να μας αξιολογησει, μας ειπε οτι δυστυχως μαλλον δε θα συνεργαστουμε, εκτός και αν υποκειψουμε στις ορεξεις του..
Υποβάλαμε μηνυση αλλα τα στοιχεία που μας έδωσε ισως να ειναι και ψευτικα και σιως να χτυπησει και την πορτα κάποιας αλλης κοπελας.Το τηλ. του ειναι :6976857365
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνεις εργασία;Πρόσεξε!

Δημοσίευση από panos » 12 Δεκ 2009, 16:08

Παρακαλω να ενημερωνεται αν ειναι ΔΙΚΟ ΣΑΣ συμβαν η το βρηκατε καπου αλλου και το κοινοποιησατε εδω !
ΕΧΕΙ μεγαλη διαφορα !

Και υπαρχει αυτην η αναφορα σε πολλα site (οπως εδω)
ΜΗΝ τα παρουσιαζεται σας να εγινε σε σας !!
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνεις εργασία;Πρόσεξε!

Δημοσίευση από bluemοon » 13 Δεκ 2009, 20:17

αν το διαβασεις προσεκτικά φαινεται ποιο εγινε σε εμενα και ποιο σε αλλους "Επίσης βρήκα το παρακατω" γραφω για αλλα περιστατικά και τα εχω αριθμησει,αναφερω δε και την ιστοσελιδφα "aggeliopolis.gr"
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
20 5
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 13 Δεκ 2009, 17:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Φάληρο Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνεις εργασία;Πρόσεξε!

Δημοσίευση από Φωτεινή » 03 Απρ 2010, 18:08

Φςςςςςς εδώ κι αν έχω να μιλήσω!!!
Από το 2005 που γύρισα Θεσσαλονίκη και μέχρι τον Νοέμβρη του 2007 έψαχνα δουλειά στον τομέα μου-εναλλακτικές θεραπείες- αλλά τέλος πάντων βολευόμουν και με μια θέση σε σπα ή κέντρο αισθητικής ως μασέζ. Όσο ήμουν στην Αθήνα τα πράγματα ήταν πολύ εύκολα, είχα βρει δουλειά μέσα σε 2 εβδομάδες πάλι ως μασέζ, με αναγνώριση των σπουδών μου συνεπώς οι αποδοχές ξεπερνούσαν τα 1000e, 8ωρο, 5ημερο κι αν ήθελα δούλευα και σ/κ και πληρωνόμουν έξτρα. Περίμενα κάτι ανάλογο κι εδώ. Έλα όμως που κάθε φορά που άνοιγα μια εφημερίδα το μετάνιωνα...Τηλεφώνησα σε ΟΛΕΣ τις αγγελίες που υπήρχαν-άλλες ζητούσαν "κοπέλα για χειρομαλάξεις", άλλες ζητούσαν "φυσικοθεραπεύτρια", άλλες "κοπέλα μασέρ (μασέρ είναι ο άντρας, η γυναίκα λέγεται μασέζ) για κέντρο μυοχαλάρωσης ανδρών" . Τότε, ήμουν τελείως άβγαλτη και δεν μπορούσα να υποψιαστώ κάτι. Πήγαινα, λοιπόν κυρία με φωτοτυπίες τα πτυχία μου, βιογραφικό, συστατικές επιστολές...και περίμενα να δω μια φυσιολογική επιχείρηση. Δεν είδα. Από όσο θυμάμαι έχω πάει σε 14-15 "κέντρα μασάζ" στα οποία το μασάζ ήταν βιτρίνα για πορνεία. Το έψαξα στο ίντερνετ, βρήκα μια ιστοσελίδα στην οποία υπήρχε ένα φόρουμ με καταχωρημένα όλα τα κέντρα αυτά (μασατζίδικα τα λένε), με λεπτομέρειες περί των προσφερόμενων υπηρεσιών, οδούς κλπ, και με βαθμολογία για τις επιδόσεις των κοριτσιών...Έκτοτε, όταν κοίταζα στην εφημερίδα για δουλειά έψαχνα πρώτα σε εκείνο το σάιτ για να δω αν υπάρχει καταχώρηση. Υπήρχε ΠΑΝΤΑ! Για να καταλήξω πριν κλείσω: Στις εφημερίδες της Θεσσαλονίκης, όταν βλέπουμε μια αγγελία του στυλ "κοπέλα ειδικευμένη ή μη για μασάζ", ή "κοπέλα για μασάζ για μυοχαλάρωση αντρών", ή "κοπέλα για χειρομαλάξεις σε στούντιο μασάζ", βασιζόμενη καθαρά σε προσωπική εμπειρία αφορά σε υπηρεσίες σεξ. ΜΑΚΡΙΑ!!!
Ένας μύθος ήταν όλα...
Την επόμενη φορά θα βγάλω γκόμενο τον Αίσωπο! χαχαχα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγγελίες όπου εσείς ζητάτε εργασία ή προσφέρετε υπηρεσίες”