Ανταποδοτική ανακύκλωση

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
onyx_girl
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
14 30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηφισιάς Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Ανταποδοτική ανακύκλωση

Δημοσίευση από onyx_girl » 14 Απρ 2019, 21:42

Η ενέργεια που οι περισσότεροι εδώ Αθήνα και Θεσσαλονίκη πια θα ξέρετε, γιατι διαφημίζεται αρκετά, είναι η ανταποδοτική ανακύκλωση.
Πλαστικά μπουκάλια, γυάλινα και κουτάκια αναψυκτικών μας δίνουν 0,03€ ανα συσκευασία. Το ποσόν μπορεί να αποδωθεί είται σε κουπόνι έκπτωσης για αγορές σε διάφορα σουπερμάρκετ, είται σε δωρεά σε κάποιο ύδριμα όπως το χαμόγελο του παιδιού ή την αποστολή. Εγώ τα βρίσκω συνήθως έξω από καταστήματα συγκεκριμένης αλυσίδας ή σε πλατείες μεγάλων δήμων. Το κακό είναι οτι πολύ συχνά βρίσκω γεμάτα ή εκτός λειτουργίας τα μηχανήματα...

http://www.recycling-center.gr/recyclin ... rials.html

http://www.antapodotiki.gr/Default.aspx ... uage=el-GR
Τσα! Επέστρεψα μάχιμη! Αυτό το διάστημα όμως, ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος και ζητώ τη κατανόηση σας εάν αργώ να απαντήσω. Ευχαριστώ.
Δίνω προτεραιότητα σε μέλη που μου χάρισαν.
Έχω Paypal, Eurobank & Εθνική.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Iroo
Diamond Member
Diamond Member
57 66
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαϊδαρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Re: Ανταποδοτική ανακύκλωση

Δημοσίευση από Iroo » 16 Απρ 2019, 06:38

Καλημέρα, το πρόγραμμα υπήρχε σε πιο μικρό βαθμό και παλιότερα. Απλά τώρα πρόσθεσαν σημεία και έριξαν πολύ διαφήμιση. Το πρόβλημα είναι ότι αν και τα αδειάζουν πιο συχνά από παλαιότερα δεν φτάνει για αύτα που έρχονται. Πόσες φορές έχω πάει στη πλατεία με δύο κιόλας συστήματα και είναι τίγκα όλο. Συν δύο καρότσια σούπερ μάρκετ δίπλα. Με άλλα λόγια ο κόσμος ανταποκρίνεται αλλά κάτι δεν υπολόγισαν σωστά στο σχεδιασμό. Ίσως μια πίεση και προς τα άλλα σούπερ μάρκετ να βοηθήσει την κατάσταση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στο σπίτι μου έχουμε γατούλες παρακαλώ να το έχουν υπόψιν όσοι έχουν αλλεργίες. Αν καθυστερώ είναι λόγο εργασίας, προσπαθώ να απαντώ όσο πιο σύντομα γίνεται.
Έχω λογαριασμο στην Alpha και εθνική

Χρωστάω : dalitsa_81 1 Ε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανάχρηση - Ανακύκλωση”