Πως να επωφεληθούμε με δώρα μέσω ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: The Green City : Νέος τρόπος ανακύκλωσης με συλλογή πόντων & ανταμοιβών!

Δημοσίευση από polvar » 08 Νοέμ 2021, 12:27

Κάτι ανάλογο που αφορά κυρίως δήμους εκτός λεκανοπεδίου βρήκα σήμερα στο https://www.followgreen.gr/

Τωρα γιατί να υπάρχουν διαφορετικές ιστοσελίδες για τον ίδιο σκοπό είναι απορίας άξιο

Άβαταρ μέλους
onyx_girl
Diamond Member
Diamond Member
38 47
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: 05 Οκτ 2010, 19:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: The Green City : Νέος τρόπος ανακύκλωσης με συλλογή πόντων & ανταμοιβών!

Δημοσίευση από onyx_girl » 08 Νοέμ 2021, 16:41

polvar έγραψε:
08 Νοέμ 2021, 12:27
Κάτι ανάλογο που αφορά κυρίως δήμους εκτός λεκανοπεδίου βρήκα σήμερα στο https://www.followgreen.gr/

Τωρα γιατί να υπάρχουν διαφορετικές ιστοσελίδες για τον ίδιο σκοπό είναι απορίας άξιο
Αυτό είναι παλαιότερο πρόγραμμα, εξ αιτίας του οποίου -υποθετω- ο δήμος Παλλήνης δεν είναι στη λίστα των δήμων του green city. Το followgreen απ όσο θυμάμαι, είναι συνδεδεμένο με την εταιρεία που έχει τους μπλε κάδους.
Στην Ελλάδα ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια εταιρίες διαχείρησης ανακυκλώσιμων υλικών λόγω χρηματοδωτήσεων της ΕΕ. Το θέμα είναι ανάλογα με το μέρος που μένει ο καθένας και το τι σου δίνει το κάθε πρόγραμμα, να βρεις ως πολιτης από που εποφελείσαι περισσότερο. Όλα τα προγράμματα τέτοιου τύπου (πχ ανραποδοτική με μπουκάλια) ξεκινάνε ενθουσιωδώς και μέσα σε λίγα χρόνια φθήνουν ποιοτικά. Δυστυχώς τα σκραπάδικα δεν δέχονται μικροποσότητες υλικών για να απευθυνόμαστε ο καθένας ξεχωριστά.... Έχω προσοαθήσει πολλές φορές να πουλήσω τηγανέλαια αλλά παντα μου απαντούσαν πως είναι αμελητέα η ποσότητα (πχ 6 λίτρα) και δεν τους ενδιαφέρει, οπότε με το συγκεκριμένο πρόγραμμα το green city ενθουσιάστηκα, γιατί είχα πολλά διαχωρισμένα υλικά σε μικροποσότητες.
Τσα! Επέστρεψα μάχιμη! Αυτό το διάστημα όμως, ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος και ζητώ τη κατανόηση σας εάν αργώ να απαντήσω. Ευχαριστώ.
Δίνω προτεραιότητα σε μέλη που μου χάρισαν.
Ενδέχεται να βρείτε σκυλότριχες ή γατότριχες στα δέματα μου, εάν έχετε αλλεργία παρακαλώ ενημερώστε. :oups:
Έχω Paypal, Eurobank, Revolut & Εθνική. Θα βρείτε αγγελίες μου και σε metabook, marketplace, vendora, xe.gr κ.α.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανάχρηση - Ανακύκλωση”