Τελος στην ανακυκλωση στον Δημο Ευοσμου

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Τελος στην ανακυκλωση στον Δημο Ευοσμου

Δημοσίευση από gogo » 09 Δεκ 2010, 20:33

δεν μας απαντας ομως στο ερωτημα!!! :D

Άβαταρ μέλους
bobolinos
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
91 93
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από bobolinos » 13 Δεκ 2010, 16:22

Εστειλα σήμερα ένα e-mail στην εεαα και την απάντηση που πήρα σας την παραθέτω αυτούσια παρακάτω:

Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία σας μαζί μας και το ενδιαφέρον που επιδεικνύετε για την ανακύκλωση συσκευασιών.
Η Ελληνική Εταιρεία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης παρέχει τον απαιτούμενο εξοπλισμό (οχήματα/κάδους) στους ενταγμένους δήμους για να αναλάβουν τη συλλογή. Θα πρέπει όμως να σημειώσουμε ότι η τελική απόφαση πόσοι κάδοι ανακύκλωσης θα τοποθετηθούν και σε ποια σημεία ανήκει στους συνεργαζόμενους Δήμους.
Όσον αφορά την περίπτωσή του δήμου σας, κατόπιν συνεννόησης με τον αρμόδιο μηχανικό σας ενημερώνω πως οι κάδοι που είχατε μέχρι πρότινος ανήκαν στο ΣΟΤΑΜΘ όπου υπαγόταν ο δήμος Ευόσμου. Το δίκτυο μπλε κάδων του ΣΟΤΑΜΘ θα αντικατασταθεί με πυκνότερο δίκτυο από συνεργεία του δήμου Ευόσμου από τη στιγμή που έχει υπογράψει απευθείας σύμβαση συνεργασίας με την ΕΕΑΑ. Για περαιτέρω πληροφόρηση θα απευθυνθείτε στο Τμήμα Καθαριότητας του δήμου σας.
Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε και πάλι μαζί μας για οποιαδήποτε νέα απορία ή πρότασή που ενδεχομένως προκύψει και θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε να γίνετε μέλος της μεγάλης παρέας μας και στο facebook, στο group:

«ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΜΠΛΕ ΚΑΔΟ»
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 1757710012

Για να εγγραφείτε στο newsletter της Ε.Ε.Α.Α. παρακαλώ πατήστε το παρακάτω link και συμπληρώστε τα στοιχεία σας.
http://www.herrco.gr/default.asp?siteID ... 8&langID=1
Αυτά προς ενημέρωσει των συνδημοτών μου.....
Κάνε ένα καλό και ρίξτο στο γυαλό.....

Παραλαβή κατόπιν συννενόησης ή με courier ή ελτα .

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
bobolinos
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
91 93
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από bobolinos » 17 Δεκ 2010, 13:13

Καλημέρα σήμερα επικοινώνησα με το τμήμα καθαριότητας του δήμου μας και μου ανέφερε πως επειδή την ανακύκλωση την ανέλαβε ιδιωτική εταιρία έχουν αρχίσει και ξαναβάζουν κάδους ανακύκλωσης και πως είναι θέμα ημερών να μπουν παντού δλδ με το νέο έτος φαντάζομαι.....
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Κάνε ένα καλό και ρίξτο στο γυαλό.....

Παραλαβή κατόπιν συννενόησης ή με courier ή ελτα .

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 22 Δεκ 2010, 16:23

Σήμερα που τελικά άδειασαν τους κάδους έξω από το σχολείο του γιού μου,ακριβώς έξω από την καγγελόπορτα που τα περιμένουμε όλοι οι γονείς να τα πάρουμε αφού σχολάσουν,η κατάσταση είναι αυτή.Νομίζω οτι θα τη στείλω και στο Δήμο,αλλά έπρεπε να τραβήξω και μία από το βουνό που υπήρχε τόσες μέρες εκει. :evil: :evil: :twisted:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mariamary » 22 Δεκ 2010, 17:01

Καλησπέρα, η κατάσταση στους δήμους είναι πολύ δύσκολη, και το ξέρω από πρώτο χέρι αυτό, έχουν σταματήσει όλοι όσοι ήταν με σύμβαση έργου, και έχουν μείνει η μόνιμοι να παλεύουν χωρίς αυτοκίνητα και προσωπικό η απαιτήσεις είναι ίδιες όμως ………..το θέμα είναι ότι δεν φταίμε εμείς που δεν έχουν λεφτά να πληρώσουν αλλά αυτοί που τα έφαγαν!!! Γιατί εμείς πληρώναμε και πληρώνουμε κάθε μήνα τα τέλη που μας βάζουν!!!!!!!!!!
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανάχρηση - Ανακύκλωση”