[ΖΗΤΑΩ] ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Αγγελίες που έχουν κλείσει. Μην ζητάτε από αυτές !

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Mata86
Silver Member
Silver Member
3 11
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 21 Απρ 2014, 19:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Τρίπολης Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από Mata86 » 28 Νοέμ 2015, 21:14

Καλησπέρα,

Δε νομιζω ότι ειναι σωστό να μιλάτε με τέτοιο τόνο για τις εκκρεμότητές μου.... Τη στιγμή που είχα ζητήσει το βοήθημα απο τα τέλη Αυγούστου και παρέλαβα μήνα Νοέμβριο από εσάς.

Και ειδικά όταν έχω κάνει την ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ απο τις 12 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ και μου αποστέλνετε το δέμα 1 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ. Κι εγώ περίμενα όλο αυτό το διάστημα αλλά δε σας έκρινα ούτε ζήτησα την παρέμβαση κάποιου. Σας έστειλα μόνο πμ 15 μέρες μετα την κατάθεση των χρηματων γιατί ανησυχούσα μήπως χάθηκε και όχι μήπως έχασα το 1.5 ευρώ.

Καλή πίστη λέγεται το παραπάνω...

Νομίζω ότι η όλη ιδέα του χαρισε το εχει χαθεί!Χαρίσέ το, δώσε κατι που σου ειναι αχρηστο σε καποιον που το χρειάζεται όπως ένα βοήθημα για το σχολείο. Έχει γίνει ανταλλαγή και όχι χάρισμα. Μου θυμίζει το κυνήγι της συγκέντρωσης like στο facebook. Αντί για like κυνηγάτε ευχαριστώ. Το σκορ μετράει και όχι η συνεισφορά τελικά.

Κι αν καποιοι από εμάς δεν έχουμε κάτι άλλο να χαρίσουμε θα διαγραφούμε.... Έτσι απλά! Που καλύπτεται πραγματικά η αναγκη κάποιου; Που είναι η συνεισφορά? Ισως το site θα επρεπε να αλλάξει ονομα Νομιζω πως το ανταλλαξε το ταιριάζει πιο πολυ με τη φιλοσοφια του αυτη τη στιγμη. Αν δεν εχεις να δωσεις δεν παιρνεις ούτε ενα βοηθημα, το οποίο δωρο από εφημεριδα κι αυτο!

Ζητώ συγγνώμη για το μεγαλο e-mail αλλά εγραψα αυτό που νιώθω με αφορμή την δημοσίευση του μελους για τις εκκρεμμοτητες μου.

Ευχαριστώ λοιπόν για το βοήθημα και ας μην ήταν τελικά ούτε αυτό που μου περιέγραψες στο mail ούτε βοήθημα. Οι λύσεις παλιών θεμάτων είναι απο μια εκδοση εφημεριδας. Ούτε αυτό θα έθιγα όμως και το ευχαριστώ θα στο έδινα μονο και μονο γιατι μπήκες στον κοπο να μου στείλεις κατι να με βιηθησεις.l.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!



'

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 28 Νοέμ 2015, 22:56

Δειτε εδω https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=72&t=138480 μηπως σας ενδιαφερει κατι. Για εσας χωρις ευχαριστω γιατι οντως ,αν δεν εχεις να χαρισεις κατι , το παιδι σου θα μεινει αβοηθητο ; Ερωτημα χωρις απαντηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

dora123
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5310
Εγγραφή: 05 Σεπ 2010, 12:32
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από dora123 » 28 Νοέμ 2015, 23:43

καταρχας εσεις αργησατε να κανετε την καταθεση, ενω ειχατε ζητησει αυγουστο το βοηθημα. οταν πια την κανατε, πεσατε στην εβδομαδα που ετοιμαζα βαφτιση κ μετα ειχαμε διαδοχικα ιωσεις με 40ρια πυρετο.
το βοηθημα ηταν ακριβως αυτο που σας ειπα, θεματα καιλυσεις παλιοτερων θεματων απο μεγαλο φροντιστηριο. το συγκεκριμενο φροντιστηριο τα εκδιδει κ δεν τα χαριζει σε εφημεριδα. τωρα αν δεν σας ικανοποιει, μπορειτε να το επιστρεψετε κ να αφαιρεσετε το ευχαριστω.
τελος, δεν αναφερθηκα στα στατιστικα σας, το ευχαριστω δεν ειμαι σε θεση να σας το χαρισω και να το ηθελα, γιατι υπαρχουν σαφεις κανονες για τοτι χαριζουμε χωρις ευχαριστω. θα μου το απαγορευαν οι συντονιστες. τελος, θεωρω ηθικη υποχρεωση καποιου που παραλαμβανει να αφιερωνει 1 λεπτο να μπει κ να ενημερωσει οσο γινεται αμεσοτερα, σιγουρα οχι μετα απο 2 εβδομαδες, αντι να χανει χρονο αυτος που χαρισε να τον αναζητει. ετσι συνηθιζεται εδω αλλωστε.
κατα τα άλλα σας ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασεις σας κ σιγουρα καποια στιγμη θα εχετε κι εσεις κατι που δε χρειαζεστε να χαρισετε, ακομα κι αυτα τα βοηθηματα, οταν δε θα σας χρειαζονται πια.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πηγαινοέρχομαι και Θεσσαλονίκη

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39580
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από polvar » 03 Δεκ 2015, 18:12

Mata86 έγραψε: Νομίζω ότι η όλη ιδέα του χαρισε το εχει χαθεί!Χαρίσέ το, δώσε κατι που σου ειναι αχρηστο σε καποιον που το χρειάζεται όπως ένα βοήθημα για το σχολείο. Έχει γίνει ανταλλαγή και όχι χάρισμα. Μου θυμίζει το κυνήγι της συγκέντρωσης like στο facebook. Αντί για like κυνηγάτε ευχαριστώ. Το σκορ μετράει και όχι η συνεισφορά τελικά.

Κι αν καποιοι από εμάς δεν έχουμε κάτι άλλο να χαρίσουμε θα διαγραφούμε.... Έτσι απλά! Που καλύπτεται πραγματικά η αναγκη κάποιου; Που είναι η συνεισφορά? Ισως το site θα επρεπε να αλλάξει ονομα Νομιζω πως το ανταλλαξε το ταιριάζει πιο πολυ με τη φιλοσοφια του αυτη τη στιγμη. Αν δεν εχεις να δωσεις δεν παιρνεις ούτε ενα βοηθημα, το οποίο δωρο από εφημεριδα κι αυτο!
ΓΙΩΡΓΟΣ1963 έγραψε:Δειτε εδω viewtopic.php?f=72&t=138480 μηπως σας ενδιαφερει κατι. Για εσας χωρις ευχαριστω γιατι οντως ,αν δεν εχεις να χαρισεις κατι , το παιδι σου θα μεινει αβοηθητο ; Ερωτημα χωρις απαντηση.
Όλοι έχουν κάτι να χαρίσουν!
Πχ ένα CD, παλιές εφημερίδες (ναι και τέτοιες ζητούνται στο xariseto.gr όπως πχ εδώ) ή προσωπική εργασία κλπ
Ο κανόνας με τα 'ευχαριστώ' μπήκε για να καταμετράει την δραστηριότητα του κάθε μέλους, να το κινητοποιεί να προσφέρει κι αυτό στην κοινότητα και να αποφευχθούν φαινόμενα μελών που γράφτηκαν μόνο να παίρνουν.
Επομένως οφείλει να μπαίνει παντού εκτός από αντικείμενα αξίας κάτω του 1€ ή χαλασμένα

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 06 Ιαν 2016, 20:18

. .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από morfo212 » 19 Μαρ 2016, 08:12

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=28315
-Αν δεν απαντήσετε εντός 1 μηνός θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ Α' ΚΑΙ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από morfo212 » 25 Απρ 2016, 07:54

Η αγγελία πάει στο αρχείο λόγω μη ανταπόκρισης του αγγελιοδότη.
Αν θελήσει να επανέλθει να στείλει πμ σε μένα ή να γράψει στο Εδώ βοήθεια
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ (Κλειστές Αγγελίες)”