[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Αγγελίες που έχουν κλείσει. Μην ζητάτε από αυτές !

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2014, 17:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από melomakarono » 10 Οκτ 2016, 15:30

Καλησπέρα!
Παρέλαβα σήμερα, ευχαριστώ πολύ.. Η αποστολή να ξέρετε δεν έγινε με τον απλό τρόπο μεσω ΕΛΤΑ, το στείλατε με το ΕΛΤΑ courier, δεν ξέρω γιατί, αλλα φαντάζομαι χρεωθηκατε παραπάνω από το 1,5€..
Επίσης, υπάρχει ένα θέμα στη γάστρα, αναφέρατε στην αγγελία ότι έχει "γρατζουνιά σε ένα σημείο" αλλα αυτό όπως είδα, δεν είναι γρατζουνιά μόνο, έχει ξεφλουδίσει το υλικό και από μέσα είναι όλο σκουριά! :z Βάζω και φωτο με το σημείο, δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω έτσι σε καμία περίπτωση δυστυχώς..
WP_20161010_015.jpg
Δεν έχω πατήσει το "ευχαριστώ", θα ήθελα κάποιος συντονιστής αν έχει την καλοσύνη να μας απαντήσει σχετικά με αυτό...
(επίσης και αν κάποιος ξέρει αν γίνεται να επισκευαστεί με κάποιο τρόπο.. Γιατί θα μου είναι πολύ χρήσιμη αν φτιάχνεται!!!)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.


Άβαταρ μέλους
alisa020
Diamond Member
Diamond Member
59 39
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 19 Ιαν 2013, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Τυρού Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από alisa020 » 10 Οκτ 2016, 15:39

Κοιταξε εγω στη φωτο το γραφω εχει γραντζουνια κ εβγαλα κ φωτο το σημειο που εβγαλες κι εσυ. Αλλη ζημια δε θυμαμαι να ειχε, μονο πλυσιμο ηθελε φυσικα. Απο εκει και περα εσυ κανε οτι καταλαβαινεις σωστο.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εκτελω και ζηταω Αμεσες συναλλαγες. Χαιρομαι οταν γνωριζω ευγενικα και τυπικα μελη.

Περιμενω καταθεση απο:
Περιμενω να παραλάβουν:
Χρωσταω 1€ σε zoe2401

Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2014, 17:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από melomakarono » 10 Οκτ 2016, 17:10

Για το ίδιο σημείο λέμε, δεν έχει καμια άλλη φθορά, στη φωτο που έβαλες δεν φαινόταν ότι έχει σκουριά, τουλαχιστον εγω δεν το ειδα, το ειδα σαν να γυαλισε η φωτο σ'εκεινο το σημειο.. Όταν διάβασα για γρατζουνια σκέφτηκα ότι ίσως είναι χαραγμένο κάπου η κάτι τέτοιο.. Δεν θα με πείραζε κάτι τέτοιο, φυσικα, εφ'οσον το αναφέρεις κιόλας..
Αλλα με σκουριά μέσα νομίζω πως δεν χρησιμοποιείται, δυστυχώς!
Δεν προσπαθώ να "γλυτώσω" το ευχαριστώ, προς Θεού, δεν ειμαι τέτοιος άνθρωπος..
Ζήτησα τη γνώμη κάποιου συντονιστή γιατι δεν θα κάνω "ότι καταλαβαίνω" όπως λες, θέλω να κάνω ότι είναι πιο σωστό, επίσης παράλληλα ψάχνω να βρω εάν επισκευάζεται, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως αν το επισκευασω θα πατήσω ούτως η άλλως το ευχαριστώ!!
Το θέμα είναι να είναι χρήσιμο το αντικείμενο..

Άβαταρ μέλους
alisa020
Diamond Member
Diamond Member
59 39
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 19 Ιαν 2013, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Τυρού Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από alisa020 » 10 Οκτ 2016, 17:24

Ναι κοριτσι ουτε παρεξηγω, ουτε παρεξηγουμε και φυσικα δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας για ενα ευχαριστω γι αυτο σου ειπα κανε οτι νομιζεις. Με καλη προθεση το ειπα :up:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εκτελω και ζηταω Αμεσες συναλλαγες. Χαιρομαι οταν γνωριζω ευγενικα και τυπικα μελη.

Περιμενω καταθεση απο:
Περιμενω να παραλάβουν:
Χρωσταω 1€ σε zoe2401

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από polvar » 10 Οκτ 2016, 18:48

Η φωτογραφία έδειχνε το πρόβλημα (και η σκουριά φαινόταν) άρα πήρατε την γάστρα εν γνώσει του θέματος
Βάλτε το 'ευχαριστώ' και ξαναχαρίστε την αν δεν την θέλετε.






Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω τρόπο επισκευής του σμάλτου που να αντέχει στη θερμοκρασία του φούρνου
Αλλωστε το σμάλτο είναι γυαλί που έχει ψηθεί και λιώσει πάνω στο μέταλλο στους 850oC

Πάντως και σε εμάς έχει ξεφλουδίσει το σμάλτο στην γάστρα εδώ και χρονια, έχουμε τρίψει την σκουριά με το σύρμα πλυσίματος και εξακολουθούμε να την χρησιμοποιούμε χωρίς πρόβλημα

Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2014, 17:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από melomakarono » 10 Οκτ 2016, 19:26

polvar έγραψε:Η φωτογραφία έδειχνε το πρόβλημα (και η σκουριά φαινόταν) άρα πήρατε την γάστρα εν γνώσει του θέματος
Βάλτε το 'ευχαριστώ' και ξαναχαρίστε την αν δεν την θέλετε.



Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω τρόπο επισκευής του σμάλτου που να αντέχει στη θερμοκρασία του φούρνου
Αλλωστε το σμάλτο είναι γυαλί που έχει ψηθεί και λιώσει πάνω στο μέταλλο στους 850oC

Πάντως και σε εμάς έχει ξεφλουδίσει το σμάλτο στην γάστρα εδώ και χρονια, έχουμε τρίψει την σκουριά με το σύρμα πλυσίματος και εξακολουθούμε να την χρησιμοποιούμε χωρίς πρόβλημα
Οκκ ευχαριστώ πολύ! :)
Μπαίνω μόνο από κινητό, και αυτό ίσως δεν βοηθάει για τις φωτογραφίες, δεν το πρόσεξα..

Την χρησιμοποιείτε με τη σκουριά?? Θεωρώ ότι είναι βλαβερό να καταναλώσουμε τριφιμο που έχει έρθει σε επαφή με τη σκουριά, γιατί η σκουριά παραμένει και εμφανίζεται ξανά αμέσως, και ας τριφτει με σύρμα, αν βραχει..

Εγώ σκέφτηκα μήπως να την "ντύνω" με αλουμινιχαρτο και να μαγειρεύω κανονικά?? Έτσι δεν θα ακουμπήσει το φαγητό με το σκουριασμένο σημείο..
Σωστά?

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από polvar » 10 Οκτ 2016, 19:30

Αν τρίβετε την σκουριά ώστε να φύγει πριν βάλετε το φαγητό μέσα θα είναι όλα ΟΚ.
Αλλωστε σκεφτείτε ότι το νερό που πίναμε παλιά και πίνουμε ακόμα (όσοι δεν πίνουν εμφιαλωμένο ή από φίλτρο) έρχεται σε επαφή με χιλιόμετρα σκουριασμένων σωλήνων
Το αλουμινόχαρτο σε επαφή με το σίδερο παρουσία υγρού θα κάνει ηλεκτρόλυση και θα είναι χειρότερα τα πράγματα

Άβαταρ μέλους
alisa020
Diamond Member
Diamond Member
59 39
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 19 Ιαν 2013, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Τυρού Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από alisa020 » 10 Οκτ 2016, 19:32

Οχιιιιι με αλουμινοχαρτο αν ριξεις μια ματια στο ιντερνετ δεν ειναι καθολου καλο υλικο και μεταφερονται στα φαγητα ισως κομματια απο αλουμινιο. Το πιο υγιεινο ειναι η λαδοκολλα αφοβα και υγιεινα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εκτελω και ζηταω Αμεσες συναλλαγες. Χαιρομαι οταν γνωριζω ευγενικα και τυπικα μελη.

Περιμενω καταθεση απο:
Περιμενω να παραλάβουν:
Χρωσταω 1€ σε zoe2401

Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2014, 17:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από melomakarono » 10 Οκτ 2016, 19:40

Μμμ ναι, λαδόκολλα σίγουρα!!!
Τέλεια!!!
Ευχαριστωωω!!!!!

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΤΗΓΑΝΙ-ΦΟΡΜΑ ΚΕΙΚ-ΤΑΨΙ

Δημοσίευση από morfo212 » 03 Δεκ 2016, 10:00

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες εδώ
-Αν δεν απαντήσετε εντός 1 μηνός θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 [μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ (Κλειστές Αγγελίες)”