Ας βοηθήσουμε ολοι την κ. Βασιλική με τα 6 παιδιά

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Άβαταρ μέλους
KatrinZ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6451
Εγγραφή: 17 Φεβ 2014, 15:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από KatrinZ » 10 Μάιος 2014, 21:32

Μπραβο βρε παιδια το αναδημοσιευσα πολυ διστακτικα δεν περιμενα να εχει τοσο ουσιαστικη απηχηση . Πολλα συγχαρητηρια στους ιδρυτες του site πολυτιμη η ιδεα σας
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω λογαρισμο στην εθνικη

με ενδιαφερουν κυριως παιδικα ρουχα παιχνιδια 4-5 για κοριτσι


rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από rainbow88 » 03 Ιουν 2014, 00:09

Σε συνέχεια του θέματος που είχε ανοίξει μέλος εδώ: viewtopic.php?f=246&t=112820

Η κατάσταση της οικογένειας έχει χειροτερέψει καθώς τα νοίκια τρέχουν και η γυναίκα που στην ουσία συντηρεί την οικογένεια αδυνατεί προς το παρόν να εργαστεί καθώς έπαθε σοβαρή μόλυνση σε τραυματισμό που είχε στο χέρι και είναι χειρουργημένη. Στην αρχή δεν την πρόσεξαν στο νοσοκομείο και το χέρι της έπαθε γάγγραινα. Της έκαναν χειρουργείο, δεν την έραψαν καλά και χρειάστηκε άλλα ράμματα σε άλλο νοσοκομείο. Έχει εξαντληθεί από τις αντιβιώσεις (και προφανώς από την έλλειψη τροφής). Ο σπιτονοικοκύρης της πήγε σήμερα από το σπίτι και της είπε ότι θέλει 2 ενοίκια μέχρι το τέλος της εβδομάδας αλλιώς θα της αλλάξει την κλειδαριά και θα κινηθεί δικαστικά, δηλαδή απειλεί την οικογένεια με έξωση. Είναι αδύνατο για την οικογένεια να συγκεντρώσει αυτό το ποσό αυτό (600Ε) καθώς αυτή τη στιγμή αδυνατούν να καλύψουν ακόμα και τις διατροφικές τους ανάγκες. Γιατρός για την κόρη της που αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας δεν έχει βρεθεί ακόμα.

Μετά από άδεια της κυρίας Βασιλικής δημοσιεύω τα στοιχεία της:
τηλ: 6939226456
αρ.λογ: 124/930657-96 (Εθνική)
ΙΒΑΝ: GR1701101240000012493065796
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008277794973 (το χειρίζεται κάποιο από τα παιδιά)

Το τηλ μπορείτε να το επιβεβαιώσετε από την Ελευθεροτυπία (και από τα μέλη που το έχουν ήδη) και το λογαριασμό και ό,τι άλλο αναφέρεται όποιος έχει αμφιβολία από την ίδια.

Αν βάλουμε όσοι μπορούμε από κάτι, η οικογένεια δε θα μείνει άστεγη.

Και μόνο να την πάρει κάποιος τηλ η γυναίκα χαίρεται που κάποιος νοιάζεται να δει τι κάνουν τα παιδιά της και εκείνη.

(Δική μου σκέψη) Όποιος μπορέσει να βάλει κάτι, ας ενημερώσει είτε την ίδια είτε εδω, για να της το μεταφέρω, ώστε να το μάθει και να τα αξιοποιήσει για να καλύψει ό,τι γίνεται.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και εκ των προτέρων για όποιον βοηθήσει με κάποιο τρόπο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rainbow88 την 20 Ιουν 2014, 04:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Elena_ka
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
9 21
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 13 Μαρ 2014, 23:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από Elena_ka » 03 Ιουν 2014, 10:30

Μπορει να παραλαβει δεμα? Αν ναι, γραψε μου παρακαλω την διευθυνση της, αν ξερεις.

virginiabts
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7329
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 10:06
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Τοποθεσία: Εξάρχεια
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από virginiabts » 03 Ιουν 2014, 10:45

Θα κάνω κατάθεση και θα σε ενημερώσω να της το πεις.
Επίσης δώσε μου μια διεύθυνση... να πάω ρούχα και ό,τι άλλο μπορέσω να συγκεντρώσω.
Κι επειδή το πατρικό μου είναι στον Κορυδαλλό (δίπλα στο Αιγάλεω)... αλλά μένω στο κέντρο της Αθήνας...
μπορώ να συγκεντρώσω ό,τι θέλουν να προσφέρουν άλλα μέλη... και να τα πάω όλα μαζί.
Όποιος θέλει επικοινωνεί μαζί μου.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ όσους ζητούν αντικείμενα να μου στέλνουν και πμ γιατι δεν μπαίνω συχνά!!!

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από rainbow88 » 03 Ιουν 2014, 11:23

Καλημέρα, έστειλα και στις 2 σας τη διεύθυνση, να'στε καλά για το ενδιαφέρον και τη βοήθειά σας :bow:
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3471
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από mgerofot » 03 Ιουν 2014, 17:36

Η διευθυνση που ειχε δοθει απο αλλο μελος που το ειχε ξαναποσταρει χωρις ΤΚ ισχυει??? δε θα υπαρχει προβλημα να χαθει, ε??

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από rainbow88 » 03 Ιουν 2014, 17:53

Ισχύει η διεύθυνση που έχετε, αλλά θα σας την ξαναστείλω τώρα μαζί με ΤΚ για είστε και εσείς σίγουρη. Το δεματάκι δε θα χαθεί. Να έχετε μόνο και εσείς λίγο το νου σας στον κωδικό και αν δείτε ότι καθυστερεί να παραληφθεί από τα ΕΛΤΑ να ενημερώσετε είτε την ίδια είτε εμένα για να της το μεταφέρω για την περίπτωση να χαθεί το ειδοποιητήριο. Να'στε καλά για το ενδιαφέρον και τη βοήθειά σας :)
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Elena_ka
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
9 21
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 13 Μαρ 2014, 23:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλαμά Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από Elena_ka » 04 Ιουν 2014, 15:28

Εστειλα σημερα το δεμα, ειναι 6,5 κιλα, απλα σκεφτηκα, αν εχει προβλημα με το χερι να παρει κανα καροτσι για παραλαβη. Εβαλα κυριως ειδη προσωπικης φροντιδας (σαμπουαν, αφρολουτρο, σερβετακια κτλ), λιγο απο τροφιμα που ειχα την στιγμη (βρωμη, μπισκοτα, σοκολατα) και αλλα μικροπραγματακια. Γραφω εδω τον αριθμο αποστολης, γιατι θα λειψω απο τις 11/06. Αν μπορει η κοπελα που ανοιξε το ποστ να παρακολουθει και να ενημερωσει την κυρια. CP309877561GR.

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από rainbow88 » 04 Ιουν 2014, 17:39

Φυσικά και θα έχω το νου μου και θα ενημερώσω και σήμερα την κυρία Βασιλική. Να'σαι καλά, είσαι λεβεντιά!
:thank: :thank:
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

Χριστίνα
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9017
Εγγραφή: 15 Ιουν 2010, 14:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

Δημοσίευση από Χριστίνα » 04 Ιουν 2014, 20:28

Κοριτσάκι μου χίλια μπράβο που επανέφερες το θέμα, μόλις το είδα. Σκέφτηκα μήπως ειδοποιούσαμε την μη κερδοσκοπική οργάνωση "Φωτεινό αστέρι", η οποία φροντίζει για τρόφιμα και άλλα είδη σε άπορα παιδιά, ή αν μπορέσει να την ειδοποιήσει η ίδια η κυρία Βασιλική, τι λες; Τα τηλέφωνα τα βρήκα στο ίντερνετ, είναι 2611122497 & 6981044800, θα κάνω κι εγώ μια προσπάθεια. Και όπως λες ας βοηθήσει ο καθένας όσο μπορεί να μη πεταχτεί αυτή η οικογένεια στο δρόμο. :{

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”