Αναβάθμιση του EIKONA.INFO, προβλήματα, προτάσεις

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του EIKONA.INFO, προβλήματα, προτάσεις

Δημοσίευση από makis » 29 Σεπ 2014, 02:51

Προς το παρoν ανεβηκε μια αλλη πλατφορμα για να ανεβουν οι αγγελιες .

Δεν ειναι θεμα σερβερ , αλλα θεμα προγραμματος , ειχε θεμα , εκανε σπανια αναβαθμισεις και οι χακερ βρισκαν τρυπες.
Βρηκαμε τροπο για αναβαθμιση του γνωστου eikona.info αλλα θελει χρονο , αυτο φαινεται καλο που ανεβηκε τωρα , απλα δεν υπαρχει ΠΡΟΣ το παρον δυνατοτητα να βλεπει καποιος το δημοσιο αλμπουμ αν δεν εχει λινκ της φωτο .

Τωρα με το νεο χαρισομαγαζο που κανουμε ο χρονος ειναι μηδεν, τα εσοδα απο διαφημισεις google στο eikona.info ηταν 5-8€ το μηνα και δεν "βγαινει" για να αγορασω μια καλη πλατφορμα για ανεβασμα εικονων αλλα μονο να βρω μια καλη φθηνη η δωρεαν πλατφορμα.


Πολλα site φωτογραφιων εχουν pop-Up διαφημισεις ή τσοντες για να βγαλουν εσοδα , μιας και δεν υπαρχουν κλικ (οπως σε εμας)
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Reborn ImgShot αντί για το eikona.info;

Δημοσίευση από polvar » 29 Σεπ 2014, 11:25

Για άλλες εναλλακτικές λύσεις μέχρι να σταθεί ξανά το eikona.info δείτε viewtopic.php?f=305&t=103137
Στο ίδιο θέμα δίνεται λύση για τις εικόνες πορνό που είδαν κάποιοι από τις εικόνες που ανέβηκαν στο www.postimg.cc

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από deana » 02 Οκτ 2014, 02:42

Μια απορία για το eikona,info... Όταν επανέλθει, θα επανέλθουν και οι φωτογραφίες στις αγγελίες; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :}
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
Τάνια
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10884
Εγγραφή: 21 Οκτ 2011, 17:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Τάνια » 02 Οκτ 2014, 08:34

deana ακριβως αυτο ηθελα να ρωτησω! :bow:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν χαριζω σε μελη που μονο ζητανε και δεν χαριζουν

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 02 Οκτ 2014, 09:09

Έχει γίνει ζημιά στα αρχεια από τον hacker, ελπίζουμε ότι θα επαναφερθούν οι περισσότερες, κάποιες όμως θα χαθούν

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του EIKONA.INFO, προβλήματα, προτάσεις

Δημοσίευση από polvar » 03 Οκτ 2014, 21:12

makis έγραψε:Προς το παρoν ανεβηκε μια αλλη πλατφορμα για να ανεβουν οι αγγελιες .
Κάτι δεν πάει καλά!
Ανεβαίνουν οι φωτογραφίες, λειτουργούν οι μικρογραφίες αλλά δεν μπορούμε να δούμε καμιά εικόνα σε πλήρες μέγεθος!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2013, 20:42
Νομός κατοικίας: Ν. Λασιθίου
Δήμος - Κοινότητα: Βεργίνας Ημαθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του EIKONA.INFO, προβλήματα, προτάσεις

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΚΑΚΗ » 03 Οκτ 2014, 22:50

εχω και εγω αγγελιες να βγαλω αλλα ειναι καμποσα τα ρουχαλακια .πως θα βρησκω αν της ανεβασω μετα δεν ξερω να βρω.
εχω e-banking σε Eθνικη, πειραιως, EUROBANK και ALPHA BANK
το ταχυδρομειο ειναι σε αλλο χωριο οποτε παω στελνω δεματα σε μελοι που χαριζουν μονο.
ενημερωνετε δημοσια για την καταθεση μην ξεχναμε.

Άβαταρ μέλους
aidonaki
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
1 2
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 23 Ιουν 2013, 12:48
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σελλάνων Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του EIKONA.INFO, προβλήματα, προτάσεις

Δημοσίευση από aidonaki » 03 Οκτ 2014, 23:04

polvar έγραψε:
makis έγραψε:Προς το παρoν ανεβηκε μια αλλη πλατφορμα για να ανεβουν οι αγγελιες .
Κάτι δεν πάει καλά!
Ανεβαίνουν οι φωτογραφίες, λειτουργούν οι μικρογραφίες αλλά δεν μπορούμε να δούμε καμιά εικόνα σε πλήρες μέγεθος!

Αυτο ακριβως!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πλέον, λόγω χρόνου ίσως να μην καταφέρνω να μπαίνω τις καθημερινές. Θα βλέπω τα μηνυματά σας και θα ενημερώνω για οτιδήποτε κατα βάση σαββατοκύριακα! Ευχαριστω για την κατανόηση!

ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ME ΕΛΤΑ ΔΙΑΘΕΤΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ALPHA BANK

ΧΡΩΣΤΑΩ ΔΕΜΑ ΣΕ: hamazan

ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ: athina d ΛΑΡΙΣΑ

------------------------------------------------
Στα περιορισμένα μέλη εξαιτίας της εκκρεμότητας στο viewtopic.php?f=282&t=120668. Ο περιορισμός θα φύγει όταν αποκατασταθεί η εκκρεμότητα

Άβαταρ μέλους
VIKTORIA
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 16:22
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Δήμος - Κοινότητα: Κοζάνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: HELP: ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ μέσω eikona.info

Δημοσίευση από VIKTORIA » 08 Οκτ 2014, 16:18

καλησπερα γιατι δεν μπορω να κανω εγγραφη στο http://eikona.info
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

»
με χρωστανε έξοδα αποστολής : ,
1,5 agapi_i » »,aspanik,Cynder. Χρωστώ.


__________________________________________________
Σε περιορισμό ώσπου να αποκαταστήσει την εκκρεμότητα στο viewtopic.php?f=177&t=160076 και την κατάθεση εξόδων στο viewtopic.php?f=293&t=169708

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από agg75 » 19 Οκτ 2014, 11:10

Καλημερα ηθελα να ρωτησω αν τελικα το εικονα.info επανελθει καποια στιγμη για να φαινονται και οι εικονες σε παλιοτερες αγγελιες που ειχαμε? Ή πρεπει να τις ξανα ανεβασουμε με αλλο προγραμμα ..
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”