ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
byronas
Platinum Member
Platinum Member
15 10
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014, 15:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Επικοινωνία:

συνταγες για Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Δημοσίευση από byronas » 18 Ιούλ 2014, 12:37

καλημερα,
βρηκα αυτο το site με συνταγές υγρών ηλεκτρονικού τσιγάρου http://www.e-liquid-recipes.com/
αν κάποιος εχει ασχοληθει και γνωρίζει ας γράψει εδώ

θα προτιμουνται τα μελη που μπορουν να παραλαβουν απο Bύρωνα η Αγ. Δημήτριο (metro mall).
αποφευγω το ταχυδρομειο +δεν εχω λογαριασμο σε τραπεζα.



ΣΥΛΛΟΓΕΣ:
Asterix // Λουκυ λουκ // Isnogood


Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 05 Μαρ 2015, 19:11

Το θέμα αφορά για τους ατμίζοντες ανθρώπους του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Θέλω να δω πόσοι είναι που το χρησιμοποιούν.
Δηλαδή μια παρουσίαση του ηλεκτρονικού τσιγάρου και σε ποια γεύση έμεινε ευχαριστημένος-η.
Όπως επίσης μπορούμε να μοιραστούμε διαφόρων ειδών αποριών των ηλεκτρονικών τσιγάρων,όπως και λύσεις οικονομίας από το εμπόριο.


Προσωπικά το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν είναι για να κόψεις το κανονικό τσιγάρο αλλά εναλλακτική λύση.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
Euphoria9
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4609
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 12:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από Euphoria9 » 05 Μαρ 2015, 19:24

η πεθερα μου εκοψε το τσιγαρο με αυτο! από 2 πακετα την ημερα πηγε σε 0. τωρα ουτε κανονικο, ουτε ηλεκτρικο :D Θελει ομως.. εχει αλλαξει αρκετες γεύσεις, το τελευταιο ηταν Natura Virginia 0.9%
Ο συζυγος μου δεν τα καταφερνει με ηλεκτρικο :{
Κανένας δεν έγινε φτωχός δίνοντας
-------------------------------------------------------
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από echelon2011 » 05 Μαρ 2015, 20:11

Κι εγώ έκοψα το κάπνισμα πριν 3 χρόνια μέσω ατμίσματος. Αρχικά με υγρά νικοτίνης τα οποία χαμήλωνα σε περιεκτικότητα μέχρι που 5-6 μήνες μετά πέρασα στα 0mg. Συνέχισα να ατμίζω 0mg για ένα χρόνο περίπου για λόγους κοινωνικούς και ψυχολογικούς, σταδιακά το περιόρισα στις εξόδους για καφέ, και μετά το σταμάτησα εντελώς. Συνολικά μου πήρε σχεδόν δύο χρόνια να ξεχάσω εντελώς τη συνήθεια, αλλά έγινε σταδιακά και ανώδυνα.
Όταν είχα ξεκινήσει το άτμισμα, ήταν ακόμα μια ακριβή συνήθεια. Στην πορεία έμαθα να φτιάχνω τα δικά μου υγρά, και το κόστος κατέβηκε θεαματικά. Ειδικά με τα υγρά βάσης balanced 0m με κόστος 2 ευρώ τα 100ml, το κόστος έγινε σχεδόν μηδαμινό. Τα δε επιπρόσθετα αρώματα, έχουν εξαιρετική διάρκεια ανά φιαλίδιο, με αποτέλεσμα μετά την αρχική αγορά τους, να μην τελειώνουν σχεδόν ποτέ.
Η τελευταία φορά που άτμισα, ήταν κατ εξαίρεση πριν μια εβδομάδα όταν έπαιζα με ένα laser pointer, τη φωτογραφική μηχανή και ένα ηλεκτρονικό πούρο.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 05 Μαρ 2015, 20:56

Τότε να παρουσιαστώ και εγώ.
Έχω μια παλιά μπαταρία πλέον ego passthrough που είναι σχεδόν όλη μέρα στην φόρτιση γιατί η καινούργια η κινεζιά βάρεσε μπιέλα,επίσης ο ατμοποιητής μου mini protank 3.
Δοκίμασα και mod αλλά πολύ παλούκι και κατέληξα προς το παρόν στις απλές συμβατικές μπαταρίες,ατμοποιητές δούλεψα από ego tank,ce4,plus,crystal,vivi nova.
Γεύσεις προτιμώ σε γλυκό αλλά κάποιες φορές με τραβάει και το καπνικό το οποίο ακόμα δεν βρήκα στις αναλογίες μου και νικοτίνη πάνω κάτω στα 12mg.
Το μοναδικό που μου έχει μείνει σε υγρό στο μυαλό μου είναι από μια μάρκα που δεν θυμάμαι με τίποτα αλλά με γεύση πράσινου μήλου,ήταν εντελώς δελεαστική που ακόμα σε άφηνε την γεύση στο στόμα ενός φρεσκότατου πράσινου μήλου.
Μηδαμινή λύση είναι αυτό που προτείνει ο φίλος μας ο echelon2011 φτιάχνοντας μόνος σου υγρά,αλλά προσωπικά το βλέπω πολύ χρονοβόρα διαδικασία (παραγγελία από εξωτερικό κτλ) και έτσι έχω βρει ένα site που ο κάτοχος του είναι από θεσ/νικη και παίρνω έτοιμα υγρά,δηλαδή λέω πόσο vg,pg,mg και πόσο τα % άρωμα και πιο άρωμα θέλω και μου βγαίνει κόστος 10-12€ τα 110ml,μηδαμινό κ αυτό κόστος όταν βλέπεις στο εμπόριο τα 10ml να φτάνουν στα 5-7€.
Η συντήρηση του ατμοποιητή επίσης μηδαμινό κόστος,αγοράζω φιτίλι και σύρμα 1€ έκαστος το μέτρο και φτιάχνω μόνος μου τις αντιστάσεις του ατμοποιητή μου,που επίσης στο εμπόριο μια έτοιμη αντίσταση έχει από 2-4€,όπως επίσης να αναφέρω το ένα μέτρο είναι για περίπου 50 φορές επισκευές του.
Το είχα κόψει το συμβατικό για 5 μήνες με εναλλακτικό τρόπο το ηλεκτρονικό,αλλά μετά από πτώσης και πιέσεως στην δουλειά μου,συνεχώς είχα απώλειες στο ηλεκτρονικό και έτσι έπεσαν αυτά και το άγχος τότε και ξανά άρχισα το συμβατικό μαζί με το ηλεκτρονικό.
Αυτά προς την παρουσίασή μου.

echelon2011 Ωραία βγήκε η φωτογραφία ;)
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
Bella19
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
56 73
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 13:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από Bella19 » 05 Μαρ 2015, 21:27

Κι εγώ εδώ :D κάνω ενα μηνα Η.τ και εχω καπνισει μονο μισο τσιγαρο γιατι το ξεχασα σπιτι. Δε μου αρεσε καθολου και το πεταξα.
Εχω ενα istick20W και τον Nautilus mini. Από γεύσεις έχω κανει τιραμισου, μπανανα, βανιλια και σοκολατα της liqua. Η σοκολατα μου αρεσε περισσοτερο :hapi:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μονο χερι με χερι σε στασεις μετρο κ τραμ. Σε οσα μελη δινω το κινητο μου, εχω Viber

Άβαταρ μέλους
pinelopi_1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1130
Εγγραφή: 21 Σεπ 2010, 10:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από pinelopi_1 » 05 Μαρ 2015, 22:10

καλησπέρα και απο μένα :D . εχω να καπνισω κανονικο τσιγαρο 3 μηνες και δεν με τραβαει καθολου. Απο τοτε που ξεκινησα ηλεκτρονικο, το κανονικο μου μυριζει απιστευτα ασχημα. Σταματησα να εχω μουδιασματα, ζαλαδες, σφυριγμα στο πνευμονι, βηχα και εχω παραπανω αντοχη στη γυμναστικη, πολυ καλυτερη διαθεση. :rofl:
ατμοποιητης aspire, μπαταρια ego-c και γευση φουντουκι εννιαρι νικοτινη προς το παρον. παω για να τη μειωσω
Παραλαβές παρακαλώ απο Καλαμαριά. Αποστολές μόνο με προπληρωμένο φάκελο η με κατάθεση σε τράπεζα. Όποιο μέλος δηλώνει ενδιαφέρον και έπειτα δεν έρχεται σε επικοινωνία, το αντικείμενο θα χαρίζεται αλλού. Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
xristina13
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5580
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2010, 23:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: Αν. Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από xristina13 » 05 Μαρ 2015, 22:56

Ατμιζω εδώ κ ένα χρόνο εχω span νομίζω τον λένε τακτοποίηση κ μια μπαταρία 1100 που μου πάει όλο το 24ωρο κανω βαριά νικοτίνη ακόμα 18άρα αποκλιστικα καπνό, Ατμιζω κ εγώ κ ο συζηγος κ χρειάζομαι περίπου 4με5 βάζακια τον μήνα δηλαδή περίπου στα 25ευρώ μαζί μας βγενει...δυστηχως στεναχωριέμαι ότι έχω εθιστική σ αυτό κ δεν μπορώ να το κόψω κ ούτε να ρίξω την νικοτίνη.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έστειλα προπληρωμένους:
Έστειλα γραμ/μα:
Έστειλα πράγματα:
Περιμένω φάκελο-γραμ/σημα:
Συνάντηση:

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από echelon2011 » 05 Μαρ 2015, 23:36

xristina13 έγραψε:Ατμιζω εδώ κ ένα χρόνο εχω span νομίζω τον λένε τακτοποίηση κ μια μπαταρία 1100 που μου πάει όλο το 24ωρο κανω βαριά νικοτίνη ακόμα 18άρα αποκλιστικα καπνό, Ατμιζω κ εγώ κ ο συζηγος κ χρειάζομαι περίπου 4με5 βάζακια τον μήνα δηλαδή περίπου στα 25ευρώ μαζί μας βγενει...δυστηχως στεναχωριέμαι ότι έχω εθιστική σ αυτό κ δεν μπορώ να το κόψω κ ούτε να ρίξω την νικοτίνη.
Αν δεν φτιάχνετε δικά σας υγρά, κάντε ότι έκανα και εγώ και δεν θα έχετε πρόβλημα.
  • Κρατήστε ένα κενό φιαλίδιο
    Αγοράστε ένα φιαλίδιο 18mg και ένα 16mg
    Γεμίστε το μισό άδειο φιαλίδιο με 18mg και το άλλο μισό με 16mg
    Το νέο σας φιαλίδιο, αφού το κουνήσετε λίγο, θα περιέχει υγρό 17mg.
    Aτμίστε για δύο εβδομάδες αποκλειστικά στα 17mg και μετά περάστε για δύο εβδομάδες στα 16mg
    Ομοίως δημιουργήστε σκαλοπάτια μιας ή δυο εβδομάδων μειώνοντας από 2mg μέχρι να φτάσετε τα τα 0mg
    Όποτε νιώθετε άνετα, μπορείτε να επιταχύνετε την μείωση. Τις πρώτες μέρες θα ρουφάτε ασυναίσθητα περισσότερο ατμό αλλά μετά θα συνηθίζετε. Μην επιστρέφετε ποτέ σε περισσότερα mg
Εγώ εφάρμοσα τα ως άνω και μετά από 12 χρόνια εντατικού καπνίσματος, το έκοψα χωρίς καν να το καταλάβω, ενώ όταν είχα δοκιμάσει διακοπή με επιθέματα νικοτίνης είχα πραγματικά ταλαιπωρηθεί χωρίς αποτέλεσμα.

Να θυμάστε: Η μείωση 1 με 2 mg είναι τόσο μικρή που δεν θα καταλάβετε ΤΙΠΟΤΑ.
Αν νομίζετε ότι από τα 18 στα 16 mg αλλάζει κάτι έντονα, τότε είναι απλά φαινόμενο αυθυποβολής. Θυμάμαι χαρακτηριστικά την δική μου δυστροπία στο να περάσω από τα 4 mg στα 0mg. Όταν ανακάτεψα τα μπουκαλάκια και τα άτμιζα εναλλάξ χωρίς να γνωρίζω ποιο είναι ποιο, διαπίστωσα ότι δεν καταλάβαινα καμία διαφορά.

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΤΜΙΣΤΕΣ ΕΔΩ

Δημοσίευση από echelon2011 » 06 Μαρ 2015, 00:03

Dimitris&Alice έγραψε:Μηδαμινή λύση είναι αυτό που προτείνει ο φίλος μας ο echelon2011 φτιάχνοντας μόνος σου υγρά,αλλά προσωπικά το βλέπω πολύ χρονοβόρα διαδικασία (παραγγελία από εξωτερικό κτλ) και έτσι έχω βρει ένα site που ο κάτοχος του είναι από θεσ/νικη και παίρνω έτοιμα υγρά,δηλαδή λέω πόσο vg,pg,mg και πόσο τα % άρωμα και πιο άρωμα θέλω και μου βγαίνει κόστος 10-12€ τα 110ml,μηδαμινό κ αυτό κόστος όταν βλέπεις στο εμπόριο τα 10ml να φτάνουν στα 5-7€.
Στην Αθήνα τουλάχιστον, εδώ και πολλά χρόνια αγόραζα υλικά από την γνωστή εταιρία franchising, που πλέον έχει και doityourself προϊόντα εδώ
Χρειάζεται να αγοράσει κανείς ένα μπουκάλι 100ml καπνιστικής βάσης και ένα άρωμα της επιλογής του και να προσθέσει μερικές σταγόνες μέσα στο φιαλίδιο, ανάλογα με τις προτιμήσεις του. Το άρωμα αναλώνεται σε τέτοια μικρή ποσότητα, που μάλλον θα κάνει χρόνια να τελειώσει. Μπορούν να γίνουν συνδυασμοί αρωμάτων, πχ σοκολάτα - καπουτσίνο, καπουτσίνο - κανέλα, καπνός - βανίλια, κτλ. Οι βάσεις υπάρχουν σε vg (φυτικές), pg (χημικές) και balanced (50% φυτικές, 50% χημικές). Η φθηνή βάση χωρίς νικοτίνη, μπορεί να καπνιστεί άμεσα, ή να χρησιμεύσει για αραίωση μιας ακριβότερης νικοτινούχας βάσης.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - χόμπι - διασκέδαση”