Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (δεκτά και ανοιγμένα)

Αγγελίες και αναγγελίες για να μαζέψουμε αντικείμενα για ιδρύματα, σχολεία, βιβλιοθήκες, φυλακές, οικογένειες, άπορους αλλά και δράσεις για την πανίδα και το περιβάλλον γενικότερα.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Παρακαλούνται οι δημιουργοί (ιδρύματα, σχολεία κ.α) των αγγελιών να αναφέρουν ποιος είναι ο σκοπός τους και ποιες είναι οι ανάγκες τους.
Να αναγράφουν στοιχεία επικοινωνίας και σταθερό τηλέφωνο. Για την έγκριση της αγγελίας τους θα γίνει τηλεφωνική επιβεβαίωση από το xariseto.gr

Τα μέλη θα μπορούν να προσφέρουν ή να προτείνουν κάποια ανοιχτή αγγελία τους.

'Ευχαριστώ' μπαίνει όταν τα αντικείμενα τα λαμβάνει μέλος-μεσολαβητής ενώ δεν μπαίνει όταν γίνεται συνεννόηση και τα αντικείμενα πηγαίνουν απευθείας στο άτομο/σύλλογο που έχει ανάγκη.
Άβαταρ μέλους
astanapane2009
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009, 20:50
Νομός κατοικίας: Ν. Ξάνθης
Τοποθεσία: ΞΑΝΘΗ
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από astanapane2009 » 23 Μάιος 2009, 10:05

ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΧΤΕΣ ΚΑΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΤΗΝ PRAKSIS.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ :)
Κανόνες Δ. Συζήτησης
- ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr ή στο 2312203040
- ΔΕΝ γράφουμε με latinika ουτε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ !
- Γράφουμε οσο πιο ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ γίνετε την αγγελία μας ! ΚΑΙ αν μπορούμε με ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία."


Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από E.E » 23 Μάιος 2009, 10:22

Μπράβο κορίτσι! Μακάρι να το έκαναν όλα τα μέλη αυτό.
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !

TsoGlan
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από TsoGlan » 10 Ιουν 2009, 17:07

Με αφορμή τον θανατο του πατερα μου, εχω 2 κουτες φαρμακα - καποια απο αυτα σιγουρα ληγμενα - που θα ηθελα να χαρισω αμεσα.
Που μπορώ να σας τα φέρω εντος Αττικης;;;

Άβαταρ μέλους
E.E
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 437
Εγγραφή: 27 Δεκ 2008, 21:42
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από E.E » 10 Ιουν 2009, 17:58

Φίλη/ε μου επικοινώνησε με το praksis στο 210 520 5200, 210 82 13 704 και θα σου δώσουν πληροφορίες.
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του site:

-ΔΕΝ ζητάμε συνεχεία !
[/b]Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info@xariseto.gr για να πάρετε άδεια.
-Όταν πάρουμε ή δώσουμε, ποστάρουμε ενημερώνοντας την αγγελία. Αν δώσαμε γράφουμε σε ποιο μέλος χαρίσαμε, αν πήραμε ευχαριστούμε το μέλος για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και ΜΕΤΑ να στείλετε (pm η email) στο μέλος !

Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από Νάντια » 25 Νοέμ 2009, 23:35

kelili έγραψε:Δηλαδή, αν λήγουν σε ένα μήνα και τους τα πάω δεν θα τα κρατήσουν παρά θα μου πουν να τα πάρω πίσω;
Γιατί το πιο συνηθισμένο για μένα είναι να έχω κάποιο στοκ φαρμάκων για μια ώρα ανάγκης πχ αντιβιοτικά, αντιαλλεργικά, αντιόξινα, και λίγο πριν λήξουν πάω και παίρνω "φρέσκα" και τα παλιά τα πετάω.
Αυτά τα φάρμακα που λήγουν σε ένα μήνα δεν τα θέλουν στο "PRAKSIS"?
kelili δες κ εδώ: http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=256&t=3933
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

palmira
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 21:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από palmira » 27 Νοέμ 2009, 11:25

εχθές παρέδωσα μιά σακουλάρα φάρμακα στο PRAXIS. μ'ευχαρίστησαν και έφυγα :wink:

elisabeth2
Gold Member
Gold Member
15 6
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010, 21:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από elisabeth2 » 14 Σεπ 2010, 18:27

Γεια σας ειμαι καινουριο μελος εχω μαζεψει διαφορα φαρμακα και απο συγγενης μηπως ξερετε σε πιο υψος ειναι το φαρμακειο στη Αγ. Δημητριου για να τα παω; Δεν ξερω την Αρκαδιουπολεως.

palmira
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 21:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από palmira » 14 Σεπ 2010, 18:51

elisabeth2 έγραψε:Γεια σας ειμαι καινουριο μελος εχω μαζεψει διαφορα φαρμακα και απο συγγενης μηπως ξερετε σε πιο υψος ειναι το φαρμακειο στη Αγ. Δημητριου για να τα παω; Δεν ξερω την Αρκαδιουπολεως.
μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο google, και να δεις χάρτη της πόλης. μπαίνεις στη Αγ.Δημητρίου, από τη Λαγκαδά, είναι στο πρώτο φανάρι αριστερά. μόλις στρίψεις, στο αριστερό σου χέρι, ένα παλιό κτήριο. γράφει κάτω PRAXIS νομίζω. πάντως φαίνεται. εγώ άφησα το αυτοκίνητο πάνω στην αγ.δημητρίου, διπλοσειρά και τα ανέβασα, μια φορά που είχα πάει.
ελπίζω να βοήθησα.

elisabeth2
Gold Member
Gold Member
15 6
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010, 21:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από elisabeth2 » 14 Σεπ 2010, 18:56

palmira έγραψε:
elisabeth2 έγραψε:Γεια σας ειμαι καινουριο μελος εχω μαζεψει διαφορα φαρμακα και απο συγγενης μηπως ξερετε σε πιο υψος ειναι το φαρμακειο στη Αγ. Δημητριου για να τα παω; Δεν ξερω την Αρκαδιουπολεως.
μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο google, και να δεις χάρτη της πόλης. μπαίνεις στη Αγ.Δημητρίου, από τη Λαγκαδά, είναι στο πρώτο φανάρι αριστερά. μόλις στρίψεις, στο αριστερό σου χέρι, ένα παλιό κτήριο. γράφει κάτω PRAXIS νομίζω. πάντως φαίνεται. εγώ άφησα το αυτοκίνητο πάνω στην αγ.δημητρίου, διπλοσειρά και τα ανέβασα, μια φορά που είχα πάει.
ελπίζω να βοήθησα.
ευχαριστω πολυ καταλαβα που ειναι θα παω απο εκει να εισαι καλα!!

Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: Το Praksis χρειάζεται φάρμακα (ανοιγμένα δεκτά).

Δημοσίευση από Νάντια » 14 Σεπ 2010, 23:29

elisabeth2 έγραψε:Γεια σας ειμαι καινουριο μελος εχω μαζεψει διαφορα φαρμακα και απο συγγενης μηπως ξερετε σε πιο υψος ειναι το φαρμακειο στη Αγ. Δημητριου για να τα παω; Δεν ξερω την Αρκαδιουπολεως.
Αν ρωτάς για το φαρμακείο που μαζεύει φάρμακα για τους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα κ το οποίο αναφέρω στο link,
αυτό βρίσκεται Αγ. Δημητρίου 130
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Για κοινωνική δράση”