[ΕΚΛΕΙΣΕ] Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ !
Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 07 Δεκ 2015, 01:27

Μάκη μου, οι κανόνες είναι για να τηρούνται...

Ο Τρόπος εξέφρασης της ποινής όμως παίζει σπουδαίο ρόλο....
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

Και επίσης , δεν είναι το ίδιο να με γράψουν για κράνος, απο το να
περάσω με κόκκινο και να προκαλέσω ατύχημα.

Και πάλι δεν ξέρω αν με τον γραπτό λόγο, γίνομαι κατανοητή. :)

Τώρα βάζω χρονόμετρο απο κάτω να είμαι ήσυχη .
Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο πραγματικά.

Τρέμω να αφήσω αγγελία , για το αν και τί ποινή μπορεί να φάω..

Ξέρεις όταν υπάρχουν άνθρωποι που θελουν και προσπαθούν να είναι εντάξει
πνίγονται απο άσχημους τρόπους όπως "πάρε και 2 μέρες επιπλέον απο μένα γιατί απασχολείς συντονιστή.."
όπως επίσης και απο γενικές αδικίες.

υγ- πραγματικά δεν έχω κανένα θέμα αν κάποιος σας μπορούσε να διαβάσει τα προσωπικά μου μηνύματα.
Δεν τα σβήνω ποτέ και επίσης δεν έχω να κρύψω απολύτως τίποτα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από vayia81 » 07 Δεκ 2015, 14:58

Στην αγγελία, κάτω απο τον τίτλο, εχει ρολόϊ! Κάθε φορά γράφει την ωρα που τη δημοσίευσες! :)

Κοιτάς την ωρα αυτήν και απαντάς την ίδια ώρα της επόμενης μέρας!

Ούτε γάτα, ούτε ζημιά! :)



(Το αποτέλεσμα πάντως είναι ενα :

Όταν δεν τηρούνται οι κανόνες, είναι σα να λένε τα μέλη στους συντονιστές κτλ
"μιλάτε στον τοίχο, τζάμπα μιλάτε" .

Φαντάσου τι άσχημα αισθάνεται αυτός που σπατάλησε οξυγόνο, χρόνο και ενέργεια για να ασχοληθεί για να μας προσφέρει ενα καλύτερο "περιβάλλον"...! )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vayia81 την 07 Δεκ 2015, 16:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
alekaleros
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2270
Εγγραφή: 25 Οκτ 2012, 16:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από alekaleros » 07 Δεκ 2015, 15:59

θα ηθελα να κανω και γω μια παρεμβαση αν μου επιτρεπετε... εγω κανενα απο τα ατομα που ειπανε να δωθει το καροτσι σε μενα δεν εχω καμια επαφη,δε μιλαμε στα τηλεφωνα ουτε εχουμε καμια φιλικη σχεση.και δεν ζητησα εγω να παρεμβουν να δωθει σε μενα το καροτσι. εγινε καλοπροαιρετα απο μερους τους.εγω οταν συνδεθηκα στο χαρισε το ειδα οτι μου ειχαν στειλει τα κοριτσια πμ γιατο οτι δινετε καροτσι στην περιοχη αμπελοκηπους.ξερουν οτι εχω βαλει αγγελιας ζητησης και το ζηταω και στην υπογραφη μου. κοριτσια και αγορια.δε χρειαζομαστε να σκοτωνομαστε ολοι για αψυχα πραγματα γιατι στο τελος εμεις θα καταληξουμε αντικειμενα προς χρηση...
απλα αυτα τα περιστατικα μου γεννουν ερωτηματικα μηπως ολοι μας εδω μεσα ειμαστε λαθος και πρωτα η ομιλουσα. δε θελω να μεινω στο περιστατικο αυτο και καλο ειναι κανεις να μη δωσει εκταση αλλη. καποιες απο εδω μεσα ειμαστε εγκυες και μονο την ηρεμια μας θελουμε.. απλα μου γενιεται η απορια... μηπως το συστημα λειτουργιας του χαρισε το ειναι ελλειπες?? μηπως ειναι καλο να υπηρχε ενα αλλο συστημα διαθεσης των προιοντων?? ο καθενας να παραθετει τις αναγκες του και βαση αυτων να γινεται η διαθεση σε ολους και παντου!! πχ καποιου τα παιδια ειναι 10 μηνων .να μην επιτρεπεται να παρει ρουχα για μεγαλυτερες ηλικιες και να καλυπτονται αυτοι που εχουν να καληψουν τις αμεσες αναγκες τους. δε γινεται καποιος να εχει 2 (και να θελει καλυτερο)και καποιος κανενα και να αναγκαζεται να το αγορασει για να καλυφθει. δεν ειπαμε να μπαινει καποιος στο σπιτι του αλλου και να το ψαχνει ,αλλα ας μαθουμε να ζηταμε μονο οταν το εχουμε αναγκη ή εστω δε το θελει κανενας αλλος. ποσες-οι απο εδω μεσα εχουν πανω απο 5 τσαντες-5 παπουτσια 5 φουστανια -10 πουκαμισα απλα και μονο για να ειναι γεματη η ντουλαπα τους και να συναλλαζουν? ζουμε εν τελει για να ψωνιζουμε και οχι το αναποδο..
γιατι να μη γραφαμε στην υπογραφη μας τα στοιχεια μας?? και εννοω νουμερο ρουχα-παπουτσια. ειναι προσβολη αυτο?? και το τι μας λειπει... και οι συντονιστες βαση της προσφορας να τα διαθετουν. ας παρει και χρονο..
και κατι αλλο... δε το θεωρω σωστο να βλεπω να ζηταμε για την φιλη ξαδελφη ανηψακιακαι να μην εξυπηρετουνται τα εντος σαιτ ατομα .
αν δε μπορουμε να βαλουμε εμεις φρενο στο εαυτο μας ας το κανουν καποιοι αλλοι.οι κανονες να γινουν πιο αυστηροι και σεβαστοι απο ολους, και με σκοπο ,οχι μονο, για το να υπαρχει ταξη και δικαιοσυνη στο συστημα και για να μη γινονται παρεξηγησεις ,αλλα και για να μαθουμε οτι πρεπει να εχουμε ορια και να σεβομαστε το συνανθρωπο.

ευχαριστω καλα χριστουγεννα σε ολους και ολλεςςςςςςςςςςς.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

ΖΗΤΑΩ παιδικο χαλι,λικνο και καθισμα αυτοκινητου ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 07 Δεκ 2015, 16:23

vayia81 έγραψε:Στην αγγελία, κάτω απο τον τίτλο, εχει ρολόϊ! Κάθε φορά γράφει την ωρα που τη δημοσίευσες! :)

Κοιτάς την ωρα αυτήν και απαντάς την ίδια ώρα της επόμενης μέρας!

Ούτε γάτα, ούτε ζημιά! :)



(Το αποτέλεσμα πάντως είναι ενα :

Όταν δεν τηρούνται οι κανόνες, είναι σα να λένε τα μέλη στους συντονιστές κτλ
"μιλάτε στον τοίχο, τζάμπα μιλάτε" .

Φαντάσου τι άσχημα αισθάνεται αυτός που σπατάλησε οξυγόνο, χρόνο και ενέργεια για να ασχοληθεί για να μας προσφέρει ενα καλύτερο "περιβάλλον"...! )

vayia81
Ξέρεις κάποιοι άνθρωποι έχουν και θέματα υγείας, όπως πχ μνήμης
και δισνόησης στα μαθηματικά και τόσα άλλα...

Αν πρέπει να υπολογίζουν και ό,τι άλλο κτλ τους είναι δύσκολο.
Με αποτέλεσμα να αποσύρονται, σε μια σελίδα που υποτείθεται είναι
για να χαρίζεις πράγματα.

Ποιός απαγορεύει και μπανάρει έναν άνθρωπο για ένα μειονέκτημα που έχει
να υπολογίζει τον χρόνο σε 24ώρα;;;

Πραγματικά αυτή την στιγμή γράφω με ευγένεια και αναφέρομαι στο δικό μου πρόσωπο
που πλέον πριν αναρτήσω αγγελία γράφω απο κάτω την ώρα που θα πρέπει τελικά
να επιλλέξω μέλος χαρίσματος.

Εκτός αυτού, οι συντονιστές, λόγω του οτι την έκανα αυτή τη δουλειά παλιά, πριν ασθενήσω, θέλουν να ασχοληθούν και το κάνουν. Σαφώς είναι μια δύσκολη δουλειά
και ψυχοφθόρα, όμως ο τρόπος που εκφραζόμαστε σαν άνθρωποι δεν έχει να κάνει
με το τί θέση κατέχει ο καθένας μας εδώ μέσα.

Αν διαβάσετε αναρτήσεις μου, θα δείτε οτι απαντάω σε όλους με ευγένεια χωρίς να τους ξέρω, χωρίς να είμαι συντονιστής, χωρίς να είμαι και ο σούπερ ντούπερ δότης.

Έχω κάνει εξυπηρετήσεις σε άτομα με θέμα υγείας, θυμάμαι τον κο που του παρέδωσα το ηλεκτρονικό τσιγάρο που χάρισα, επειδή ο άνθρωπος δεν μπορούσε να κουνηθεί λόγω προβλήματος με την μέση, και φανταστείτε οτι εγώ προσωπικά το θέμα υγείας που έχω μου απαγορεύει να οδηγάω πολύ πολύ και να τρέχω απτην μιά άκρη στην άλλη....

Φαντάσου επίσης τί άσχημα αισθάνεται και σε τί σημείο φτάνει, ένας άνθρωπος με αναπηρία 67% και άνω, όταν του μιλάνε με άσχημο τρόπο, γιατί το μόνο που έκανε ήταν να εκφράσει την άποψή του, και να προσπαθεί να είναι εντάξει με όσους συνεργάζεται.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5806
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από vayia81 » 07 Δεκ 2015, 16:38

Γιατί πρέπει ν αναλωνόμαστε αφου κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει????????????? :z


Οσο μπορούμε να προσέχουμε γενικά ολοι... :)

:poze:
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 07 Δεκ 2015, 16:40

alekaleros έγραψε:θα ηθελα να κανω και γω μια παρεμβαση αν μου επιτρεπετε... εγω κανενα απο τα ατομα που ειπανε να δωθει το καροτσι σε μενα δεν εχω καμια επαφη,δε μιλαμε στα τηλεφωνα ουτε εχουμε καμια φιλικη σχεση.και δεν ζητησα εγω να παρεμβουν να δωθει σε μενα το καροτσι. εγινε καλοπροαιρετα απο μερους τους.εγω οταν συνδεθηκα στο χαρισε το ειδα οτι μου ειχαν στειλει τα κοριτσια πμ γιατο οτι δινετε καροτσι στην περιοχη αμπελοκηπους.ξερουν οτι εχω βαλει αγγελιας ζητησης και το ζηταω και στην υπογραφη μου. κοριτσια και αγορια.δε χρειαζομαστε να σκοτωνομαστε ολοι για αψυχα πραγματα γιατι στο τελος εμεις θα καταληξουμε αντικειμενα προς χρηση...
απλα αυτα τα περιστατικα μου γεννουν ερωτηματικα μηπως ολοι μας εδω μεσα ειμαστε λαθος και πρωτα η ομιλουσα. δε θελω να μεινω στο περιστατικο αυτο και καλο ειναι κανεις να μη δωσει εκταση αλλη. καποιες απο εδω μεσα ειμαστε εγκυες και μονο την ηρεμια μας θελουμε.. απλα μου γενιεται η απορια... μηπως το συστημα λειτουργιας του χαρισε το ειναι ελλειπες?? μηπως ειναι καλο να υπηρχε ενα αλλο συστημα διαθεσης των προιοντων?? ο καθενας να παραθετει τις αναγκες του και βαση αυτων να γινεται η διαθεση σε ολους και παντου!! πχ καποιου τα παιδια ειναι 10 μηνων .να μην επιτρεπεται να παρει ρουχα για μεγαλυτερες ηλικιες και να καλυπτονται αυτοι που εχουν να καληψουν τις αμεσες αναγκες τους. δε γινεται καποιος να εχει 2 (και να θελει καλυτερο)και καποιος κανενα και να αναγκαζεται να το αγορασει για να καλυφθει. δεν ειπαμε να μπαινει καποιος στο σπιτι του αλλου και να το ψαχνει ,αλλα ας μαθουμε να ζηταμε μονο οταν το εχουμε αναγκη ή εστω δε το θελει κανενας αλλος. ποσες-οι απο εδω μεσα εχουν πανω απο 5 τσαντες-5 παπουτσια 5 φουστανια -10 πουκαμισα απλα και μονο για να ειναι γεματη η ντουλαπα τους και να συναλλαζουν? ζουμε εν τελει για να ψωνιζουμε και οχι το αναποδο..
γιατι να μη γραφαμε στην υπογραφη μας τα στοιχεια μας?? και εννοω νουμερο ρουχα-παπουτσια. ειναι προσβολη αυτο?? και το τι μας λειπει... και οι συντονιστες βαση της προσφορας να τα διαθετουν. ας παρει και χρονο..
και κατι αλλο... δε το θεωρω σωστο να βλεπω να ζηταμε για την φιλη ξαδελφη ανηψακιακαι να μην εξυπηρετουνται τα εντος σαιτ ατομα .
αν δε μπορουμε να βαλουμε εμεις φρενο στο εαυτο μας ας το κανουν καποιοι αλλοι.οι κανονες να γινουν πιο αυστηροι και σεβαστοι απο ολους, και με σκοπο ,οχι μονο, για το να υπαρχει ταξη και δικαιοσυνη στο συστημα και για να μη γινονται παρεξηγησεις ,αλλα και για να μαθουμε οτι πρεπει να εχουμε ορια και να σεβομαστε το συνανθρωπο.

ευχαριστω καλα χριστουγεννα σε ολους και ολλεςςςςςςςςςςς.

alekaleros

Καλή μου, οι ανάγκες μεταλλάσονται μέρα με την μέρα.

Την ημέρα που απέσυρα το ενδιαφέρον μου για ένα κινητό απο εδώ μέσα,
το βράδυ εκείνης της μέρας δηλαδή, μου χάλασε το δικό μου , και τώρα έχω ένα
ΖΤΕ της κακιάς ώρας, αλλά οκ, δεν θα πεθάνω κιόλας.

Επίσης, είμαι της άποψης οτι δεν μπορείς να βάζεις αγγελία που να ζητάς ένα σωρό πράγματα για να «χτίσεις» ένα σπίτι..


Όσο για το οτι κάποιοι ζητάνε πράγματα για συγγενείς κτλ.. είναι εν μέρη σωστό
εν μέρη λάθος.

Εν μέρη σωστό γιατί, τί ενδιαφέρει τον δότη, πού θα δώσω εγώ το αντικείμενο που μου χαρίζει απτην στιγμή που εγώ σαν μέλος της σελίδας είμαι εντάξει με τα στατιστικά μου
και επίσης, κάποιοι άνθρωποι δεν τα θέλουν όλα για τον εαυτό τους.
Σκεφτείτε μόνο οτι εγώ προσωπικά , ανήκω σε δύο συλλόγους που λειτουργούν εθελοντικά.
Βοηθάω παιδιά , γυναίκες, και ΑΜΕΑ.. Ποιός θα μου απαγορεύσει , εφόσων ξαναλέω τα στατιστικά μου είναι ισσοροπημένα, να πάρω κάτι που θα το δώσω στον σύλλογο.
Όπως πρόσφατα πήρα μια καφετέρια απο μία ευγενέστατη κυρία και την πήγα στον σύλλογο να πίνουν τα παιδιά έναν καφέ..και....
Εν μέρη λάθος γιατί πολλοί εδώ έχουν μάθει τον τρόπο να κλαίγονται..
Διαβάστε την υποσημείωση του προφίλ μου και θα καταλάβετε..

Όσο για τις τσάντες και τα παιδικά είδη, το έχω παρατηρήσει και εγώ , αλλά επειδή ποτέ δεν έχω ανταλλάξει ρούχα , διότι, προτιμώ να ράβω ή να διορθώνω τα δικά μου και μέχρι όσο πάνε, και επίσης , έχω άτομο που δίνω όσα είναι καλά, εκτός χαρισέτο, αυτό είναι θέμα γυναικείο. Γνωρίζετε εμείς οι γυναίκες είμαστε λίγο φανατισμένες με τσάντες κτλ.

Οι κανόνες να γίνουν πιο αυστηροί, οκ. Τότε θα δίνω και εγώ κλιψάκια για κουρτίνες. Πραγματικό κόστος 0,50cents, και τα ρούχα που θα χαρίζονται θα ναι πιο χάλια και απο σκουπίδια... και ξέρετε γιατί;;;
Το θέμα είναι η ανθρωπιά και η αντίληψη.
Το καρότσι , όπως είπα και σε άλλο μέλος πρόσφατα, μπορούσα εγώ να το πουλήσω εδώ τριγύρω κάνα 50άρι και χαμπάρι να μην έπαιρνε κανείς, η ανθρωπιά μου όμως με κίνησε να φερθώ δίκαια.
Απο εδώ το πήρα , εδώ θα το δώσω.
Αν οι κανόνες λοιπόν γίνουν αυστηρότεροι σκεφτείτε οτι μέσα στην αυστηρότητα μπορεί να μπουν και τα ποσοστά που πρέπει να είναι ισσοροπημένα και όχι αυτό με τα τις 100 (%)
που εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βγάζω κουμπιουτεράκι για να τσεκάρω αν ξέφυγε κάποιος ή όχι.

Όσο για τα στοιχεία που λέτε.. εμένα όταν έκανα την εγγραφή, μου ζητήθηκε νούμερο μπλούζας και παπουτσιού. Δεν έχω να κρύψω κάτι. Και αυτό που λέτε θα ήταν πολύ σωστό αν γίνει και συμφωνώ μαζί σας.

Τέλος πάντων.. Όλοι ΙΣΟΙ ... είναι για μένα το σλόγκαν.
Αλλά είμαστε και εμείς οι άνθρωποι κάπως παρτάκηδες, και υλιστές στο να αφήσουμε ένα αντικείμενο για κάποιον άλλον..

Να έχετε καλές γιορτές, θα χαρώ να τα πούμε και σε ένα άλλο ποστ.


Καλή σας ημέρα!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 07 Δεκ 2015, 16:43

vayia81 έγραψε:Γιατί πρέπει ν αναλωνόμαστε αφου κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει????????????? :z


Οσο μπορούμε να προσέχουμε γενικά ολοι... :)

:poze:

Μεγάλη κουβέντα είπς καλή μου...

Χρόνια την λέω, αλλά ποιός την ακούει;;

:) :)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΚΙ!
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5564
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2013, 17:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΚΙ! » 07 Δεκ 2015, 19:12

Και επειδή παρέθεσα εγώ την αγγελία του μέλους λόγω του ότι είναι να παραλάβει ένα πάντα από εμένα και είδα στην υπογραφή της ότι ζητάει καροτσάκι έκανα τη κίνηση αυτή καλοπροαίρετα και βρέθηκα διαβάζοντας τα ποστ να υπονοούνται ότι γνωριζόμαστε προσωπικά κτλ...3-4 άτομα προφανώς θα εννοείτε και εμένα και το μελος Ρενα γιατί δε μας κατονομάζετε κ όλας? το ποστ παντος του συντονιστή δε βλεπω να εχει καποια σχεση,αρα ειμαστε 2. Λοιπόν περί ευγένειας...
1. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να ψάξετε και τις δικές μου αγγελίες και όχι του συντονιστή μόνο για να δείτε ότι χάριζα καρότσι πριν μέρες...γιατί λοιπόν να μη τα δώσω στο μέλος αλεκαλερος αν πίναμε μαζί το καφεδάκι μας και να τα στέλνω Αθήνα σε νέα και άγνωστα σε εμένα μέλη?
2. Σας μίλησα για τα ποσοστά για να σας βοηθήσω να κατανοήσετε καλύτερα τους κανόνες όχι πως εγώ είμαι αυθεντία αλλά όταν κατι γνωρίζω θέλω να το μεταφέρω και στους άλλους...και αν θέλετε να το ψάξετε, έχω παραβεί παλαιότερα και εγώ κανόνες, το 24 ωρω κτλ, από κεκτημένη ταχύτητα...από παράλειψη παρτε το όπως θέλετε και αν το κάνω και τώρα δε θα παρεξηγηθώ αν ένας συντονιστής κάνει απλά το λειτούργημά του..γιατί είναι λειτούργημα αυτό που κάνουν. Το μνμα που βγάζουν είναι τυποποιημένο δεν έχουν κατι προσωπικό με το καθένα απλά προσπαθούν όσο μπορούν.
Αν ήθελα να παλέψω για να το δώσετε στο συγκεκριμένο μέλος θα σας έλεγα ότι από την πορεία μου εδώ μέσα και από τις αγγελίες που διαβάζω...το μελος έχει μεγαλύτερο παιδάκι και παρά ταύτα έδωσε εδώ ότι είχε καθώς μεγάλωνε τόσο απλώχερα και τώρα τα μαζεύει εξ αρχής όπως και εγώ και πολλά άλλα μέλη...θα σας έλεγα περί των ποσοστών της που μου αναφέρατε ότι θα μπορούσε να είχε και συν πολύ παραπάνω ευχαριστώ αλλά δε κοιτούσε αυτό αλλά να εξυπηρετήσει..αλλά δε το έκανα και ξέρεετε γιατί αγαπητό μέλος? γιατί αν το έκανα αυτό για να σας επηρεάσω θα ήταν άδικο για τα υπόλοιπα μέλη που επίσης ζήτησαν και ούτε καν το είχα δει καθώς ήταν η πρώτη ανάρτηση η δική μου, αλλά το φαντάστηκα ότι θα ζητήσουν και άλλα αξιόλογα μέλη που έχουν κανει πολύ πιθανότατα το ίδιο με το μέλος alekaleros, και όπως συνέβει ...το μέλος piterk έδωσε το καροτσάκι του πριν λίγους μήνες σε εμένα και τώρα ψάχνει το ίδιο σε συγκεκριμένες όμως διαστάσεις...επίσης το μέλος που το χαρίζεται είναι αξιόλογο και θα ηταν αδικο και γι αυτό.Αλλά και ένα νέο μέλος να ήταν θα ήταν επίσης άδικο για αυτό γιατί πιθανότατα να είχε τις ίδιες προθέσεις και άρα θα ήταν το ίδιο δίκαιο να εξυπηρετηθεί και αυτό.
Όταν βλέπω αγγελία ζήτησης το παραθέτω σε αγγελία χαρίσματος γιατί δεν είναι εύκολο σε κάποιον που χαρίζει να ψάχνει αυτόν που ζητάει αλλά συμβαίνει ξερετε μέλη που το έχουν δει να το επισημαίνουν.
Όταν λοιπόν θέλετε να είστε αντικειμενική σε αυτό που χαρίζετε και καλά κάνετε κάντε το απλά δίχως να δίνεται εντυπώσεις για άλλα μέλη όπως εμένα ότι ανήκω σε 3, 4 άτομα που θέλω να εξυπηρετώ προσωπικά ( κοινώς κλίκες ) , όπως το μέλος alekaleros ότι είναι εκτός κανόνων, όπως το μέλος rena25 το οποίο κάνει το ίδιο με εμένα , όπως ο συντονιστής ο οποίος δε τηρεί κανόνες όπως το άλλο μέλος που δε του δίνεται γιατί ζητάει για άλλο μέλος και σας το λέει...Γενικώς κάντε το απλα και δώστε το όπου εσείς θέλετε όπως σας είπα και εξ αρχής και μη κρίνεται τους άλλους.
Όλη η παραπάνω αντιπαράθεση γιατί εσείς λέτε ότι καλοπροαίρετα μιλήσατε για τα 3-4 άτομα που θέλαμε να το δώσετε σε συγκεκρίμένο μέλος άλλο τόσο σας λέω εγώ καλοπροαίρετα τα παραπάνω. Επίσης να τονίσω ότι όσα αναφέρονται παραπάνω αφορούν μόνο τη συγκεκριμένη αγγελία και συμπεριφορά που εισέπραξα χωρίς να σας ξέρω προσωπικά και να έχω κάτι μαζί σας.

Όλα αυτά τα παραθέτω όχι γιατί μου περισσεύει χρόνος για να ασχολούμε προσωπικά ή ατομικά με αγγελίες αλλά γιατί παρατηρώ μια σύγχυση και όσον αφορά τους κανόνες και μεταξύ μας, και για αυτό δεν ευθύνονται πιστεύω ούτε οι κανόνες ούτε οι διαχειριστές ούτε κανένας προσωπικά, αλλά όλοι μαζί πρέπει να καταβάλουμε προσπάθεια στο να αλληλεπιδρούμε σε μια κοινότητα αρμονικά όπως θα πρέπει να συμβαίνει στη ζωή μας.
Δε με πειράζει να δώσω σε κάποιον μια σακούλα ρούχα παιδικά και ας μη του χρειάζονται όλα τα οποία σύντομα θα τα ξαναχαρίσει εδώ και δε θα καταλήξουν σε κάδο ή στα χέρια εμπόρων που δήθεν έχουν παιδάκια ή έχουν και τα πουλάν όταν δε τα χρειάζονται πια...όπως έχουμε δει να συμβαίνει αρκετές φορές. Δε με πειράζει να δώσω γυναικεία σε κάποια που ψάχνει να βρει τι της ταιριάζει και να τα δώσει πάλι εδώ. Άλλωστε ελάχιστοι μένουν πραγματικά δίχως να εξυπηρετηθούν από το σαιτ και αυτο το καταλαβαίνουμε από τη πληθώρα που μένει στα αζήτητα κυρίως απο ρούχα. Με ενοχλεί αφάνταστα το εμπόριο και η αχαριστία να το πάρω και να το πετάξω στο κάδο έπειτα. Για όλα αυτά αντί να ψάχνουμε ποιος φταίει και να αλλάξουμε τους κανόνες και να είμαστε σε μια αντιπαράθεση που μόνο κακό κάνει ψάχνοντας προσωπικά τι θα ήταν το αρεστό ας γίνουμε ο καθένας μας αρεστός...δε φταίνε ούτε οι κανόνες όσο αυστηροί ή ελαστικοί και αν είναι ούτε οι συντονιστές που προσπαθούν να τους εφαρμόσουν και αντί να σπάμε συνέχεια το κεφάλι μας για το τι μπορεί να αλλάξει με τα τυπικά ας αλλάξουμε εμείς διορθώνοντας τα λάθη μας. Θεωρώ ότι το πρόβλημα όσων αφορά το 24ωρο που έχει γίνει τελευταία θέμα λήγει αν όλοι το τηρούμε και το θέμα του να βολεύτουν όσοι έχουν ανάγκη κατά προταιρεότητα λήγει με το να βάζει αγγελία ζήτησης και δεν είναι βέβαια υποχρεωμένος καποιος να του χαρίζει ντε και καλά αλλά συνήθως ανταποκρίνονται τα μέλη γιατί κατανοούν ότι το έχει ανάγκη κατά προτεραιότητα...και να μη ξεχνάμε πως εκεί που είσαι ήμουν και εδώ που είμαι θα έρθεις...
Συγνώμη για το τόσο μεγάλο ποστ και αν σας κούρασα αλλά πραγματικά ήθελα να τα πω και να μη σκέφτομαι μέρες που έρχονται και εγώ και άλλα μέλη να κανω κάτι καλό να πω μια ευχή σε κάποιον να είμαι ευγενική μήπως και,όχι οι συντονιστές αλλά κάποια άλλα μέλη με παρεξηγήσουν και θεωρήσουν ότι υπάρχει κλίκα...ή να σκέφτομαι πόσα παιχνίδια θα πάρω για τα μωρά μου...ή τι και που θα το δώσω...λοιπόν
θα συνεχίσω οσο μπορώ προσπαθώντας να βελτιώσω τα ελατώματά μου γιατί όποιος λέει πως δεν έχει,ψεύδεται. Θα συνεχίσω , δε θα αποχωρήσω όπως με λύπη διαπίστωσα ότι συνέβει πρόσφατα από κάποια μέλη...και θα μιλάω ευγενικά αγαπητοί μου και όποιος θέλει ας με μας παρεξηγήσει...αυτή είναι η κοινότητα του χάρισέ το που θέλω να είμαι εγώ και ελπίζω και άλλα μέλη και θα προσπαθήσω γι αυτή.
Λοιπόν καλά Χριστούγεννα σε όλους, σε όσους έχουμε συναντηθεί κάποιες φορές από κοντά, σε όσους εκτιμώ σε όσους παρακολουθώ ώστε να εκτιμήσω ή όχι,σε όσους δε γνωρίζω καθόλου αλλά πιθανότατα να γνωρίσω γιατί όλους από εδώ σας γνώρισα και γνώρισα και ανθρωπιά και γαιδουριά όπως συμβαίνει παντου σε όλες μας τις συναναστροφές,γιατί είμαστε όντα κοινωνικά και όχι άψυχα αντικείμενα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Προτιμώ να στέλνω ομαδικά, αν κάποιος βιάζετε ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ.

''Το ένα χέρι νίβει το άλλο και τα δυο το πρόσωπο''



ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
χρωστάω: freemaster- 0.34.

Άβαταρ μέλους
Λίτσα Γιούτη
Diamond Member
Diamond Member
41 37
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: 03 Δεκ 2014, 00:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από Λίτσα Γιούτη » 08 Δεκ 2015, 00:17

ΜΑΡΑΚΙ
1) Όποιος μιλάει ευγενικά δεν υπάρχει λόγος να ψάξεις κάτι. Εξού και δεν αναφέρθηκα
σε πιθανά λάθη δικά σας. Καλό είναι , όλοι να κοιτάμε την καμπούρα μας και μετά των άλλων.

Γιατί με το «ευχαριστώ» μπορείτε να πάρετε ό,τι εσείς επιθυμείτε , ενώ εκτός σελίδας, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, ή μήπως δεν έχει συμβεί αυτό απο άλλα μέλη;;

Τυποποιημένα μηνύματα σε αργκώ διάλλεκτο δεν ξέρω πως επιτρέπονται απο τον δημιουργό του script.. η φράση «πάρε και απο μένα δύο μέρες» μόνο για αυτοματοποιημένο δεν μου φαίνεται. Αφήστε σε αυτήν την περίπτωση ανθρώπους που γνωρίζουν απο αυτοματοποιημένα να ξεχωρίσουν πότε είναι κάτι αυτόματο και πότε όχι.
Δεν κάνατε κάτι λάθος, και λυπάμαι που το παίρνετε προσωπικά .

Ορμήξατε 2, 3 άτομα με διάφορους τρόπους προβάλλοντας πάντα, οτι πασχίζετε
σων και ντε το αντικείμενο να πάει σε ένα συγκεκριμένο μέλος.

Τα ονόματα μπορείτε να τα δείτε και μόνη σας. Δεν βρίσκω λόγο να κάτσω να γράφω ο τάδε του τάδε ώ τάδε...
Δεν έχει νόημα να απαναλαμβάνομαι , και επείσης στονάρουμε πολύ την παρούσα αγγελία πιστεύω δίχως λόγο, καθώς περιμένω το παλικάρι να έρθει να παραλάβει για να την κλείσω.

Αυτό για το εμπόριο εμένα με εξοργίζει, δεν με θυμώνει απλά.
Μόνο που, μια σημείωση, εκεί που είστε , δεν θα έρθω ποτέ, για διάφορους λόγους, όχι υποτιμιτικά. Μην το πάρετε προσβλητικά.

Σε αυτές τις θέσεις που πολλοί απο εσάς βρίσκονται, ασχέτως την ηλικία και το αν έχουν παιδιά κτλ, ή του να μην έχουν να φάνε, βρέθηκα πριν χρόνια. Ούτε κλάφτηκα , αλλά ούτε με βοήθησε κάποια ιντερνετική σελίδα, αφού δεν είχα να φάω , πως θα είχα πρόσβαση σε τέτοιες πολυτέλειες’.
Δεν βρίσκω κάτι άλλο που να διαφωνώ .

Με τα υπόλοιπα μέλη το λύσαμε το θέμα, δεν υπάρχει θέμα την στιγμή αυτή που σας γράφω.
Θα χαρώ να μιλήσουμε όποτε θέλετε για οποιοδήποτε θέμα.

Να ξέρετε όμως στις εμπειρίες , είτε κακές είτε καλές, είτε άσχημες, δεν έχει να κάνει η ηλικία ...

Καλές γιορτές σε όλους!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η Ευγένεια και η Ειλικρίνεια πάντα με κερδίζει.

Δίνω προτεραιότητα σε ανθρώπους με θέματα υγείας!

υγ- Δεν μπορώ τις κλάψες ... τύπου "είμαι άνεργη με 15 παιδιά, το έχει ανάγκη ο αντρούλης μου να το κανει δώρο στον προπάππου του προπάππου του παππού του που είναι ετοιμοθάνατος κτλ κτλ"

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΚΙ!
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5564
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2013, 17:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Καρότσι λειτουργικό για μωρό PegPerego

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΚΙ! » 08 Δεκ 2015, 02:40

Λίτσα Γιούτη έγραψε:ΜΑΡΑΚΙ
1) Όποιος μιλάει ευγενικά δεν υπάρχει λόγος να ψάξεις κάτι. Εξού και δεν αναφέρθηκα
σε πιθανά λάθη δικά σας. Καλό είναι , όλοι να κοιτάμε την καμπούρα μας και μετά των άλλων.

Γιατί με το «ευχαριστώ» μπορείτε να πάρετε ό,τι εσείς επιθυμείτε , ενώ εκτός σελίδας, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, ή μήπως δεν έχει συμβεί αυτό απο άλλα μέλη;;

Τυποποιημένα μηνύματα σε αργκώ διάλλεκτο δεν ξέρω πως επιτρέπονται απο τον δημιουργό του script.. η φράση «πάρε και απο μένα δύο μέρες» μόνο για αυτοματοποιημένο δεν μου φαίνεται. Αφήστε σε αυτήν την περίπτωση ανθρώπους που γνωρίζουν απο αυτοματοποιημένα να ξεχωρίσουν πότε είναι κάτι αυτόματο και πότε όχι.
Δεν κάνατε κάτι λάθος, και λυπάμαι που το παίρνετε προσωπικά .

Ορμήξατε 2, 3 άτομα με διάφορους τρόπους προβάλλοντας πάντα, οτι πασχίζετε
σων και ντε το αντικείμενο να πάει σε ένα συγκεκριμένο μέλος.

Τα ονόματα μπορείτε να τα δείτε και μόνη σας. Δεν βρίσκω λόγο να κάτσω να γράφω ο τάδε του τάδε ώ τάδε...
Δεν έχει νόημα να απαναλαμβάνομαι , και επείσης στονάρουμε πολύ την παρούσα αγγελία πιστεύω δίχως λόγο, καθώς περιμένω το παλικάρι να έρθει να παραλάβει για να την κλείσω.

Αυτό για το εμπόριο εμένα με εξοργίζει, δεν με θυμώνει απλά.
Μόνο που, μια σημείωση, εκεί που είστε , δεν θα έρθω ποτέ, για διάφορους λόγους, όχι υποτιμιτικά. Μην το πάρετε προσβλητικά.

Σε αυτές τις θέσεις που πολλοί απο εσάς βρίσκονται, ασχέτως την ηλικία και το αν έχουν παιδιά κτλ, ή του να μην έχουν να φάνε, βρέθηκα πριν χρόνια. Ούτε κλάφτηκα , αλλά ούτε με βοήθησε κάποια ιντερνετική σελίδα, αφού δεν είχα να φάω , πως θα είχα πρόσβαση σε τέτοιες πολυτέλειες’.
Δεν βρίσκω κάτι άλλο που να διαφωνώ .

Με τα υπόλοιπα μέλη το λύσαμε το θέμα, δεν υπάρχει θέμα την στιγμή αυτή που σας γράφω.
Θα χαρώ να μιλήσουμε όποτε θέλετε για οποιοδήποτε θέμα.

Να ξέρετε όμως στις εμπειρίες , είτε κακές είτε καλές, είτε άσχημες, δεν έχει να κάνει η ηλικία ...

Καλές γιορτές σε όλους!
Συμφωνώ κοιτάμε πρώτα τη καμπούρα μας και δε κρίνουμε με το καλημέρα που μπένουμε σε μια κοινότητα των άλλων τη καμπούρα...όπως τα λεγόμενά σας ότι πασχίσαμε να δοθεί καπου το αντικείμενο εγώ η Ρένα, ο συντονιστής, και ποιον άλλο εννοείτε δε κατάλαβα ακόμη, αν είναι δυνατόν και μάλιστα με χαρακτήρισμούς προσβλητικούς γιατί όσο ευγενική και να φαίνεται η λέξη πασχίσατε, προφανές και ορμήξατε καθόλου ευγενικές και καλοπροέρετες δεν είναι στη συγκεκριμένη περίπτωση. Δηλαδή είπατε δύο μέλη μαζί με το διαχειριστή ότι είναι προφανές ότι πασχήσαμε, ορμήξαμε για να δοθεί το αντικείμενο σε ένα άτομο...ένα αντικείμενο που πήρατε από εδώ. Δώσατε λοιπόν την εντύπωση ότι είμαστε κλίκα...δηλαδή χαρακτηρίσατε ευγενικά 3 άτομα κλίκα ότι όλοι συνενοηθήκαμε μαζί και η διαχείρηση, αν είναι δυνατόν...να σας παροτρίνουμε πάλι καλά που δεν είπατε να σας επιβάλουμε, να δώσετε κάπου το αντικείμενο και μίλησα σα κοινότητα γιατί έτσι λειτουργώ...όχι ατομικά...δε θίξατε μόνο εμένα αλλά 4 άτομα...
Αν κάποιος διαβάσει τα λεγόμενά σας διαπιστώνει αντιφάσεις...
Θέλετε να τηρείτε τους κανόνες αλλά δε τους τηρείτε και εξού σας έγινε η παρατήρηση από το συντονιστή για αυτό και μόνο το λόγο για ένα κανόνα που δε τηρήσατε και εσείς το γενικεύσατε και βάλατε και αυτόν στο καλάθι των ατόμων που υποτίθεται ήθελαν να δοθεί σε συγκεκριμένο μέλος.
1- Με το ευχαριστώ πέρνουμε και δίνουμε δε πέρνουμε μόνο ούτε εδώ αλλά ούτε και στη καθημερινότητά μας.Στη κοινωνία αυτό συμβαίνει δίνεις και πέρνεις...αν δώσεις ευγένεια θα λάβεις ευγένεια ίσως και να μη λάβεις άρα προσέχεις που τη δίνεις, αν δώσεις αγένεια θα λάβεις το ίδιο.
2- Όσο για αυτή τη παράγραφο που αναφέρετε και τη παραθέτω:
(''Τυποποιημένα μηνύματα σε αργκώ διάλλεκτο δεν ξέρω πως επιτρέπονται απο τον δημιουργό του script.. η φράση «πάρε και απο μένα δύο μέρες» μόνο για αυτοματοποιημένο δεν μου φαίνεται. Αφήστε σε αυτήν την περίπτωση ανθρώπους που γνωρίζουν απο αυτοματοποιημένα να ξεχωρίσουν πότε είναι κάτι αυτόματο και πότε όχι.
Δεν κάνατε κάτι λάθος, και λυπάμαι που το παίρνετε προσωπικά΄΄ .)
Είναι απόλυτα σαφές από τα λεγόμενά μου στο προηγούμενο κείμενο,
ότι αναφέρθηκα στο τυποποιημένο μήνυμα του διαχειριστή vickyvaitsi
και σας το παραθέτω πάλι εφόσον το παρερμηνεύσατε και αυτό και όχι στο μήνυμα που αναφέρεται,
μη λοιπόν γράφετε ανακρίβειες ώστε πάλι να δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.
» Σάβ 05 Δεκ, 2015 7:14 pm
Κανόνας 8. Απαγορεύεται να χαρίζετε άμεσα! Η επιλογή του ποιος θα πάρει το αντικείμενο να γίνεται 24 ώρες μετά την ανάρτηση της αγγελίας για να την δουν και να έχουν την ευκαιρία να ζητήσουν περισσότερα μέλη που δεν είναι συνέχεια online.''
Και η κίνησή σας ήταν να ψάξετε όλο το ιστορικό του συντονιστή για να βρείτε τι? αν είναι Θεός αλάνθητος ώστε να σας κάνει τη παρατήρηση? Όχι μόνο αυτό αλλά τον κατηγορήσατε επίσης ότι κάνει εύνοιες προς συγκεκριμένο μέλος. Εξού και η αντίδραση του άλλου διαχειριστή που αναφέρετε πιο επάνω.
Άλλη αντίφαση: λέτε στα μηνύματά σας και την υπογραφή σας ότι δε κλαίγεστε και ότι δε σας αρέσει να κλέγονται και να ζητάνε πράγματα για άλλους και το αναιρείτε σε επόμενα μηνύματά σας λέγοντας πως βοηθάτε συλλόγους πως έχετε κάποια προβλήματα κτλ και πως δε μπορείτε να κρατάτε χρονόμετρο κτλ...τι ισχύει τελικά? Το αναφέρω απλά και αυτό γιατί επικρίνατε και το μελος fatsaki γι αυτό επειδή σας είπε ότι το ήθελε για τους άπορους γείτωνές του και το δικαιολόγησε ο άνθρωπος ότι το είπε γιατί όντως πρόσφατα παρέλαβε το καρότσι από εμένα και δεν ήθελε να υποθέσουν ότι το πέρνει για αυτόν...νέο μέλος και αυτό...μήπως το γνωρίζω και αυτό και σας τα αναφέρω αυτά? 'Οχι βέβαια.
Aκόμη και η υπογραφή σας είναι αντιφατική , απο τη μια γράφετε ότι δίνεται προτεραιότητα σε άτομα με θέματα υγείας και στο υ.γ γράφετε δε μπορώ τις κλάψες.
Και επιμένετε ακόμη και τώρα ότι ντε και καλά θέλαμε να πάει σε συγκεκριμένο μέλος και σας λέω πάλι αν ήταν έτσι γιατί να μη δώσω στο μέλος που γνωρίζω προσωπικά και να το στείλω στην άλλη άκρη πριν μερικές ημέρες στο μέλος φατσάκι?
Είναι προσβλητικό λοιπόν όσο καλοπροαίρετα και να θέλετε να το παρουσιάσετε:
Πρώτα από όλα για το ίδιο το μέλος για το οποίο ισχυρίζεστε πως συνομοτήσαμε για να του δωθεί,που όπως σας είπε είναι και σε ενδιαφέρουσα και δε μπένει συχνά να λέτε ότι κάτι έγινε εσκεμένα και από τόοοοσα άτομα μάλιστα 3, 4 τα οποία παρεπιπτόντως είμαστε και από διαφορετικά μέρη...τόση συνομοσία πια...γιατί για ένα καροτσάκι? Ούτε που ήξερε το μέλος ότι παρέθεσα την αγγελία της και της έστειλα για να το δει μετά για να εκδηλώσει η ίδια ενδιαφέρον αν της κάνει.
Δεύτερον είναι προσβλητικό για τα άλλα μέλη αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, τα οποία επίσης είναι αξιόλογα.
Τρίτον είναι προσβλητικό για το συντονιστή να ψάχνεται ψίλους στα΄άχυρα με το αν έχει η δεν έχει παραβεί παλαιότερα τον κανόνα ώστε να μη σας ''κουνάει το δάχτυλο'' και πόσο μάλλον να δίνεται την εντύπωση ότι κάνει εύνοιες όπως είπα.
Τέταρτον είναι προσβλητικό να λέτε σε άλλο μέλος εν ολίγης ότι δε μπορείτε τις κλάψες επειδή σας είπε μια κατάσταση πως έχει και το λόγω που σας ζήτησε το αντικείμενο.( βλέπε Φατσάκι )
Πέμπτον όπως σας είπα μακάρι να δείχνατε μόνο το δικό μου λάθος ώστε να το έπερνα προσωπικά, γιατί πιθανότατα να μην είχα ασχοληθεί...αλλά όταν δίνεται τέτοια εικόνα και τέτοια έκταση για τόσα άτομα το πέρνω συλλογικά και λέω τα πράγματα ως έχουν και όχι ως τα φαντάζεται ή υποψιάζεται κάποιος.
Όσο για το ρητό ΄΄εκεί που είσαι ήμουν και εκεί που είμαι θα έρθεις΄΄ αναφέρετε στο ότι και εγώ ήμουν νέο μέλος ( αν και από ότι βλέπω δεν είστε τόσο νέο μέλος οπότε ούτε σε αυτό μπορώ να σας δικαιολογήσω) όπως και όλοι. Δε καταλαβαίναμε τα πάντα από την αρχή αλλά ζητούσαμε βοήθεια, δε παρεξηγούμασταν με την οποιαδήποτε τυποποιημένη σύσταση, δε κρίναμε τον καθενα. Λέω και έλεγα, ναι έκανα λάθος βοηθήστε με να μη το κάνω πάλι. Ουδείς αλάνθητος. Δε μίλησα ούτε για ηλικία ούτε για φτώχια ούτε για κλάψες όπως πάλι παρερμηνεύετε.
Υπάρχουν τα στατιστικά, αλλά πάνω από όλα υπάρχει ο αλληλοσεβασμός και η αλληλοβοήθεια εδώ μέσα, μη σας κάνει λοιπόν εντύπωση πως ο ένας στηρίζει τον άλλο και δεν τον βλέπει σαν αριθμό.
Επίσης αναφερθήκατε στο εμπόριο σε άλλο σας ποστ ότι θα μπορούσατε κάλιστα να το πουλήσετε και να μη πάρει χαμπάρι κανένας τίποτα,αλλά προτιμήσατε να το δώσετε εδώ. Αλλά μην είστε τόσο σίγουρη ότι δε θα πάρει χαμπάρι κανένας τίποτα, αν σας πέρασε έστω και για λίγο κάτι τέτοιο από το μυαλό,σε αυτή τη περίπτωση ναι υπάρχουν συνομότες...
Είναι όλα τα μέλη συμπεριλαμβανομένων και διαχειριστών, συντονιστών και τα τοι άυτα που και αυτοί μέλη είναι στην ουσία, που όντως πασχίζουν ώστε να μη μένουν στο απυρόβλητο αυτοί οι επιτήδειοι και απο εκεί που δε το φαντάζεστε έρχεται.
Λοιπόν μη μας πείτε καλοπροαίρετα, άλλες ανακρίβειες και μην επιμένετε σε απλές σας υποθέσεις τις οποίες σας αναλύσαμε με επιχειρήματα ότι 2,3 μέλη εδώ είμαστε συνομότες, ένας κλαψιάρης, άλλος ανεπίδεκτος παρατηρήσεων γιατί καλοπροέρετα και εγώ θα παλεύω για αυτονόητο σεβασμό και αξιοπρέπεια εδώ μέσα και όχι για ένα αντικείμενο, μέρες που έρχονται.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Προτιμώ να στέλνω ομαδικά, αν κάποιος βιάζετε ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ.

''Το ένα χέρι νίβει το άλλο και τα δυο το πρόσωπο''



ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
χρωστάω: freemaster- 0.34.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κλειστές Αγγελίες)”