ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aria » 21 Μαρ 2016, 23:48

Η υπογραφή είναι για να δίνει πληροφορίες στα άλλα μέλη για τις ενεργές αγγελίες σας και για τις προτιμήσεις αποστολών/συναντήσεων.
Δεν είναι για διαφημίσεις ούτε για αυτοπροβολή ούτε για άλλα στοιχεία που μπορούν να προστεθούν στα αντίστοιχα πεδία του προφίλ σας (https://www.xariseto.gr/ucp.php?i=164)
Περισσότερα διαβάστε εδώ και στους γενικούς κανόνες


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39417
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 22 Μαρ 2016, 08:51

ΓΙΩΡΓΟΣ1963 έγραψε:
polvar έγραψε:Είναι αλλά δεν παραπέμπει πλέον στο προφίλ του μέλους που αναγράφεται λόγω ενός bug που βρίσκεται σε αναμονή επισκευής
Ειχα παρατηρησει , οτι δεν δουλευε και πριν στα nickname που ειναι με Ελληνικους χαρακτηρες . Αυτο μπορει να αλλαξει;
Αυτά είναι θέματα των προγραμματιστών που θα ασχοληθούν σε κάποια στιγμή

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 03 Απρ 2016, 00:58

Καλησπέρα. Είδα τυχαία μια αγγελία που κάποιο μέλος χαριζε φωτοτυπημενα συγγραμματα και η αγγελία έκλεισε γιατί αντιβαινει στους κανόνες. Όμως οι περισσότεροι καθηγητές (τουλάχιστον στις σχολές που φοιτησα εγώ) πουλούσαν τις σημειώσεις τους ακριβώς με αυτόν τον τρόπο ( και σε πολύ τσιμπημενες) Που είναι το κακό λοιπόν να χαρίσει κάποιος τέτοιες σημειώσεις προκειμένου ο ενδιαφερομενος να γλιτώσει κάποια έξοδα; το συγκεκριμένο δεν αποτελεί ούτε κλοπή ούτε αντιγραφή...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39417
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 03 Απρ 2016, 01:06

Και ποιος λέτε να καθήσει από εμάς να ελέγξει και με ποιο τρόπο να επιβεβαιώσει αν και κατά πόσον είναι νόμιμα αυτά ή όχι;
Προτιμότερο είναι να κλείσει η αγγελία παρά να βρει το site καμιά μήνυση για διακίνηση παράνομα αντιγραμμένου υλικού
Εσείς είστε διατεθειμένη να συνεισφέρετε στην πληρωμή των προστίμων και δικαστικών εξόδων στα οποία τυχόν εμπλακεί το site?
Και επιτέλους όποιος ειδε την αγγελία και ενδιαφέρεται, ας κάνει την συναλλαγή εκτός site.

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 03 Απρ 2016, 01:20

Δεν μιλάω για τα συγκεκριμένα γιατί δεν ξέρω τι είναι. Μιλάω γενικά. Ένα απλό googlαρισμα το δείχνει. Αν υπάρχει βιβλίο θα το εμφανίσει. Έχω πληρώσει άπειρα ευρώ σε ολιγοσελιδα συγγραμματα - σημειώσεις καθηγητών, που είχαν πράγματα εκτός βιβλίων ώστε να φανεί κατά την εξεταστική αν κάποιος το αγόρασε ή όχι. Είναι κρίμα να πηγαίνουν στα σκουπίδια... Άλλωστε όπως ξαναειπα, όσα είναι βιβλία υπάρχουν στις λίστες των εκδοτικων οίκων και εμφανίζονται στην αναζήτηση του Google
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39417
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 03 Απρ 2016, 01:38

Τα πνευματικά δικαιώματα του συγγραφέα εξακολουθούν να υπάρχουν ακόμα και αν δεν έχει εκδοθεί το βιβλίο από εκδοτικό οίκο και ειναι απλά φωτοτυπίες μοιρασμένες από τον ίδιο.

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 03 Απρ 2016, 09:41

Κατά την αυτή λογική, θα έπρεπε να απαγορεύεται και το χάρισμα των βιβλίων
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
angelaki2015
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: 22 Μάιος 2015, 23:32
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από angelaki2015 » 14 Απρ 2016, 09:21

Καλημερα σας θα μπορουσατε να μου πειτε στις αγγελιες που φτιαχνουμε πως να βαλω φωτογραφιες τη μια διπλα στην αλλη και οχι τη μια κατω απο την αλλη. Ευχαριστω!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εστειλα δέμα : dimnik ,ελενακι , panagiota maria (2) , xrysal1 , Nasa
mariamat, Mariana96, Μαρία Κ. Π.

Θα στειλω δεμα : Maraki , Aspasoula , Giorgoslitsa , Ioannamarg, Marinaki88

Συναντηση : Olem , Iroo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39417
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 14 Απρ 2016, 09:49

angelaki2015 έγραψε:Καλημερα σας θα μπορουσατε να μου πειτε στις αγγελιες που φτιαχνουμε πως να βαλω φωτογραφιες τη μια διπλα στην αλλη και οχι τη μια κατω απο την αλλη. Ευχαριστω!
Για να βάλετε τις φωτογραφίες τη μια δίπλα από την άλλη θα πρέπει
1) να μην τις ανεβάσετε ως συνημμένες αλλά σε site φιλοξενίας φωτογραφιών όπως το eikona.info ή το postimg.cc
2) τα link των φωτογραφιών να βρίσκονται στην ίδια σειρά απλά με ένα κενό διάστημα μεταξύ τους και όχι σε άλλη σειρά, δηλαδή όχι έτσι:

Κώδικας: Επιλογή όλων

[url=http://postimg.cc/image/6mopr042b/][img]http://s21.postimg.cc/6mopr042b/717390394.jpg[/img][/url]
[url=http://postimg.cc/image/wjie3m7pv/][img]http://s21.postimg.cc/wjie3m7pv/717398173.jpg[/img][/url]
αλλά έτσι:

Κώδικας: Επιλογή όλων

[url=http://postimg.cc/image/6mopr042b/][img]http://s21.postimg.cc/6mopr042b/717390394.jpg[/img][/url] [url=http://postimg.cc/image/wjie3m7pv/][img]http://s21.postimg.cc/wjie3m7pv/717398173.jpg[/img][/url]

Άβαταρ μέλους
angelaki2015
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: 22 Μάιος 2015, 23:32
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από angelaki2015 » 14 Απρ 2016, 12:48

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση , αλλα αναμεσα στους 2 πινακες που λετε ... οχι ετσι αλλα ετσι...
εγω δεν βλεπω να εχει καμια διαφορα :oups: ... επισης το μονο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να κανω εγγραφη σε αυτα τα 2 site απο εκει και περα ειναι μεγαλη διαδικασια ....εαν θελει χρονο δυσκολο με το μωρο να ψαξω , απλα διπλα διπλα οι φωτο εχουν οπτικα πιο ομορφο αποτελεσμα και πιστευω ειναι και πιο καλο για το site διοτι αλλο να βαζεις 5 εικονες σε 1 σειρα και σε 10 σειρες να εχεις βαλει 50 φωτογραφιες και αλλο 50 σειρες (μιλαω εαν εχεις μια αγγελια με 50 πραγματα για χαρισμα ) ... Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο ...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εστειλα δέμα : dimnik ,ελενακι , panagiota maria (2) , xrysal1 , Nasa
mariamat, Mariana96, Μαρία Κ. Π.

Θα στειλω δεμα : Maraki , Aspasoula , Giorgoslitsa , Ioannamarg, Marinaki88

Συναντηση : Olem , Iroo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”