7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 3/10/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από makis » 06 Οκτ 2010, 00:15

Παντα στα παζαρια προσπαθουμε να αποφυγουμε ατομα που περνουν πολλα και τα κανουμε παρατήρηση ,
εχει τα υπερ και τα κατα , γιατι μπορει οντως να εχει αναγκη και να μαζευει ρουχα για την οικογενεια , η μπορει απλα επειδη ειναι δωρεαν.

Εγω "επιασα" ενα παππου που μαζευει ολα τα dvd και οταν τον ειπα να αφησει και για αλλα ατομα , και πανω στην κουβεντα καταλαβε οτι ηταν cd μουσικης , χωρις να δει οτι ηταν προγραμματα για υπολογιστές , σιγουρα αν δεν τον εβλεπα θα πηγενε στο σπιτι και θα τα πετουσε.

Απλα δεν μπορουμε να τα ελενχουμε ολα , ειδικα με τοσο πολυ κοσμο και σιγουρα θα υπαρχουν και οι "απωλειες" , γιαυτο οταν βλεπουμε καποιον να περνει πολλα ιδια πραγματα τον λεμε.

Φυσικα ειναι μεσα στο αιμα μας η υπερκατανάλωση , ειδικα οταν ακουμε την λεξη δωρεαν
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
CHRISA32
Silver Member
Silver Member
5
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από CHRISA32 » 08 Οκτ 2010, 00:03

Ήταν το πρώτο παζάρι που ήρθα,γιατί στα προηγούμενα έμενα στην Αθήνα,ενώ τώρα μένω στην Κατερίνη.
Ξεκινήσαμε με τον άντρα μου, με το τρένο απο Κατερίνη το πρωί,και το βράδυ έπρεπε να γυρίσουμε πίσω,γιαυτό και δεν μείναμε πολύ.

Είχα να μπω στο site αρκετό καιρό,λόγω μετακόμισης και έλλειψης χρόνου,πριν ένα μήνα ήταν ο γάμος,οπότε καταλαβαίνεται,γάμος και μετακόμιση από Αθηνα στην Κατερίνη,η οποία βέβαια είχε προηγηθεί...Τες πα..Μάλλον μπήκα την κατάλληλη στιγμη,και διάβασα για το παζάρι.

Πιο παλιά όμως,πριν μηνες,όταν ακόμα έμενα Αθηνα,είχα δώσει αρκετά πράγματα,από βιβλία μέχρι μια τηλεόραση.

Ήρθαμε λοιπόν,φέραμε 3 τσάντες πράγματα,κυρίως ρούχα,πετσέτες, κλπ, που δεν χρειαζόμασταν,στο ξεκαθάρισμα που έκανα,τωρα που έχω χρόνο...Πήραμε κι εμείς κάποια πραγματάκια.

Η εντύπωση μου από το παζάρι ήταν η καλύτερη!Μακάρι να υπήρχαν κι απο άλλους φορείς τέτοιες πρωτοβουλίες!Το θεωρώ πολύ καλή κινηση και προσπάθεια.Εκτός το παζάρι,τα πράγματα δηλαδή που υπήρχαν,ήταν μια καλή ευκαιρία για Κυριακάτικη βόλτα,σε έναν ωραίο χώρο,να παίξουν και τα παιδάκια-για όσους έχουν- να πεις μια κουβέντα με 2-3 ανθρώπους,να πιεις τον καφέ σου,να ακούσεις και ωραία μουσική(στη συναυλια δεν καθίσαμε,αλλά και οι επιλογες τραγουδιών που έβαζαν τα παιδιά ήταν σουπερ!!!!)

Στις μέρες μας όλο και περισσότερες οικογένεις στερούνται τα βασικά...Οπότε πιστεύω ότι ό,τι και να τους δώσετε από το δικό μας περίσσευμα,θα το εκτιμήσουν,γιατί έχουν αξιοπρέπεια και δεν θα βγουν να ζητήσουν..

Αυτο που λες με τον παππού με τα cd...Τώρα εξηγείται ότι στο χάρτινο που πήρα,τη συλλογή του Νταλάρα,έλειπαν από τα 4 τα 3 cd..
:lol:
Πλάκα κάνω,το πιο πιθανό να έπεσαν..Ήταν και το μονο cd που πήρα.

Απορία,με όλο το θάρρος και εντελως καλοπροαίρετα,δεν θέλω να θίξω κανένα,αλλά επειδή διάβαζα τα προηγούμενα post..Γιατί γενικά είμαστε τόσο απαισιόδοξοι και γκρινιάρηδες σαν λαός και ακόμα και σε μια πολύ καλή προσπάθεια θα βρούμε κάτι στραβό να προσάψουμε;Ενταξει,πάντα θα υπάρχουν και οι άνθρωποι που φέρονται στραβά,αλλά η όλη προσπάθεια και το όλο αποτέλεσμα μετράει...Ο σκοπός που γίνεται κάτι.Τωρα αν 2-3 άνθρωποι γεμίζανε τσάντες..Τι να πεις..Συμβαίνουν κι αυτά..Μπορεί όντως να είχαν κι ανάγκη,ποτέ δεν μπορεί να ξέρεις τι συμβαινει στο σπίτι του καθενός..

Θέλω να διαλέγω τη θετική πλευρά πάντα.Υπάρχουν και οι καλές προσπάθειες,υπάρχουν και αυτοί που κοροιδεύουν..Κάθετι από το αντίθετο του ορίζεται.

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από gogo » 08 Οκτ 2010, 00:15

γιατι δεν ηρθες να μας μιλησεις? η μιλησες με κανεναν? ειπες ποια εισαι? για να σε γνωριζαμε να μας γνωριζες κι εσυ
βεβαια αν τωρα μου πεις οτι συστηθηκες δεν θα μου κανει εκπληξη γιατι ημουν τοσο ζαλισμενη που δε θυμαμαι τιποτα χαχαχαχα χτες μου ηρθε μια αναλαμπη και θυμηθηκα οτι ηρθε και με βρηκε μια κοπελιτσα η ΒΑΝΕΣΑ :D

Άβαταρ μέλους
CHRISA32
Silver Member
Silver Member
5
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από CHRISA32 » 08 Οκτ 2010, 00:46

Δεν ήρθα...Γενικά ειμαι κοινωνικη,πως με πιάσανε οι ντροπές μου δεν ξέρω... :oups:


Από βλακεία,το παραδέχομαι...Δεν έγινε σκόπιμα... :(

Πάντως,να 'μαστε καλά,σκοπεύω να έρχομαι σε κάθε παζάρι που θα γίνεται,εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην μπορώ να έρθω-που εύχομαι να μην υπάρχει.

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14898
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από PavlitoRT » 08 Οκτ 2010, 01:11

Κρίμα! Δεν σε γνωρίσαμε. Στην επόμενη συνάντηση μελών ή σε επόμενο χαριστικό παζάρι, θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε από κοντά!!! :P :P :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CHRISA32
Silver Member
Silver Member
5
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από CHRISA32 » 08 Οκτ 2010, 14:08

Εννοείται-και ότι θα είμαι και ότι θα με γνωρίσετε!! :rofl:

Άβαταρ μέλους
kessy
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
66 97
Δημοσιεύσεις: 601
Εγγραφή: 29 Απρ 2010, 10:16
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Παπίγκου Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από kessy » 08 Οκτ 2010, 19:44

Θέλω να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου σε ΟΛΗ την ομάδα το χαρισέτο για τις πρωτοβουλίες που αναλαμβάνουν.Χάρηκα πολύ το φεστιβάλ γιατί μου άρεσε το παρείστικο κλίμα του,τα μέλη που βοηθούσαν ήταν προθυμότατα να εξυπηρετήσουν και μου δώθηκε η ευκαιρία να χαρίσω πράγματα -εκεί που θα τα πετούσα-αλλα και μπόρεσα να βρω πραγματάκια για τα παιδιά μου γιατί ο χειμώνας προβλέπεται δύσκολος :( .Περιμένουμε και το επόμενο παζάρι :D
Τέλος αν κάποιο μέλος παρατηρεί κάτι ΄ύποπτο΄ ας το λέμε στους συντονιστές.
Φιλιά σε όλους :)
Στα περιορισμένα μέλη εξαιτίας της εκκρεμότητας στο viewtopic.php?f=30&t=116580
Ο χαρακτηρισμός θα φύγει όταν αποκατασταθεί η εκκρεμότητα

Βανεσσα
Platinum Member
Platinum Member
56 25
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 10 Σεπ 2010, 21:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κηφισιάς Αττικής
Τοποθεσία: Πειραιας
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από Βανεσσα » 14 Οκτ 2010, 22:06

gogo έγραψε:γιατι δεν ηρθες να μας μιλησεις? η μιλησες με κανεναν? ειπες ποια εισαι? για να σε γνωριζαμε να μας γνωριζες κι εσυ
βεβαια αν τωρα μου πεις οτι συστηθηκες δεν θα μου κανει εκπληξη γιατι ημουν τοσο ζαλισμενη που δε θυμαμαι τιποτα χαχαχαχα χτες μου ηρθε μια αναλαμπη και θυμηθηκα οτι ηρθε και με βρηκε μια κοπελιτσα η ΒΑΝΕΣΑ :D


ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!!
εγω ηρθα!!!!Και μαλιστα σκεφτηκα " η κοπελα μεσα στο χαμο που επικρατει...σιγα μην με θυμαται...'
αχαχαχαχα :lol:
Για εκτος, στελνω με κουριερ του χαρισε το η με προπληρωμενους φακελους
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από gogo » 15 Οκτ 2010, 06:06

Βανεσσα έγραψε: ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!!
εγω ηρθα!!!!Και μαλιστα σκεφτηκα " η κοπελα μεσα στο χαμο που επικρατει...σιγα μην με θυμαται...'
αχαχαχαχα :lol:
ειδες ? μπορει να αργησα αλλα σε θυμηθηκα

χαχαχα

Άβαταρ μέλους
Κίμωνας
Silver Member
Silver Member
4 5
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 17:08
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής

Re: 7ο ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ FREE FESTIVAL 03/10 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ

Δημοσίευση από Κίμωνας » 21 Οκτ 2010, 00:27

Καταρχήν συγχαρητήρια για αυτή την πρωτοβουλία σας που βοηθάει πολύ κόσμο.
Εγώ μαζί με την οικογένεια ήρθαμε και το διασκεδάσαμε, τα παιδιά έπαιξαν στην παιδική χαρά φέραμε κάποια ρούχα πήραμε κάποια άλλα και όλα κύλησαν όμορφα και καλά.
Ευχαριστώ όλους σας γιατί περνάω δύσκολες ώρες και τα ρούχα που πήρα θα με βγάλουν όλο τον χειμώνα όπως και για τα παιδιά μου και για την γυναίκα μου.
Κάποιοι που το πήραν πατριωτικά και φόρτωναν αδιακρίτως σακούλες.... τι να πω υπάρχου και αυτοί που όταν ακούνε τζάμπα ορμάνε, δυστυχώς δεν μπορείς να αποφύγεις τέτοιου είδους αντιδράσεις όταν γίνεται κάτι τέτοιο με πολύ κόσμο που φέρνει-παίρνει πράγματα.
Το ρεζουμέ της κατάστασης για μένα είναι θετικό επειδή πολύς κόσμος βολεύτηκε χωρίς να νιώθει αναξιοπρεπής ή επαίτης (σιωπηλή και ουσιαστική δουλειά).
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παζάρια”