[in process] Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[in process] Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από morfo212 » 29 Ιαν 2017, 22:14

Ωραία τα κοκκινάκια αλλά παρουσιάστηκε ένα μικρό χάσιμο χρόνου κατά το οποίο εγώ απάντησα σε ένα μνμ και μετά μου ήρθε ξανά το μνμ αδιάβαστο και η απάντηση πουθενά... ελπίζω να μην δημιουργηθούν άλλα προβληματάκια!!

Επίσης τώρα που το θυμήθηκα γιατί αποσυνδέομαι συχνά...;;; Πιο συχνά από το κινητό βέβαια...φταίω εγώ;; βασικά μου παραπονέθηκε και ένα άλλο μέλος!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.


Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[in process] Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από nicnt » 30 Ιαν 2017, 01:52

Με τις αλλαγές που βλέπω σήμερα στο site έχουν χαθεί χρήσιμα εργαλεία όπως:
1. Τα sub-menu από τις γρήγορες συνδέσεις (έχουν αντικατασταθεί με άλλα κατά την κρίση μου μη χρήσιμα για τα μέλη)
2. Το ευρετήριο για τις νέες αγγελίες, αναπάντητες αγγελίες κτλ
3. Η αναζήτηση δεν λειτουργεί
Πιθανόν να υπάρχουν και άλλα...
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από polvar » 30 Ιαν 2017, 10:35

Στην αρχική σελίδα κάτω κάτω, το πεδίο Global Announcements έχει περίεργη εμφάνιση
Τα bbcode στις υπογραφές δεν λειτουργουν καλά.
Το 'ευχαριστώ' σε δημοσιεύσεις μέλους με υπογραφή φαίνεται δύο φορές, μια πάνω από την υπογραφή και μια από κάτω

Άβαταρ μέλους
Petros
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 06:23
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από Petros » 30 Ιαν 2017, 11:16

morfo212 έγραψε:
29 Ιαν 2017, 22:14
Ωραία τα κοκκινάκια αλλά παρουσιάστηκε ένα μικρό χάσιμο χρόνου κατά το οποίο εγώ απάντησα σε ένα μνμ και μετά μου ήρθε ξανά το μνμ αδιάβαστο και η απάντηση πουθενά... ελπίζω να μην δημιουργηθούν άλλα προβληματάκια!!

Επίσης τώρα που το θυμήθηκα γιατί αποσυνδέομαι συχνά...;;; Πιο συχνά από το κινητό βέβαια...φταίω εγώ;; βασικά μου παραπονέθηκε και ένα άλλο μέλος!!
Καλημέρα, μάλλον πέτυχες επάνω στην αλλαγή γι αυτό χάθηκε το μήνυμα, το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις λύθηκε με την αναβάθμιση που έγινε!

Άβαταρ μέλους
mamaka35
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2722
Εγγραφή: 11 Ιαν 2016, 15:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από mamaka35 » 30 Ιαν 2017, 11:57

Καλημέρα! Το Elta Track&Trace (page/track-trace) δεν λειτουργεί;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Μου χρωστάει το μέλος:
pgeorgo μια κατάθεση (1,50 ευρω) στην Eurobank.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Ederlezi
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3364
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 16:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Λαγκαδά Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Λαγκαδάς
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από Ederlezi » 30 Ιαν 2017, 14:40

δεν λειτουργει η εμφάνιση δημοσιεύσεων.υπάρχει άλλος τρόπος να βρω τις αγγελίες οπου έχω ποστάρει?επίσης μόλις έκλεισα μια αγγελία και δεν υπάρχει η επιλογή κλειδωμα.
Όταν δίνεις,πλουτίζεις...δεν φτωχαίνεις...!

διαθέτω internet banking Εθνικής και web banking Πειραιώς
Στέλνω με ΕΛΤΑ και με box now.Δεκτή η παραλαβή από το χώρο μου.Για δέματα έως 2 κιλά υπάρχει δυνατότητα αποστολής στη πόρτα σας με κόστος 3,5€ μέσω ΕΛΤΑ κούριερ.
κάποιες φορές πουλάω αντικείμενα δικά μου σε ομάδες του facebook.


Ζητάω make up VICHY Dermablend

Άβαταρ μέλους
toutsif
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
47 54
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2009, 13:52
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από toutsif » 30 Ιαν 2017, 14:56

Καλησπέρα. Προσπαθώ και από υπολογιστή και από κινητό να ανεβάσω τη Συλλογή μου και δε μπορώ να ανεβάσω καθόλου φωτογραφίες. Στο κινητό απλά δεν ανταποκρίνεται και στον υπολογιστή μου βγάζει http error
Οσοι ζητάνε και παίρνουν κάτι που ουσιαστικά δεν χρειάζονται ή ζητάνε και παίρνουν 2-3 φορές το ίδιο είδος και το στερούν από κάποιον που το έχει ανάγκη και έχει και αγγελία ζήτησης, θα αποκλείονται από τα είδη που χαρίζω.
ΔΙΝΩ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΖΗΤΗΣΗΣ!!!

Έχω λογαριασμό στο ebay και σε διάφορα site αγοραπωλησιών ηλεκτρονικών παιχνιδιών, όπου μόνο αγοράζω, και πολύ σπάνια πουλάω μόνο προσωπικά αντικείμενα!

Άβαταρ μέλους
ελενα79
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2744
Εγγραφή: 10 Φεβ 2014, 15:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από ελενα79 » 30 Ιαν 2017, 15:12

Καλησπέρα, στις νέες δημοσιεύσεις πλέον εμφανίζεται η ημερομηνία της τελευταίας απάντησης και όχι η ημερομηνία που αναρτήθηκε με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να δούμε ποιες αγγελίες είναι καινούριες. Μόνο αν μπούμε μέσα στην αγγελία φαίνεται. Ήταν πιο εύχρηστο πριν θεωρώ. Ευχαριστώ ♡
εχω λογαριασμο στη Πειραιώς ΣΤΕΛΝΩ KAI ΜΕ BOXNOW
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΝΑ ΧΑΡΙΖΩ ΣΕ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΠΤ!!!!!

Άβαταρ μέλους
Giorgoslitsa
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5965
Εγγραφή: 20 Ιαν 2015, 20:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Περιστέρι
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από Giorgoslitsa » 30 Ιαν 2017, 16:15

Καλησπέρα, μετά την αναβάθμιση δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο gmail.
Ευχαριστώ για την ανάγνωση.
i-banking Εθνική
Να σταλεί-να παραδοθεί σε vaggosdespina
Οφείλουν argiroulini0.50. [/color][/b]
Οφείλω Root60 zoe2401 Κωνσταντίνα Δημήτρης agis68Από 0,30€ dim-nik1.50 Euphoria9
(Εθνική)0.20€ eleniv(Εθνική)1.40€
Xelonaki 8816 ΙASOΑπό 0,50€

IASO
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2296
Εγγραφή: 17 Φεβ 2014, 14:15
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κρωπίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[in process] Re: Αναβάθμιση του xariseto.gr σε phpbb 3.2

Δημοσίευση από IASO » 30 Ιαν 2017, 17:10

ελενα79 έγραψε:
30 Ιαν 2017, 15:12
Καλησπέρα, στις νέες δημοσιεύσεις πλέον εμφανίζεται η ημερομηνία της τελευταίας απάντησης και όχι η ημερομηνία που αναρτήθηκε με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να δούμε ποιες αγγελίες είναι καινούριες. Μόνο αν μπούμε μέσα στην αγγελία φαίνεται. Ήταν πιο εύχρηστο πριν θεωρώ. Ευχαριστώ ♡
Kι εγω θα συμφωνησω...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν έχω πολύ χρόνο λόγω δουλειάς και 2 παιδιών.Ζητώ την κατανόηση σας
Μπορώ να εξυπηρετήσω άμεσα στο Κορωπί και κάποιες μέρες στο Κερατσίνι.
Έχω λογαριασμό σε Εθνική Τράπεζα και Πειραιώς.

Χρωστάω: 0,30 σε palmira,kateuro,lizouli86,Dinaki,Euphoria9
Οφειλή από:Giorgoslitsa 0,50
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”