ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10965
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από trelis » 08 Σεπ 2016, 00:48

είχε πολύ ουρα στο καφενείο και αναγκαστικά πήγα στην καβα και πήρα μια τετράδα.καλά που πέρασα πρώτα από εθνικ......το τελευταίο τάληρο

Εικόνα



:-D





:hapi: :thank: :hapi:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος trelis την 17 Δεκ 2017, 10:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;


Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6804
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από vadaris » 08 Σεπ 2016, 11:39

ΚΑι γω μαζί μετά από τον Τέλη ένα Ταληράκι.... ;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από Poudim » 08 Σεπ 2016, 12:49

Προς : makis . Επανέρχομαι για τελευταία φορά με τις ίδιες προτάσεις . Μέχρι τώρα έχω παραλάβει 74 αντικείμενα . Το ότι πέταξα στα σκουπίδια τα 50 , είναι δικό μου πρόβλημα και δεν είναι της παρούσης . Αν λοιπόν εφαρμόζατε την υποχρεωτική καταβολή 1,50 ανά 10 πχ παραλαβές , θα είχα καταβάλει υποχρεωτικά 74/10=7,4 , ή 7 παραλαβές χ 1,50 = 10,5€ ! Σιγά τ'αυγά θα πει κάποιος , μετά από 2,5 χρόνια που είσαι μέλος . Όμως το σύνολο των συμμετεχόντων , κατ'εκτίμησήν μου , θα κατέβαλε σήμερα για 30,000 πχ παραλαβές ετησίως /10χ1,50 = 4,500€ ετησίως !! Μαζί με το υποχρεωτικό και μετρούμενο κλικάρισμα , έστω και μια φορά την εβδομάδα σε κάποια διαφήμιση , το εισόδημα του site θα ξεπερνούσε κάθε προσδοκία . Όμως για δικούς σας λόγους δεν θέλετε . Δικό σας το μαγαζί και σεβαστές οι αποφάσεις σας . Όσο για την μετατροπή σε ΜΚΟ , επειδή ΔΕΝ προσφέρετε κοινωνικό έργο , ΔΕΝ πρόκειται να εγκριθεί όσα like και να κτυπήσουν , όσοι τα κτυπήσουν . Επειδή η απάτη με τις ΜΚΟ του παρελθόντος είναι δις-θεώρατη , ο θεσμός - ο θεός να τον κάνει θεσμό - πέθανε . Οι πολιτικοί μας του 2016 οδηγούνται σε διαφορετικές απάτες από τους προηγούμενους . Έχετε κάθε δικαίωμα και υποχρέωση προς τους εαυτούς σας , ίσως και προς τα μέλη , να γίνει η σελίδα ανταποδοτική με υποχρεωτική συμμετοχή , ώστε να μην ξαναπέσει ΠΟΤΕ ο server , τουλάχιστον για οικονομικούς λόγους . Αν θα πληρώνουμε κάθε 5 , 10 , ή 15 παραλαβές δική σας η απόφαση . Αν θα εξαιρούνται άτομα και πώς , πάλι δική σας . Προτίθεμαι να μην επανέλθω . Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6804
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από vadaris » 08 Σεπ 2016, 13:01

Poudim έγραψε:Προς : makis . Επανέρχομαι για τελευταία φορά με τις ίδιες προτάσεις . Μέχρι τώρα έχω παραλάβει 74 αντικείμενα . Το ότι πέταξα στα σκουπίδια τα 50 , είναι δικό μου πρόβλημα και δεν είναι της παρούσης . Αν λοιπόν εφαρμόζατε την υποχρεωτική καταβολή 1,50 ανά 10 πχ παραλαβές , θα είχα καταβάλει υποχρεωτικά 74/10=7,4 , ή 7 παραλαβές χ 1,50 = 10,5€ ! Σιγά τ'αυγά θα πει κάποιος , μετά από 2,5 χρόνια που είσαι μέλος . Όμως το σύνολο των συμμετεχόντων , κατ'εκτίμησήν μου , θα κατέβαλε σήμερα για 30,000 πχ παραλαβές ετησίως /10χ1,50 = 4,500€ ετησίως !! Μαζί με το υποχρεωτικό και μετρούμενο κλικάρισμα , έστω και μια φορά την εβδομάδα σε κάποια διαφήμιση , το εισόδημα του site θα ξεπερνούσε κάθε προσδοκία . Όμως για δικούς σας λόγους δεν θέλετε . Δικό σας το μαγαζί και σεβαστές οι αποφάσεις σας . Όσο για την μετατροπή σε ΜΚΟ , επειδή ΔΕΝ προσφέρετε κοινωνικό έργο , ΔΕΝ πρόκειται να εγκριθεί όσα like και να κτυπήσουν , όσοι τα κτυπήσουν . Επειδή η απάτη με τις ΜΚΟ του παρελθόντος είναι δις-θεώρατη , ο θεσμός - ο θεός να τον κάνει θεσμό - πέθανε . Οι πολιτικοί μας του 2016 οδηγούνται σε διαφορετικές απάτες από τους προηγούμενους . Έχετε κάθε δικαίωμα και υποχρέωση προς τους εαυτούς σας , ίσως και προς τα μέλη , να γίνει η σελίδα ανταποδοτική με υποχρεωτική συμμετοχή , ώστε να μην ξαναπέσει ΠΟΤΕ ο server , τουλάχιστον για οικονομικούς λόγους . Αν θα πληρώνουμε κάθε 5 , 10 , ή 15 παραλαβές δική σας η απόφαση . Αν θα εξαιρούνται άτομα και πώς , πάλι δική σας . Προτίθεμαι να μην επανέλθω . Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .
Αγαπητέ φίλε. Έχεις δίκιο σε αρκετά πράγματα αλλά αυτό που λές νομίζω έιναι σχήμα οξύμωρο. Δεν είναι σωστό κατά τη γνώμη μου ένα site που λέγεται xariseto και ο αρχικός του σκοπός είναι να χαρίζει πράγματα σε αυτούς που τα έχουν ανάγκη να γίνει έστω και με τον τρόπο που λες "συνδρομητικό". ;) Μετά θα γίνει ένα κλειστό club. Το θέμα είναι αντί του ευχαριστώ μόνο να υπάρχει αξιολόγηση όπως πολλές φορές έχω πει και γώ. Πάρα πολλά μελη έχουν πάρει άχρηστα αντικείμενα που πάνε από την κούτα αποστολής στον κάδο απορριμάτων... Φιλότιμο και ότι μπορεί ο καθένας για τη διατήρηση του site.. Αλλωστε τα παλιά μέλη καταλαβαίνουν πια ποιοι είναι οι "σκουπιδοαποστολείς".... ;)
Φιλικά πάντα Γιάννης.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από Poudim » 08 Σεπ 2016, 15:31

"Poudim" Προς : makis . Επανέρχομαι για τελευταία φορά με τις ίδιες προτάσεις . ...
"vadaris" Αγαπητέ φίλε. Έχεις δίκιο σε αρκετά πράγματα αλλά αυτό που λές νομίζω έιναι σχήμα οξύμωρο. Δεν είναι σωστό κατά τη γνώμη μου ένα site που λέγεται xariseto και ο αρχικός του σκοπός είναι να χαρίζει πράγματα σε αυτούς που τα έχουν ανάγκη ...

Αγαπητέ Γιάννη , το κρίσιμο σημείο του αντιλόγου σας είναι "...να χαρίζει πράγματα σε αυτούς που τα έχουν ανάγκη." . Εσείς αν δεν παίρνατε τα 299 που πήρατε , θα πηδάγατε απ'το παράθυρο ; Εγώ με τα 74 , όχι . Η έννοια ανάγκη σηκώνει πολύ ανάλυση και περισσότερο νερό . Θεωρώ ότι πραγματικές ανάγκες καλύπτει ένα ελάχιστο ποσοστό των μελών , εκτιμώ δε ότι δεν υπερβαίνει το 2% (αν και δεν έχω στοιχεία στην διάθεσή μου), οι υπόλοιποι , κατά κάποιον τρόπο το "απολαμβάνουμε" . Θα σημειώσω ότι η ανταλλαγή "μωρουδιακών" , που καλύπτει ένα τεράστιο κομμάτι των ανταλλαγών , είναι περισσότερο "βολική συνήθεια" , η οποία στην γηραιά Ευρώπη μετρά 10ετίες . Φιλικά poudim . (ΥΓ : Αν απαντήσετε κάντε το είτε χωρίς παράθεση , είτε με μείωσή της , γιατί τρώμε χώρο) . Ευχαριστώ .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6804
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από vadaris » 15 Σεπ 2016, 15:33

Το να μπορείς να πάρεις κάποια πράγματα που χρειάζεσαι που σε κάποια άλλη περίπτωση θα τα πλήρωνες εξυπηρετεί κάποια ανάγκη σου. Από τα 300 πράγματα που έχω πάρει έχω πετάξει πάρα πολλά στα σκουπίδια όπως λες και συ αλλά υπάρχουν και αρκετά πράγματα μου με γλύτωσαν από σημαντικό κόστος. Φυσικά και αν δεν τα επαιρνα δεν θα πηδαγα από το παραθυρο ούτε θα έκανα κάτι άλλο. Φυσικά και υπάρχουν κάποιοι που παίρνουν πράγματα χωρίς να τα χρειάζονται πραγματικά ή επειδή έχουν "εθιστεί" στο πάρε δωσε.. ;) (Προσωπικά κάνω συλλογή από κινητα γι αυτό και τα ψηλά "πήρε") Παντού υπάρχουν και θα υπάρχουν εξαιρέσεις που ίσως και να είναι η περισσότερες.. Αυτή είναι λιγο πολύ η κοινωνία μας.. Επειδή όμως δεν γνωρίζουμε προσωπικά κανενα (τουλαχιστον οι περισσότεροι) παρα μόνο δικτυακά δεν μπορούμε να ξερουμε τις αναγκες του καθενος..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
sofi1977
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1984
Εγγραφή: 03 Σεπ 2015, 00:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από sofi1977 » 20 Νοέμ 2016, 08:26

Καλημερα, μολις κερασα 2 καφεδακια στην εθνικη!! :thank:
Στελνω και δεχομαι ΑΜΕΣΑ μεσω ΕΛΤΑ. Εχω λογαριασμο στην εθνικη, στην Eurobank και στην alphabank.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7834
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από nicnt » 31 Ιαν 2017, 02:36

Όπως παρατηρώ απ' τις αναρτήσεις εδώ μάλλον ξεμείνατε από καφέ...
Στην υγειά σας λοιπόν!
(Πειραιώς)
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6804
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από vadaris » 31 Ιαν 2017, 08:14

ΚΑι από μενα 5€ για τα καλοριζικα της μεταφοράς
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10965
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΚΕΡΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ

Δημοσίευση από trelis » 31 Ιαν 2017, 12:50

είχα κάτι χάλκινα ψιλά στον κουμπαρά και τα μετατρέψα σε καφέ έθνικ......4,72
με κάτι λίγα αναλογικά cookies δίπλα


:-D






:hapi: :thank: :hapi:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Έσοδα - Έξοδα - Τρόποι υποστήριξης”