Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις στο σπίτι

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 16 Μάιος 2017, 01:10

Κάτι απίστευτο!!!!Τις τελευταίες μέρες πάσχω από πονόδοντο, αλλά υπάρχουν εμπόδια στο να πάω στην οδοντίατρό μου.
Θυμήθηκα, λοιπόν αυτό το λινκ που γράφει για πονόδοντο.Λέω τι έχω να χάσω;;;Άλλωστε το ρόφημα με μέλι και κανέλα το έχω υιοθετήσει πλέον σε καθημερινή βάση
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ έγραψε:
29 Απρ 2017, 10:01
Μέλι και κανέλα: ένα φάρμακο που δε θέλουν να ξέρουν οι γιατροί
http://www.iefimerida.gr/news/174843/me ... oi-giatroi
Και ρόφημα με μέλι κανέλα και λεμόνι σε ζεστό νερό για αποτοξίνωση και απώλεια βάρους.Από γεύση πάντως πολύ ωραίο
Ε λοιπόν το απίστευτο είναι ότι η ανακούφιση είναι πολύ μεγάλη!!!!!!!και λίγο που το δοκίμασα σαν γεύση είναι...........(γιατί εννοείται δεν το τρώμε αλλά το βάζουμε στην περιοχή που πάσχει)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.


Άβαταρ μέλους
pgeorgo
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5379
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 19:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις

Δημοσίευση από pgeorgo » 16 Μάιος 2017, 09:51

Lizaki έγραψε:
26 Απρ 2017, 16:25
Καλησπέρα
επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις λευκο ξύδι αντί για μαλακτικό πλυντηρίου κάθε φορά που πλένεις τα ρούχα και για απολυμανση και για τα αλατα και κανει καλύτερη δουλεια από το μαλακτικό.
Πολύ ωραίο θέμα έχετε ανοίξει :)

lamprinavrt μου θύμησες το λιναρόσπορο που τον έχω ξεχασμένο μέσα στο ντουλάπι της κουζίνας...
το έτρωγα αλεσμένο με γιαουρτάκι, θα αρχίσω ξανά από σήμερα
Καλημέρα κι απο μένα. Πως αλέθουμε τον λιναρόσπορο; Στο Multi;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ωφείλω σε:

περιμένω δέμα από :


εστειλα δεμα σε :

εχω να στειλω δεμα σε

Άβαταρ μέλους
eli5avet
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5737
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2012, 01:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις

Δημοσίευση από eli5avet » 16 Μάιος 2017, 10:24

pgeorgo έγραψε:
16 Μάιος 2017, 09:51
Lizaki έγραψε:
26 Απρ 2017, 16:25
Καλησπέρα
επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις λευκο ξύδι αντί για μαλακτικό πλυντηρίου κάθε φορά που πλένεις τα ρούχα και για απολυμανση και για τα αλατα και κανει καλύτερη δουλεια από το μαλακτικό.
Πολύ ωραίο θέμα έχετε ανοίξει :)

lamprinavrt μου θύμησες το λιναρόσπορο που τον έχω ξεχασμένο μέσα στο ντουλάπι της κουζίνας...
το έτρωγα αλεσμένο με γιαουρτάκι, θα αρχίσω ξανά από σήμερα
Καλημέρα κι απο μένα. Πως αλέθουμε τον λιναρόσπορο; Στο Multi;
Απο οτι εχω ακουσει καλυτερα να ειναι σπασμενος, δηλαδη στο γουδι να σπασει, κοπανιστος, οχι να γινει θρυμματα,νομιζω ετσι!
Να και κατι που βρηκα στο google:


Πώς καταναλώνουμε το λιναρόσποροστο?
Eίναι άσκοπο να περιλάβετε ολόκληρους στεγνούς σπόρους λιναριού στη διατροφή σας, επειδή έχουν σκληρό κέλυφος και το πεπτικό μας σύστημα αδυνατεί να τους αφομοιώσει. Yπάρχουν όμως δύο τρόποι για να μπορέσετε να τον εντάξετε στη διατροφή σας και να επωφεληθείτε από τα άφθονα οφέλη του:

• Μουλιάστε αποβραδίς ολόκληρους τους σπόρους σε νερό, έτσι ώστε το κέλυφός τους να μαλακώσει, και ανακατέψτε τους με δημητριακά πρωινού, νιφάδες βρόμης, γιαούρτι ή φάτε τους σκέτους με λίγο μέλι. Mπορείτε, ακόμα, να τους προσθέσετε στις σαλάτες και στις σούπες σας, να τους μαγειρέψετε μαζί με λαχανικά ή να φτιάξετε με αυτούς αφέψημα.
Αν επιλέξετε σπασμένους σπόρους, μπορείτε να τους μαλακώσετε σε 20-30 λεπτά σε νεράκι. Εγώ χρησιμοποιώ 1 κουταλιά σούπας σπόρους σε μισό ποτήρι νερό (θερμοκρασία δωματίου) τα ανακατεύω και μετά πάω να πλυθώ. Όταν έχω τελιώσει με τον καθαρισμό του στόματος πίνω ένα ποτήρι σκέτο νερό σε θερμοκρασία δωματίου και σε κανένα τεταρτάκι πίνω το μουλισμένο λιναρόσπορο. Τους καταναλώνω δηλαδή πριν το πρωϊνό. Επίσης, είναι πιο εύκολο να προσθέσετε τους σπασμένους σπόρους σε σαλάτες και σούπες. Επιλέγω πάντα να αγοράζω λιναρόσπορο από Βιο καταστήματα και όχι από super market.
• Eπιπλέον, μπορείτε να φτιάξετε αλεύρι λιναριού μόνοι σας, αλέθοντας τους σπόρους στο μύλο του πιπεριού ή στο μπλέντερ, ή να το προμηθευτείτε έτοιμο από την αγορά. Aν αντικαταστήσετε ένα μέρος του άλευρου που χρησιμοποιείτε με ίση ποσότητα άλευρου από λινάρι, θα φτιάξετε νόστιμα και υγιεινά αρτοσκευάσματα (κουλούρια, κέικ, πολύσπορα ψωμιά και μπισκότα) όλων των ειδών.

Πηγές: Tζούλυ Aποστολάτου, o ο κόσμος της ωμοφαγίας. Φίλιππας Σωφρονάς άρθρο από το Βήμα "Νέες έρευνες για τα οφέλη του λιναρόπορου"
Δεν ευκαιρώ για μακρινες συναντησεις λογω παιδιου, επισης πολυ δυσκολο με ΕΛΤΑ γιατι κλεινουν τωρα λογω κορονοϊου στις 14.30 και δεν τα προλαβαινω ανοιχτα. (Μπορω ομως με άλλο τροπο). Εχω i-banking Πειραιως.

-Εχω περισσοτερα 'πηρε' απο 'εδωσε' λογω παραλαβης πολλων παιδικων-

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
** Εδώ οι συλλογές μου με τηλεκάρτες και πετρώματα **

Οφείλω 'ευχαριστώ' στο viewtopic.php?f=293&t=196305

Άβαταρ μέλους
pgeorgo
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5379
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 19:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις

Δημοσίευση από pgeorgo » 18 Μάιος 2017, 11:39

eli5avet έγραψε:
16 Μάιος 2017, 10:24
pgeorgo έγραψε:
16 Μάιος 2017, 09:51
Lizaki έγραψε:
26 Απρ 2017, 16:25
Καλησπέρα
επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις λευκο ξύδι αντί για μαλακτικό πλυντηρίου κάθε φορά που πλένεις τα ρούχα και για απολυμανση και για τα αλατα και κανει καλύτερη δουλεια από το μαλακτικό.
Πολύ ωραίο θέμα έχετε ανοίξει :)

lamprinavrt μου θύμησες το λιναρόσπορο που τον έχω ξεχασμένο μέσα στο ντουλάπι της κουζίνας...
το έτρωγα αλεσμένο με γιαουρτάκι, θα αρχίσω ξανά από σήμερα
Καλημέρα κι απο μένα. Πως αλέθουμε τον λιναρόσπορο; Στο Multi;
Απο οτι εχω ακουσει καλυτερα να ειναι σπασμενος, δηλαδη στο γουδι να σπασει, κοπανιστος, οχι να γινει θρυμματα,νομιζω ετσι!
Να και κατι που βρηκα στο google:


Πώς καταναλώνουμε το λιναρόσποροστο?
Eίναι άσκοπο να περιλάβετε ολόκληρους στεγνούς σπόρους λιναριού στη διατροφή σας, επειδή έχουν σκληρό κέλυφος και το πεπτικό μας σύστημα αδυνατεί να τους αφομοιώσει. Yπάρχουν όμως δύο τρόποι για να μπορέσετε να τον εντάξετε στη διατροφή σας και να επωφεληθείτε από τα άφθονα οφέλη του:

• Μουλιάστε αποβραδίς ολόκληρους τους σπόρους σε νερό, έτσι ώστε το κέλυφός τους να μαλακώσει, και ανακατέψτε τους με δημητριακά πρωινού, νιφάδες βρόμης, γιαούρτι ή φάτε τους σκέτους με λίγο μέλι. Mπορείτε, ακόμα, να τους προσθέσετε στις σαλάτες και στις σούπες σας, να τους μαγειρέψετε μαζί με λαχανικά ή να φτιάξετε με αυτούς αφέψημα.
Αν επιλέξετε σπασμένους σπόρους, μπορείτε να τους μαλακώσετε σε 20-30 λεπτά σε νεράκι. Εγώ χρησιμοποιώ 1 κουταλιά σούπας σπόρους σε μισό ποτήρι νερό (θερμοκρασία δωματίου) τα ανακατεύω και μετά πάω να πλυθώ. Όταν έχω τελιώσει με τον καθαρισμό του στόματος πίνω ένα ποτήρι σκέτο νερό σε θερμοκρασία δωματίου και σε κανένα τεταρτάκι πίνω το μουλισμένο λιναρόσπορο. Τους καταναλώνω δηλαδή πριν το πρωϊνό. Επίσης, είναι πιο εύκολο να προσθέσετε τους σπασμένους σπόρους σε σαλάτες και σούπες. Επιλέγω πάντα να αγοράζω λιναρόσπορο από Βιο καταστήματα και όχι από super market.
• Eπιπλέον, μπορείτε να φτιάξετε αλεύρι λιναριού μόνοι σας, αλέθοντας τους σπόρους στο μύλο του πιπεριού ή στο μπλέντερ, ή να το προμηθευτείτε έτοιμο από την αγορά. Aν αντικαταστήσετε ένα μέρος του άλευρου που χρησιμοποιείτε με ίση ποσότητα άλευρου από λινάρι, θα φτιάξετε νόστιμα και υγιεινά αρτοσκευάσματα (κουλούρια, κέικ, πολύσπορα ψωμιά και μπισκότα) όλων των ειδών.

Πηγές: Tζούλυ Aποστολάτου, o ο κόσμος της ωμοφαγίας. Φίλιππας Σωφρονάς άρθρο από το Βήμα "Νέες έρευνες για τα οφέλη του λιναρόπορου"
:thank:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ωφείλω σε:

περιμένω δέμα από :


εστειλα δεμα σε :

εχω να στειλω δεμα σε

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις στο σπίτι

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 29 Μάιος 2017, 00:48

Γεια σε όλους!
Μήπως ξέρει κανείς κάποιο φυσικό τρόπο εξόντωσης ή απομάκρυνσης εντόμων;
Γιατί μόλις γυρίσαμε το Πάσχα από το χωριό, με φρίκη ( :mrgreen: :yikes: ) διαπίστωσα ότι εμφανίστηκαν στο σπίτι κατσαριδάκια.Μέχρι τώρα δεν είχαμε!!!!
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες :D
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις στο σπίτι

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 19 Ιούλ 2017, 01:12

Το ξαναείπα
Άμεση ανακούφιση στον πονόδοντο φέρνει το μίγμα μέλι με κανέλα
Παράξενο είναι αλλά συμβαίνει
Κι εγώ τυχαία το βρήκα στο ίντενετ αλλά αυτές τις μέρες μου χρειάστηκε πάλι
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις στο σπίτι

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 07 Οκτ 2017, 02:01

Η κοινή μαγειρική σόδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως αποσμητικό
Κάποιοι δικοί μου άνθρωποι έχουν εδώ και πολλά χρόνια αντικαταστήσει τα αποσμητικά τους με τη σόδα και σώθηκαν
Βέβαια χρειάζεται λίγη προσοχή για να μην δημιουργούνται λεκέδες στα ρούχα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
Lizaki
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5866
Εγγραφή: 07 Μάιος 2014, 16:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Χορτιάτη Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις

Δημοσίευση από Lizaki » 07 Οκτ 2017, 10:46

Καλημέρα κι απο μένα. Πως αλέθουμε τον λιναρόσπορο; Στο Multi;
[/quote]

Καλημέρα ναι το αλέθω στο μούλτι,
απλά κάνω λίγο για να έχω 2-3 μέρες το πολύ.


Ζητάω: Λεξικό Μπαμπινιώτη, παιδική λογοτεχνία

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Φυσικά προϊόντα για διάφορες χρήσεις στο σπίτι

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 09 Ιούλ 2018, 19:37

Τις προάλλες βούλωσε ο νιπτήρας στο μπάνιο.Δεν είχαμε tuboflo , ήταν και Κυριακή και έριξα σόδα κι από πάνω ξύδι.Αυτό άρχισε να αφρίζει.Μετά έριξα από πάνω καυτό νερό και τέλος. :wink:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιβάλλον”