[ΕΚΛΕΙΣΕ] εξοπλισμό για γατάκι

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ !
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
xrysal1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2218
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2011, 16:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από xrysal1 » 07 Ιούλ 2017, 23:59

Καλησπέρα, σήμερα μας υιοθέτησε μια γατούλα και ψάχνουμε διαφορα σχετικά. Φαγητοδοχειο διπλό, κουτάκι μεταφοράς, κρεβατάκι, παιχνιδάκια. Μόνο να αξίζουν τα σταλτικά, πχ όχι 1 παιχνιδάκι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xrysal1 την 18 Ιούλ 2017, 00:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


Έχουμε γατούλα, οι αλλεργικοί προσοχή

Έχω να παραλάβω απο:roula1990
Έχω να στείλω σε:
Αναμονή "Ευχαριστώ":
οφείλω:nasa-demigian-doritta-τιναλαπ-eleniv-deppieg-κατερινα.χαιδαρι-π1973194 (0.30€)orka(0.20€)-VIKTORIA(0.30€)
Μου οφείλουν:KatrinZ (1.5€ απο αποστολη σακιδιο με Τελη)

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12952
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ζητάω εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από andromachi » 08 Ιούλ 2017, 00:41

Χρύσα, καταρχήν να σας ζήσει!
Επειδή έχω γατάκια και σκυλιά σ' ολόκληρη την ζωή μου, το μόνο που χρειάζεσαι από αυτά που ζητάς, είναι η τσάντα μεταφοράς.
Το διπλό φαγητοδοχείο είναι μια μεγάλη βλακεία, γιατί βρέχονται οι κροκέτες από το νερό, με το παραμικρό κούνημα και μετά δεν τις τρώνε.
Επίσης μαζεύει από τη μεριά του νερού άλατα και τυραννιέσαι να τα καθαρίσεις.
Η καλύτερη λύση είναι πιατάκια μιας χρήσεως μικρά, να του βάζεις 2-3 φορές φαγητό και να τα πετάς.
Όσο για το νεράκι του, ένα μεγάλο κουπάκι από γιαούρτι ή ένα τάπερ από φέτα, για να είναι μπόλικο το νεράκι και να μην λυπάσαι να το πετάξεις, άμα μαζέψει άλατα οι πρασινίλες.
Ακόμα, θ' ανακαλύψεις, ότι θα διαλέξει ένα άτομο από την οικογένεια και θα κοιμάται μαζί του ή θα ξαπλώνει συνέχεια κοντά του. Δεν πηγαίνουν σ' αυτά τα κρεββατάκια. Μόνο οι σκύλοι το κάνουν αυτό και αυτοί μετά από εκπαίδευση.
Και το καλύτερο παιχνίδι τους είναι μια μπάλα από χαρτοσακούλα ή αλουμινόχαρτο.
Ίσως, θα ήταν καλό να ζητήσεις ένα ονυχοδρόμιο, για να μάθει από την αρχή να ξύνεται εκεί και να μην σου χαλάσει τα έπιπλα.
Φιλικά, Ανδρομάχη.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Άβαταρ μέλους
Megaki
Platinum Member
Platinum Member
22 23
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 30 Απρ 2017, 20:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ζητάω εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από Megaki » 08 Ιούλ 2017, 00:46

με γεια το νέο μέλος!!!!! ίδια περίπτωση εδώ. μας υιοθέτησε πριν ένα χρόνο περίπου!
έχω να σου σώσω 2 ξεχωριστά πλαστικά πιατάκια, 2 καπάκια για κονσέρβες, 1 ή 2 λουράκια και θα κοιτάξω να δω εάν έχω και κανένα παιχνιδάκι. Αν σ'ενδιαφέρουν πές μου να σου βάλω φώτο.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχουμε γατα (για αλλεργίες και τριχες)

ΕΔΩ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ STEPHEN KING (& ΩΣ RICHARD BACHMAN)
ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑΣ ΣΤΟ FB

Έστειλα δέμα/τέλη/ευχ/στώ : cynder
Στέλνω δεμα /Τέλη :
Θα καταθέσω :
Κατέθεσα : Γιώτα Μ.
Περιμένω κατάθεση :
Περιμένω δέμα :Γιώτα Μ.

Άβαταρ μέλους
xrysal1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2218
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2011, 16:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από xrysal1 » 08 Ιούλ 2017, 09:21

Ευχαριστώ πολύ Ανδρομάχη για τις πληροφορίες, πολύ χρήσιμα όλα όσα λες! Κοιμόμαστε όλοι μαζί σε 1 δωμάτιο οπότε μάλλον θα το φάει η μοναξιά 😆
Έχεις δίκαιο για τα μπολακια, δεν το σκέφτηκα φυσικά :)
Σήμερα θα το πάμε κτηνίατρο να ρωτησουμε περισσότερα πράγματα. Στο αμάξι το μεταφέρω με το κλουβάκι του? Μπορώ να το δέσω με ζώνη?
Έχω αυλές μπροστά και πίσω αλλά φοβάμαι να το αφήσω ακόμα, αν μας μάθει λίγο μπορώ να το αφήνω? Έχουμε αδέσποτες μεγάλες γάτες, λες να το τρομάξουν? Εκτός θέματος λίγο αλλά μιας και σε βρήκα :)


Έχουμε γατούλα, οι αλλεργικοί προσοχή

Έχω να παραλάβω απο:roula1990
Έχω να στείλω σε:
Αναμονή "Ευχαριστώ":
οφείλω:nasa-demigian-doritta-τιναλαπ-eleniv-deppieg-κατερινα.χαιδαρι-π1973194 (0.30€)orka(0.20€)-VIKTORIA(0.30€)
Μου οφείλουν:KatrinZ (1.5€ απο αποστολη σακιδιο με Τελη)

Άβαταρ μέλους
xrysal1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2218
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2011, 16:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ζητάω εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από xrysal1 » 08 Ιούλ 2017, 09:23

Megaki έγραψε:
08 Ιούλ 2017, 00:46
με γεια το νέο μέλος!!!!! ίδια περίπτωση εδώ. μας υιοθέτησε πριν ένα χρόνο περίπου!
έχω να σου σώσω 2 ξεχωριστά πλαστικά πιατάκια, 2 καπάκια για κονσέρβες, 1 ή 2 λουράκια και θα κοιτάξω να δω εάν έχω και κανένα παιχνιδάκι. Αν σ'ενδιαφέρουν πές μου να σου βάλω φώτο.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ! Τα θέλω και χωρίς φώτο, αν βρεις και κανένα παιχνιδάκι ευπρόσδεκτο :)


Έχουμε γατούλα, οι αλλεργικοί προσοχή

Έχω να παραλάβω απο:roula1990
Έχω να στείλω σε:
Αναμονή "Ευχαριστώ":
οφείλω:nasa-demigian-doritta-τιναλαπ-eleniv-deppieg-κατερινα.χαιδαρι-π1973194 (0.30€)orka(0.20€)-VIKTORIA(0.30€)
Μου οφείλουν:KatrinZ (1.5€ απο αποστολη σακιδιο με Τελη)

ptr
Diamond Member
Diamond Member
90 32
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: 20 Φεβ 2016, 18:44
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από ptr » 08 Ιούλ 2017, 13:10

xrysal1 έγραψε:
08 Ιούλ 2017, 09:21
Ευχαριστώ πολύ Ανδρομάχη για τις πληροφορίες, πολύ χρήσιμα όλα όσα λες! Κοιμόμαστε όλοι μαζί σε 1 δωμάτιο οπότε μάλλον θα το φάει η μοναξιά 😆
Έχεις δίκαιο για τα μπολακια, δεν το σκέφτηκα φυσικά :)
Σήμερα θα το πάμε κτηνίατρο να ρωτησουμε περισσότερα πράγματα. Στο αμάξι το μεταφέρω με το κλουβάκι του? Μπορώ να το δέσω με ζώνη?
Έχω αυλές μπροστά και πίσω αλλά φοβάμαι να το αφήσω ακόμα, αν μας μάθει λίγο μπορώ να το αφήνω? Έχουμε αδέσποτες μεγάλες γάτες, λες να το τρομάξουν? Εκτός θέματος λίγο αλλά μιας και σε βρήκα :)
Καλημέρα
Στο αυτοκίνητο, με το κλουβάκι του θα είναι καλά, για μικρές τουλάχιστον αποστάσεις. Η δική μου ζαλιζόταν σε μεγάλα ταξίδια. Αν είναι πολύ μικρό, μάλλον δεν είναι καλή ιδέα να το αφήσεις με τις αδέσποτες. Από την άλλη, αν μεγαλώσει μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι να το βγάλεις έξω μετά.
Αν θέλεις πάντως, για όσο είναι μέσα στο σπίτι, έχω να σου δώσω ένα αυτοσχέδιο ονυχοδρόμιο που είχα φτιάξει για τη δική μου. Αν βγαίνει στην αυλή, θα βολεύεται με κάποιο δεντράκι
Με εξαίρεση τα είδη ανάγκης:
- Δε χαρίζω σε μέλη που μόνο ζητάνε
- Αποφεύγω να χαρίζω σε μέλη με υπέρβαση ορίων ζήτησης
- Προτιμώ να χαρίζω σε μέλη που μπορούν να παραλάβουν

Υπάρχει γάτος στο σπίτι
Αποστολές μόνο με BoxNow λόγω έλλειψης χρόνου

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ. Stay tuned...

Άβαταρ μέλους
Τιναλαπ
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1293
Εγγραφή: 06 Ιαν 2016, 16:52
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσήνης Μεσσηνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από Τιναλαπ » 08 Ιούλ 2017, 17:19

Kαλησπέρα, δες εδώ αν σε ενδιαφέρει!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Το μέλος Dimitrislap είναι αδερφός μου

Άβαταρ μέλους
xrysal1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2218
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2011, 16:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από xrysal1 » 08 Ιούλ 2017, 18:38

ptr έγραψε:
08 Ιούλ 2017, 13:10
xrysal1 έγραψε:
08 Ιούλ 2017, 09:21
Ευχαριστώ πολύ Ανδρομάχη για τις πληροφορίες, πολύ χρήσιμα όλα όσα λες! Κοιμόμαστε όλοι μαζί σε 1 δωμάτιο οπότε μάλλον θα το φάει η μοναξιά 😆
Έχεις δίκαιο για τα μπολακια, δεν το σκέφτηκα φυσικά :)
Σήμερα θα το πάμε κτηνίατρο να ρωτησουμε περισσότερα πράγματα. Στο αμάξι το μεταφέρω με το κλουβάκι του? Μπορώ να το δέσω με ζώνη?
Έχω αυλές μπροστά και πίσω αλλά φοβάμαι να το αφήσω ακόμα, αν μας μάθει λίγο μπορώ να το αφήνω? Έχουμε αδέσποτες μεγάλες γάτες, λες να το τρομάξουν? Εκτός θέματος λίγο αλλά μιας και σε βρήκα :)
Καλημέρα
Στο αυτοκίνητο, με το κλουβάκι του θα είναι καλά, για μικρές τουλάχιστον αποστάσεις. Η δική μου ζαλιζόταν σε μεγάλα ταξίδια. Αν είναι πολύ μικρό, μάλλον δεν είναι καλή ιδέα να το αφήσεις με τις αδέσποτες. Από την άλλη, αν μεγαλώσει μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι να το βγάλεις έξω μετά.
Αν θέλεις πάντως, για όσο είναι μέσα στο σπίτι, έχω να σου δώσω ένα αυτοσχέδιο ονυχοδρόμιο που είχα φτιάξει για τη δική μου. Αν βγαίνει στην αυλή, θα βολεύεται με κάποιο δεντράκι
Ευχαριστω για τις πληροφορίες, δεν θα το αφήνω έξω μόνο του, όσο ήμαστε και εμείς στην αυλή, να το βγάζω και αυτό. Φοβάμαι μην φύγει πριν μάθει ακόμα το σπίτι. Οι αδέσποτες δεν πλησιάζουν συνήθως οσο ήμαστε εκεί μόνο έρχονται κάνουν την ανάγκη τους το βράδυ και φεύγουν, οπότε πιστεύω θα είναι οκ, αν έρθουν από περίεργεια πιστεύω θα μπορέσω να τις διώξω εγκαίρως. Στην αυλή που καθόμαστε δεν έχω δεντράκια αλλά πιστεύω θα βολευτεί με κλαδιά, ξύλα από φραχτη :lol:
Είναι μεγάλο το ονυχοδρομιο σου? Μπορεί να αποσταλεί? Ευχαριστώ!


Έχουμε γατούλα, οι αλλεργικοί προσοχή

Έχω να παραλάβω απο:roula1990
Έχω να στείλω σε:
Αναμονή "Ευχαριστώ":
οφείλω:nasa-demigian-doritta-τιναλαπ-eleniv-deppieg-κατερινα.χαιδαρι-π1973194 (0.30€)orka(0.20€)-VIKTORIA(0.30€)
Μου οφείλουν:KatrinZ (1.5€ απο αποστολη σακιδιο με Τελη)

Άβαταρ μέλους
xrysal1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2218
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2011, 16:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από xrysal1 » 08 Ιούλ 2017, 18:39

Τιναλαπ έγραψε:
08 Ιούλ 2017, 17:19
Kαλησπέρα, δες εδώ αν σε ενδιαφέρει!
Ξεχάσατε να βάλετε την αγγελία :)


Έχουμε γατούλα, οι αλλεργικοί προσοχή

Έχω να παραλάβω απο:roula1990
Έχω να στείλω σε:
Αναμονή "Ευχαριστώ":
οφείλω:nasa-demigian-doritta-τιναλαπ-eleniv-deppieg-κατερινα.χαιδαρι-π1973194 (0.30€)orka(0.20€)-VIKTORIA(0.30€)
Μου οφείλουν:KatrinZ (1.5€ απο αποστολη σακιδιο με Τελη)

Άβαταρ μέλους
WickedWitch
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2358
Εγγραφή: 12 Σεπ 2014, 17:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: εξοπλισμό για γατάκι

Δημοσίευση από WickedWitch » 08 Ιούλ 2017, 19:42

ονυχοδρομειο μπορειτε να φτιαξετε με ενα κομματι ξυλο και μερικα μετρα σχοινι πανευκολα αλλα κυριως για μεσα στο σπιτι,στην αυλη ολο και καπου τα ξυνουν τα νυχια τους.συμφωνω με οσα εγραψε η Ανδρομαχη και να προσθεσω οτι ανετα μεγαλωνουν μεσα και μετα προσαρμοζονται μια χαρα σε αυλη και γινονται και πιο εξυπνες μεγαλωνοντας μεσα στο σπιτι αλληλεπιδρωντας με ανθρωπους στενα καθημερινα.απλα απο μια ηλικια και μετα ειναι αδυνατον να τις περιορισεις εντος,το θελουν και οι ιδιες να βγουν εξω.

Η συλλογή μου από υπολογιστές AMSTRAD
Η συλλογή μου από ΒΙΝΥΛΙΑ
εχω internet banking στην πειραιως και εθνικη
Παρακαλω μην δικαιολογειτε το γιατι ζητατε ενα αντικειμενο,απλα ζητηστε το οσο πιο απλα γινεται

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κλειστές Αγγελίες)”