[ΕΚΛΕΙΣΕ] Ασύρματο τηλ με σπασμένη οθόνη για ανταλλακτικά ή χρήση

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ !
Άβαταρ μέλους
zisis32
Diamond Member
Diamond Member
32 23
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 04:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από zisis32 » 11 Απρ 2018, 00:22

οκ. Μπαταρίες έχω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ο που 'χει πίνει, ο που δεν έχει πάλι πίνει, ο που 'χει και δεν δίνει μην κάθεται να πίνει!

Άβαταρ μέλους
zisis32
Diamond Member
Diamond Member
32 23
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 04:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από zisis32 » 13 Απρ 2018, 11:30

Καλημέρα. Παρέλαβα χθες, αλλά το ασύρματο δεν είναι λειτουργικό. Έχω το ακριβώς το προηγούμενο μοντέλο σε μαύρο χρώμα, που δεν έχει φωτεινή οθόνη και λειτουργεί μια χαρά! Η βάση είναι η ίδια, οι μπαταρίες που παίρνουν ίδιες. Το δοκίμασα με χίλιους δυο τρόπους, αλλά δεν λειτουργεί.Θα έπρεπε να μου το πεις αυτό, για να μην παραλάβω. Το DVD ανάβει όταν το βάζεις στην πρίζα, αλλά δεν έχω καλώδιο scart για να δω αν είναι όντως λειτουργικό. Μόλις το δοκιμάσω θα σου πω. Το Panasonic μπορείς να το πάρεις πίσω όποτε θέλεις. Καλό είναι πάντως να ενημερώνουμε το άλλο μέλος για την κατάσταση του προϊόντος που χαρίζουμε...
Ο που 'χει πίνει, ο που δεν έχει πάλι πίνει, ο που 'χει και δεν δίνει μην κάθεται να πίνει!

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από nicnt » 14 Απρ 2018, 01:05

Αγαπητέ Ζήση,
Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, δοκιμασμένο και καρατσεκαρισμένο, αλλιώς θα έλεγα ότι είναι για ανταλλακτικά.
Αν ψάξεις τις αγγελίες μου ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ καμιά περίπτωση που χάρισα κάτι ελαττωματικό.
Παρακαλώ πολύ λοιπόν να είσαι προσεκτικός σε αυτά που λες, ειδικά όταν προσβάλλεις δημόσια κάποιον.
Για το μόνο που δεν ήμουν σίγουρος ήταν αυτό που αναφέρω, ότι δηλ κάποια στιγμή, ΕΝΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ κατά τα άλλα, σβήνει η ένδειξη της οθόνης όπως είπε ο φίλος που μου το έδωσε.
Εγώ δυο μέρες που το είχα σε χρήση δεν διαπίστωσα τέτοιο πρόβλημα αλλά για να είμαι ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ το ανέφερα.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να το πάρω πίσω...
Θα ήθελα όμως να πεις δημόσια τι εννοείς όταν λες δεν λειτουργεί: Δεν ανάβει, δεν έχει επικοινωνία με τη βάση, δεν παίρνει νούμερα, δεν δέχεται κλήσεις ή τι άλλο διαπιστώνεις, για να καταλάβουμε πως σταμάτησε να λειτουργεί στα χέρια σου.
Αν με το δεν λειτουργεί εννοείς ότι δεν ανάβει καθόλου φαντάζομαι πως κράτησες πατημένο το κουμπί on-off για να ανοίξει...
Μπορείς να φέρεις πίσω και το DVD αν θέλεις... πριν βρεις και σε αυτό κουσούρι σε παρακαλώ!!!!!!!!!!!
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
zisis32
Diamond Member
Diamond Member
32 23
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 04:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από zisis32 » 14 Απρ 2018, 14:38

Δεν δέχεται κλήσεις! Θα το ξαναδοκιμάσω. Μπορεί να μην έκανα κάτι εγώ καλά. Δεν είχα καμία πρόθεση να σε προσβάλλω δημόσια. Κρατάω και το Dvd, αφού είναι λειτουργικό. Δεν βρήκα scart για να το δοκιμάσω αλλά δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Δεν συνηθίζω ούτε εγώ να δημιουργώ εντυπώσεις δημόσια και χωρίς λόγο. Πατάω ένα ευχαριστώ για το dvd και τελειώνει το θέμα. Ζητώ συγγνώμη, αν νομίζεις ότι σε πρόσβαλα. To Panasonic δεν καλεί ούτε δέχεται κλήσεις, ενώ η οθόνη είναι αναμμένη. Δεν ξερω αν κάνω κάτι λάθος εγώ. Αλλά το ανοιγω όπως καθε άλλο ασύρματο που είχα.
Ο που 'χει πίνει, ο που δεν έχει πάλι πίνει, ο που 'χει και δεν δίνει μην κάθεται να πίνει!

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από nicnt » 15 Απρ 2018, 01:27

Οκ, μάλλον για κάποιο λόγο έχασε την επικοινωνία με τη βάση.
Δοκίμασε να το επαναφέρεις σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά να ξανασυντονίσεις τη βάση με το ακουστικό.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
zisis32
Diamond Member
Diamond Member
32 23
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 04:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από zisis32 » 15 Απρ 2018, 18:03

Μόνο φορτίζει, κλήσεις δεν δέχεται, ούτε κάνει κλήσεις προς άλλους. Η οθόνη μόνο αναμμένη μένει. Πατάς π.χ. να δεις τις αναπάντητες ... τίποτα...
Θα στο επιστρέψω γιατί το έχω μία ώρα στη βάση του και ούτε καν σήμα δεν λαμβάνει ούτε γράφει π.χ. ρυθμίσεις βάσης, ρύθμιση ακουστικού κτλ..., όπως αυτό που έχω , αλλά δίχως φωτεινή οθόνη! Επίσης,ούτε κάνει κλήσεις ούτε δέχεται κλήσεις. Κρίμα, γιατί είχα χαρεί που επιτέλους θα είχα και στο ασύρματο φωτεινή οθόνη. Δεν πειράζει. Να σαι καλά κ ευχαριστώ.Να κανονίσουμε με π/μ πώς και πότε θα το πάρεις πίσω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zisis32 την 16 Απρ 2018, 03:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο που 'χει πίνει, ο που δεν έχει πάλι πίνει, ο που 'χει και δεν δίνει μην κάθεται να πίνει!

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από nicnt » 16 Απρ 2018, 00:21

Σου είπα να κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανασυντονισμό του ακουστικού με τη βάση αλλά προφανώς δεν το έκανες και περιμένεις αποτέλεσμα...
Κατέβασε από εδώ το manual https://www.manualslib.com/manual/64783 ... KX-TCD220E, δες σελ 53, ή από εδώ https://www.manualslib.com/manual/64783 ... e=7#manual , δες στη σελ 36, και κάνε αυτό που πρέπει αν το θέλεις το τηλέφωνο.
Αν δεν θέλεις να ασχοληθείς μου το δίνεις πίσω.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
zisis32
Diamond Member
Diamond Member
32 23
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 04:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από zisis32 » 16 Απρ 2018, 03:54

Και πώς θα κανω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις όταν σου λέω ότι η οθόνη δεν γράφει τίποτα; Ωραία αυτά που γράφουν οι σελίδες, αλλά για να τα κάνεις πρέπει να τα γράφει και η οθοόνη του τηλεφώνου... απλή λογική.
Ο που 'χει πίνει, ο που δεν έχει πάλι πίνει, ο που 'χει και δεν δίνει μην κάθεται να πίνει!

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από nicnt » 16 Απρ 2018, 10:25

zisis32 έγραψε:
16 Απρ 2018, 03:54
Και πώς θα κανω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις όταν σου λέω ότι η οθόνη δεν γράφει τίποτα; Ωραία αυτά που γράφουν οι σελίδες, αλλά για να τα κάνεις πρέπει να τα γράφει και η οθοόνη του τηλεφώνου... απλή λογική.
Οκ, τέλος.
Όποτε μπορείς να βρεθούμε να το πάρω πίσω.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
zisis32
Diamond Member
Diamond Member
32 23
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: 22 Μαρ 2011, 04:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Ασύρματο και παλιό κινητό τηλέφωνο

Δημοσίευση από zisis32 » 17 Απρ 2018, 02:05

έχω νεότερα. Αφού το άφησα όλη χθεσινή νύχτα στη βάση του. Σήμερα και έπαιρνε τηλ και μπορούσα να καλέσω κι εγω από αυτό. Το πρόβλημα που παραμένει είναι αυτό της οθόνης. Δηλαδή,ενώ ανάβει, δεν δείχνει ούτε ημερομηνία, ούτε ώρα, ούτε ποιος με καλεί, ούτε αναπάντητες. Γενικώς, παραμένει φωτεινή, δίχως να γράφει καμία ένδειξη. Θα το παλέψω λίγο κ αυτό κ βλέπουμε! Μπας και αρχίσει να γράφει κ η οθόνη...
Ο που 'χει πίνει, ο που δεν έχει πάλι πίνει, ο που 'χει και δεν δίνει μην κάθεται να πίνει!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κλειστές Αγγελίες)”