Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!

Τι να κάνουμε με τα μέλη με κόκκινο άβαταρ

Να τους στερούμε την δυνατότητα να πατάνε 'ευχαριστώ'
27
30%
Να σβήνουμε τις ζητήσεις τους ή γενικά οι δημοσιεύσεις τους να περνάνε από έγκριση
10
11%
Να τα αποβάλλουμε οριστικά
5
5%
Συνδυασμό των παραπάνω ανάλογα με το μέλος και το πως κρίνει η διαχείριση
36
40%
Τιποτα από τα παραπάνω, να συμμετέχουν ισότιμα με τα άλλα μέλη στις δοσοληψίες
12
13%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων: 91

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από GeorgeF » 21 Σεπ 2018, 10:19

Επειδή από τις απαντήσεις βλέπω πως δεν έχει γίνει κατανοητό αυτό που ρωτάει ο polvar,το ερώτημα αφορά μόνο τα μέλη που έχουν ξεπεράσει κατά πολύ το όριο ζήτησης,όχι τα μέλη που έχουν μεν ξεπεράσει το όριο αλλά προσπαθούν-έστω και σε βάθος χρόνου-να βελτιώσουν τα στατιστικά τους.Είναι κοροϊδία κυρίως για όσους έχουν αρνητικά στατιστικά αλλά κάνουν φιλότιμες προσπάθειες για να τα διορθώσουν να υπάρχουν άτομα τα οποία μόνο ζητάνε αλλά δεν χαρίζουν.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου


Άβαταρ μέλους
Ederlezi
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3364
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 16:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Λαγκαδά Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Λαγκαδάς
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από Ederlezi » 21 Σεπ 2018, 10:20

συγκεκριμένα για το μέλος Godessofbeauty γιατί με εκείνη είχα συναλλαγή πρόσφατα ενώ με το άλλο μέλος που αναφέρετε δεν έτυχε,έχω να πω καταρχήν ότι ήταν ευγενέστατη.Και δεύτερον, ό,τι ζήτησε από τις αγγελίες μου υπήρξε μέρες εκεί χωρίς ενδιαφέρον.Ποιος ο λόγος λοιπόν να μη της τα χαρίσω?Επειδή έχει ανεβασμένα στατιστικά?Αν τα είχε ζητήσει μέλος με καλύτερα στατιστικά σίγουρα θα είχα δώσει προτεραιότητα εκεί και το ίδιο κάνουμε οι περισσότεροι για να μη πω όλοι.Οπότε η ύπαρξη των στατιστικών και του "ευχαριστώ"πετυχαίνει ήδη το ρόλο της νομίζω.Από τη στιγμή που κάποιος δεν μου δημιουργεί κάπου πρόβλημα δεν μου αρέσει να τον απορρίψω λόγω στατιστικών.Κι ας πρόκειται και για μπιχλιμπίδια.Βασικά ειδικά αν πρόκειται για μπιχλιμπίδια και αντικείμενα μηδαμινής αξίας.Μέχρι στιγμής θεωρούσα ότι τα στατιστικά υπάρχουν απλά για να έχουμε μια εικόνα για το πως κινείται κάποιος μέσα στη σελίδα και ότι είναι στη προσωπική μας κρίση σε ποιον θα χαρίσουμε και με τί κριτήρια.Τέλος μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανέναν να πει σε κάποιον με ανεβασμένα στατιστικά ότι "επειδή έχεις υπερβεί το όριο θα σου τα χαρίσω χωρίς ευχαριστώ για να σε βοηθήσω".Δεν ξέρω γιατί πρέπει ξαφνικά να γίνουμε δικαστές και να αποφασίσουμε πόση ανάγκη έχει ο καθένας από εμάς κοιτάζοντας απλά μια πρασινοκόκκινη μπάρα.
Όταν δίνεις,πλουτίζεις...δεν φτωχαίνεις...!

διαθέτω internet banking Εθνικής και web banking Πειραιώς
Στέλνω με ΕΛΤΑ και με box now.Δεκτή η παραλαβή από το χώρο μου.Για δέματα έως 2 κιλά υπάρχει δυνατότητα αποστολής στη πόρτα σας με κόστος 3,5€ μέσω ΕΛΤΑ κούριερ.
κάποιες φορές πουλάω αντικείμενα δικά μου σε ομάδες του facebook.


Ζητάω make up VICHY Dermablend

oliar
Diamond Member
Diamond Member
48 57
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 04 Ιαν 2018, 08:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από oliar » 21 Σεπ 2018, 10:41

Νομίζω πως έχετε μπερδευτεί λίγο: αν χρειάζεστε κάποια πράγματα, φυσικά, θα τα ζητήσετε, ακόμα κι αν δεν είναι ιδανικά τα στατιστικά σας.
Αυτό είναι και το νόημα της σελίδας, να πάρετε, επειδή το χρειάζεστε, κάτι που σε άλλον δεν χρησιμεύει πλέον.
Το πρόβλημα δεν είναι τα μέλη που έχουν μια διαφορά των 10 ευχαριστώ στα στατιστικά τους.
Το πρόβλημα είναι τα μέλη τύπου Godessofbeuty ή Chriskings, που κατ' εξακολούθηση χτυπούν, ότι βρεθεί μπροστά τους.
Καταλαβαίνω, ότι κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν τα αναγκαία, αλλά, όταν αντί για τα αναγκαία που τους λείπουν, σαρώνουν μπιχλιμπίδια και σαχλαμάρες, τείνω να πιστέψω, ότι απλά μας δουλεύουν.
Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία της σελίδας, απλά, όποιος θέλει να χαρίσει κάτι, θα μετράει που αξίζει να το δώσει.
Αν θέλει οπωσδήποτε το ευχαριστώ για ανταμοιβή, θα αποκλείει τα προβληματικά μέλη.
Αν πάλι μετράει περισσότερο να το ξεφορτωθεί, θα το δίνει και χωρίς ανταμοιβή.
Συμφωνώ απόλυτα με το μέλος Andromachi. Αν θέλεις να δώσεις πράγματα ντε κ καλά, το κανείς. αν νομίζεις ότι αξίζει κάποιο μέλος να εξυπηρετηθεί έστω κ με άσχημα στατιστικά, τα δινεισ μέσα από την καρδιά σου κ χωρις ευχαριστώ. Σου στέλνει ένα πμ και αν θες, το εξυπηρετείς. Το ότι οι περισσότεροι δίνουμε πράγματα σε μέλη με άθλια στατιστικά, είναι καθαρά για το μαγικό κουμπάκι του «ευχαριστώ». Εγώ, αν και τα στατιστικά μου δεν είναι τα καλύτερα, όταν μου ζητήθηκε από τέτοιο μέλος κάτι από αγγελία μου, απάντησα δημόσια πως δεν θέλω να επιβράβευσω την συμπεριφορά του και ότι μου ζήτησε ακόμη δεν το έχω δώσει. Αν αφαιρεθεί η επιλογή «ευχαριστώ» από αυτά τα μέλη, πολλοί θα σκεφτούν αν θα τους ξαναδώσουν κάτι. Οι περισσότεροι έχουν την δυνατότητα να ανοίξουν νέους λογαριασμούς, όπως καποιοι έχουν ήδη πάνω από ένα λογαριασμό. Αλλά τουλάχιστον θα περιοριστεί λίγο το φαινόμενο.
Αν δείτε ότι έχω καθυστερήσει να ανταποκριθω σε οποιαδήποτε συναλλαγή μας, παρακαλώ να μου το υπενθυμίσετε δεν θα έχει γίνει σκοπίμως. :)

Η συλλογή μου με μινιατούρες αρωμάτων
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από Aliki1984 » 21 Σεπ 2018, 11:04

Καλημερα κι απο μενα! Ειλικρινα δεν ξερω τι να διαλεξω... νομιζω θα επρεπε να υπαρχει διαχωρισμος ως προς τα αντικειμενα... υπαρχουν μελη που χαριζουν ή παιρνουν τηλεορασεις, κινητα, υπολογιστες, επιπλα, ρουχα καλης ή οχι τοσο καλης ποιοτητας, παπουτσια κτλ και μελη που παιρνουν ή χαριζουν "χαζοπραγματακια" , υλικα για κατασκευες, συλλεκτικα μεγαλης ή μηδαμινης αξιας, κοσμηματακια κτλ. Δεν ξερω πώς μπορω να εξισωσω στο μυαλο μου εμενα πχ που πηρα απο 5 μελη κοχυλια (φερνω εμενα σαν παραδειγμα για να μη θιξω αθελα μου καποιο μελος) και απο 6 πχ χαρτοπετσέτες, με ενα μελος (εντελως τυχαιο παραδειγμα) που εχει παρει ρουχα, επιπλα, ταμπλετ... ισως θα επρεπε να υπαρχει ενας διαχωρισμος ως προς τα στατιστικα στις διαφορες κατηγοριες... εγω πχ αν δειτε στο προφιλ μ, εχω παρει κυριως τετοια "χαζουλικα" και κατι υπεροχους πινακες που κοσμουν τους τοιχους μου. Κι εχω δωσει κοστουμια, μπουφαν, χυτρα, γυναινεια ρουχα και παπουτσια κτλ κλτ. Μου φαινεται λιγο αδικο αν ξεπερασω πολυ τα ορια (παντα προσπαθω να μην το κανω και ως τωρα το εχω καταφερει) να ειμαι στο ιδιο σακι με καποιον που εχει παρει πολλα αντικειμενα "αξιας".
Μου ζητησε πχ ενα μελος με κοκκινο αβαταρ μια τραπουλα. Ειδα οτι εχει παρα πολλες αγγελιες χαρισματος αλλα ακομα δεν εχει δωσει πολλα. Δεν ειναι κριμα να καθεται η τραπουλα ενω καποιος θα μπορουσε να τη χρησιμοποιησει?
Ωστοσο θα βοηθουσε πολυ εμας που μπαινουμε απο κινητο να μπορουμε να βλεπουμε ποσα πηρε και ποσα εδωσε ο καθενας (κι εμεις μαζι) χωρις να χρειαζεται καθε φορα να μπαινουμε στο προφιλ!
Νομιζω θα βοηθουσε αν αφαιρουταν η δυνατοτητα ζητησης ή ευχαριστω σε συγκεκριμένες κατηγοριες (πχ ηλεκτονικα)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Sotos_ster
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1633
Εγγραφή: 30 Απρ 2016, 07:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εγνατίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από Sotos_ster » 21 Σεπ 2018, 13:01

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι γιατί αυτά τα 3-4 μέλη που κατηγορήθηκαν δημοσίως , δεν έχουν βγει ακόμα να απολογηθούν για τα παράπονα μας, και δεν είναι μόνο τα στατιστικά, μη ξεχνάμε ότι κάποιοι δε καταθέτουν τα έξοδα αποστολής και μην μου πείτε ότι δεν έχουν χρήματα γιατί οποίος δεν έχει δεν βγαίνει να ζητάει πράγματα συνεχώς γιαυτο κάποιοι μην τεινετε να παίρνετε το μέρος τους.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

:arrow: ΖΗΤΑΩ πλυντήριο πιάτων Morris πάγκου παλαιού τύπου είτε λειτουργικό είτε χαλάσμενο .
Παραδίδω/παραλαμβάνω Ημαθία και Θεσσαλονίκη

Άβαταρ μέλους
chris kings
Diamond Member
Diamond Member
11 51
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: 23 Μάιος 2016, 15:41
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερέων Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από chris kings » 21 Σεπ 2018, 15:26

andromachi έγραψε:
21 Σεπ 2018, 09:54
kathytrolldoll έγραψε:
21 Σεπ 2018, 09:14
Το να ενδιαφέρεται ένα μέλος να βελτιώσει τα στατιστικά του χαρίζοντας για το ευχαριστω δεν μου φαίνεται αθέμιτο η παράλογο απο τη στιγμή που η σελίδα λειτουργεί με αυτόν τον μετρητή ας πουμε, οποτε δεν θα αρνηθώ οτι με ενδιαφερει και αυτο το κομμάτι .Προσπαθώ για να είμαι εντάξει να έχω θετικό ισοζύγιο, κατι που δεν θα κατάφερνα αν δεν μου ζήταγαν πραγματα. Αντίστοιχα κι εγω ζητώντας και πατώντας ευχαριστω ενισχύω το ισοζύγιο ευχαριστω κάποιου άλλου. Πιστεύω το κουμπί ευχαριστω αποτελεί κίνητρο για αρκετούς να χαρίσουν κατι (που ειναι σε καλη καταςταςη) που θα πέταγαν. Αν εφαρμοστούν περιορισμοί ίσως επηρεαστεί η λειτουργία της κοινότητας και ίσως αποθαρρυνθούν πολλα ,έλη απο το ν ανεβάσουν κατι, γιατι όταν πχ δεν θα παίρνουν ευχαριστω απο καποια μέλη, θα επηρεάζεται και το δικό τους ισοζύγιο. Πχ μια περίοδο είχα ζητήσει καποια πραγματα και ενώ είχα ανεβάσει καποια αλλα δικά μου, δεν τα ζητησε κάποιος οποτε τα στατιστικά μου ήταν μια η άλλη, με αποτέλεσμα ενώ ήθελα καποια πραγματα να μην τα ζητάω για να μην είμαι σε αρνητικό ισοζύγιο και έτσι έμεναν τα πραγματα ....
Αυτο που πρότεινε μέλος παραπάνω, να υπάρχει περίοδος προσαρμογής για νέα ,έλη μου ακούγεται πιο ενδιαφέρον. Επισης αυτο με την καταχώριση κάποιου τηλεφώνου αν και δεν ειναι ιδανικό, ειναι μια λύση.
Νομίζω πως έχετε μπερδευτεί λίγο: αν χρειάζεστε κάποια πράγματα, φυσικά, θα τα ζητήσετε, ακόμα κι αν δεν είναι ιδανικά τα στατιστικά σας.
Αυτό είναι και το νόημα της σελίδας, να πάρετε, επειδή το χρειάζεστε, κάτι που σε άλλον δεν χρησιμεύει πλέον.
Το πρόβλημα δεν είναι τα μέλη που έχουν μια διαφορά των 10 ευχαριστώ στα στατιστικά τους.
Το πρόβλημα είναι τα μέλη τύπου Godessofbeuty ή Chriskings, που κατ' εξακολούθηση χτυπούν, ότι βρεθεί μπροστά τους.
Καταλαβαίνω, ότι κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν τα αναγκαία, αλλά, όταν αντί για τα αναγκαία που τους λείπουν, σαρώνουν μπιχλιμπίδια και σαχλαμάρες, τείνω να πιστέψω, ότι απλά μας δουλεύουν.
Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία της σελίδας, απλά, όποιος θέλει να χαρίσει κάτι, θα μετράει που αξίζει να το δώσει.
Αν θέλει οπωσδήποτε το ευχαριστώ για ανταμοιβή, θα αποκλείει τα προβληματικά μέλη.
Αν πάλι μετράει περισσότερο να το ξεφορτωθεί, θα το δίνει και χωρίς ανταμοιβή.
Σε παρακαλω παρα πολυ υποδειξεις δεν χρειαζονται
Υ.Γ:Μην Κρινεις Για Να Μην Κριθεις

Άβαταρ μέλους
chris kings
Diamond Member
Diamond Member
11 51
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: 23 Μάιος 2016, 15:41
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερέων Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από chris kings » 21 Σεπ 2018, 15:32

Sotos_ster έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:01
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι γιατί αυτά τα 3-4 μέλη που κατηγορήθηκαν δημοσίως , δεν έχουν βγει ακόμα να απολογηθούν για τα παράπονα μας, και δεν είναι μόνο τα στατιστικά, μη ξεχνάμε ότι κάποιοι δε καταθέτουν τα έξοδα αποστολής και μην μου πείτε ότι δεν έχουν χρήματα γιατί οποίος δεν έχει δεν βγαίνει να ζητάει πράγματα συνεχώς γιαυτο κάποιοι μην τεινετε να παίρνετε το μέρος τους.
εμενα που αναφεραντο ανομα μου απαντησα στν 1η σελιδα

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12944
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από andromachi » 21 Σεπ 2018, 15:39

chris kings έγραψε:
21 Σεπ 2018, 15:26
andromachi έγραψε:
21 Σεπ 2018, 09:54

Νομίζω πως έχετε μπερδευτεί λίγο: αν χρειάζεστε κάποια πράγματα, φυσικά, θα τα ζητήσετε, ακόμα κι αν δεν είναι ιδανικά τα στατιστικά σας.
Αυτό είναι και το νόημα της σελίδας, να πάρετε, επειδή το χρειάζεστε, κάτι που σε άλλον δεν χρησιμεύει πλέον.
Το πρόβλημα δεν είναι τα μέλη που έχουν μια διαφορά των 10 ευχαριστώ στα στατιστικά τους.
Το πρόβλημα είναι κάποια μέλη, που κατ' εξακολούθηση χτυπούν, ότι βρεθεί μπροστά τους.
Καταλαβαίνω, ότι κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν τα αναγκαία, αλλά, όταν αντί για τα αναγκαία που τους λείπουν, σαρώνουν μπιχλιμπίδια και σαχλαμάρες, τείνω να πιστέψω, ότι απλά μας δουλεύουν.
Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία της σελίδας, απλά, όποιος θέλει να χαρίσει κάτι, θα μετράει που αξίζει να το δώσει.
Αν θέλει οπωσδήποτε το ευχαριστώ για ανταμοιβή, θα αποκλείει τα προβληματικά μέλη.
Αν πάλι μετράει περισσότερο να το ξεφορτωθεί, θα το δίνει και χωρίς ανταμοιβή.
Σε παρακαλω παρα πολυ υποδειξεις δεν χρειαζονται
Υ.Γ:Μην Κρινεις Για Να Μην Κριθεις
Δεν βλέπω καμμιά υπόδειξη, σ' αυτά που έγραψα.
Βλέπω μια διαπίστωση, για τον τρόπο που λειτουργούν κάποια μέλη και μια υπόθεση, για τον τρόπο χαρίσματος, αν σας αφαιρεθεί το "ευχαριστώ'.
Αν έχω καλή μνήμη, ξεκίνησες ζητώντας τρόφιμα και σε συνέτρεξαν αρκετοί, μετά άρχισες να ζητάς σαχλαμάρες και μετά κατάθεση για να συμπληρώσεις αγορά από το e-bay. Κι αν βρεθεί κάποιος να σου πει κάτι, το παίζεις Βασιλάκης Καϊλας.
Γι αυτό αναφέρω, ότι πιστεύω, ότι μας δουλεύετε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andromachi την 22 Σεπ 2018, 16:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Άβαταρ μέλους
chris kings
Diamond Member
Diamond Member
11 51
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: 23 Μάιος 2016, 15:41
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερέων Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από chris kings » 21 Σεπ 2018, 15:41

andromachi έγραψε:
21 Σεπ 2018, 15:39
chris kings έγραψε:
21 Σεπ 2018, 15:26
andromachi έγραψε:
21 Σεπ 2018, 09:54

Νομίζω πως έχετε μπερδευτεί λίγο: αν χρειάζεστε κάποια πράγματα, φυσικά, θα τα ζητήσετε, ακόμα κι αν δεν είναι ιδανικά τα στατιστικά σας.
Αυτό είναι και το νόημα της σελίδας, να πάρετε, επειδή το χρειάζεστε, κάτι που σε άλλον δεν χρησιμεύει πλέον.
Το πρόβλημα δεν είναι τα μέλη που έχουν μια διαφορά των 10 ευχαριστώ στα στατιστικά τους.
Το πρόβλημα είναι τα μέλη τύπου Godessofbeuty ή Chriskings, που κατ' εξακολούθηση χτυπούν, ότι βρεθεί μπροστά τους.
Καταλαβαίνω, ότι κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν τα αναγκαία, αλλά, όταν αντί για τα αναγκαία που τους λείπουν, σαρώνουν μπιχλιμπίδια και σαχλαμάρες, τείνω να πιστέψω, ότι απλά μας δουλεύουν.
Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία της σελίδας, απλά, όποιος θέλει να χαρίσει κάτι, θα μετράει που αξίζει να το δώσει.
Αν θέλει οπωσδήποτε το ευχαριστώ για ανταμοιβή, θα αποκλείει τα προβληματικά μέλη.
Αν πάλι μετράει περισσότερο να το ξεφορτωθεί, θα το δίνει και χωρίς ανταμοιβή.
Σε παρακαλω παρα πολυ υποδειξεις δεν χρειαζονται
Υ.Γ:Μην Κρινεις Για Να Μην Κριθεις
Δεν βλέπω καμμιά υπόδειξη, σ' αυτά που έγραψα.
Βλέπω μια διαπίστωση, για τον τρόπο που λειτουργούν κάποια μέλη και μια υπόθεση, για τον τρόπο χαρίσματος, αν σας αφαιρεθεί το "ευχαριστώ'.
Αν έχω καλή μνήμη, ξεκίνησες ζητώντας τρόφιμα και σε συνέτρεξαν αρκετοί, μετά άρχισες να ζητάς σαχλαμάρες και μετά κατάθεση για να συμπληρώσεις αγορά από το e-bay. Κι αν βρεθεί κάποιος να σου πει κάτι, το παίζεις Βασιλάκης Καϊλας.
Γι αυτό αναφέρω, ότι πιστεύω, ότι μας δουλεύετε.
κοπελια εσυ μας δουλευεις τοτε αφου τα ειξερες ολα αυτα γιατι μπηκες σε αγγελια μου και ζητησες τα εισητηρια για τον σινεμα εε?

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12944
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Τι να κάνουμε με τα μέλη των ομάδων "Μεγάλη υπέρβαση ζήτησης" και "Περιορισμένα μέλη";

Δημοσίευση από andromachi » 21 Σεπ 2018, 15:44

Πρώτον, γιατί τα ήθελα και δεύτερον, γιατί αν δεν σου ζητήσουμε αυτά που χαρίζεις, δεν θα διορθώσεις ποτέ τα στατιστικά σου.
Γράφει πουθενά, ότι τα μέλη με καλά στατιστικά δεν κάνει να ζητούν από μέλη με κακά στατιστικά?
Επιπλέον, 56 χρονών, δεν με λες και κοπελιά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”