[ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή στους Κανόνες Δ. Συζήτησης -
1) Πρώτα απαντάμε στο θέμα και μετά στέλνουμε PM
2) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
3) Τα πιστοποιημένα μέλη μπορούν να χαρίζουν ΑΝ θέλουν ΜΟΝΟ σε πιστοποιημένα μέλη !
4) Απαγορεύεται ΡΗΤΑ οποιαδήποτε εμπορική χρήση των ειδών που χαρίζονται .
.....
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ !
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Djxenos
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2018, 11:26
Νομός κατοικίας: Ν. Ρεθύμνου
Δήμος - Κοινότητα: Ρεθύμνου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από Djxenos » 12 Μάιος 2019, 03:31

Ελεος...εχεις δικιο αδερφε....


Απεκτος
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 26 Μάιος 2019, 12:36
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από Απεκτος » 30 Μάιος 2019, 14:34

Γεια σας και εγώ ενδιαφέρομαι

pantelis85
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 03:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Τήνου Κυκλάδων
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από pantelis85 » 30 Ιουν 2019, 18:54

:mm: :faq:

Άβαταρ μέλους
Maricute
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
5 16
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 23:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από Maricute » 25 Ιούλ 2019, 12:47

καλησπερα κ εμενα με ενδιαφερει!

Μαρία 22
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 07 Σεπ 2020, 23:16
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από Μαρία 22 » 08 Σεπ 2020, 00:08

Καλησπέρα εάν είναι διαθέσιμο ακόμα το θέλω για το γιο μου είμαι άνεργη μαμα.6987193198

Joan.supernova
Diamond Member
Diamond Member
50 58
Δημοσιεύσεις: 604
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2019, 12:16
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Δήμος - Κοινότητα: Πτολεμαϊδας Κοζάνης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από Joan.supernova » 08 Σεπ 2020, 02:18

Μαρία 22 έγραψε:
08 Σεπ 2020, 00:08
Καλησπέρα εάν είναι διαθέσιμο ακόμα το θέλω για το γιο μου είμαι άνεργη μαμα.6987193198
Αυτό το " άνεργη μαμά " πιάνει? Να ξέρω αν είναι να το γραφω και γω...

Ζητηστε κόσμε δεν κακό.. αλλά ασχοληθείτε λίγο με τους κανόνες, μελετηστε λιγάκι την λειτουργία...

Πάω στοίχημα ότι είστε οι τύποι που σας δίνει ένα φάρμακο ο γιατρός ένα augmentin ξερωγω και το καναταπινετε χωρίς να διαβασατε το χαρτάκι, και μετά σας πιάνει κόψιμο και λέτε κρυωσα ..
Διαβάσατε έναν τίτλο τυχαία η ακόμα χειρότερα κάνατε αναζήτηση την λέξη λάπτοπ πχ και ορμηξατε..
ΜΠΕΕΕΕΕΕΕεεεεεεε
Έχουμε 🐱γατούλη🐱στο σπίτι οπότε οι γατοτριχουλες του μπορεί να βρεθούν οπουδήποτε...🌍

~~>>ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ<<~~

Δεν χαρίζω σε νέα μέλη που δεν έχουν χάρισει κάτι, και προπάντων δεν έχουν διαβάσει τους κανόνες!

Άβαταρ μέλους
A-Rider
VIP Member
VIP Member
56 51
Δημοσιεύσεις: 1179
Εγγραφή: 10 Μάιος 2020, 11:54
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Δύμης Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από A-Rider » 08 Σεπ 2020, 12:27

Καλημερα, δεν ειμαι ανεργος ουτε μαμα, αλλα ενδιαφερομαι για συλλεκτικους λογους. Ευχαριστω.
Ζητω ο,τιδηποτε σχετικο με retro υπολογιστες, 70's, 80's, 90's, hardware (μητρικες, καρτες γραφικων, RAM, οθονες, καρτες ηχου, accesories), software (προγραμματα/games σε κουτι, δισκετες, λειτουργικα DOS/Windows-εως 98) καθως και home computers & video game consoles, games, accesories. Προσπαθω να δημιουργησω μια retro συλλογη, και ο,τιδηποτε σε οποιαδήποτε κατασταση (λειτουργικο ή μη) θα ειναι ιδιαιτέρως εκτιμητεο.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με retro υπολογιστές

pantelis85
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 03:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Τήνου Κυκλάδων
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από pantelis85 » 27 Σεπ 2020, 17:50

Όμως βέβαια να πούμε επίσης ότι όλες αυτές οι συσκευές δεν είναι μόνο για διασκέδαση ή φιγούρα, αλλά είναι ασφαλώς και εργαλεία. Το iphone, θα έλεγα μια "δαγκωμένη λαμαρίνα" (παρά μήλο..) από τον κόσμο, δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα smartphone το οποίο όπως και τα android έχουν ένα σωρό εφαρμογές οι οποίες διευκολύνουν τον εκάστοτε χρήστη. Περιττό βέβαια να μιλήσω για τα λάπτοπ και τα τάμπλετ στο θέμα των δυνατοτήτων. Ο φτωχός να ξέρετε, φίλοι, χρειάζεται λαπτοπ, γιατί καίει σχεδόν 1/9 ρεύμα σε σχέση με το desktop, και δεν έχει ο άνθρωπος να πληρώνει ρεύμα.. Εκτός και αν τους απαγορεύεται γενικώς να έχουν και υπολογιστή γιατί θεωρείται πολυτέλεια.. Λυπάμαι αλλά αυτά τα ποστ εμένα μου φαίνονται άκρως παλαιολιθικά και επιφανειακά κι ας είναι το 2013.. Τι νομίζετε ότι προσφέρεται, Ferrari και Porche ; Αν γουστάρει κάποιος να προσφέρει κάτι αξίας ή και να λάβει κάτι αξίας (σιγά την αξία, λάπτοπ σήμερα μπορεί να τύχει να βρεις και στα σκουπίδια..), είναι επιλογή του, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που του απαγορεύεται, και γιατί επομένως δεν την μπαίνετε σε κάθε αγγελία που χαρίζεται λαπτοπ ή ταμπλετ και να τους την λέτε να μην τα χαρίζουν, και στους άλλους που τα ζητάνε να τους τιμωρείτε..; Δηλαδή για να καταλάβω, με αυτό το παραπλανητικό, και ίσως ανούσιο post, συμφωνούν όλοι οι Διαχειριστές ή εκφράζει την γνώμη ενός ;

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 28 Σεπ 2020, 22:55

pantelis85 έγραψε:
27 Σεπ 2020, 17:50
Όμως βέβαια να πούμε επίσης ότι όλες αυτές οι συσκευές δεν είναι μόνο για διασκέδαση ή φιγούρα, αλλά είναι ασφαλώς και εργαλεία. Το iphone, θα έλεγα μια "δαγκωμένη λαμαρίνα" (παρά μήλο..) από τον κόσμο, δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα smartphone το οποίο όπως και τα android έχουν ένα σωρό εφαρμογές οι οποίες διευκολύνουν τον εκάστοτε χρήστη. Περιττό βέβαια να μιλήσω για τα λάπτοπ και τα τάμπλετ στο θέμα των δυνατοτήτων. Ο φτωχός να ξέρετε, φίλοι, χρειάζεται λαπτοπ, γιατί καίει σχεδόν 1/9 ρεύμα σε σχέση με το desktop, και δεν έχει ο άνθρωπος να πληρώνει ρεύμα.. Εκτός και αν τους απαγορεύεται γενικώς να έχουν και υπολογιστή γιατί θεωρείται πολυτέλεια.. Λυπάμαι αλλά αυτά τα ποστ εμένα μου φαίνονται άκρως παλαιολιθικά και επιφανειακά κι ας είναι το 2013.. Τι νομίζετε ότι προσφέρεται, Ferrari και Porche ; Αν γουστάρει κάποιος να προσφέρει κάτι αξίας ή και να λάβει κάτι αξίας (σιγά την αξία, λάπτοπ σήμερα μπορεί να τύχει να βρεις και στα σκουπίδια..), είναι επιλογή του, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που του απαγορεύεται, και γιατί επομένως δεν την μπαίνετε σε κάθε αγγελία που χαρίζεται λαπτοπ ή ταμπλετ και να τους την λέτε να μην τα χαρίζουν, και στους άλλους που τα ζητάνε να τους τιμωρείτε..; Δηλαδή για να καταλάβω, με αυτό το παραπλανητικό, και ίσως ανούσιο post, συμφωνούν όλοι οι Διαχειριστές ή εκφράζει την γνώμη ενός ;
Για να εκτιμήσει κανείς την αξία ενός τέτοιου ποστ , θα πρέπει πρώτα να φέρει στη μνήμη του ότι τα laptop στα 2013 ήταν ακόμη ένα είδος πολυτελείας για παρά πολύ κόσμο. Τώρα αγοράζεις μεταχειρισμένο με 100 ευρώ. Επίσης το "χάρισε το" έχει ένα συγκεκριμένο τρόπο λειτουργίας. Χαρίζεις πρώτα για να δείξεις ότι έχεις την πρόθεση να " μοιραστείς " αλλά και ότι δεν μπήκες εδώ μόνο για να πάρεις. Επίσης διαχειριστής είναι μόνο ο Μάκης. Οι υπόλοιποι είναι συντονιστές . Τα μελη ολα εχουν δεχτει την αποψη του όλα τα χρόνια που είναι εδώ μέσα και δεν θυμάμαι να έχει υπάρξει ποτέ αντίλογος. Απλά έχει ξεπεραστεί αυτό το ποστ εκ των πραγμάτων και την πρόοδο της τεχνολογίας . Μάλιστα σκεφτόμουν να ανεβάσω κι εγώ από βδομάδα ένα iphone5 και δύο παλιά laptops. Το θέμα είναι ότι σε ένα φόρουμ δεν σβήνονται παλιές αναρτήσεις όπως κάνουν πολλοί στο Facebook για ΑΡΚΕΤΟΥΣ λόγους. Ο πρώτος και κυριότερος είναι ότι ΔΕΝ πρέπει να σβήνεται τίποτα. Ένας άλλος εξίσου σημαντικός είναι ότι οι διαγραφές ποστ απαιτούν κάποιο χρόνο από τη διαχείριση. Κάτι που σε ένα μη κερδοσκοπικό σάιτ δεν υπάρχει. Άλλος ένας λόγος είναι ότι έστω και παρωχημένη σε "έκφραση" αναρτηση είναι πάντα επίκαιρη ως ενδεικτικη της χαριστικης φιλοσοφιας του σαιτ και κάτι που σε προτρέπει να διαβάσεις τους κανόνες του, τους οποίους επιβάλει ο διαχειριστής στον οποίο ανήκει και τα μέλη είναι υποχρεωμένα να δεχτούν.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

pantelis85
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 03:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Τήνου Κυκλάδων
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] iPHONE5 , Tablet, Laptop

Δημοσίευση από pantelis85 » 01 Οκτ 2020, 16:44

Σιγά μην ήταν το '13 τα λάπτοπ είδος πολυτελείας.. έχεις ιδέα φίλε Γιώργο, από πότε υπάρχουν τα λάπτοπ ; Σε τι μοντέλο αναφέρεται το ποστ ; τι χρονιάς και τι μάρκας ; μήπως είναι apple κι αυτό ; γιατί το μόνο που γράφει είναι λαπτοπ.. Τώρα τι νομίζεις ότι είναι τα λάπτοπ ; Και δεν μου λες, το '13 σύμφωνα με τα λεγόμενα σου παίζει να μην υπήρχαν και μεταχειρισμένα.. για τσέκαρε το stockhouse του πρώτου eshop στην Ελλάδα να δεις από πότε είχαν μεταχειρισμένα και θα εκπλαγείς, και με τέτοιες τιμές που λες αλλά χρέπια.. Όσο για τα ποστ που είναι καλό να υπάρχουν, είναι δική σου άποψη, που λες και για το Προσωποβιβλίο, εμένα η δική μου λογική είναι ότι δεν είναι δυνατόν να διαβάζω 200 όμοιες απόψεις για ένα θεώρημα το οποίο πέραν του ότι είναι παραπλανητικό είναι και εσφαλμένο, γιατί είτε είναι αποδεκτό είτε όχι, το λαπτοπ είναι εργαλείο, δεν είναι πολυτέλεια, όπως και το τάμπλετ, και το smartphone, και τώρα και τότε, άσχετα αν κάποιοι δεν έχουν ιδέα περί τίνος πρόκειται. Όσο για αυτό που αναφέρεις το ότι στο Χαρισετο πρέπει να χαρίζεις για να δείξεις ότι έχεις την πρόθεση να μοιραστείς, δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει με το συγκεκριμένο ποστ και μου το κότσαρες μπροστά, αλλά θα σου πω αυτό.. το "έχω πάρει 300 και έχω δώσει 250" εμένα δεν μου φαίνεται για Χαρισετο, αλλά για το ότι κάνω δοσοληψίες, και ούτε καν αυτός ο οποίος χαρίζει μόνο και δεν λαβαίνει καν, δεν θα μπορούσε να την πει σε κάποιον που έχει πάρει 2-3 πράγματα χωρίς να δώσει, γιατί μπορεί και να έχει και χίλια προβλήματα και να μην μπορεί να προσφέρει. Δείτε πως θα γίνει καλύτερη η πλατφόρμα να υπάρχει ένα μηνιαίο όριο στην ζήτηση πεντε-δέκα πράγματα και μέχρι δύο του ίδιου είδους και κάντε και μια προσθήκη με την βοήθεια του προγραμματιστή να φαίνεται τι είδους αγαθό έχει λάβει ο καθένας και την ημερομηνία, και όχι απλώς το ποστ, να μην χαίρεται μόνο ο Ριχάρδος, για να βοηθιούνται και αυτοί που χαρίζουν και αυτοί που έχουν ανάγκη, και αφήστε για λίγο ήσυχους τους Μένιππους.. Τέλος να σου πω και κάτι άλλο για τα μηνύματα, δηλαδή την πληροφορία, επειδή σε βλέπω και ανησυχείς, είναι άτμητη..

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΤΤΙΚΗΣ”