ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
ztheano
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 09:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αμαρουσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από ztheano » 28 Ιουν 2019, 21:56

Καλησπέρα! Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ξαφνικά δεν μπορώ να δω καμία φωτό του eikona info στο σάϊτ; Μου δείχνει το εικονίδιο "σπασμένο" και δίπλα τη λέξη εικόνα. Όταν το πατάω ανοίγει το εικόνα ίνφο κενό.
Επίσης για κάθε επιλογή εντολής πρέπει να πατάω δύο φορές για να δουλέψει...

Παρακαλώ βοηθείστε διότι δεν μπορώ μ' αυτό το πρόβλημα να συμμετέχω στο σάϊτ.... :-(
Έχω Paypal, έχω web banking Εθνική,Πειραιώς,Alpha, έχω κούτελο και δυο δίδυμα κορίτσια !!! ;-)
Συγκατοικούμε με σκύλο και γάτο και είμαι καπνίστρια...

Χρέωση στις ομαδικές: 0-1 κιλό 1,50 ευρώ, 1-2 κιλά 2,00 ευρώ, 2-3 κιλά 2,50 ευρώ κλπ

Ανεβάζω αγγελίες αντικειμένων σε ελληνικά sites αγγελιών και στο e-bay για συγγενείς μου που δεν έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν οι ίδιοι.


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 28 Ιουν 2019, 22:57

Εγω τις βλέπω κανονικά
Άλλο μέλος δεν έχει παραπονεθεί
Σε ποια αγγελια δεν φαίνονται εικονες;
Σε τι λειτουργικό σύστημα/browser εμφανίζεται η δυσλειτουργία αυτή;

Άβαταρ μέλους
ztheano
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 09:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αμαρουσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από ztheano » 02 Ιούλ 2019, 08:55

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Στο laptop xρησιμοποιώ Windows 10 Home αλλά μου παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα και στην προηγούμενη έκδοση των Windows (νομίζω ήταν Windows 8.1) γι' αυτό και έκανα αναβάθμιση σε Windows 10. Browser χρησιμοποιώ Google Chrome, αλλά και στον explorer που δοκίμασα το ίδιο συμβαίνει. Στο κινητό με Android εμφανίζονται κανονικά.
Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σε εικόνες που έχουν ανέβει με το eikona info, ακόμη και στις δικές μου φωτός.

Δεν βλέπω τις φωτός μου ούτε στο άλμπουμ στο προφίλ μου στην εφαρμογή eikona info. Eνώ υπάρχουν σαν αρχεία δεν τις βλέπω είναι κενά πλαίσια. Προσπάθησα να κάνω upload μια φωτό και μου βγάζει το ίδιο μήνυμα: WAU ERROR: Sitekey does not match request URL.
Έχω Paypal, έχω web banking Εθνική,Πειραιώς,Alpha, έχω κούτελο και δυο δίδυμα κορίτσια !!! ;-)
Συγκατοικούμε με σκύλο και γάτο και είμαι καπνίστρια...

Χρέωση στις ομαδικές: 0-1 κιλό 1,50 ευρώ, 1-2 κιλά 2,00 ευρώ, 2-3 κιλά 2,50 ευρώ κλπ

Ανεβάζω αγγελίες αντικειμένων σε ελληνικά sites αγγελιών και στο e-bay για συγγενείς μου που δεν έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν οι ίδιοι.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 02 Ιούλ 2019, 19:50

Δοκιμάστε με άλλον browser και πείτε μας
Επίσης δείτε αν ο Chrome σας είναι ενημερωμένος στην τελευταία έκδοση

Άβαταρ μέλους
ztheano
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 09:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αμαρουσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από ztheano » 05 Ιούλ 2019, 09:10

Δοκίμασα και στο firefox. Τα ίδια.

Αυτό που βλέπω όταν ανοίγω τις ιδιότητες μια εικόνας είναι ότι είναι αποθηκευμένες εδώ:

https://storage.googleapis.com/eikonast ... 725.md.jpg

Μήπως φταίει ότι το antivirus δεν επιτρέπει να τις δω; Και πάλι λέω ότι αυτό συμβαίνει με εικόνες που είναι uploaded στο eikona.info. Όλες τις άλλες τις βλέπω.
Έχω Paypal, έχω web banking Εθνική,Πειραιώς,Alpha, έχω κούτελο και δυο δίδυμα κορίτσια !!! ;-)
Συγκατοικούμε με σκύλο και γάτο και είμαι καπνίστρια...

Χρέωση στις ομαδικές: 0-1 κιλό 1,50 ευρώ, 1-2 κιλά 2,00 ευρώ, 2-3 κιλά 2,50 ευρώ κλπ

Ανεβάζω αγγελίες αντικειμένων σε ελληνικά sites αγγελιών και στο e-bay για συγγενείς μου που δεν έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν οι ίδιοι.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 05 Ιούλ 2019, 10:32

επειδή δεν έχει αναφέρει κανείς άλλος πρόβλημα και εγώ τις βλέπω κανονικά, δείτε τις ρυθμίσεις του antivirus/firewall/adblock που τυχόν έχετε και προσθέστε το eikona.info σε whitelist

Άβαταρ μέλους
milko
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4824
Εγγραφή: 08 Ιαν 2016, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Δραπετσώνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από milko » 22 Νοέμ 2019, 11:36

Καλημερα, εδώ και τρεις μέρες περίπου πατώντας "οι δημοσιεύσεις μου", αντί να ανοίξει το λινκ με δημοσιεύεις, ανοιγουν διαφημισεις οποίες είναι κανονικά από πίσω και μόνο αυτες. Εχουν αλλαξει κάποιες ρυθμίσεις διαφημίσεων του σαιτ η ειναι δυλειτουργεια του δικου μου κινητού; (πάντα μπαίνω από κινητό) ευχαριστω!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ
ΖΗΤΑΩ:
* γραμματοσημα

•Με μερικα μελη βολευομαστε με κοινες αποστολες/παραλαβες.

οφειλω 0,30: eltsa,Giorgoslitsa,Euphoria9. 1,20:eirini_78. 0,20:zoe2401
μου οφειλει: vaggosdespoina διαφορα από ομαδικη;

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 22 Νοέμ 2019, 13:12

τι browser χρησιμοποιείτε;

Άβαταρ μέλους
milko
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4824
Εγγραφή: 08 Ιαν 2016, 00:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Δραπετσώνας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από milko » 22 Νοέμ 2019, 15:15

polvar έγραψε:
22 Νοέμ 2019, 13:12
τι browser χρησιμοποιείτε;
Google Chrome, όπως και παντα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ
ΖΗΤΑΩ:
* γραμματοσημα

•Με μερικα μελη βολευομαστε με κοινες αποστολες/παραλαβες.

οφειλω 0,30: eltsa,Giorgoslitsa,Euphoria9. 1,20:eirini_78. 0,20:zoe2401
μου οφειλει: vaggosdespoina διαφορα από ομαδικη;

Άβαταρ μέλους
kostaspathssia
Diamond Member
Diamond Member
80 73
Δημοσιεύσεις: 758
Εγγραφή: 06 Μάιος 2017, 18:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Κάτω Πατήσια
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από kostaspathssia » 13 Δεκ 2019, 20:35

καλησπέρα όταν απαντάω από κινητό μου βγάζει πάνω από το μήνυμα ένα τετραγωνάκι page not found , δείτε εδώ: https://ibb.co/MZT9D0X
το είδα στην αγγελία μου viewtopic.php?f=13&t=185664&start=10 σελίδα 2,3

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”