[ΕΚΛΕΙΣΕ] 1 υπολογιστής desktop (Pentium 4)

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Frumbpt
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
47 67
Δημοσιεύσεις: 557
Εγγραφή: 30 Αύγ 2017, 04:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] 1 υπολογιστής desktop (Pentium 4)

Δημοσίευση από Frumbpt » 01 Νοέμ 2019, 23:54

Το (1) βρίσκεται στο δρόμο προς το μέλος deg, το (2) δώθηκε στο μέλος kaxiboy. Η μητρική δώθηκε σε άλλη αγγελία στο site, αν χρειάζται να γράψω εδώ πού δώθηκε η μητρική, θα κάτσω να ψάξω...

Μόνο ένας έμεινε πλέον και αυτός λειψός:

3) Μητρική: MS-6533E VER: 10B
CPU: Pentium 4 SL6EU (2.4GHz, 512KB L2 cache, 533MHz bus speed)
Σημειώσεις: Θα δωθεί με 256MB RAM και PSU 300W (αν θυμάμαι καλά) αλλά χωρίς σκληρό. δε θα δοθεί με RAM γιατί δεν έχω περισσευούμενη RAM. Αν κάποιος θέλει να το δει να λειτουργεί, μπορώ να βγάλω RAM από ένα άλλο σύστημα (το οποίο δυστυχώς βρίσκεται σε χρήση αυτή τη στιγμή) και να κανονιστεί βιντεοκλήση. Έχει ένα 52x CD-drive και floppy drive. Το είχα για Windows XP gaming μέχρι που ψόφησε η κάρτα γραφικών. Και πρόσφατα (βασικά, χθες) απεβίωσε το τροφοδοτικό. Τώρα, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να δω αν έχω λειτουργικό σκληρό δίσκο γι'αυτόν. Αλλά και να έχω, μάλλον θα είναι χωρητικότητας 20GB.

1) Μητρική: Gigabyte GA-H81M-S2PV rev 2.0
CPU: Pentium G3250 (2 πυρήνες, 3.2GHz), LGA 1150
RAM: 4GB (2x2GB) DDR3
Σημειώσεις: δεν έχει σκληρό αυτή τη στιγμή, αλλά έχω έναν 100GB σκληρό ο οποίος βρίσκεται στα τελευταία του και καλύτερα να μείνει μακρυά από οποιονδήποτε υπολογιστή... Το κουτί κάποτε φιλοξενούσε ένα σύστημα βασισμένο σε Intel Core Duo (ούτε καν Core 2 Duo), το οποίο κάποια στιγμή έπεσε από ένα ράφι με αποτέλεσμα το κουτί να είναι λίγο στραβό (και εκείνη η μητρική ποτέ δεν ξαναδούλεψε). Έχει τρια προβλήματα: ανοίγει πάντα με τη δεύτερη φορά, έχει ξεριζωθεί ένα βύσμα SATA από τη μητρική και έχω χάσει τα καλύμματα για τα drive bays με αποτέλεσμα να χάσκουν.


2) Dell Optiplex GX520 (Small Form Factor)
CPU: Pentium 4 (με Hyper Threading), LGA775
RAM: 1GB DDR2
Σημειώσεις: Είχε αγοραστεί πέρσι ως χαλασμένο για ένα προτζεκτ το οποίο δεν πήγε πουθενά. Το μόνο του πρόβλημα ήταν ότη μια καλωδιοταινία είχε αποσυνδεθεί. Είναι λίγο στραπατσαρισμένο εξωτερικά, αλλά λειτουργεί μια χαρά. Επειδή έχει μόνο μια θύρα PCI, δεν είναι και για πολλά-πολλά. Με λίγη παραπάνω RAM και ένα ελαφρύ Linux νομίζω θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για ελαφρύ browsing και δουλειές γραφείου. Έχω βγάλει το DVD drive για να το χρησημοποιήσω σε ένα λαπτοπ, οπότε αν κάποιος το θέλει, μπορώ να το ξαναβάλω. Όσο για προοπτικές αναβάθμισης, μόνο αν βρείτε έναν πολύ συγκεκριμένο διπύρηνο Pentium D.


Εννοείται μαζί δίνονται τα απαραίτητα καλώδια (SATA, IDE και τέτοια). Υπάρχουν επιπλέον καλώδια VGA και DVI-I αν χρειάζονται. Υπάρχει και ένα ζευγάρι μικρών ηχείων TURBOX.

Παραλαβή κατά προτίμηση από σταθμούς ΗΣΑΠ/ΜΕΤΡΟ. Φωτογραφίες θα ανεβάσω ανάλογα το ενδιαφέρον.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Frumbpt την 14 Σεπ 2020, 21:39, έχει επεξεργασθεί 6 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Καλό θα ήταν να κανετε ανάρτηση στην αγγελία και εφ'όσον απαντήσω στέλνετε ΠΜ

πρέπει επιτέλους να συμμαζέψω τη συλλογή... έχουν προστεθεί μπόλικα πράγματα

Η συλλογή μου με PDA, UMPC και Laptop

Γενικά, προτιμώ να μην ανακατεύομαι με ταχυδρομεία. Στέλνω μόνο μικρά αντικείμενα και μόνο υπό περίπτοση. Που σημαίνει ότι προτεραιότητα έχει όποιος μπορεί να παραλάβει το αντικείμενο/-α χέρι με χέρι.

Κάποιες φορές πουλάω πράγματα στο insomnia.gr και xe.gr. Μπωρεί να δώσω εδώ πράγματα που είχα προς πώληση.


Άβαταρ μέλους
deg
Συντονιστής
Συντονιστής
63 46
Δημοσιεύσεις: 2930
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010, 09:21
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιφώνου Καρδίτσας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από deg » 02 Νοέμ 2019, 01:01

Καλησπέρα από Καρδίτσα.

Δηλώνω έντονο ενδιαφέρον για τον ΗΥ #1. Τα μικροπροβλήματα που έχει η μηχανή δεν με ενοχλούν - έχω σκληρό δίσκο 250GB SATA για το Λειτουργικό Σύστημα και κουτί από άλλον ΗΥ που μπορεί να υποδεχθεί (αν χρειαστεί) τα υλικά από το προσφερόμενο σας.
Θα χρησιμοποιηθεί σε σχολείο για να ενεργοποιήσει σύστημα διαδραστικού πίνακα, μιας και η μητρική έχει δύο εξόδους (VGA/DVI).

Παραλαβή με αντιπρόσωπό μου σε σταθμό ΗΣΑΠ/ΜΕΤΡΟ της επιλογής σας.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν είναι κακό να κάνεις λάθος. Κακό είναι να αφήνεις το λάθος αδιόρθωτο.
Γιώργος ! (ΚΑΡΔΙΤΣΑ)

kolok
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 03 Οκτ 2014, 11:16
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από kolok » 02 Νοέμ 2019, 01:47

Καλησπέρα έχω αυτό ........viewtopic.php?p=1778042#p1778042
είναι το ίδιο με το 2? Αν .....Ναι δηλώνω ενδιαφέρον........

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από panteleon1 » 02 Νοέμ 2019, 02:14

με ενδιαφέρει το νούμερο ένα
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

PETROS G
VIP Member
VIP Member
84 56
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2017, 12:21
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από PETROS G » 02 Νοέμ 2019, 10:20

Με ενδιαφέρει το Νο1

Filipposgr2000
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 18 Σεπ 2019, 00:44
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από Filipposgr2000 » 02 Νοέμ 2019, 17:17

Γεια σας δηλώνω ενδιαφέρον, θα μπορουσατε σας παρακαλώ να μου στειλετε εναν σκληρό δισκο ταχυδρομικά?Μένω Κατερίνη.
Είμαι καινούριος και ξέρω οτι πρωτα για να πάρω κάτι πρεπει να χαρισω κάτι.Προς το παρόν δεν έχω κάτι να χαρισω λυπάμαι πολύ γιαυτο,ξερεται έχω αναγκη εναν σκληρό δισκο γιατί ο δικός μου χαλασαι και ο υπολογιστής χωρίς σκληρό δισκο μου είναι πλεον άχρηστος.Ο σκληρός χρειαζεται ανταλλακτικά για να τον φτιαξω διαφορετικά θα χρειαστω άλλον δισκο.Ευχαριστώ για τον χρονο σας

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1249
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009, 14:38
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από zakmackraken » 02 Νοέμ 2019, 18:09

Frumbpt έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 23:54


3) Μητρική: MS-6533E VER: 10B
CPU: Pentium 4 2.4GHz,
Σημειώσεις: δε θα δοθεί με RAM γιατί δεν έχω περισσευούμενη RAM. Αν κάποιος θέλει να το δει να λειτουργεί, μπορώ να βγάλω RAM από ένα άλλο σύστημα (το οποίο δυστυχώς βρίσκεται σε χρήση αυτή τη στιγμή) και να κανονιστεί βιντεοκλήση. Έχει ένα 52x CD-drive και floppy drive. Το είχα για Windows XP gaming μέχρι που ψόφησε η κάρτα γραφικών.
Εφόσον η μητρική έχει universal AGP, έχω να σου δώσω μια κάρτα γραφικών GeForce 2 MX ή GeForce 4 MX400 να κάνει την δουλειά σου.

Άβαταρ μέλους
Frumbpt
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
47 67
Δημοσιεύσεις: 557
Εγγραφή: 30 Αύγ 2017, 04:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από Frumbpt » 02 Νοέμ 2019, 18:42

deg έγραψε:
02 Νοέμ 2019, 01:01
Καλησπέρα από Καρδίτσα.

Δηλώνω έντονο ενδιαφέρον για τον ΗΥ #1. Τα μικροπροβλήματα που έχει η μηχανή δεν με ενοχλούν - έχω σκληρό δίσκο 250GB SATA για το Λειτουργικό Σύστημα και κουτί από άλλον ΗΥ που μπορεί να υποδεχθεί (αν χρειαστεί) τα υλικά από το προσφερόμενο σας.
Θα χρησιμοποιηθεί σε σχολείο για να ενεργοποιήσει σύστημα διαδραστικού πίνακα, μιας και η μητρική έχει δύο εξόδους (VGA/DVI).

Παραλαβή με αντιπρόσωπό μου σε σταθμό ΗΣΑΠ/ΜΕΤΡΟ της επιλογής σας.
Αν λοιπόν μπορείτε να στείλετε κάποιον να παραλάβει από σταθμό ΜΕΤΡΟ Σεπόλια, τότε στείλτε μου ένα ΠΜ. Ή θα στείλω εγώ μόλις βρω χρόνο.
Filipposgr2000 έγραψε:
02 Νοέμ 2019, 17:17
Γεια σας δηλώνω ενδιαφέρον, θα μπορουσατε σας παρακαλώ να μου στειλετε εναν σκληρό δισκο ταχυδρομικά?Μένω Κατερίνη.
Είμαι καινούριος και ξέρω οτι πρωτα για να πάρω κάτι πρεπει να χαρισω κάτι.Προς το παρόν δεν έχω κάτι να χαρισω λυπάμαι πολύ γιαυτο,ξερεται έχω αναγκη εναν σκληρό δισκο γιατί ο δικός μου χαλασαι και ο υπολογιστής χωρίς σκληρό δισκο μου είναι πλεον άχρηστος.Ο σκληρός χρειαζεται ανταλλακτικά για να τον φτιαξω διαφορετικά θα χρειαστω άλλον δισκο.Ευχαριστώ για τον χρονο σας
Όπως γράφω στην ανάρτησή μου, δεν έχω επιπλέον σκληρούς, παρά μόνο έναν ο οποίος είναι στα τελευταία του. Και να τον στείλω, αποκλείεται να φτάσει σε εσάς σώος.
zakmackraken έγραψε:
02 Νοέμ 2019, 18:09
Frumbpt έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 23:54


3) Μητρική: MS-6533E VER: 10B
CPU: Pentium 4 2.4GHz,
Σημειώσεις: δε θα δοθεί με RAM γιατί δεν έχω περισσευούμενη RAM. Αν κάποιος θέλει να το δει να λειτουργεί, μπορώ να βγάλω RAM από ένα άλλο σύστημα (το οποίο δυστυχώς βρίσκεται σε χρήση αυτή τη στιγμή) και να κανονιστεί βιντεοκλήση. Έχει ένα 52x CD-drive και floppy drive. Το είχα για Windows XP gaming μέχρι που ψόφησε η κάρτα γραφικών.
Εφόσον η μητρική έχει universal AGP, έχω να σου δώσω μια κάρτα γραφικών GeForce 2 MX ή GeForce 4 MX400 να κάνει την δουλειά σου.
Αν και θα ήθελα μια τέτοια κάρτα γραφικών, πλέον κάνω τη δουλειά μου με μια GeForce 6600GT. Αν είναι κάποια από τις δυο συμβατές με Windows 95 ή 98 όμως, αλλά ζει το θέμα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Καλό θα ήταν να κανετε ανάρτηση στην αγγελία και εφ'όσον απαντήσω στέλνετε ΠΜ

πρέπει επιτέλους να συμμαζέψω τη συλλογή... έχουν προστεθεί μπόλικα πράγματα

Η συλλογή μου με PDA, UMPC και Laptop

Γενικά, προτιμώ να μην ανακατεύομαι με ταχυδρομεία. Στέλνω μόνο μικρά αντικείμενα και μόνο υπό περίπτοση. Που σημαίνει ότι προτεραιότητα έχει όποιος μπορεί να παραλάβει το αντικείμενο/-α χέρι με χέρι.

Κάποιες φορές πουλάω πράγματα στο insomnia.gr και xe.gr. Μπωρεί να δώσω εδώ πράγματα που είχα προς πώληση.

Άβαταρ μέλους
deg
Συντονιστής
Συντονιστής
63 46
Δημοσιεύσεις: 2930
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010, 09:21
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιφώνου Καρδίτσας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από deg » 02 Νοέμ 2019, 21:21

Ευχαριστώ για την προτίμηση, στέλνω ΠΜ ...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν είναι κακό να κάνεις λάθος. Κακό είναι να αφήνεις το λάθος αδιόρθωτο.
Γιώργος ! (ΚΑΡΔΙΤΣΑ)

kaxiboy
new member
new member
2
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μάιος 2016, 12:59
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίων Αναργύρων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: 3 υπολογιστές desktop

Δημοσίευση από kaxiboy » 03 Νοέμ 2019, 10:37

Καλημέρα
Δηλώνω ενδιαφέρον για τον υπολογιστή νο2
Ευχαριστώ πολύ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κλειστές αγγελίες)”