ΠΡΟΣOΧΗ: Σημαντική ενημέρωση για το HOSTING του 2011

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από polvar » 04 Φεβ 2011, 13:08

Και άτομα από τις πόλεις παίρνουν από την επαρχία....

Όλα αυτά τα είπα γιατί δεν βλέπω να γίνεται κάτι εδώ και ένα χρόνο με την εθελοντική προσφορά ή μάλλον βλέπω ότι επιβαρύνονται μια χούφτα άνθρωποι σε σχέση με τα 22000 εγγεγραμμένα ή 2000 ενεργά μέλη ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polvar την 04 Φεβ 2011, 13:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω/λαμβάνω με δέμα ΕΛΤΑ ή boxnow αφού πρώτα σταλεί η αξία του σε τράπεζα Πειραιώς, Alpha, Eurobank ή PayPal


Άβαταρ μέλους
xristinak89
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4109
Εγγραφή: 28 Φεβ 2009, 10:34
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από xristinak89 » 04 Φεβ 2011, 13:14

εγώ συμφωνώ με το μελος polvar.. εναλλακτικά, θα πρότεινα να καταβάλουμε το γελοίο ποσό του 1 ευρώ κάθε δεκέμβρη όλα τα μέλη. τα νέα μελη κατα την εγγραφή τους θα έλεγα να δώσουν μισό ευρώ, για να μην υπάρξουν διαφωνείες. το ότι ένα μέλος είναι ενεργό για ένα χρόνο σημαινει ότι μπορεί να δώσει ένα ευρώ... πιστεύω ότι θα πρέπει να ανοιχτεί ένα νέο θέμα και να ακουστούν διαφορες τέτοιες προτασεις...θα μπορούσαμε να ψηφίσουμε όλοι μας την καλύτερη πρόταση, αφού μας αφορά όλους, και να πάρει την τελική απόφαση ο μάκης...
είμαστε όλοι εδώ για ένα κοινό σκοπό, κάποιοι από μας βρήκαμε αυτό που ζητούσαμε τόσα χρόνια σε αυτό το σάιτ, αλλά δεν μπορούμε όλοι να το στηρίξουμε οικονομικά..αλλά ένα ευρώ το χρόνο σίγουρα μπορούμε!!!είναι μπέρδεμα το ΄΄μη κερδοσκοπικο΄΄, αλλά από την στιγμή που θέλουν τα μέλη να δώσουν ένα ευρώ κάθε χρόνο, δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα...

θα βάλω και γω κατιτίς στην εμπορική σε λίγο..θα ενημερώσω με πμ
--> (Διαθέτω λογαριασμό στην Εθνική Τράπεζα & Paypal)

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 04 Φεβ 2011, 13:29

xristinak89 έγραψε:...εναλλακτικά, θα πρότεινα να καταβάλουμε το γελοίο ποσό του 1 ευρώ κάθε δεκέμβρη όλα τα μέλη.
Δεν χρειάζεται να καταβάλουμε κάθε χρόνο αυτό το ποσό, γιατί αν δώσουν όλα τα μέλη από 1 € θα μαζευτούν πάνω από 20.000 Ευρώ.

Τα έξοδα για τις επόμενες χρονιές θα μαζεύονται από τις εισφορές των νέων μελών.

Το καλύτερο είναι να μην είναι υποχρεωτική αυτή η εισφορά, αλλά όποιος εισφέρει να έχει κάποια μεγαλύτερα προνόμια.

Τελικά δεν συμφωνώ με το μέλος polvar στο θέμα της εισφοράς μέσω των αποστολών κούριερ, γιατί θα επιβαρύνονται περισσότερο οι ίδιοι και οι ίδιοι.

Προτείνω στους διαχειριστές να κάνουν μια δημοσκόπηση.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από polvar » 04 Φεβ 2011, 13:37

Για πείτε το πόσο εύκολο είναι να μαζευτεί το ποσό από τα 22.000 μέλη;
Θα πάει κάποιος να χτυπήσει την πόρτα;
Τα περισσότερα από τα 22000 μέλη (πάνω από 18000) δεν έχουν κάνει καμμία δημοσίευση επομένως δεν έχουν πάρει καν αντικείμενο. Λέτε να πληρώσουν;
Επίσης αν μπει η εισφορά σε όσους πρωτογράφονται, δεν πρόκειται κανείς να γραφτεί γιατί θα θεωρήσει το site κερδοσκοπικό και θα φύγει αφού δεν θα μας έχει γνωρίσει καλά. Εκτός αυτού είναι και διαδικαστικό το θέμα. Ξέρετε πολλούς που έχουν paypal; Ή ξέρετε πολλούς να πηγαίνουν στην τράπεζα να κάνουν κατάθεση 1€;
Όλα τα site βγάζουν τα έξοδά τους (και το κέρδος τους) από την συναλλαγή, όχι από την εγγραφή. Το μόνο πρόβλημα σε μας είναι ότι οι μόνες συναλλαγές που 'περνάνε' από την τράπεζα είναι οι αποστολές courier.

Και επιτέλους η πρόταση που έκανα εγώ δεν θεωρώ ότι θα πρέπει να εξοστρακίσει τα άλλα έσοδα (από διαφημίσεις, εθελοντικές εισφορές ή οποιοδήποτε άλλο μέσο). Αντίθετα, αν υπάρχουν έσοδα από άλλες πηγές κάλλιστα το επιπλέον ποσό θα μπορούσε να μειωθεί στα 0,10€ ή και λιγότερο.
Μιλάμε για αστεία ποσά!!!

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 04 Φεβ 2011, 13:51

Έχω γράψει παραπάνω τρόπους είσπραξης. Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις θα καταλάβεις.

Νομίζω ότι η διαδικασία μπορεί να γίνει πολύ απλή. Τα ξαναλέω για όσους βαριούνται να διαβάζουν προς τα πίσω.

Η εισφορά δεν θα είναι υποχρεωτική. Όποιος εισφέρει μπορεί να έχει μεγαλύτερα προνόμια.
Έστω και τα 4.000 μέλη από αυτά που κινούνται εδώ μέσα όπως λες να καταβάλουν, το ποσό που θα συγκεντρωθεί θα είναι σημαντικό.

Τα νέα μέλη δεν θα είναι υποχρεωμένα να καταβάλουν κάποιο ποσό. Απλά αν καταβάλουν, όποια στιγμή θέλουν, όχι υποχρεωτικά κατά την εγγραφή θα έχουν κάποια περισσότερα προνόμια.
Παραπάνω πρότεινα μερικά παραδείγματα ως προνόμια, όπως: α) Όσοι εισφέρουν να μπορούν να παίρνουν περισσότερα αντικείμενα από όσα επιτρέπονται ή β) Όσοι εισφέρουν μόνο να έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν την κούριερ.

Τώρα για τους τρόπο που μπορεί να μαζευτεί το ποσό.... Αυτοί οι τρόποι να είναι πολλοί και διαφορετικοί για να καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις. Δηλαδή και αυτούς που μπορούν να πληρώσουν με paypal, και αυτούς με τράπεζα μέσω internet αλλά και τους υπόλοιπους.
Μπορούν τα χρήματα να μαζευτούν μέσω εθελοντών σε διάφορα σημεία των πόλεων.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι, αρκεί να βάλουμε το μυαλό μας να σκεφτεί. Για παράδειγμα.... μπορεί να γίνει με φόρτιση σε καρτοκινητοκινητό κάποιου.... Υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι. Δεν νομίζω ότι μπορεί να κολλήσει εκεί το θέμα. Άλλο παράδειγμα, μπορεί να καταβάλλεται το ποσό με την πρώτη παραγγελία κούριερ.

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1748
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από s-stratos » 04 Φεβ 2011, 14:35

vivi-cd έγραψε:.........Παραπάνω πρότεινα μερικά παραδείγματα ως προνόμια, όπως: α) Όσοι εισφέρουν να μπορούν να παίρνουν περισσότερα αντικείμενα από όσα επιτρέπονται ή β) Όσοι εισφέρουν μόνο να έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν την κούριερ.
Καλές ιδεες ειναι αυτές. ;) αλλα υπάρχουν και αλλα πράγματα,ποιο απλά και δωρεαν που μπορούμε να κάνουμε !! οπως για παραδειγμα , καθε ημερα , να πατάμε σε μια διαφημιση απο αυτες που υπαρχουν στο σιτε , να μας ανοιγει σε αλλη καρτελα και να χαζεψουμε λιγο εκει (κανα λεπτο)...
ετσι θα υπαρξουν εσοδα στο χαρισετο και θα ειναι δωρεαν απο εμας.
1 λεπτό καθε ημερα αμα ξοδευαμε...
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 04 Φεβ 2011, 14:49

s-stratos έγραψε:Καλές ιδεες ειναι αυτές. ;) αλλα υπάρχουν και αλλα πράγματα,ποιο απλά και δωρεαν που μπορούμε να κάνουμε !! οπως για παραδειγμα , καθε ημερα , να πατάμε σε μια διαφημιση απο αυτες που υπαρχουν στο σιτε , να μας ανοιγει σε αλλη καρτελα και να χαζεψουμε λιγο εκει (κανα λεπτο)...
ετσι θα υπαρξουν εσοδα στο χαρισετο και θα ειναι δωρεαν απο εμας.
1 λεπτό καθε ημερα αμα ξοδευαμε...
Αυτό το θέμα με τις διαφημίσεις πρέπει να το προπαγανδήσετε και να παρακινείτε από την αρχική σελίδα τα μέλη να το κάνουν..... για να μην πω ότι πρέπει να τους υποχρεώνετε να δουν πρώτα διαφημίσεις και μετά να μπορούν να περιηγηθούν στο site...

Πάντως κατά τον ίδιο τρόπο, μπορούν να βρεθούν και άλλες ιδέες προς όφελος του site...

Άβαταρ μέλους
xristinak89
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4109
Εγγραφή: 28 Φεβ 2009, 10:34
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από xristinak89 » 04 Φεβ 2011, 14:58

αυτό για τις διαφμισεις δεν ειχα ιδεα οτι δουλευει ετσι!
!!

Άβαταρ μέλους
tzenaki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4792
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττική
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από tzenaki » 04 Φεβ 2011, 15:00

Συμφωνώ με το μελος vivi sd
[/color]Παρακαλώ πολύ τα μελη που μου κάνουν κατάθεση
να μου στέλνουν φωτο την απόδειξη
Ευχαριστώ πολυ.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1748
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από s-stratos » 04 Φεβ 2011, 15:12

Δεν μπορουμε να το γραψουμε και δημοσια να το κανουν αυτο τα μελη γιατι μπορει να γυρισει μετα η εταιρια και να πει "βαζατε τα μελη να πατανε , και δεν παταγανε απο μονοι τους στις διαφημισεις".... εαν ειναι χρηματα στη μεση,ολα να τα περιμενεις.
Αλλα υπαρχουν και τα πμ :welcome: :oups:
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Απάντηση

Επιστροφή στο “Έσοδα - Έξοδα - Τρόποι υποστήριξης”