Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

ΜΠΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ και ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από makis » 25 Σεπ 2009, 00:02

Επειδή έχω βαρεθεί όποτε κάνω ενημέρωση κάποιο μελος οταν ζητάει πολυυυυυυ πανω απο το οριο ,
κάθε φορά χάνω χρονο , στέλνοντας απο 3 ωως 18 πμ , εξηγώντας τα αυτονόητα και τους κανονες και πάνω απο το 70% προσπαθεί να με πείσει οτι ειναι "ελέφαντας" και οτι ολα αυτα ειναι σκευωρίες και κακίες άλλων μελών και
και μόνο το 30% παραδέχεται το λάθος και λειτουργεί βάση κανόνων.

Ένας απο τους βασικούς κανόνες είναι να παίρνουμε ΜΟΝΟ οτι χρησιμοποιούμε και οχι για να γεμίζουμε την δικιά μας αποθήκη !
Αρα και γιαυτό βάλαμε και τον κανόνα να μπορείτε να ζητάτε μέχρι 5 αντικείμενα*

*Αυτοί που χαρίζουν μπορούν να ζητήσουν ανάλογα αντικείμενα.

Γιαυτό από εδώ και πέρα όποιο μέλος έχει πάρει πάνω απο το 2πλασιο των προσφορών του, (βάση των ευχαριστώ στο προφίλ του)
θα γίνετε ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ καθώς και του ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ώστε να μην μπορεί να μπει ούτε με άλλο username

Τους υπολοίπους θα τους στέλνω εγώ ή κάποιος συντονιστής αυτό το θέμα και δεν θα απαντάμε ΚΑΝΕΝΑ ΠΜ.

Οι λόγοι που υπάρχουν οι κανονες είναι απλοί και ΛΟΓΙΚΟΙ
Τα όρια υπάρχουν για να αποφεύγουμε :
-Πιθανή πώληση των ειδών
-Πιθανό "ζήτουλα" που απλά μαζεύει αντικείμενα στο σπίτι του , αντί να πάνε κάπου με μεγαλύτερη ανάγκη

Ερώτηση: Εχω ανάγκη αυτα που ζητάω
Απάντηση : Ανάγκη ζήτησης είναι σχετικό , και αυτοί που εχουν πραγματικά ανάγκη ειναι ΠΟΛΥ διακριτικοί και αν χρειαστεί να ξεπεράσουν το όριο παίρνουν άδεια από τον admin (ΠΡΙΝ τους γινει παρατήρηση) και φυσικά μετα δεν ζητανε λούσα (laptop, κοσμήματα, γούνες, κινητά, παιχνιδομηχανες κ.α) Φυσικά αν είναι ανάγκη βάλτε αγγελία ζήτησης ώστε μην ζητάτε συνέχεια απο άλλες αγγελίες.

Ερώτηση: Θα βάζω μια-μια αγγελία
Απάντηση : Αν είναι μικρο αντικείμενα , απλά στον τελικό ελενχο θα συνενώνετε με άλλες αγγελίες και θα μειώνονται τα ευχαριστώ, γιατί απλά δεν είμαστε χαζοί όταν βάζετε ενα-ενα cd , dvd , βιβλίο, στρινγκ κ.α

Ερώτηση: Είναι σκευωρία επειδή δεν το πήρε η άλλη
Απάντηση : ΟΧΙ , δεν έχετε εδω εχθρούς και τέρατα που σας κυνηγάνε , απλά ειναι άνθρωποι και βλέπουν αυτά που ζητάτε , και κάποια στιγμή θα σας πάρουν ΟΛΟΙ χαμπάρι και δεν θα σας δίνει κανείς

Ερώτηση: Χαρίζω και εγω και δεν τα ζητάνε
Απάντηση : Αυτο σημαίνει οτι τα πράγματα που χαρίζετε ειναι πολυ μικρα και δεν αξίζει κάποιος να ερθει να το παρει , αρα δεν φταίνε οι αλλοι , αλλα ακόμα και καλα να ειναι περιμένετε να χαρίσετε και μετα ζητηστε και σταματήστε να ΧΤΥΠΑΤΕ ολα.
Ετσι και αλλιώς κάνουμε ενημέρωση βαση των "ευχαριστώ" , γιατι μπορει να είναι και πολλαπλά αυτα που ζητάτε και δεν παίρνετε.

Ερώτηση: Γιατί δεν λέτε και σε κάποια άλλα μέλη που ζητάνε
Απάντηση : Το λέμε σε όλους όσους ζητάνε (ευτυχώς λίγοι) μέσω πμ εκτός αν δεν το δώσουν σημασία και το γράψουμε και δημόσια.

Ερώτηση: Ξερεις ποιος ειμαι εγω ; Γιατι με μιλας ετσι !
Απάντηση: Ξερω ! Οι κλασικοί ζήτουλες , ζητάνε ΠΑΝΤΑ και τα ρεστα ενω δεν εχουν δει καν τους κανόνες , αρα εισαι ενα μελος που με το που θα λάβεις μια προειδοποίηση θα μας κραζεις η θα λες ψευτοδικαιολογιες του τυπου "θα χαριζα και εγω και ηθελα να δοκιμάσω" ή "δεν εχω ακομα φωτογραφικη μηχανη" κ.α

Ερώτηση: Ζητάω πολλα αλλα δεν παίρνω κατι.
Απάντηση : Φυσικό ειναι , οταν ζητατε τοσα πράγματα, τα μελη σας βλέπουν παντου και δεν σας δινουν προτεραιότητα , γιαυτο ζητατε με σύνεση και μεσα στα ορια για να σας δωσουν τα μελη




Αν ξέχασα κατι θα το προσθέσω

Όποιος έχει πάρει 10 αντικείμενα και δεν έχει δώσει τίποτα θα παίρνει "ποινή" αποβολής* για 10 μέρες !
*Μπορεί να μην ακούγετε καλά , αλλά αυτο που θελουμε ειναι να χαρίζουν και να ζητανε ολοι , έστω κάτι μικρο !
Γιατι υπάρχουν μελη που έχουν πάρει μεχρι και 180 αντικείμενα !!!! και δεν εχουν δώσει τίποτα !

Πιστεύεται οτι ειναι δίκαιο για τα άλλα μέλη ??
Υπάρχουν πολλοι απο εσας που θέλετε κατι αλλα σας "προλαβαίνουν" και τα παίρνουν κάποιοι που ζητανε συνέχεια !

Δεν θέλουμε να σας απαγορεύουμε να ζητάτε , γιατι θα μένουν αντικείμενα ανεκμετάλλευτα , εμεις θέλουμε να αλλάζουν χερια και να μην μένουν σε αποθήκες και φυσικα ουτε σε χωματερές
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από mariamary » 25 Σεπ 2009, 00:17

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα τα παραπάνω, απλά νομίζω πως αμέλησες να γράψεις κάτι για αυτούς που παραλαμβάνουν το αντικείμενο και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να ποστάρουν ότι το παρέλαβαν, μήπως και αυτοι να παίρνουν μια ''ποινη''? Σε ευχαριστω.
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Άβαταρ μέλους
mariantinosnini
Gold Member
Gold Member
10 4
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2009, 10:47
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Ερμουπόλεως Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από mariantinosnini » 25 Σεπ 2009, 00:44

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να φαίνεται πόσα αντικείμενα πήρε κ έδωσε ο καθένας;εννοώ να εμφανίζετε σε όλους.όπως η υπογραφή μας δηλαδή που την βλέπουν όλοι.
Κάποιος τρόπος θα υπάρχει.δεν μπορεί...

flory
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 14:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Κ. Τουμπα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από flory » 25 Σεπ 2009, 01:02

δεν ξερω κατα ποσο καλη ειναι η ιδεα να φαινεται σε ολους... δηλαδη θα χασει την ουσια του το site. ο αριθμος καλυτερα να μενει αναμεσα στον εκαστοτε χρηστη και στον moderator. γνωμη μου. απλα θεωρω οτι θα παιζει ρολο οταν θα γινεται καποια συναλλαγη εαν ο καθενας ξερει ποσα αντικειμενα εχεο παει αυτος που ζηταει. :roll:

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από mariamary » 25 Σεπ 2009, 01:43

flory έγραψε:δεν ξερω κατα ποσο καλη ειναι η ιδεα να φαινεται σε ολους... δηλαδη θα χασει την ουσια του το site. ο αριθμος καλυτερα να μενει αναμεσα στον εκαστοτε χρηστη και στον moderator. γνωμη μου. απλα θεωρω οτι θα παιζει ρολο οταν θα γινεται καποια συναλλαγη εαν ο καθενας ξερει ποσα αντικειμενα εχεο παει αυτος που ζηταει. :roll:
γιατί να χάση την ουσία του το site :?: Το αντίθετο πιστεύω θα ψάχνουμε πράγματα για να τα βάλουμε, έτσι ώστε να μπορούμε να ζητάμε πιο εύκολα αυτό που πραγματικά μας χρειάζετα :wink: ι, όσο για τον αριθμό τον πραγμάτων που βάζουμε ,είδη ο moderator μπορεί να το βλέπει, άρα καλό θα είναι να μπορούμε να το βλέπουμε και εμείς ,ίσως μας βοηθήσει και στην επιλογή του ατόμου που είναι να πάρει το αντικείμενο :D :D
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από gogo » 25 Σεπ 2009, 02:14

mariamary έγραψε:οσο για τον αριθμό τον πραγμάτων που βάζουμε ,ήδη ο moderator μπορεί να το βλέπει, άρα καλό θα είναι να μπορούμε να το βλέπουμε και εμείς ,ίσως μας βοηθήσει και στην επιλογή του ατόμου που είναι να πάρει το αντικείμενο :D :D
Μαίρη ο καθένας μπορεί να βλέπει του κάθε μέλους το ιστορικό το τι πήρε και τι έδωσε και οόχι μόνο οι moderator.
Αν πατήσεις το προφίλ ενός οποιουδήποτε μέλους κάπου γράφει "δημοσιεύσεις μέλους" αν πατήσεις εκεί πάνω θα σου εμφανίσει όλες τις ζητήσεις και πρόσφορες του.

πελοπας
VIP Member
VIP Member
2 4
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 01:47
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από πελοπας » 25 Σεπ 2009, 02:30

Μπράβο Μάκη! :D
Συμφωνώ με τα μέτρα και είμαι υπέρ να γίνουν σε μερικά σημεία αυστηρότερα, όπως αντί για 20 αντικείμενα τον μήνα να γίνει 15 ή και 10.
Διότι η ουσία δεν είναι να υπάρχουν οι μόνιμοι δωρητές και οι μόνιμοι δωρολήπτες, αλλά οι ρόλοι να εναλλάσσονται.
Γιατί δεν είναι να ζητούν μόνιμα κάποιοι για να γεμίσουν όπως λέει ο Μάκης την αποθήκη τους, αλλά ενδέχεται κάποιοι να τα μεταπωλούν.
Υπάρχουν αντικείμενα που χαρίζονται εδώ μέσα που έχουν μεταπωλητική αξία, έστω και χαμηλή. Δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο της μεταπώλησης, να πραγματοποιείται από κάποιους.

Επίσης είμαι υπέρ αν είναι δυνατόν να υλοποιηθεί η πρόταση της mariantinosnini δηλ.:
να φαίνεται πόσα αντικείμενα πήρε κ έδωσε ο καθένας;εννοώ να εμφανίζετε σε όλους
(Γωγώ εννοεί να φαίνεται με μια ματιά αυτόματα τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα, για αυτό έχω επιφυλάξεις αν είναι υλοποιήσιμο.)
Το πλεονέκτημα της πρότασής της mariantinosnini, είναι ότι ο δωρητής αν τα λαμβάνει υπόψη του, θα λειτουργήσει ως κίνητρο για τους ενδιαφερόμενους δωρολήπτες να γίνουν δωρητές και να μην αδιαφορούν.

Επίσης ασυτηρότερο μπορεί να γίνει:
οσοι περνουν αντικείμενα και δεν απαντανε οτι το πηραν για να μπορει να κλειδωσει η αγγελια θα περνουν και αυτοι "ποινη"
Γιατί όταν πρόκειται να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να ζητήσουν, δεν ξεχνούν να γράψουν.
Όταν πρόκειται να γράψουν όχι το ευχαριστώ, αλλά τουλάχιστον ότι το παρέλαβαν τότε το ξεχνούν.
Αυτά τα άτομα έχουν επιλεκτική μνήμη!
Η πράξη αυτών ανθρώπων, δείχνει περιφρόνηση προς τους δωρητές και προς την ιδέα που υπηρετεί το xariseto.
Χρειάζεται να γράψω και άλλα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος πελοπας την 25 Σεπ 2009, 12:22, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
mariantinosnini
Gold Member
Gold Member
10 4
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2009, 10:47
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Ερμουπόλεως Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από mariantinosnini » 25 Σεπ 2009, 08:30

Πελοπα δική μου ήταν η ιδέα.
Το ότι υπάρχουν άτομα που τα πουλάνε είναι σίγουρο!αυτό έχει εντοπιστεί κ σε αλλά φόρουμ άλλου είδους που είμαι μέλος.
Εγώ πάντως παντού είμαι με το ίδιο όνομα κ στο φεϊσ κ σ όλα τα φόρουμ που συμμετέχω.
Να πω ένα παράδειγμα για την πρόταση μου;
Πχ με ενδιαφέρει ένα βιβλίο ας πούμε,μπαίνω να δηλώσω ενδιαφέρον κ βλέπω ότι το έχει ζητήσει η γωγώ,που έχει δώσει τόσα μα τόσα εδώ όπως κ αρκετά άλλα άτομα,φυσικά δεν θα δηλώσω ενδιαφέρον!EKTOΣ κ αν είναι κατι τόσο μα τόσο μα τόσο σημαντικό για μένα!
Καταλάβατε τι εννοώ;
Μαζί με την υπογραφή ας πούμε να υπάρχει κ μια υποσημείωση που να λέει πχ ΖΉΤΗΣΕ 8 αντικείμενα,ΠΉΡΕ 4 αντικείμενα ΧΆΡΙΣΕ 3 αντικείμενα.

Άβαταρ μέλους
ΚΙΚΗ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: 07 Σεπ 2009, 14:10
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΣΥΚΙΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από ΚΙΚΗ » 25 Σεπ 2009, 10:21

Μηπως μακι θα επρεπε να αναφερεις για τα ατομα που πεταγονται στη μεση τηςσυναλλαγης και ζητανε το ιδιο πραγμα......????Και δεν μιλαω για μια απλη αναφορα αλλα για τρελλη επιμονη

Μηπως επισης οτι οταν αναφερετε ο τοπος παραλλαβης να ειναι αυστηρος?Καποιοι ανθρωποι εχουνε οικογενεια δεν ειναι χαλαροι και κυριλε........καποιος λογος υπαρχει που το αναφερουνε, αν θελεις το αντικειμενο θα σεβαστεις τον τοπο παραλλαβης.Μου ετυχε περιστατικο τωρα που ειχα τον μικρο αρωστο.....να παω με το μωρο να παρδωσω κατι με την δικαιολογια οτι <<<εγω δεν γνωριζω απο εκεινη την περιοχη κτλ>>>Ντροπη!!!!!Μαλλον το φιλοτημο φταιει :D

Μηπως θα επρεπε να πουμε και για τα ατομα που δεν ειναι καθολου μα καθολου μα καθουλου ευγενικα ?Δεν γνωριζομαστε μεταξυ μας οποτε οπως εγω ειμαι ευγενικη μαζισου ετσι θα επρεπε να εισουνα κι εσυ.Ευγενια δεν συμαινει να μιλαμε στο πληθυντικο μονο......

Και τελος αυτο που αναφερατε παραπανω με την μεταπωληση νομιζω οτι μου εχει τυχει.....Εδωσα κατι σε καποιον(δεν λεω τι και σε ποιον)και δυστιχως οταν ρωτηθηκε τι θα το κανει δεν ειχε ετοιμη απαντηση και δεν ηξερε τι να μου πει.....Ευτυχως σωθηκε απο το κινητο που χτυπησε εκεινη την στιγμη(κι αυτα εκει που δεν πρεπει χτυπανε)και εφυγε βιαστικα
Θα ηθελω να ρωτησω και κατι..... αφου εσεις μπορειται να δειτε ενα ατομο τι δινει και τι περνει γιατι δεν κανετε κατι με τα ατομα που χαριζουνε πραγματα ετσι για να φενετε οτι κατι χαρισανε κι αυτοι (και το κανουνε συστηματικα) και το κανουνε επισης για να μπουρουνε να ζητανε...και φυσικα ζητανε πραγματα μεγαλητερης αξιας....????
Αντε συγχυστικα πρωι πρωι :x

Εχω κι αλλα αλλα μη γινω κι αλλο κακια :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
[google][/google]
Οταν περνω γεμιζουν τα χερια μου
Οταν δινω γεμιζει η ψυχη μου


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: Γιατί δεν πρέπει να ζητάμε συνέχεια !!

Δημοσίευση από mariamary » 25 Σεπ 2009, 12:19

πελοπας έγραψε:Μπράβο Μάκη! :D
Συμφωνώ με τα μέτρα και είμαι υπέρ να γίνουν σε μερικά σημεία αυστηρότερα, όπως αντί για 20 αντικείμενα τον μήνα να γίνει 15 ή και 10.
Διότι η ουσία δεν είναι να υπάρχουν οι μόνιμοι δωρητές και οι μόνιμοι δωρολήπτες, αλλά οι ρόλοι να εναλλάσσονται.
Γιατί δεν είναι να ζητούν μόνιμα κάποιοι για να γεμίσουν όπως λέει ο Μάκης την αποθήκη τους, αλλά ενδέχεται κάποιοι να τα μεταπωλούν.
Υπάρχουν αντικείμενα που χαρίζονται εδώ μέσα που έχουν μεταπωλητική αξία, έστω και χαμηλή. Δεν μπορώ να αποκλείσω το ενδεχόμενο της μεταπώλησης, να πραγματοποιείται από κάποιους.

Επίσης είμαι υπέρ αν είναι δυνατόν να υλοποιηθεί η πρόταση της mariantinosnini δηλ.:
να φαίνεται πόσα αντικείμενα πήρε κ έδωσε ο καθένας;εννοώ να εμφανίζετε σε όλους
(Γωγώ εννοεί να φαίνεται με μια ματιά αυτόματα τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα, για αυτό έχω επιφυλάξεις αν είναι υλοποιήσιμο.)
Το πλεονέκτημα της πρότασής της mariamary, είναι ότι ο δωρητής αν τα λαμβάνει υπόψη του, θα λειτουργήσει ως κίνητρο για τους ενδιαφερόμενους δωρολήπτες να γίνουν δωρητές και να μην αδιαφορούν.

Επίσης ασυτηρότερο μπορεί να γίνει:
οσοι περνουν αντικείμενα και δεν απαντανε οτι το πηραν για να μπορει να κλειδωσει η αγγελια θα περνουν και αυτοι "ποινη"
Γιατί όταν πρόκειται να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να ζητήσουν, δεν ξεχνούν να γράψουν.
Όταν πρόκειται να γράψουν όχι το ευχαριστώ, αλλά τουλάχιστον ότι το παρέλαβαν τότε το ξεχνούν.
Αυτά τα άτομα έχουν επιλεκτική μνήμη!
Η πράξη αυτών ανθρώπων, δείχνει περιφρόνηση προς τους δωρητές και προς την ιδέα που υπηρετεί το xariseto.
Χρειάζεται να γράψω και άλλα;
Καλημέρα σε όλους σας, αυτό ακριβώς εννοούσα Πέλοπα, :wink: απλά λίγο η ώρα βλέπεις δεν μπόρεσα να εκφραστώ σωστά :roll: :roll: !!!
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΝΟΝΕΣ FORUM”